Lze znovu kojit?

karlos12
1. led 2021

Dobrý den, asi 14 dní po porodu a plném kojení mi bylo zle, zvracela jsem, týden na to jsem byla jsem byla hospitalizována s akutní pankreatitidou po uvolněných žluč. kamenech, brala dvoje atb a bohužel nekojila. Malej na um. Pak jsem zkoušela kojit a dostala žlučníkový záchvat a šup na operaci. To vše v šestinedělí. Po tom všem jsem zkoušela opět kojit, ale malej se jen přisál a pak prso plival a nepil. Byl neklidný a měl potíže s vyprazdňováním. Na pár dní jsem kojení vzdala, myslela jsem si že to bude lepší když reagoval takhle, ale nechci to vzdát úplně, je možné se rozkojit? Povedlo se někomu? Malému budou dva měsíce a já ho chci prostě kojit. Moc děkuji za případné zkušenosti.

zuzkasim
1. led 2021

Zkoušela bych každé krmení přikládat k oběma prsům, několikrát dokola, přijde mi, že by ses ještě čistě teoreticky rozkojit mohla. Nevynechávala bych ani noční krmení, naopak, to mi přijde dost důležité. Je otázka, jestli dítě bude mít zájem, když už je zvyklé na flašku, ale jsou děti, které to zvládnou. Myslím, že nejdůležitější je vnitřně se nastavit tak, že když to nepůjde, nic se neděje, myslím, že jsi měla hodně netradiční šestinedělí a zažila sis toho dost, nemůžeš za to, někdy se to tak prostě sejde. Jedno dítě jsem nekojila 3 týdny také kvůli hospitalizaci, ale laktaci jsem si udržela aspoň odsávačkou, navíc prcek už byl starší, ale byl za zpět získané prso vděčný🙂

levandule_k
1. led 2021

Nějakým způsobem to jde, ale není to běžná dovednost, co se učí na základní škole. Tady je příběh, ženy, co kojila bez porodu http://www.kojeni.cz/novinky/jak-jsem-kojila-be... Kojení je technicky náročnější než láhev, takže jednu z věcí, co budeš muset udělat je odbourat láhev a bude to chtít hodně klidu a sebevědomí, že to zvládneš. Všechny skeptiky poslat někam. Mazlit se malým kůži na kůži. Pokud má dudlík, dávat mu na uklidnění prs místo dudlíku.

simcakoc
1. led 2021

Když byli synovi tak 2 měsíce, začala jsem přicházet o mléko. Malí začal kojení bojkotovat. Ze zoufalství dostal flasku a tím už prso nechtěl vůbec. Nechtěla jsem to vzdát. Pozvala jsem si LP, ta k nám přijela už v době kdy se malej přisál jenom v polospánku a já už téměř mléko neměla. První co bylo potřeba odbourat flasku a dudlík. Krmili jsme cévkou po prsu. Do toho jsem měla co 1-1,5h odsávat a to hlavně v noci. Doporučila mi ještě brát dvě bylinky na podporu kojení. Ty jsem brala na doporučení v mnohonásobně větším množství než se užívají normálně. Po týdnu se mliko konečně začalo tvořit a mohli jsme cévku odložit. Kojení se určitě zachránit dá ale určitě bych vám poradila vyhledat dobrou LP.

karlos12
autor
1. led 2021

@zuzkasim
@levandule_k
@simcakoc moc děkuji, odsávám, sice málo, ale jo. Pak ještě něco odstříknu, homeopatika i bylinky mám. Ještě aby malej spolupracoval líp. Snad ho nestresuji já sama. A laktační volám zítra. Snad dělám vše správně. Jedině to noční přikládání, malého nemá cenu budit, už v porodnici jsem neměla šanci, když spí, tak fakt spí a nehnu s ním. Tak jedině odsávat

martiniquest
1. led 2021

@karlos12 Moc ti držím pesti! Jsem opravdu rada, ze i zde narazim na zenu, ktera to nechce vzdat a pro kterou je kojeni dulezite. Verim, ze se to povede 🤞🤞

levandule_k
1. led 2021

Důvěřuj své intuici, pochybnosti hoď za hlavu, tvůj klid je důležitý pro klid miminka a držím palce❤

janinasm
1. led 2021

@karlos12 Já bych si v první řadě zjistila, jestli je vůbec dobré teď dítě kojit. Byla jsi na operaci, tělo prodělalo záchvat, možná se ještě dává dohromady....... Léky žádné neberes? Jinak si myslím, že kdyby ses hodně snažila, tak že bys kojit mohla i dál. Pokud jsi teda měla před tím mléka dost.

simcakoc
1. led 2021

@karlos12 mě teda LP říkala, že pokud v noci malí bude spát tak je důležité odsávat v pravidelných intervalech. Zbytečně se nestresuj, chce to hlavně klid. Držím palce ❤️

hafika
1. led 2021

@karlos12 Myslím, že možné to je, když se mohou rozkojit i adoptivní matky a začít kojit několika měsíční dítě, co před tím bylo na UM. Možná by bylo dobré i trochu ubrat z očekávání, protože co jsi zažila musel být pro tělo nápor a psychika je někdy ošidná v tom, že když se snažíme moc, nejde to o to víc. Spíš to pojmout stylem, že to zkusíš a uvidíš (ale mě se to kecá, když nejsem v tvé kůži).

Za sebe bych v podobné sitiuaci preferovala způsob, jak stimulovat kojení a zároveň dítě i nakrmit. Myslím, že by fajn mohlo být výše zmíněné krmení cévkou přes prs, kdy dítě saje a přitom mu ze začátku teče hlavně UM, to by mohlo umožnit rovnou odbourat lahvičku.

Ještě takový tip k buzení dětí, možná jsi už zkoušela, ale třeba ne. Moje děti také téměř nic nevzbudilo, kromě přebalování. Tenhle trik mi umožnil srovnat dvojčata na kojení a kojit je tandemově, protože když chtělo jedno, přebalila a nakojila jsem obě. Není to stoprocentní, občas si druhé dítě jen trochu cuclo a velmi brzo uslo, ale ve většině případů se aktivně kojily obě. Nebýt staršího dítěte, nikdy bych na to nepřišla a přitom mi to s dvojčaty tolik zjednodušilo život.

karlos12
autor
3. led 2021

@martiniquest
@levandule_k
@janinasm
@simcakoc
@hafika
Moc děkuji, měla jsem moc ráda naše noční kojení a ráda bych si to ještě užila😉, asi trochu sobec. Nic neberu, snad jsem v pořádku a doufám že malej bude pít. Přebalování zabírá jen občas, ale kdyžtak odsaji. Čekali jsme na toho mrňouska 7 let a pak toto, ale já se nevzdám, jako před tím. Moc děkuji za každou radu a povzbuzení. Náročné to je, co Vám budu povídat. Snad ti zvládneme🥵😘