Má smysl kupovat kojící podprsenku?

petra984
30. črc 2011

Ahoj holky, jsem ve 31tt. a zvažuji, jestli si mám koupit kojící podprsenku. Už mnohokrát jsem slyšela názor, že je to zbytečné vyhazování peněz, že mi zrovna tak poslouží normální a že jak do kojící, tak do klasické podprsenky si můžu vložit prsní vložky na vsáknutí přebytečného mléka. Ptám se hlavně proto, že všechny kojící podprsenky, co jsem zatím viděla, mi přijdou jak na starou bábu. Říkám si, že když budu kojit, postačí, když si sundám jedno ramínko a podprsenku shrnu. Vzhledem k tomu, že jsem ale prvorodička, tak s tím přece jen nemám takové zkušenosti. Budu ráda za každý názor 🙂

bbn
21. led 2018

Úvodní příspěvek je asi 7 let starý, tak si myslím, ze už nemá cenu zakladatelce radit.
Nicméně si myslím, ze kojici podprsenka má smysl a rozhodne to není vyhazování peněz. Pak tu člověk neustále čte, jak má dotyčná po kojení vytahané prsa jak psi ouška. No jo, dávat par stovek za kvalitní podprsenku se ji nechtělo, tak teď přemýšlí o plastice za par desítek tisíc. Ženský, kvalitní podprsenka, ať už normální nebo kojici, je základ! A par osobních poznatků - poslední dobou se často píše, ze kojici podprsenka by měla být bez kostic. No já nevím, ale dobra podpora ze spoda, kterou bohužel nezajistí jen vyztuzena podprsenka, je velmi důležitá a zvláště pro větší prsa od kosicku C nahoru. Ani nechci vidět, jak vypadají taková prsa par měsíců poté, co s nimi každý den při naliti mlékem chodíte pouze ve “vyztužené” lambade 🙄 Takže já už potřetí koupila 4 kojici podprsenky - 2 vyztužené s kostici pod prsy (ne s boční kostici) na nošení ve dne, kdy je potřeba mít prsa správně podepřena, a 2 nevyztuzene podprsenky bez kostic na noc. A po 2 plně kojenych dětech mám prsa stále pěkná, nevytahana, muž říká ze peknejsi než před dětmi. A předpokládám, ze po třetím tomu nebude jinak, protože opět nosím správné podprsenky ve správné velikosti. Obetujte
těch par stovek pro správné podprsenky, ať nemusíte za par měsíců či let brecet před zrcadlem, ze potřebujete plastiku.

bibsl
Autor odpověď smazal
Zobraz
dancamich
21. led 2018

@bbn Já mám prsa povislá a to za jednu podprsenku dám i litr. Podprsenka na kojení má smysl, ale neházela bych ženy s ušima do jedné škatulky. Je to dané geneticky. Já mám momentálně prsa velikosti 75J a chtěla bych vidět ženu bez plastiky, která by je neměla po 2,5 letech kojení alespoň trochu dole s touto velikostí. 😉

dancamich
22. led 2018

Jo a ještě doplním 2,5 let nepřetržitého kojení, které teď bude následovat cca další podobně dlouhou dobou 🙂

sheila86
22. led 2018

Za mě - kojící podprsenka je vyhazování peněz, nosila jsem normální s vložkama do podprdy a na kojení vždy vrchem vytáhla prso. Pohoda. Ty kojící mi připadaly vzhledově šílené.

krtikkrtovaty
22. led 2018

Já na ni nedám dopustit... V létě, když jsem kojila i venku si neumím představit vytahovat z obyčejných. Na noc jsou super ty sportovní. Jo vložky do podprdy jdou do každý, ale to odepínání je dobrá věc.

andelka
22. led 2018

Já teda jsem taky pro kojící. Sportovní jsem nosila nadoma nebo na spaní. Jinak kojící s klipem. Nač si ničit normální tím že budu odhrnovat látku z košíčku,ta na to není dělaná. Jsou hezké i kojící,i s kosticemi,s krajkou. Kdo má větší prsa, potřebuje podporu a lovit prso z obyčejné podprdy s košíčkem E..no nevím.
Já si budu pořizovat z HM a Bonprix. Kojit budu třetí dítě.

evee24
22. led 2018

Já mám sportovní kojici a na tu nedám dopustit. Pohodlna a jen odhrnu a nejlíp se v ni spi. Pak mám I kojící s výztuží a tu jen k doktorovi.

versatilka
22. led 2018

Já jsem kojící podprsenku neměla. Všechny mi byly protivné. Cítila jsem se dobře ve sportovních, které udržely moje prsa na místě. Když bylo třeba, tak jsem buď vyhrnula nebo jen rozepnula v předu. Do společnosti jsem si koupila dvě větší klasické. Push up jsem nikdy nenosila, to při velikosti 60I není moc žádoucí, ale plné s výztuží mi sedly dobře.

aidelina
22. led 2018

Asi to bude fakt individuální, u mě byly kojící podprsenky vyhozené peníze a velice rychle jsem přešla zpět na svoje normální s kosticemi. Když jsem potřebovala kojit, jen jsem si ji vyhrnula, nakojila, shrnula zpátky a bylo. Ale jednak jsem neměla obr prsa, 75B a navíc mi mléko z prsou nikdy samovolně neodtékalo, ani v noci, takže jsem nemusela používat ani vložky do podprsenky a v noci jsem nemusela mít podprsenku vůbec. U kojící byl pro mě hlavně strašný opruz to rozepínání nahoře, pro mě mnohem větší otrava, než si podprsenku jen vyhrnout.
Jinak jsem kojila bez problémů 18 měsíců a kojení na prsou nazanechalo žádné stopy. Uvidíme teď, možná si jednu kojící obstarám, ale pokud se budou moje prsa chovat stejně jako kdysi, budu používat zase svoje normální podprsenky. Jen mám teď větší velikost, 80C.

emakrul
Odpověď byla odstraněná
Zobraz