Miminku nestačí množství mléka

luciekrat
22. kvě 2019

Dobry den.
Mam miminko stare 17dni. Dnes cely den plakal, zjistila sem ze mu zrejme nestaci mnozstvi mleka co mam. No nakojila sem, pak sme ho vykoupali a ja ho dokrmila z obou prs. Jako kdyz sem ho polozila tak zaplakal, ale jen sem parkrat hrkla kosikem a usnul. Zkousim odsavat, teprve po druhe, ale odsala sem vzdy jen 20ml a on dohromady vypil v 19hodin to bylo 70ml a pak ve 20hodin 50ml. Jenze normalne uz pil z jednoho prsa 100-120ml...Je to divny. Rikam si jestli to neni tim, ze v noci spi i 4-5hodin. Dneska dokonce skoro 6hodin. Tak jestli se mi tim nezastavuje mliko? Rada bych ho kojila, ale mam strach, ze o nlicko pridu. Piju kojici caje, zacala sem odstrikavat a malej driv nemel problem...je oravda, ze i prsa mi zmekly. Nemate radu co s tim?

lv
22. kvě 2019

Blíží se mu 3týden, růstový spurt. Kolik odsajes, důležité není, někdo kojí úspěšne,měsíce, roky a neodsaje nic. Zkus přiložit ještě třeba jednou v noci, hodně často kojit a přes den, děláš to dobře. Prsa měknou, už to nebudou tvrdy bomby, to je normální

vendelinka08
22. kvě 2019

@luciekrat take mi prsa zmekly...a kolem 3 tydne jsem kojila dost casto..take jsem mela strach ze ji mleko nestaci, ale srovnalo se to. Proste prikladej kdy bude chtit...nemusis odstrikavat. Ono se to opravdu srovna...chce to zachovat klidnou hlavu..coz kolikrat nejde..to chapu. Take malou kojim..cca co dve hodiny...ted vim..ze mleko mam a zalezi na ni kolik si chce vypit a jak casto.

fifina86
22. kvě 2019

Vubec bych se nezatezovala nejakym odsavanim. Kojila bych na pozadani. Ja jsem v sestinedeli kojila ditko hodinu, hodinu vydrzelo nekojene a opet kojeni. Casem se to protahlo.
Jinak souhlasim, co napsaly holky
@vendelinka08 @lv

aurelie34
22. kvě 2019

Já kojila syna 20 měsíců a neodsála jsem ani kapku. Vůbec to není podstatné. Důležité je jestli dítě přibírá a zda má počůraným alespoň 6 plen za den. Kojte podle potřeby dítete, hodně buďte kůže na kůži a laktace se rozjede.

puhelin
22. kvě 2019

Neodsavej, nemer vypite mnozstvi, nech miminko na prsu - co nejcasteji to pujde. Dcerka mi spala v noci 9-11 hodin v kuse az do 4 mesicu (letni vedra ji zacala budit na zizen), presto normalne pribirala. Kojila jsem na pozadani, vecer klidne i pres 2 hodiny v kuse. Usinala u prsu, spaly jsme spolu od zacatku v posteli. Kolik miminko vypije, tolik se zase vytvori - nabidka, poptavka. Neboj, zklidni se to.

pavca1982
22. kvě 2019

Neodsávat, nic neměřit a neblbnout👍 Kojení není věda. Prostě dát prso tak jak miminko chce.

jednaholkaa
22. kvě 2019

Neodsavej, nemer, nepanikar. Jenom koj koj o nicem jinem to neni. Taky jsem mela malo mlika v sestinedeli, pak zas moc, ale ono se to po sestinedeli ustali neboj. A ty ml co pises jsou uplne ok, ja nemela ani tolik, mlika mas dost.

jannym
22. kvě 2019

Hlavně klid, hodně tekutin - čaje na podporu mlicka a dostatek kvalitního jídla a spát když to jde a za par dni budou hladové dny pryč a vše zase západne na své místo, u děti je normální ze s tím jak rostou mění se jejich spotřeba mlicka a nám chvilku trvá než na tu zvýšenou spotřebu zareagujeme zvýšeným množstvím mléka, přijde to ještě několikrát

pavlina212
23. kvě 2019

Ja bych v tomto pripade v noci nejaky cas na kojeni budila.

makronka222
23. kvě 2019

Me pomohlo kojit v 3h intervalech pravidelne, kdyz to dite ucucavalo po hodine tak to bylo o nicem, trochu ucucnout a nic. Nemluve o tom, ze by clovek nedelal nic jinyho

luciekrat
autor
23. kvě 2019

Moc vam vsem dekuji. Pres noc spaval jak sem psala klidne 4-5hodin, dneska kazde dve hodiny krik. No prezili sme to, ted pres den kojim taky po dvou hodinach, ale uz neni takovy problem ho uspat. Uvidime snad bude vse v poradku a jeste jednou dekuji za podporu.

luciekrat
autor
23. kvě 2019

@makronka222 no ale po hodine se asi dozadovalo piti ne? Copak ste s tim delala?

astyna88
23. kvě 2019

Tak male dite mi vydrzelo bez nakojeni asi dve hodiny. Tri max venku v kocarku,pres noc max 3h, budila me vzdy mokra kosile. Koj fakt na pozadani,ja jsem treba vzdy odsala moc, i ctvrt litru z obou dohromady, ale to jem,kdyz jsem sla nekam ven a nevedela,zda to stihnu na jidlo zpet.

Jedna se o spurt,jeste bude za ctvrt roku dalsi. Ja se vzdy na to pripravila castejsim prikladanim a nebyl to horor.

Fakt to chce klid. Pohodu. Zvladnes to.

luciekrat
autor
27. kvě 2019

@astyna88 dekuju za povzbuzeni. Uz je o neco lepe. Spis nas porad trapi prdiky. Cvicime, nahrivani polstarkem nepomaha, pouzivame uz treti kapky, tentokrat espumizan, ale teprve 2.den a biogaia 14dni, ale zatim nic nezabira...porad se krouti a place...

zelenaesmolda
27. kvě 2019

@luciekrat
jestli pil v 7 a pak v 8 tak ho muze docela dost dobre bolet brisko jak se k natravenemu mliku prida cerstve,mezera mezi krmenim by mela byt aspon 2h

puhelin
28. kvě 2019

@luciekrat Zkuste ho pri kazdem prebaleni podrzet v klubicku pod tekouci vodou. Vlaznou vodu pustte na podbrisek, zaroven ho oplachnete a nemusite pouzivat zadne vlhcene ubrousky, masticky apod. Jak bude v klubicku, uvolni se mu plyny ve streve.

ladyhacek
28. kvě 2019

@luciekrat na prdíky dávám probiotika biopron a když byl miminko tak jsem zkoušela bezplenkovou metodu a dařilo se, vykakal de nebo vyprdrl a prdíky přešli.
Přes den dávat na bříško, cvičit třeba i s říkankou. Bolení přejde až se začne více hýbat a začnou pracovat střeva takže tomu hýbání trochu pomoci 🙂

luciekrat
autor
28. kvě 2019

@zelenaesmolda no ja se snazim kojit po dvou hodinach minimalne, ale muze se stat ze je to treba hodinu a pul nebo tak, ale vetsinou je to dyl.

luciekrat
autor
28. kvě 2019

@ladyhacek bezplenkovou metodu? To asi neznam. Muzete mi to nejak popsat? Nebo hodit odkaz?

puhelin
28. kvě 2019

@luciekrat To je v podstate to, co jsem vam popsala ja 🙂

luciekrat
autor
28. kvě 2019

@puhelin aha 🙂 tak o tom sem neslysela. Dekuji

puhelin
28. kvě 2019

@luciekrat Bezplenkovka spociva v tom, ze miminko sice plenku ma, ale dava se v klubicku vyprazdnit nad misku. To jsem se nikdy nenaucila odchytnout vcas... Ale kdyz jsou v klubicku, pomaha to vypoustet plyny a neboli pak brisko, coz jsem prejala a moc to vsude doporucuju jako zpusob, jak bolestem briska predejit.

ladyhacek
28. kvě 2019

@luciekrat stačí zadat do google vyhledávače
V klubíčku se dítě vyprdi, vykadi a ma bolesti netrpí

https://motherclub.cz/bezplenkova-metoda/