Místo kojení odstříkávám mléko

eofab
7. led 2017

Maminky, je tu některá, která místo kojení odstrikava vlastní mléko a miminko ho pije z lahvičky?

lemona
8. led 2017

@eofab Ahoj, nečetla jsem vše, ale určitě doporučuji pozvat si domů kvalitní laktační poradkyni. Mně v porodnici taky nelichotivě ohodnotili moje bradavky a nacpali kloboučky, že bez nich to nepůjde ani omylem. Nešlo to skoro vůbec ani s nimi, UM jsme se nevyhnuli. Až v několika měsících věku dítěte, kdy jsem částečně kojila (s klouboučky) a bolest při kojení už nešla snést jsem sehnala laktační poradkyni. Během jedné návštěvy nás naučila, jak kojit zcela normálně, bez kloboučků, a kojím dodnes (malému je rok a půl). Zpětně vím, že jsem udělala tu "chybu", že jsem se v těhotenství připravovala pouze na porod a o kojení si nic moc nezjistila. Je mi smutno, když pomyslím, že jsme klidně mohli kojit úplně normálně od začátku a ušetřit si spoustu chvil zoufalství...

eofab
autor
8. led 2017

@lemona Laktační poradkyni jsem doma měla. Sama řekla, že opravdu musím kojit s kloboučky, ale na ty neměl sílu. Zůstala jsem tedy u odstrikavani. A říkám si, že nejdůležitější je, že má mé mléko

eofab
autor
8. led 2017

@dvork Teda klobouk dolů. S dvojčaty bych to určitě nedala. Jste dobrá

eofab
autor
9. led 2017

A ještě by mě zajímalo, jak dlouho vaše miminka pila jednu dávku mléka?
My teď máme 120ml a pije to jak kdy od 17.minut do 25.minut. To už mi ale přijde pak moc dlouho.

dvork
9. led 2017

@eofab Ze začátku mi pili zhruba půlhodiny i déle, ale s velkou pomocí, neustálou stimulací pod bradičkou a kolikrát už jsem to do nich musela skoro "lít" . V té době měla Lucka pít kolem 50 ml a Ondra 60. Ke konci byli oba udýchaní, jako po maratinu. V nemocnici jsem se musela před propuštěním naučit, to do nich dostat do obou nejdéle do těch 30-40 minut od začátku pití. Ale třeba teď, když gestačně odpovídají 4,5 měsícům, je pořád běžně krmím klidně i 45 minut. Oni sice už pijí rychle, ale zhruba v polovině lahvičky potřebují odříhnout. Takže se po 10 minutách říhá, přebaluje, chvíli odpočívá, ono jim slehne, pak pokračujeme v krmení. Proto to nakone trvá tolik. Lucinka pije kolem 120 ml, Ondra zvládne 150 ml, ale to mi do dna vypijí jen málokdy. Stalo se mi jen jednou, že by to oba vypili bez přestávky za asi 20 minut. Už teda dáváme i příkrmy. Jen dodám, že krmím najednou, každému držím jeho lahvičku. Někde jsem četla, že miminka do 4 měsíců při pití uspokojují svou přirozenou potřebu sání a pijí proto kolem 15-20 minut.

eofab
autor
9. led 2017

@dvork Vy jste fakt úžasná. Zvládnout najednou krmit dvojčátka, fakt klobouk dolů. Našemu Vojtovi věčně teče mléko po bradě nebo z koutku, tak mu to musím utírat, tak potřebuji obě ruce🙂
A jak často je krmíte? Po 2 nebo 3 hodinách?

dvork
9. led 2017

@eofab Krmím po třech hodinách, teď spinkají, ale už jim to jdu chystat. Oni se mi docela dlouho o jídlo ani nehlásili, v noci vůbec, přes den jen někdy. Začali se ozývat až někdy po měsíci, co jsme je už měli doma. Protože přibírali na spodní hranici, krmila jsem a vlastně pořád krmím podle "plánu", mají ho teda naučený po těch skoro 3 měsících v nemocnici. I když třeba nemají až tak velký hlad, krmim - na Silvestra mi dokonce jedno krmení zaspali a v pohodě, ale vynechávám jim dávku jen zřídka. Ondrovi teče taky mlíko všude, dávám jim bryndáčky. Ale nejlepší bylo přejít na lahev MAM Anticolic, s tou už tolik necintal. Jinak to krmení najednou je nutnost, všechno nám trvá déle. Ze začátku jsme krmili s manželem, pak už se dalo v autosedačkách, potom v lehátkách, krmit oba v jedné osobě.

eofab
autor
9. led 2017

@dvork My jsme po 13 dnech jeho života skončili v nemocnici, kde mě naučili odstrikavam mléko po 3hodinach, asi 3.nedele jsme to tak dělali, musela jsem ho budit na každé jídlo. Když přibral, tak začal jídlo chtít po 2,5h a tak to vydrželo do teď. Málokdy vydrží 3hodiny. Zrovna teď ano, protože jsme byli venku a to pak krásně spinká. Já už měla mlíčko připravené a čekala jsem až se zbudi 😃

eofab
autor
9. led 2017

Zkoušela jsem odstrikavat mléko během krmení, ale jak mu to všude teče, tak jednou rukou to nedám. Bryndak má taky. Ale možná ho utírat nebudu, až na konci a budu odstrikavat prostě během krmení.
Mě hrozně mrzí, že hned po krmení ho odkládám a letím si odstrikat. Chtěla bych si s ním povídat a ne ho nechat ležet samotného v košíku

dvork
9. led 2017

@eofab Taky jsem uvažovala, jak to udělat, abych odsávala během krmení, ale když musím držet obě lahvičky, každou chvíli přetáčím na bříško, aby si odříhli, moc to nešlo. Navíc jsem odsávala obě prsa na ráz a z Medely přesedlala na Ardo Calypso a tam není možné použít tu medelovskou podprsenku, co drží nástavce: http://www.medela.cz/produkty/pas-pro-snadne-od...

eofab
autor
9. led 2017

@dvork Teda, tak to vidím poprvé takový pás. Vůbec jsem nevěděla, že se něco takového dá sehnat.
Ještě se vás zeptám, kdy si mléko odstříkáváte? Vždy po krmení nebo před?
Na jedno krmení tedy musíte mít celkem 270ml mlíčka, že jo? Když každý pije jiné množství. Jak dlouho vám trvá toto množství odstříkat?
My papáme 120ml a trvá mi to jak kdy 15-20.minut.

dvork
9. led 2017

Ten pás je celkem drahý, občas se objeví na bazaru, ale třeba by se něco podobného dalo vyrobit z obyčejné podprsenky. Já už neodsávám, muesela jsem postupně skončit, udělaly se mi cysty. Byla jsem s tím i na mamologii a prý na to jsou některé ženy náchylnější. Jedna velká cysta mi ještě tak úplně nezmizela a to jsem skončila už v listopadu. Pokud byhc pokračovala, dělaly by se mi další a hrozily by záněty. Ale jinak jsem při jednom odsátí zvládala nejvýš 100 - 150 ml, to jim nějakou dobu stačilo, později už jsem musela začít dokrmovat speciálním mlékem pro nedonošené preBeba Discharge. Odsávala jsem právě kvůli těm cystám dlouho, běžně 20-30 minut.

dvork
9. led 2017

Jinak jsem tedy odsávala po krmení, udělala jsem si zásobu v lednici, pokud to šlo. V noci mi pomáhal krmit manžel. Děti po krmení skoro vždy usnuly, ale před bývaly vzhůru, takže se to čsově moc nedalo. Ještě mě napadlo, jestli zkoušíte ještě někdy přiložit. Jen tak bez kloboučku, aby si malej podudlal. MM se přizpůsobuje mimču podle chemického složení jeho slin. U nás to tedy nešlo praktikovat, protože Lucka i Ondra začali ječet, co jim to cpu do pusy.

eofab
autor
10. led 2017

@dvork Ano, zkoušela jsem párkrát přiložit bez kloboučku, ale jak mám bradavku vpacenou, tudíž i plochou, tak se nemá čeho chytit a neprisaje se.
Jak.je zvyklý na láhev, tak hned saje.
Občas se povedlo, že se trochu přisál, ale neteklo to hned a on se začal vztekat a odtahovat

jimmy1
10. led 2017

Odsávala jsem MM pro syna 16 měsíců a pak pro dceru nakonec 2,5 roku. Bylo to velice náročné, ale jsem ráda, že dostávali MM 😉
Můj kojící aparát nebyl kompatibilní s jejich malou pusinkou. Tak aspoň takhle měli MM.

csape
20. únor 2017

Holky, já taky odstříkávám. Mlíka mám celkem dost, ale malá jí asi 8x denně a tolikrát já odstříkat nestíhám. Stíhám tak 4-5x. Jak dlouho je to takhle udržitelné? Bojím se abych se mi mléko nezačalo ztrácet, když neodsávám tak často.

bamishop
20. únor 2017

@eofab ja mam taky jednu plochou a druhou vpacenou, deti si vzdy pomuzou, bradavka popraska, zvedne se, ja vypadam jak na amputaci, brecim u kazdeho kojeni dobre dva mesice, nez se to zajizvi a pak teda kojeni bez problemu, ale to odstrikavani je oproti tomu pohodlnejsi cesta pro obe strany, vubec bych to neresila, kdyby dochazelo, tak odstrikavat i naprazdno, at se to zas rozjede, laktacni poradkyne ci poradny poradi

nafuka
20. únor 2017

já musela hned co jsem se vrátila z porodnice asi +- 2 měsíce, ale nakonec jsme to daly a kojím doteď 16 měs.

kituska20
20. únor 2017

Kamarádka to měla taky tak bohužel vydržela to 8 měsíců a přešli na um, bylo to pro ni šíleně těžký.

pavlina212
20. únor 2017

@eofab Obávám se, že se ti odsavačkou dlouho laktaci udržet nepodaří. I když některý holky to zvládaly docela dlouho, což je obdivuhodné. Já třeba po třetím měsíci, kdy se mění způsob spouštění mléka, neodsála téměř nic. Myslím si, že máš v podstatě dvě možnosti:
1) pokračovat jako dosud, ale počítat s tím, že s velkou pravděpodobností přejdete na UM
2) zkusit naučit se kojit bez kloboučků. Píšeš o vpáčených bradavkách - podle stránek mamila.sk na bradavkách nezáleží, důležitá je ta spodní část dvorce, kterou má dítě v pusince. Článek je tady: http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?... . Mrzí mě, že ti laktační poradkyně doporučila kloboučky, kvalitní poradkyně by je nikdy doporučit neměla. Pokud si vybereš tuto možnost, je potřeba zrušit tu láhev.
Na závěr chci říct, že v této situaci neexistuje dobré a špatné rozhodnutí, jde hlavně o to, abys byste byli ty i mimčo spokojení.

pt1981
20. únor 2017

Ahojky, celou diskuzi jsem necetla. Mala se nenaucila nikdy pit z prsa a ja odstrikavala. A to celych 11mesicu a mlicko ode me mela plne 🙂. Mela jsem mechanickou odsavacku od aventu. Ale odstrikavala jsem taky po dvou hodinach a to i v noci, aby se mliko tvorilo...

sona250
20. kvě 2021

Holky, nic nevzdávejte, my takhle fungujeme vic jak 8mesicu a vse funguje. Kdyz je potreba vice mleka, tak dele odsavam a mleka je do tretiho dne o hodne vic. Drzim vsem palce.