Mléko - za půl hodiny má zase hlad

neznama09
6. srp 2018

Ahoj mamky,
chci se zeptat, nakojím malou a ona mi třeba za půl hoďky řve a hledá prso, pořad má málo, myslíte že mám zkusit nasadit sunar? Byla jste natom ňáka podobně? 🙄😳

ladyhacek
7. srp 2018

@luj89 to bych nedala 😀 > i když u nás se to měnilo - téměř nikdy nespal celou noc - kolem 5m se budil 2x za noc - později zuby takže vzhůru co 2h, a teď už teda nekojím a budí se pořád už se budil jen 1x za noc, ale s těmi vedry to je 3x-4x

bledulka84
7. srp 2018

Muj rocni mrnous se koji nekdy i casteji a to uz i hodne ji. Sam si vybere prso, pripadne vymeni za druhe. Je ted vedro, tak ma proste zizen nebo ho neco rozrusi, je unaveny... jinak odsavani k laktaci stejne nepomuze, to radeji cas straveny timhle nech malou prilozenou. A taky nekdo proste neodsaje nic a presto koji a ma mleka dost. A jak uz zaznelo, kojene deti pribiraji skokove, takze mensich prirustku se neni zas tak nutne obavat.
Proste prikladej kdykoliv te napadne, tim nic nepokazis, taky kdyz mas chut se najist/napit necekas, nez si neco das, ale das si to hned.

priefi
8. srp 2018

Nezbyva nez se vsim souhlasit s @no_title , jeste bych ale doplnila, ze spoustu maminek si ani ze zacatku neuvedomi tu financni narocnost um a pak na vety typu mela jsem zustat u kojeni je pozde. Kdyz maminka ma stesti na nejedlika, ktery chce jen um, tak pak to je teda pekny financni masakr. Tim nechci rici, ze se ma kojit, protoze to je levnejsi, to ne. Kojeni si vyzaduje svoji dan, ktera obnasi nervy se zacatky kojeni, nebezpeci ucpani nebo zanetu prsou pri spatnem nebo malem odberu mleka, nebo jine laktacni chybe, kdyz prijdou na radu zoubky, tak to taky je nekdy horror, nerikam ze dite kouse, ale sani se trochu zmeni, protoze ditko si zvyka na zoubky a to taky umi maminku potrapit. Ja jsem si pri kojeni opravdu zazila sve a ze toho nebylo malo, v 6ti nedeli kojeni bolelo jakoby me ziletkami rezali, spurty a pocit nedostatku mleka, zanet prsa, punkce zanetu, rezani do prsa a atb.a caste problemy ze zanicenymi nebo ucpanymi prsy behem celeho kojeni (naucila jsem se s tim pracovat), zoubky uz ve 4.m ditete, alergie syna a kruta dieta pro me, takze kojeni me vycerpalo psychicky i fyzicky, buzeni v noci co hodinu... Nevim, jak jsem to zvladla, ale kojila jsem 18m, hnacim motorem byly alergie syna, ekzem a tvorba imunity. Mohla jsem sahnout pro um, mela bych min nervu, bylo to podle me snazsi reseni, ale ne lepsi a tak jsem bojovala. Kdyz se me ptali, proc to delam, kdyz to ma takovou dan, odpovedela jsem, ze jsem matka a matka pro sve dite zvladne vse. Dnes jsem rada, ze jsem to zvladla a maminkam doporucuji to zvladnout, stoji to za to, ma to svoji dan, ale stoji to za to. Pokud ditko nema potize s alergiemi a nema ani predispozice k nim, asi bych se um tak nebala, ale diky tomu, ze syn mel dost problemy vnitrne jsem citila, ze to je pro nej spatne (a jeste ze tak, protoze mel abkm a kdo vi, co by s nim um udelalo). A hlavnim strasakem pro me byly prudusky atd, kdy jsem vedela, ze manzel i jeho bratr byli v roce hospitalizovani. Takze bylo to pro me preventivni opatreni. Navic neni nad to, kdyz v obdobi nachlazeni a chripek matka koji, protoze kdyz to lapne, tvori protilatky v mm a dite se rychleji uzdravi a prubeh nemoci je diky tomu slabsi a rychleji je pryc. Takze za me doporucuji kojeni, ale zaroven dokazu pochopit, kdyz to maminky vzdaji a sahnou po um, kojeni je sice prirozene, ale neni snadne

2hanah
11. srp 2018

@neznama09 Bohužel naprosto chápu! Před čtyřma dny mi ještě starší dcera donesla střevní chřipku, den a půl jsem zvracela, skoro tři dny nejedla a kdybych se postavila na hlavu, tak přes odsávání, homeopatika, kojící čaje, vývary jsem dnes už prostě bez mléka, máme dva měsíce, je mi to strašně líto, malý je u kojení šťastný, ale víc s tím udělat nemůžu 😔

laja64
11. srp 2018

@neznama09 já to tak měla u dcery od 3 mesiců. Do 3 mesicu jsem kojila i co 6 hodin, proste az si ,,řekla ".
Po 3 mesicu jsem nakojila , ale za hodinku měla hlad. Nijak neřvala, byla jen ,,trochu protivná,, ale když jsem ji dala k prsu znova tak sála, unavila se u toho a usla. Měla jsem asi slabší mléko. Takže jsem ji nakojila a pak dokrmila. A nakojila a dokrmila-ale u dokrmu UM už neměla moc silu sát, takže jsem se na kojení vykašlala, přešla na UM úplně a bylo po problému.

alikoka
11. srp 2018

Rozhodně přikládat a kojit, může mít nejen hlad....může chtít být u maminky, může ho bolet bříško, může mít žízeň.... může to být cokoliv, nejvíce přikládat v noci, hodně jíst a při kojení hodně pít,.být v pohodě.... držím palečky

petakaci
12. srp 2018

@2hanah můžete pozvat kvalitní LP.

petakaci
12. srp 2018

@laja64 slabé mléko neexistuje, není nic špatného na tom, že chce miminko být u prsu každou hodinu. Není to jen o hladu, je to o pocitu blízkosti, uklidnění, usínání.

laja64
12. srp 2018

@petakaci ale když už po půl hodině neměla silu sat, usnula, pak jsem znova nakojila, a zas usnula...A evidentně byla hladova. Ja unavená, ona unavená, dala jsem UM a byly jsme spokojene obě. Chapu, že kojení je pro miminko to nejlepší, ale dělat to za každou cenu určitě nebudu ani u druhé dcery.

2hanah
12. srp 2018

@petakaci Můžu, ale budou to vyhozené peníze, mám od dětství vážné zdravotní potíže, takže tělo se vždy hned po pár měsících "zbavuje" kojící zátěže, dítě už mám třetí, LP už jsem doma dřív měla a s další jsem teď v kontaktu po telefonu, bohužel potvrdila všechno, co už vím a dělám a také to, že nejspíš už s tím já nic moc nenadělám, pokud nejsem zdravá.

neznama09
autor
12. srp 2018

@laja64 Přesně 😊😊

alikoka
12. srp 2018

Jakmile se nasadí UM mléko zbrzdí se tím laktace, kolik mlicka vypije,tolik se dělá....furt dokola, chce to spousty trpělivosti a lásky, malá miminka prostě chtějí být neustále u maminky, je to náročné, je to.o hlavě, pořádně jíst, spát, pít...furt dokola....mám 3deti, nakojeno mnoho a rozkojila jsem plno maminek....je to prostě normální, každé miminko je jiné....jakmile to člověk začne vzdávat,je to cesta ke konci....na podporu kojení jsou homeopatika ta v kombinaci s pohodou a vírou v sebe,že to zvládneme je nejlepší cestou....když se mimino únavi,tak se unaví a nabídnuta mu tedy prso.pozdeji klidně za hodinu....teď v létě ve vedrech chtějí miminka pít skoro furt....záleží i na to jak je mimi malé ....přesný návod neexistuje, každé dítě je jedinečné a to i při kojení....držím palce, nevzdávat, jíst, pít, spát....ostatní ať pomáhají, jakmile se zajede určitý režim bude fajn....

ah1234
12. srp 2018

Ja toto sialenstvo s kojenim nechapem. Ked som ja vyrastala, mamka hovorila, ze bol trend nekojit. Teraz je zase trend, ze ak matka nekoji, tak neskusila vsetko a vzdy to ide a je pomaly krkavci rodic. Ja sama ako vegan samozrejme kojit chcem a urobim pre to maximum lebo neviem, co by som inak malemu davala, ale pre mna aj kto sa rozhodne dobrovolne nekojit, lebo mu to psychicky nerobi dobre, alebo, co ja viem, nema cas byt na decku prilepeny 24/7, rozhodne nie je zly rodic. Ja a jeden brat sme kojeny, druhy je odrasteny na UM a sme na tom UPLNE rovnako, normalny zdravi ludia.. Tu na MK si 2/3 matiek mysli ze pediatri su uplni tupci (a to fakt nie som nijaky fanusik lekarov vseobecne, ale tak nemusime sa my matky tvarit ze sme vsevedia a o kazdej situacii vieme vsetko). UM ci materske mlieko... Ani jedno dietatu nepomoze tak ako vyrovnana, kludna matka. Ja by som teda moc kludna nebola, keby mi decko vyselo 24/7 na prse a potom som ho kojila do 3 rokov........ Nech autorka pekne dava UM ak jej to vyhovuje, ci uz mlieko ma alebo nema...... Ja by som sa proste kojenim tiez nezapodievala dni noci, mam zivot, ktory musim zit a povinnosti aj ine.

alikoka
12. srp 2018

Autorka se právě.ptá, zda má dát UM, kdyby byla rozhodnutá,tak ho přece dá a neptá se tu na to.....kojení je přirozená věc, nemyslím si,že by to bylo šílenství....a plno maminek dokoji jen protože,že to prostě vzdají...a nevědí si se svou situací rady.... když si pořídíte miminko přirozeně bychom ho měly do určitého věku chtít kojit, je to prostě poslání, naše maminky to měly nařízené,...vyroste úplně každé dítě,ale uz nikdy si s dítětem nebudeme tak blízko jako při kojení.....pokud tedy někdo bere kojení jako diktát doby, je mi ho opravdu líto....

meesha
13. srp 2018

@ah1234 normalni je kojit. Nic vic, nic min. Nekdo potrebuje poradit s prikrmy, nekdo s uspavanim, nekdo s laktaci. Jake silenstvi. Kdyz to nejde, chvalabohu za um, driv takove vymozenosti nebyly. To musel byt stres.
A mimochodem ten, ktery, tak hodne um po valce propagoval (ja si zaboha nemuzu vzpomenout na jmeno toho slavneho pediatra), ke konci pravil, ze to byl jeden z jeho nejvetsich omylu.