Noční vynucování prsa. Co s tím?

cherie24
24. kvě 2020

Poradí mi prosím někdo, jak odnaučit prcka, aby se v noci budil jen kvůli přisátí k prsu? Mám holčičku 8 měsíců a někdy se budí pomalu každou hodinu. Už jsem z toho docela na prášky. Zatím nemá zuby a až je bude mít, tak nevim co budu dělat. Dudlík nechce, tím jí akorát vytočim, zkoušim jí chovat, hladit, houpat, objímat, ale břečí tak dlouho, dokud si nevymrčí prso. Jsem odpůrce nechávat děti brečet, ale už jsem fakt na palici, vydrží řvát i půl hodiny, jediné čeho tím docílím je její hysterák a vzbuzení všech v baráku. Když dostane prso, tak usne do pár minut. Přitom do 5 měsíců spala celou noc, pak se začala budit a pořád se to stupňuje. Spí od půl roku se mnou právě kvůli častému buzení.

normalnimatka
24. kvě 2020

@cherie24 božemůj, co že to ten doktor řek? že bys neměla kojit na požádání, aby neměla dcera porlbémy s obezitou? to jako vážně??? to jako VÁŽNĚ???? to snad není pravda, co ty doktoři vypouštěj z pusy za sr....! dítě se nemůže přejídat MM. příroda si to reguluje sama. holčička je větší, ale o její potenciální obezitě v budoucnosti to nevypovídá ale vůbec nic.
jinak tu už snad všecko potřebný padlo.
jen bych dodala, že zuby vůbec nemusej bejt problém. jak si myslíš, že to dělaj ženský, který kojej do dvou let? myslíš, že jejich děti nemaj zuby?🙂) nebo jsou masochistky?🙂 až zuby budou, uvidíš. ale nepsychař zbytečně dopředu🙂

hele to buzení je vopruz, vim, o čem mluvim. ale zkus vydržet, je fakt brzo na to to nějak zkoušet řešit. ono se to hlavně i hrozně rychle mění a za pár měsíců se ti může hočlička budit třeba jen 2x za noc. nevim, jak bys to pořešila jinak, než odstavem totiž. a na odstav je brzo a je to zbytečný. ono to táák uteče. zkus chodit spát dřív a ráno si dej céčko a hořčík pro nastartování a taky je bezva se trochu protáhnout u otevřenýho okna, procvičit, abys rozproudila trochu kyslík a vůbec všecko v těle🙂

normalnimatka
24. kvě 2020

a buď ráda, že aspoň těch 5 měsíců ses vyspala....:D třeba se do toho zase brzo vrátí🙂

merope
24. kvě 2020

@cherie24 Hele, ještě mě napadlo jedno - jak píšeš, že to jsou 3 měsíce zpátky a souvisí to s tou pohodou. Můj malý okamžitě vytuší, když je něco v nepohodě. Je to na něm hrozně vidět - jakmile jsem třeba ve stresu, hádáme se, cokoli. Nemůže to souviset s tím? Že pořád nemáš dořešené problémy (chlap háže klacky pod nohy...), ty jsi pořád trošku psychicky v nepohodě, malá to prostě cítí a o to víc pořebuje ujišťovat, že "svět je v pořádku"? Ony ty děti tohle hrozně moc cítí. Ale co s tím, netuším.

ninolleta
18. čer 2020

Tak tohle znám velmi dobře a to mé dceři je už 16 měsíců. Sama bych potřebovala rady. Musím s ní kvůli tomu ležet i přes den, když spí.

cherie24
autor
18. čer 2020

@ninolleta tak to máme úplně stejně, když se nedá jít ven s kočárkem, ležim s ní v posteli a nesmím se od ní hnout, jinak je hned vzhůru. Nevím jak to ty maminky děti naučí, že je dají po postýlky a oni chrní. Někdy je to fakt celkem na palici, že se nehnu od dítěte přes den ani večer a ráda bych to trošku omezila teda :(

fandysek_1
18. čer 2020

@cherie24 ono je každý dítě jiný. Syn si lehl a spal. Dcera vyžadovala neustálou přítomnost, až když jsem přestala kojit začala spát.