Jak odstavit závisláka na kojení přes noc?

strawberr
24. srp 2017

Maminky, prosím o radu... Už nám minuly 1. narozeniny a stále kojime. Vím, že na tom není nic špatného, u prvního jsem to vydržela 2 roky, než to konečně utla nemoc. Tentokrát bych chtěla skončit dříve, jsem z toho unavená a mnohdy se mi to zrovna nehodí, abych s ní šla kojit. Kojená byla plně do 7m, kolem 10m se to trochu snížilo, ale záhy jsme skončili zase na minimu jídla a samo MM.

Dudlíky moc nechce, z kojeneckých lahví nikdy pít nechtěla (ale bravurně pije z brčka, obyčejného hrnku, pet-lahve...). Kravské mléko odmítá úplně, stejně tak i UM.

Naše aktuální schéma kojení je asi takové, že se budí 3x za noc, ráno se kojí asi 20-30 minut, po obědě a večer usíná u prsa (po uložení do postele si k ní ještě musím lehnout, aby se "dodudala"), během odpoledne si říká cca 2x.
Když jdeme na vycházku s šátkem, tak mi stahuje triko a dožaduje se svého. (vázat na záda neumím).
Přes dopoledne se snažím to s ní vydržet a prostě nic nedostane, ale jsou to hrozné nervy, takže po obědě většinou hned usne blahem 😀😀😀.

Je mi jasné, že přes den to asi budu muset vydržet a nedat... Ale jak ji odstavit přes noc? A jak ji uspat? (usíná mi v náručí + houpeme +kojime)

Moc děkuji za každou radu 🙂

terezapetrova
25. srp 2017

@strawberr jestli to chces delat postupne vzala bych napřed kojeni pres den, pak az v noci ( ale to mozna plánujes) . A asi bych to nechala trochu na přírodě, nejak to bude.. Mozna bude par noci proplakanych ale zvykne si. Mozna Te překvapí a plakat nebude. Deti nejsou naštěstí všechny stejne. Muj syn tez zavislak a boje u odstavení si nepamaruju. Pokud by v noci byly velké scény, zkusila bych vymyslet aby jsi k ni nemusela vstávát ty ale jak jsem psala mozna ty scény ani nebudou, držím palce 🙂 ( a jen mimo nevim presne kdy byly 1. narozky ale se zkousenim kravského mléka na pití bych jeste pockala 🙂)

swetlusska
25. srp 2017

Jsme na tom koukám stejně, naše dítě je závislák a bez kojení sice usne, ale fakt s potížema. Začala jsem ho dávat na uspávání manželovi nebo babičce, prostě to alespoň zkoušet. Samozřejmě jim dělá scény. Dudlík taky nechce a nikdy nechtěl. Chce kojit místo dudlíku...(s jídlem to v tomto případě nemá nic společnýho)..

anetpierowska
25. srp 2017

Mala 25m se take koji. Hl.v noci. Budi se nekdy i 6x,spi se mnou,tak ze se vyspime. Take mi stahuje triko,ale kdyz nekde jsme tak reknu ted ne a nebo ji vezmu stranou a nakojim. Pro me to kojeni je nejlepsi na uspavani. Take jsem nekdy unavema,ale zase si rikam,ze do puberty ji kojit nebudu a nejsem pripravena na to,abych ji nechala plakat. Jednou na me zavisla nebude. Pak mi to bude chybet,ty nase chvilky. Hodne stesti,aby se ti to podarilo bez place.

kamino
25. srp 2017

Po par neuspesnych pokusech jsme museli po.druhem.roce pristoupit k odstavu odloucenim, prcek odjel.na.chatu s pritelem a ja doma.tri dny.dlabala Dostinex na.ukonceni.laktace. Radikalni, ale pro nas jedina mozna cesta. Schema kojeni ua prcka ve dvou letech.bylo stejne.jako u tveho rocniho..

karlajasmine
25. srp 2017

@strawberr Ja jsem to udelala tak, ze jsem zacala na usinani u kojeni poustet hudbu, aby ji mel spojenou se spankem, nenechala jsem ho usnout u prsa ale kdyz 'dopil', tak jsem ho odendala z prsu a uhoupala v naruci s tou hudbou. Pak mel spojene uspavani hlavne s tou hudbou a tim houpanim. Takze pak jsem to zacala delat tak, ze jsem prso nedala, a misto toho rovnou houpala s hudbou a nabizela mu vodu. Vzal to celkem dobre, brekotu bylo minimum. To samy pak v noci - kdyz se vzbudil, nabidla jsem vodu, pustila hudbu a houpala. Nocni buzeni po asi tydnu skoncilo samo, a pres den jsem ho pak postupne prestala houpat a misto toho si k nemu lehla na postel a rekla mu, ze jdeme spinkat.. zacal tak krasne usinat vedle me na posteli bez kojeni.

jitavrtule
25. srp 2017

U nas postupný odstav ve dvou letech byl akorat trapeni pro me i pro ni, nechapala ze nekdy dam a jindy ne. Takze jsem to nakonec ukoncila uplne, z cca tri kojeni denne na nulu. V noci se mi nepodařilo odbourat zadne z kojeni postupně, hrozne plakala. Nakonec když jsem rekla ze mliko uz neni vubec, tak misto prsa vzala na spani zavdek bez protestu tou lahvi, ze které predtim dva roky pit naprosto odmitala. S tatinkem mliko nevyzaduje skoro nikdy, se mnou obcas a kdyz je hodne pretazena nebo ji neco boli, trapi.

strawberr
autor
25. srp 2017

@terezapetrova má 13m, ale zkusili jsme různé mléčné výrobky pro tyto mrňavé děti a prostě ona ne... Je fakt, že i v těhotenství mi mléčné výrobky dělaly zle, ačkoli nikdy dříve ten problém nebyl... A když jsem plně kojila, tak jakmile jsem měla např. Hrnek mléka, bylo jí zle...

@swetlusska je fajn, že aspoň babi nebo manžel pomohou ☺️☺️ já jsem na to od rána do večera sama ☺️☺️ krom soboty a občas i neděle ☺️☺️

@anetpierowska díky 🙂 snad to půjde v poklidu. Taky nemám síly na řev, ale občas mě kousne a pak je kojení peklo 🙁. U syna nás odstavily neštovice. Chytila jsem je taky (podruhé) a museli jsme skončit že dne na den... 2 dny byl smutný, ale byl zvyklý na láhev a přijal jako náhradu UM na pár měsíců...

anastacia01
25. srp 2017

Ahoj,můj zavislak se do roka a pul kojil v noci co hodinu,pres kdyz dojedl,sup na me,stahl tricko a dokrmil se mlekem.. sama sem ho neodstavila, byly scény a klidne nespal celou noc.. tak jel k babičce, cely den u ní hezky jedl večer zalehl bez řečí a bez prsa usl,svete dyv se,spal celou noc, prijel domů, rekla sem mlicko neni a hotovo..

strawberr
autor
25. srp 2017

@kamino takto ze dne na den jsem to měla u syna měli jsme oba neštovice (já podruhé). Jinak to nešlo, ale on se s tím docela dobře smířil. 2 dny smutnil a pak dobrý, od jeho narození jsem pokračovala ve studiu, tak byl zvyklý na láhev a občasné odloučení... Tahle nádhera byla beze mne jen asi celkem 10 hodin a odstříkané mliko z láhve si nevzala. Navíc ona je takový ten vůdčí typ (lvice) a dovede spustit vodopády slz... To bych asi nezvládla. 🙁🙁

@karlajasmine tak to jste skvěle zvládli... ☺️☺️ my máme vše dohromady - houpání, kojení, zpívání 😀. Syna jsem houpala (s postupnými změnami) až do necelých 3,5r. Pak jsme přešli na čtení pohádek ☺️. To houpání mi nevadí, jen kojení 😀😀

@jitavrtule máme to obdobně, s babičkou si raději dá polévku, mléko nechce... Ale se mnou jo... Teď přes den se snažím vždy odvést pozornost, když si vzpomene, že by... ☺️ ale pak tedy uspávam na 2 i více pokusu. Ukládám ji do postele a najednou zvedne hlavu a říká "ne, ne, ne" a chce si hrát... 😕

hani1234
25. srp 2017

To je jak u naaaaas 😀😀 V noci občas dělám , ze neslyším , vydrzim to tak minutu , a pak už na mě huláká pitííí 😂Nechám to plynout .
Ale vám přeju , ať se zadari

macchig
29. srp 2017

JJ přesně jak u nás, myslela jsem si, že zkusím tu metodu vyplakání, ale to není vůbec hezký vůči tomu prdolkovi, vždyt volá o pomoc a maminka a prsa je to nejdůležitější v jeho světě, ...no a tak po jednom neúspěšném pokusu, kdy tatínek zkusil přesvědčovat malého, že mlíčko nepotřebuje a že si má hajnout a zavřít očička...jsem to nechala být, ale stále neúnavně vysvětluju, že už je velký a že takhle velké děti už mlíčko nepijí...no a ted je nám 2 a půl a bumbáme jen před spaním, to jsme zatí nedokazali odbourat, jinak už je celkem rozumný a chápe, že už trochu vyrostl...prostě u chlapečků to asi přichází přirozeně trochu později a mě to zas tak nevadí:🙂

normalnimatka
29. srp 2017

já teda autorce nenesu žádnej tip, takže pardón, že tady vůbec oxiduju... ale taky by mě zajímalo, jak tohle jednou udělám:( na rozdíl od tebe se syn ale nedá a nenechá uspat jakkoliv jinak. první měsíce fungovalo houpání, ale pak se u toho vztekal. někdy řve už před koupáním, někdy "až" po něm, ale prostě kdybych mu to prso do pusy nedala, tak já nevim, jak se jako uklidní...:(
synoj je o trochu víc a cejtim, že ještě fakt není ten správnej čas. snad bude mít brzo víc rozum, bude chápat to, že má jít spát, a že aby šel spát, tak musí bejt v klidu...:D

normalnimatka
29. srp 2017

ale tady na tý straně na MK o odstavení, to sou teda pěkný kecy... zajímavý sou leda ty zkušenosti, akorátže co platí u jednoho, neplatí u dalšího....

strawberr
autor
30. srp 2017

@macchig já se bála u syna, že neodstavíme a přišly ty neštovice (díky za ně 😀😀) a kupodivu to zmákl dobře ☺️. Tak si zkus namalovat nějaká "bebí" a třeba to půjde 😉. To u té naší 1r to ještě nefunguje ☺️☺️. A vidím, že čekáš další miminko, tak zkus zahrát třeba i na to, že bráška/ségra v bříšku bude potřebovat mlíčko pro sebe, nebo tak něco (ps: moc ti to závidím a přeji, že čekáš další 🙂 kéž by došlo i na nás... ☺️☺️)

strawberr
autor
30. srp 2017

@normalnimatka malá se s babičkou uspala jen 1x a to bylo po obědě, spí už jen cca hodinu. ☺️ v kočárku taky sem tam usne sama... Ale jinak... Furt prsa 😀😀. Jsem zvědavá, jak to půjde, myslela jsem si, že ježdění do školky s bráchou nás odstaví, ale budeme na 3-7 tydnu bez kočárku, takže nosítko/šátek... A bude přisátá furt 😀😀

strawberr
autor
30. srp 2017

Jinak zkusila jsem jedno uspání bez prsa... A to byl horor... Po minutě řevu jsem to vzdala... 😕 bude to asi drsná bojovka. Nedávno to vypadalo, že by snad přes den byl klid, ale teď se zase "rozjela" a stále jen "dej, máma dej!" 😀😀

karlajasmine
30. srp 2017

@strawberr musíš být hlavně ty vnitřně 100% rozhodnutá. Pokud nebudeš, akorát si to zhoršíš, protože zjistí, že možná o prso přijde ale že možná, když bude brečet dost nahlas, tak že prso dostane. Nechala bych to aspoň 2-3 měsíce ještě úplně být a pak se do toho pustila, až budete připravený.

normalnimatka
30. srp 2017

přesně...je blbý takhle vyměknout hnedka záhy..🙂)) když už teda...

olicka1
30. srp 2017

@anetpierowska Ahojky,můžu se tě zeptat, co zuby, nemá dcerka zubní kazy, když tak dlouho kojíš? děkuji

strawberr
autor
30. srp 2017

@olicka1 dcerka má akorát skoro 4 zuby dole a 2 nahoře... Tedy ty nahoře nic moc ☺️☺️... Ale syn se kojil do 2 let a nic. Navíc u mléčných zubů to moc neřeším ☺️☺️ dle mého to sou trenažéry péče o stále zuby (a ano, znám případ, kdy stále zuby nenarostly a dotyčný člověk měl mléčný chrup celý život ☺️)

strawberr
autor
30. srp 2017

@karlajasmine
@karlajasmine asi ano ☺️☺️☺️ nebo takhle... Přes den, když jsme doma, nic nedostane, krom spaní. Už si ani moc neříká (hlavně si nesmím lehnout 😁) anebo odvedu pozornost ☺️. Doma si ji dám do nosítka na záda, ale ven nosím převážně v šátku a na břiše... A to mnohdy prostě "vyměknu", když začne v šalině, obchodě,... Často bývám sama a především funguje sourozenecký tým, takže když začne jeden, za chvíli spustí druhý 😀😀.
Ale věřím, že nám pomůže ta školka. Během toho, co syn bude ve školce, my budeme mít cvičení... ☺️☺️ a pak zase cesta domů. Jen tedy hlavně aby co nejdříve byl ten kočárek 😀😀

anetpierowska
31. srp 2017

@olicka1 ma.krasne zoubky a zubarka me v tom podporuje. Syn byl na UM,ktere je sladke a take ma krasne zoubky. Zuby se nekazi kojenim. To je mytus,ale je to rodinou dedicnosti. Treba manzel ma nadherne zuby,ani jeden kaz. Ja mam jen 2plomby a to diky tomu,ze se mi ulomily zuby o neco,ale zadne kazy.

astyna
31. srp 2017

V mateřském mléku je poměrně hodně cukru, jestli je to mýtus, netuším. Ale v naší rodině je krásně vidět, kdo byl dlouho kojený a kdo ne. Ségra kojená plně do roku a pak ještě částečně do 3 let a zuby jak po nájezdu vrtačky...Já byla na UM a zuby výstavní. Druhá ségra kojená jen do 6 měsíců a sem tam kaz...A přitom máme stejného otce i matku.

strawberr
autor
31. srp 2017

@astyna to s kojením nesouvisí. Já jsem u nás v rodině jediná "kojná" 😀 jinak všechny ženy v rodině měly málo nebo žádné MM. (já navíc jako mimino UM odmítala)... A zuby? Až na 1 výjimku máme všechny zuby špatné. A určitě to není kojením, péčí o zuby či jídlem. Jsem abstinent a nekuřák, ani jsem nikdy neexperimentovala ☺️☺️.

Mimo jiné mám i zub s umělou zubní sklovinou, protože prostě zub narostl a neměl ji... Taky kromě "osmiček" mám i "devítky" a snad už se ani nic víc k růstu nechystá 😀😀 (ty "9" nebyly na RTG vidět)

PS: jak souvisí kojení a cukr v mléce s kazy ve stálém chrupu?

strawberr
autor
31. srp 2017

A krom toho 😀 KONČÍM TÉMA ZUBNÍHO KAZU A KOJENÍ.

Muj dotaz byl ohledně ODSTAVENÍ ☺️☺️☺️

Děkuji za pochopení.

astyna
1. zář 2017

@strawberr

Kaz je infekční onemocnění, které přechází přes dásně i na základy mléčných zubů a pokud ty jsou již venku, přechází to i na zralé zuby. Jak je tam jednou kaz, tak jedině vyvrtat, jinak čištění se kaz nezničí. On se musí vyléčit - vyvrtat.

Krásně je to vidět třeba na mumiích z Egypta.

karlajasmine
1. zář 2017

Hmm, já jsem ze 4 dětí, všichni kojeni do dvou let i v noci a kaz mám jeden, sestra jeden, bratri žádný.