Odstavit vyplakáním?

23. led 2022

Maminky, ženy, matky... 🙂
Nadpis je trochu přísný, ale vystihuje to, co bych fakt nechtěla udělat své dvouleté dceři. Řeším odstavení. Chci odstavit. Jenže dcera se i ve dvou letech se koji ráno, přes den, na uspání, v noci... No často. A teď babo raď. Když odjedu pryč, jak všichni radí, bude manželovi plakat, že nemá mlíko ani mámu. Když zůstanu, prsa zalepim a nedám, bude plakat, že mléko cítí, ale máma nedá. Co dělat? Opravdu prosím, jak se toto "kontaktní mateřství" odstavuje? Přece jsem tady nebyla furt pro ni, abych ji nakonec nechala vyřvat. To mi hlava nebere. Děkuji

baraskaska
24. led 2022

@andelka rozumim, taky jsme meli vic veci co postupne naucit,odnaucit. Treti rok mi prijde idealni, vetsinu veci uz umeji, je treba jit dal. Nejdriv jsem treba resila spani bez plen a pak az to kojeni aby to nebylo pro nic najednou vsechno. Ted se zas pro zmenu ucila spat ve sve posteli, dalsi mazec🙈 a prijde i chvile kdy odejdu do sve loznice a ona bude sama ve svym pokojiku. Vsechno hezky postupne. Ale ve trech letech uz tomu porozumi pokud to spravne podas 🙂

andelka
24. led 2022

@baraskaska no, on je hrozná vzteklina. Ale i hodně šikovný, samostatný, hodně rozumí..tak snad. Postel už je u babičky,jen ji převézt a usadit. Je to postel dětská,v ní kojit fakt nebudu ani moct. Už teď tedy neusina večer přímo při kojení,ale odpojí se, řeknu dobrou noc, otočím se,a on se ještě vrti, povídá a pak usne. Vyloženě s prsem v puse usíná jen po obědě. To počítám že po odstavení přestane po obědě spát. Ale ve 3 letech už se to dá i čekat.

jane46
24. led 2022

Necetla jsem prispevky... Nase dcerka byla prvni liga v zavislosti na kojeni. Nic jineho nejedla, kdyz uz jsem se o neco snazila, radsi onemocnela treba rymou a ja nemela to srdce a radsi ji zase nakojila. 15x za den, z toho x krat v noci, uspavani jedine u prsou. Uz ji tahlo na druhe narozeniny a par dni pred oslavou me v noci kousla a to byla posledni kapka. Rano jsem prsa prelepila, rekla ze mlicko uz neni a maminka ma zraneni. Konecne jsem byla pevna, srovnana a odhodlana a to byl ten nejdulezitejsi krok. A vis co? Ta mala opice se parkrat zeptala, koukla na naplast, to trvalo dva-tri dny. Zadny srdcervouci plac se nekonal. Spis takove "hm, neni jo? Si delas srandu mamo? No tak jo." A vecerni uspani? Mrska mala lehla a spala. Nocnimu buzeni to tedy nepomohlo, ale kdyz se vzbudila, jen jsem opet rekla, ze uz neni.
Stuj si za tim, udrz "poker face" a uvidis, jak to pujde hladce.
Tyden jsem mela prsa jako Pamela, pila uz nevim jaky caj... A to pak taky ustalo.

blondynka400
24. led 2022

A kde bereš jistotu, že bude tatínkovi plakat? Mladší byla fakt závislák, na mne i na prsu. Ale kolem dvou let relativně dobře chápala, že když nejsem, tak nejsem.... Odstavila jsem ve 2 a čtvrt. Odjela jsem na 4 dny lyžovat (cíleně). Doma to zvládli úplně s přehledem. Když jsme se vrátila, bradavky jsem si zalepila a řekla jí, že se mlíčko za tu dobu zkazilo (namazala jsme si prsa octem) a bolelo by jí bříško. První večer byl krutý, nebrečela, ale pořád opakovala mlíčko není, bude bolet bříško, ach jo. Trvalo to cca 3 dny v menších intenzích. Občas si vzpomněla tak ještě další 2 měsíce, ale vlastně to bylo v pohodě. Mně to nějak nevadilo do té doby, než začala mluvit fakt ve větách a myslet jako velké dítě (v mluvení byla hodně napřed). A když mi když mi jednou odpověděla na větu, že už mlíčko není: nekecej a dej kozu, věděla jsem, že musím skončit....

malenka3
25. led 2022

@blondynka400 🤣🤣🤣 "nekecej a dej kozu" 🤣🤣🤣 Se tu chlámu s manželem při představě, že by to vypadlo z té naší, stejně staré. Ta nemluví vůbec 🙈

andelka
25. led 2022

@blondynka400 taky pojedu pryč, ale jen na necelé 2 dny. Neměla jsi problémy tam? Já vím,že první den to bude ok, už jsem takhle pryč byla. Ale druhý asi budu muset odstrikat. A vezmu si vložky do podprsenky. Další dny už budu doma.

mourovatakocka
25. led 2022

Když mi děti brečí a já nevím, jak jim pomoct, nevím, co jim je, je to hrozné. Přestává mi fungovat mozek, slyším jen ten pláč. Představa, že mi brečí dítě, já vím, čím mu pomoct, vím, co mu je, ale nedám mu to. No nevím. První jsem kojila do samoodstavu, cca dva a půl roku, ke konci už jen na odpo spaní a večer. Uvidím, jak to půjde s druhým, věřím, že to spolu zvládneme. Ale spolu, ne takhle. A to nejsem příliš kontaktní matka.

andelka
25. led 2022

@mourovatakocka možná kdybys kojila ještě o rok dýl a samoodstav by byl v nedohlednu,tak bys k tomu taky přistoupila,i přes ten diskomfort dítěte.

dixi86
25. led 2022

Musíte být pevně rozhodnutá. U mě to pokaždé vyřešily zdravotní problémy, kdy už to dál nešlo a to se děti kojily snad 20x denně a víc. No kojily, cucaly. Obě děti jsem odstavovala kolem 2.roku tím, že bradavky přelepit a musel uspávat výjimečně tatínek, který byl na Vánoce doma. Já spala 3dny jinde. První noc byla šílená, ale spíš pro mne, protože to byl nezvyk a psychicky náročné. Plakalo každé tak deset min(pobrekávalo - pro mne nekonecne). 2x, 3x se vzbudilo, tatka rekl maminka má bebí a spalo se dál. Třetí den byl už ok. Pak 14dní ještě spát zalepená a starat se o prsa. Děti začaly daleko lépe spát a celkově to bylo lepší. Ale u prvního jsem byla v 6.měsíci a strašně to bolelo a fyzicky to nešlo, protože jsem jen zvracela a nejedla a u druhého jsem byla ko totálně, ale to jsem ještě nevěděla, že za cca půl roku se dozvím diagnozu leukemie. Kazdopadne doporucuji pro prvni dny na uspavani nekoho jineho a 100%vedet, ze uz musi prestat kojeni. Drzim pesti

blondynka400
25. led 2022

@andelka kupodivu neměla. Já kojila předtím jenom 2x denně, ráno a večer. Popravdě jsem myslela, že to bude horší. Ostříkla jsem jednou jenom pár kapek. ono čím méně budeš odstříkávat, tím rychleji se to zastaví
@malenka3 no od koho se to myslíš naučila, od manžela 😀 Mně to v tu chvíli přišlo fakt děsné kojit "takovéto dítě". Neboj, ona se rozmluví.... Každopádně já na to její mluvení vzpomínám děsně ráda, bylo to super, co z takového malého človíčka padalo za hlášky..... hlavně už ve 3 letech uměla plně i Ř, žádné dětské žvatlání. A neboj, ona se ta tvoje též rozmluví a pak budeš ráda vzpomínat na dobu, kdy nemluvila 😀

andelka
25. led 2022

@blondynka400 tak uvidím. U prvního jsem končila po velmi pomalém, postupném snižování, měsíc jsem kojila jen večer, takže jeden den pravé,druhý den levé.musela jsem si to psát do kalendáře 😀 tak u toho problém nebyl. U druhého jsme odbourali noční kojení a tom vlastně odstavili, kojit 1x denně mě bavilo asi týden. Tak u toho to šlo asi ze 4 kojení na 1 a po pár dnech na 0. Asi druhý třetí den jsem musela masírovat a odstrikat. U obou jsem pila šalvěj. Teď tím večerně nočne ranním kojením uz budeme končit. Fakt už to nechci snižovat a něco nechávat. Je to klacek jak hrom, dělá blbosti, kouše, už to moc příjemné není ani,a fakt už musíme postoupit ve vývoji dál. Letošní rok bude náročný už tak. Musíme si najít nový systém, rituály, zvyknout si,že už je úplně samostatná jednotka.
Nejstarší se rozmluvil ve 4 letech..taky jsme pak vzpomínali na dobu,kdy nemluvil. 😁

malenka3
25. led 2022

@blondynka400 no, já už jsem nervní dost, protože je pozadu dost, tvoří nová slova poskrovnu a na úrovni 18měsíčního dítěte. Takže jdeme za měsíc na logopedii, aby ji proklepli, že tam není nějaká vada, kvůli které to nejde. Začala jíst pozdě a logopedka starší dcery říkala, že za tím může být třeba oslabené orofaciální svalstvo, to se ale dá trénovat.

andelka
25. led 2022

@malenka3 u nás se druhý a třetí rozmluvili ve 3 letech. Dlouho nechtěli ani opakovat,ani číst, a pak kolem těch 3 let to seplo a změny každý den. Ve 3,5 už normálně vedl debaty, v 5 letech mluvil bezchybně. Se starším to bylo jiné. Ale do těch cca 3 let měli vývoj stejný. Jenže ten pak ten rozvoj neměl,takže foniatrie,logopedie..seplo mu to ve 4 letech, pak jsme řešili výslovnost,až do skoro 8 let. Je fajn nechat dítě zkontrolovat a sledovat ho, spolupracovat s odborníky. Ale vážně, nesrovnavejte. Mezi 2 a 3 lety jsou mezi dětmi obrovské rozdíly.

malenka3
25. led 2022

@andelka nesrovnávám. Ale nechci nic podcenit. Ona bohužel nepatří k těm, co nemluví a pak začnou najednou. A pokud je tam teď něco, co jí ten vývoj brzdí, ráda to budu vědět, ať s tím pracujeme. Po fyzio stránce to bohužel Dr neviděla a my kvůli tomu tu svalovou hypotonii potáhnem dlouho jako problém, protože jsme s tím přišli k odborníkovi pozdě. Takže pokud má mít problém i v logo oblasti, nechci udělat stejnou chybu a poslouchat, že do tří let má času spoustu. Viditelné opoždění tam z hlediska 2 odborníků je, budu ráda, když za tím nebude nic vážného.

andelka
25. led 2022

@malenka3 tak to je pravda. Syn jiné problémy neměl. Adhd se projevilo až později. Ve 2 letech nebylo co řešit,ale ve 3 už jsem si řekla o zadanku na foniatrii, pak logopedii ( děti pod 3 roky stejně nebrali), než jsme se tam dostali,bylo mu 3 a 8 měsíců. Naštěstí se všechno spravilo, vykompenzovalo a je ve všem v normě.

tahejhula
25. led 2022

My k tomu samoodstavu u nejmladšího došli. Ale je mi jasné, že to pro každého není. Na druhou stranu nejsem pro lhaní dítěti proto, aby matce bylo komfortněji. Komunikovala bych to s ním normálně - už ti prso dávat nechci, je mi to nepříjemné. A vytrvat.

andelka
25. led 2022

@tahejhula kolik mu bylo? Jako já při představě že bych kojila půl roku, rok fakt šílím. Myslím, že stačilo. Pořád jsem to odkládala, nebyla si jistá, ale už fakt chci.

tahejhula
25. led 2022

@andelka čtyři roky a sedm měsíců. Já to chápu, že to ne každému vyhovuje. Ale fakt bych byla pro upřímný postoj k věci a s dítětem mluvit férově. Děti nejsou hloupé.

andelka
25. led 2022

@tahejhula No klidně mu to řeknu i tak. Je to pravda. Už mě to unavuje,irituje, nebaví.
Ty jo,tak dlouho..to bych nedala. Už tak přesluhuju minimálně rok 😀měla jsem jiné představy.

blondynka400
25. led 2022

@andelka uvidíš podle situace. Ono to může být pokaždé jinak.... Mně se první taky odstavila sama na dovolené v roce a půl a bylo to takové "lepší" Ale zbytek přesně jak píšeš. Tak budu držet palec, ať to jde hladce .-)
@malenka3 za mne je to lepší řešit dopředu, i když třeba zbytečně než to zanedbat a vyčítat si to. Nechápu, že spousta pediatrů na tom mávne rukou, že se rozmluví a má ještě čas. Pak se to děsně blbě napravuje...Logopedie je ale na toto málo, v případě že by se jednalo o dysfázii, což bývá hodně často problém.

malenka3
25. led 2022

@blondynka400 uvidíme, zatím mě čeká tohle, nemá zatím žádný jiný projev, nedostatek, je hodně chytrá, autistický dotazník naprosto v pořádku, v ničem jiném nezaostává, problém akorát s tou svalovou hypotonií. Nevím, jak by se dala dysfazie poznat, ale snad mě případně na logo navedou, pokud bude třeba.

petrasipkova1
25. led 2022

@tahejhula tak to vám šlapeme na paty 😂 syn bude mít v dubnu 4 roky a zatím si kojení vymluvit nedá 😂 kojí se ve většině případu jen vecer a v noci na usnuti. A je pevně přesvědčen ze prsicka potřebuje a miluje 🙈 nijak extra mi to nevadí, ale klidně už bych přestala, byla by větší svoboda, ale nechce ani za nic 😂

andelka
25. led 2022

@malenka3 dá se poznat, má tři varianty a různou závažnost. Syn měl smíšený typ, špatně mluvil i rozuměl. Určitě je dobré to nezanedbat.

andelka
25. led 2022

@petrasipkova1 bodejť by chtěl 😁 jak mu ale říkal můj muž, bude si muset 15 let počkat na jiná 😁

odula
25. led 2022

@palja to je chytrý s tím citronem... 👍😉

evsi88
25. led 2022

Jezis, Vy jste cela já! Mám úplně stejny problem a taky už bych kojeni nejradsi utla🙏🏻Pripichnu se a drzim palce🍀

blondynka400
25. led 2022

@malenka3 ano dá se poznat, je to soubor více věcí. Záleží jaký je to logoped. Běžný to poznat moc neumí, klinický ano + si případně vyšetření od dalších doktorů.
Na netu toho najde hodně, ale tady je to třeba hezky popsané:
https://www.alfabet.cz/vyvojova-vada-u-ditete/t...
Jinak já vůbec neříkám, že má toto, ale je to fakt hodně časté a v při časném zjištění se s tím dá hodně pracovat, kdyžto zanedbáš, je to problém...

korin
25. led 2022

@petrasipkova1 Nejmladší ratolesti jsem darovala odstav ke 4. narozeninám. Chtěla jsem původně ke třetím, ale nezvládla jsem to. O rok později už to šlo dobře (mluvila jsem o tom dlouho dopředu), ale kdyby to nebylo naše poslední dítě, tak bych to tak nejspíš neprotahovala. Byla v tom i nostalgie, že definitivně končí jedna kapitola mého života. Sourozence jsem odstavila ve 20 a 28 měsících.

andelka
26. led 2022

@odula pokud dítě nemiluje citronku jako to moje, je schopný ji pít z flašky 😀

andelka
26. led 2022

@korin taky myslím,že mi to bude chybět. Též to je moje poslední dítko. Všechno si s ním užívám. Ale už fakt cítím,že dál ne. Tak snad to klapne. Dneska mu jsou 3. Za 14 dní to vypukne.