Odstříkávání mléka. Doporuče odsávačku

gimik
3. zář 2008

Ahojky maminky, máte některá zkušenosti s odsáváním mléka?
Můžete mi doporučit nějakou dobrou odsávačku.
Jsem studentka a 3x za měsím budu muset do školy na přednášky, školu mám daleko, tak bych ráda řešila tento problém s kojením, odstříkáváním mléka. Špunt zůstane doma s manželem a tak bych vždycky odstříkala dopředu mléko a zmrazila, aby měl mrňousek co baštit. Snad bude chtít z láhve.
Když bych jela do školy, tak bych nebyla s malím 15 hodin a tak bych si mléko muselá odsávat ve škole a na cestě a tahat ho po škole v batohu, myslíte, že to mléko pak bude použitelné. Odsávačku bych neměla kde sterilizovat, před dalším odsátím.
Můžete mi prosím poradit, kdo máte nějaké zkušenosti. Moc děkuji
🙂 🙂 🙂

radka.m.
5. zář 2008

ahojda,já odsávám celých těch 10měs.taky ruční od Aventu a nemůžu si jí vynachválit,měla jsem koupenou i el.od Medely a ta mi nevyhovovala,ale kamarádce jsem půjčila obě,jak už jsem psala a stejně se jí odsávat nepodařilo ani s jednou.jinak s tím UM nevidím teda žádný problém občas ho dát,samozřejmě lepší bude asi lžičkou,ale i lahví se určitě může,to záleží na každém z nás.já jsem to taky tak praktikovala v nejnutnějších případech,ba dokonce jsem i UM dávala,když jsme měli krizi,spurt,nebo co asi kolem 3měs.a pak jsme zase přešli normálně jenom na kojení,nikdo mě teda nepřesvědčí o tom,že pokud dám párkrát UM,tak to uškodí prckovi.

vojtisek2007
5. zář 2008

holky díky za rady a tipy - zkusím koupit jinou odsávajdu a pak dám vědět, jak to s ní jde.....

radka.m.
5. zář 2008

a co kdyby jsi odsávačku zatím nekupovala a půjčila jsi ji za drobný poplatek od laktační poradkyně,určitě tam blízko u vás je anebo v porodnici.abych nekupovala zajíce v pytli,tak jsem si jí taky nejdřív od laktační půjčila.

alenka83
5. zář 2008

teda holky, to jsou super rady. Koukám, že jsemsi dělala nervy zbytečně. Mám také balonkovou odsávačku a nic moc, max. 20 ml a ruce jak Švarcenegr jak na ně makám 😀 😀 😀 Také potřebuji jednorázově dát MM z láhve, ale není skoro co. Mám zmraženo něco málo, ale to stejně nestačí. Tak jsem si vzala od Dr. vzorky nutrilonu, zkusila to malýmu dát a tvářil se, jako když mu dávám hov...Tak jsem koupila Bebu a tak mu chutná. Také jsme vyzkoušeli pár typů lahví a nakonec jako jedinou přijal tu od Aventu. Bojím se, že se pak nebude chtít přisát normálně k prsu a zatím není problém. Tak hodně zdaru ať něco odstříkáme, zkusím si pořídit tu odsávajdu od Aventu.

paratko
5. zář 2008

balónková odsávačka je prý zastaralý prototyp a co jsem slyšela, docela to s ní i bolí ☹ v porodce jsem měla zapůjčenou také Canpol babies, jako skřípala ta páka 😀, ale prstíky nechápaly 😝, manža mi koupil el. AVENTku, je to tedy hafo peněz, ale byla to dobrá investice, navíc ta masážní kytička je fakt úžasná 😉 v porodce a ještě tak tři dny doma jsme praktikovali papku přes stříkačku, ale to se fakt nedá, není nad lahvičku 😎

jinak co jsem pochytila: Beba je fakt mnohem lepší než Nutrilon, prý i lépe mimiskům chutná 😵

alenka83
5. zář 2008

Jen kdybych věděla, jestli spíš Bebu hypoalergenní a nebo ne...začala jsem s tou nehypoalergenní a zatím nic, tak snad se mu nic nestane nebo nebude reagovat. Je fakt, že ta el. Aventka je šíleně mastná a je mi líto dávat za ní peníze kvůli jednorázové akci...

paratko
5. zář 2008

alenka: v porodce dávali jen Bebu HA, aby jako předešli možným alergiím, o kterých nevěděli
dětská mudra mi také říkala, že pokud už nebude MM, je prý lepší raději HA (stačí, když máš sennou rýmu), měla jsem koupenou pro strýčka Příhodu 🙂 Bebu Premium, už jsem ji prodala, ale zase HA mléka jsou dost hořká a mimískům nechutí, v porodce baštili ale všichni 😅
no, když jsem viděla cenu za tu el. odsávačku, tak jsem myslela, že to se mnou sekne 😠, první den jsem si na ni absolutně nemohla zvyknout, mi přišlo, že má nějaký malý tlak nebo co, ale druhý den se to rozjelo 😵

alenka83
5. zář 2008

tak teď jsi mě normálně nahlodala, že radši asi půjdu pro tu HA. pro jistotu. Bojím se, aby z něj nebyl alergik nakonec. To je nejskutečný, jak jsou ty mlíka drahý. Zlatý mateřšký.

gimik
autor
7. zář 2008

holky, máte některá odsávačku od Farlin - páková, docela se mi líbí 🙂
http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/farlin-p...
,ale bojím se že bude nekvalitní . 🙂

klarikp.
8. zář 2008

Ahoj holky já mám odsávačku od Medely, elektrickou a spokojenost veliká.Je to odsáté raz dva a je tam i dost rychlostí odsátí, mně fakt vyhovuje.Musím odsávat a dokrmovat Bebou.
Holky prosím, mám dotaz.Když odsaju mléko a dám do ledničky a chci pak odsát do té samé flaštičky k tomu mléku z ledničky další dávku, nezdrcne se to?Mám to nechat chvilku asi stát na pokojové teplotě a pak až k němu přidat další dávku raději že?Jak to děláte vy?Dík moc

radka.m.
8. zář 2008

ahojda,to rozhodně ne,první odsáté mléko dej do lednice,to druhé dej taky do lednice vychladit a až potom ho vychladlé můžeš přilít k tomu prvnímu.to samé i se zamražováním.odsátá dávka musí být vždy vychladlá,pak do mražáku,další dávka taky vychladlá a pak teprve na tu první vrstvu do mražáku.

konja
11. zář 2008

Tak já už si také dělám zásobu v mrazáku, jelikož za chvilku mě začne škola a já budu muset jednou za 14 dní na dvě odpoledne pryč. Chtěla jsem se zeptat jestli by jste některá dokázala poradit kolik mléka mám na jedno odpoledne zhruba připravit? Vůbec nedokážu odhadnout kolik toho malá může vypít.Jelikož bude doma hlídat manža tak je mě jasné,že bude požadovat přesné instrukce kolik ji má dát, kolik toho má vypít atd,ale já nevím co mu říct.Malé je teď 5 týdnů.

radka.m.
11. zář 2008

to máš různé,protože můj malý v 5 týdnech vypil jednou 160ml a podruhý třeba taky jenom 40ml.možná si půjč někde váhu a zvaž si kolik toho asi vypije,jinak to máš různé,každé mimčo papá jinak.

paratko
11. zář 2008

konja: náš prcek jedl 80ml 🙂 ale manža to určitě pozná, až už nebude sosat a nebude po odtržení savičky plakat 😉

konja
11. zář 2008

Holky to on manža pozná,ale já nevím kolik mám hlavně odsát,aby toho nebylo málo.Myslíte tak 100ml na odpoledne?Nebo víc?Já fakt nevím. ☹

radka.m.
11. zář 2008

určitě bych mu do rezervy nechala jednu dávku navíc,když mu necháváš 100ml,tak plus ještě 100ml,protože se může stát cokoliv,nikdy nevíš.a hlavně,když pijou z prsa,tak se musejí daleko více namáhat,než z lahve,nebo ze lžičky,takže prcek se bude klidně dožadovat více,než jak je běžně zvyklý.

harvyova
11. zář 2008

Já si koupila v porodnici el. odsávačku Medela, protože jsme měly problémy s kojením, ale odstříkala jsem pokaždé jen tak 30 ml, v noci jsem měla rekord 60ml. Naštěstí se malá naučila pít po týdnu z prsa, takže naštěstí pořád ještě kojíme 😎 Občas, např. když byl růstový spurt, nebo když jednou měla malá horečky a hůře pila, tak jsem pro jistotu ještě odsávala, aby neklesla laktace a odsála jsem jen 2-5 ml a kojení je přitom úplně v pohodě. Asi mozek pozná, že to není mimčo, ale odsávačka 😀

janeyzelvicka
12. zář 2008

Ahoj gimik, koukám že jsme na tom podobně 🙂 Do školy se chystám příští středu a čtvrtek, takže pomalu zítra začnu dělat nějaké zásoby, odsávačku mám avent isis mechanickou a zatím mi odsávání šlo, tak snad odsaju dost.
Ve škole budu taky odstříkávat, ale uchovat to jak nemám - avent má třeba nějaký therma bag, kde mlíčko vydrží 4 hodiny, což je pro mě o ničem, potřebovala bych něco, kde by vydrželo i celý den, což asi neexistuje, a taková zima taky nebude, abych s tím nějak šachovala, takže to asi budu vylívat ☹

gimik
autor
12. zář 2008

Ahojky janeyzelvicko: JJ, přesně tak, taky budu asi mlíčko vylejvat, pač dát to miminku to bych si teda neriskla. Taky nebudu odsávačku sterilizovat a celý den jí budu dokola používat a to by asi nebylo dobré, pač se má po každém odsátí sterilizovat, co jsem slyšela.

paratko
12. zář 2008

a co ta přenosná lednička, co se používá na cesty?!? 😉
v porodce mi odsávačku sterilizovali vždy jednou denně - to prý stačí, doma ji mám v plném provozu 😀 a taky sterilizuji jednou za den, nemůže se snad nic stát, má víčko 😎

radka.m.
12. zář 2008

odsávačka se nemusí sterilizovat po každém odsávání,taky jí mám v plném provozu 😀 a sterilizuji každý večer,ani jí nedávám vyvařovat,jenom používám tablety milton,to ušetří práci s vyvařováním.

janeyzelvicka
14. zář 2008

Tak možná spíš nějde ani tak o tu odsávačku, i kdybych ji nesterilizovala, ale umýt před každým odsáváním mlíčka, které bych pak chtěla malé dát, bych asi musela, a při představě jak tam na školních záchodkách rozkládám a umývám odsávačku 😀 asi by se na mě chodili dívat 😀
Ale spíš mi jde o mlíčko, první odsaju dejme tomu v 10 dopoledne, a doma budu kdoví kdy... žádné nebude vychlazené, budu v různých prostředích (venku chladněji, ve vlaku jak to znám tak přetopeno, ve škole něco mezi tím), takže radši nebudu riskovat... Já z malé nehodlám dělat nějakého cimprlicha, doma taky věčně nevysávám a nedržím ji jak ve skleníku, ale abych jí dávala mlíko, které bylo 10 hodin bůhvíkde, tak to ne...
Odsávání zdar, jdu se vydojit, páč ve středu jedu do školy a je třeba udělat zásoby 🙂

bohca77
24. led 2009

Ahoj holky, chystam se na nakup odsavacky (Avent) a premyslim, jak se to vlastne vsechno sterilizuje?? 😨 Vyvari se to nebo na to musi byt sterilizator, pisete i o nejakych tabletach?? Musi se sterilizovat odsavacka, lahve i dudliky?
Diky za odpoved.

michamicha
3. říj 2010

Ahoj,
přečetla jsem si vaše postřehy i v téhle diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/odsavack... a to s tím "smradlavým" mě taky znepokojovalo a radši jsem ho vylila 😅 každopádně já mám medelu mini electric a jsem s ní moc spokojená, předtím jsem měla půjčenou od ségry ruční aventku a strašně mě z ní bolela ruka 😝 teď budu už skoro jen odsávat, protože musím mlíčko zahušťovat nutritonem, aby malej neublinkával 😉