Podle doktorky mám na 1 roce ukončit kojení

snezenka123
28. dub 2016

Ahojky maminky kojilky,svoji dcerusku kojim stale,byl ji ted rok a na rocni prohlidce se me dr.zeptala, ze jestli jeste kojim,odpovidam, ze ano a ona na to, ze bych mela prestat. Ze do roka je to az az. A pak uz to neni vubec potreba,ze nocni kojeni musim odbourat uuuplne,kvuli zoubkum pry..a ze i tak pres den nekojit. Ze jak se hlasilo ze kojit co nejdele uz zase neplati,ze proste jen do roka a dost.
Stejne budu malou kojit,i v noci,protoze ted ji rostou zuby a je to to jedine, co zabere a uklidni. Navic mleka mam dost, mala moje mlicko miluje,kolikrat pres den prijde se napit,od mala kojim na pozadani.
Taky na me koukala jak na exota, ze nema mala dudlik.
Tak jak nevim, jestli jenom ta moje dr.je takova, nebo jestli i vy jste se setkali zase s tou jejich "novinkou" kojit jen do roka...
Diky moc.

pampeliska1
28. dub 2016

@snezenka123 kecy kecy kecy..paní dr. teda není moc informovaná, když neví, že WHO doporučuje kojení do 2 let věku..Měla by si něco načíst. Mrkni na tento článek https://www.modrykonik.cz/kojeni/

korin
28. dub 2016

Pokud kojení nevadí tobě, nevidím důvod přestat. Novinka k nám ještě nedorazila 😉

barulina
28. dub 2016

Kvi zubum chapu, to.je dobry argument. A celkove mi prijde divne kojit dite starsi vic nez rok. A hlavne podle me je to taky naprosto zbytecne

viridie
28. dub 2016

@snezenka123 Ahoj ! Co to je za bludy,tohleto ? Naopak je prokázáno,že význam kojení je i nadále, ne už tak nutričně,jako imunologicky a sociálně. Koj opravdu dle sebe, Mudry jsou opravdu někdy dost mimo. A pokud jde o zuby @barulina-tak při správném kojení se mléko zubní skloviny ani nedotkne, prosím nastuduj si o tom něco. 🙂

barulina
28. dub 2016

@viridie ne dekuji a nepros. Ne kazdy koji spravne a ze mliko kazi zuby je holy fakt. Prosim

pavlina212
28. dub 2016

Hloupost.... koj, jak vám vyhovuje 😉
http://www.euro.who.int/en/health-topics/diseas...

barulina
28. dub 2016

Jo a sovialne teda s dcerou netrpim. A ty jo to jsem kojila jen 4 mesice a musela prestat pro slabe mleko. A na kecy o tom,ze sl.mleko si nechejte pro nekohi jineho ;)

andelka
28. dub 2016

Nesetkala jsem se s tim. Kojila jsem víc jak do roka,mladšího i v noci. Dudlík neměli ani jeden. Jednej podle sebe a dítěte.

lucka662006
28. dub 2016

Ahoj, jistě více než MM kazí mléko Sunar, který obsahuje obyčejný cukr. Každopádně kojení se doporučuje i ve druhém roce života (WHO). Že by MM hodně kazilo zuby? Kamarádka má dvě malé dcery, starší kojila - ta neměla nikdy žádný kaz (nyní 5 let), druhou vůbec nekojila a ta má ve 3 letech již 2 kazy... Stravují se přibližně stejně. Asi tak.

viridie
28. dub 2016

@barulina bohužel nemáš pravdu, tato informace je dávno překonaná. 🙂

mollyweasley
28. dub 2016

A paní doktorka je tedy toho názoru, že jí místo mlíka určeného pro lidi máš dávat mlíko určené pro telata? Nechápu, proč by někdo, kdo kojí bez problémů, měl kojení ukončovat s tím, že "pro dítě je to už zbytečné", ale že musí začít dávat nejlépe "batolecí" sunar nebo jogurty.

barulina
28. dub 2016

@viridie ja se te na neco ptala? Ka vim,co jsem zazila a nejen ja. A to ze nekdo rekl ze neni a ty tomu veris, je to stejne jak s tabulla ohledne potravy( davat lepek,nedavat) spat na brichu- nespat, je slabe mleko- neni. Kdyz se neumis ridit svMa pocitama aspon zo netlac nwekomu kdo slabe mleko mel

viridie
28. dub 2016
martinka_33
28. dub 2016

Jak píše @pampeliska1 🙂
@barulina napsala bych to tak, že to není nezbytné, kdyby to bylo vyloženě zbytečné, technicky by to nešlo, to že to mnoha lidem připadá divné je jen a pouze sociální předsudek, že na to nejsou v naší společnosti zviklí.. Já jsem byla za kojení ráda, když měla malá kašel, nechtěla tři dny nic jíst ani pít, jen kojení vzala na milost - obecně je u kojených dětí menší riziko, že skončí při nemoci na kapačkách kvůli dehydrataci, to jen jako příklad, k čemu může být kojení i po roce užitečné a těch důvodů je víc 🙂

mimco
28. dub 2016

Slabé mléko neexistuje - pověra babiček a to nejsem žádná mega bio matka, ale nesnáším pověry, které mi cpala moje tchýně........

kajalka
28. dub 2016

Koj, co to dá, nic lepšího dcerušce nedáš. Nikdy. Kdyby mlíko kazilo zuby, byla by to evoluční sebevražda.

baysha
28. dub 2016

@mimco Přesně. Kamarádka měla taky problémy s kojením, tvrdili jí, že má slabé mléko a musí nutně přejít na UM, jinak dítě bídně zhyne podvýživou... tak si pozvala laktační poradkyni a světe div se, najednou má mlíko v pohodě.

barulina
28. dub 2016

@martinka_33 ja to nikomu neberu,pouz pisu svuj nazor. Mi je to celkove jdeno at si kfo koji jak chce kde chce. Dle me je to po roce divne a hlavne zbytecne. A utcite to nedela vztah mezi matkou a ditetem. V pripade nemoci to mozna vyhoda je,nevim,nemam zkusenost,takze to nepopiram

barulina
28. dub 2016

@mimco za to evidentne nemas rada svoji tchyni. Chapu tez bych neverila nicemu vo by mi clivek ktereho nemusim rekl.....

mimco
28. dub 2016

@barulina 😀 já ji mám ráda, nemáme problémy, nesnáším pověry, ne tchýni, špatně jste četla.

zabzulka
28. dub 2016

máme stejně staré děti, také kojím a budu i nadále. Moje pediatra v tom nevidí žádný problém, naopak dlouhodobé kojení podporuje.

barulina
28. dub 2016

@mimco ;) vyznelo to tak, ctu spravne ;) no ja nehodlam aby me nekdo nutil nazor, nedelam to ani ja druhym. Pekny den

zabzulka
28. dub 2016

v podstatě, kdybych to mlíko odstříkala a dala dítěti z lahve, okolí by nic nenamítalo. Jde jen o ten technický fakt, že větší dítě pije z prsu.

martinka_33
28. dub 2016

@barulina moje mamka měla taky slabý mlíko, tak jsem já i ségra vyrostly na Sunaru, řekla bych, že to na nás nezanechalo žádné následky, moje švagrová měla taky slabý mlíko a vyloženě vychrtlý dítě, doktorka jí doporučovala dávat UM, no to švagrová nechtěla, tak kojila hodinu v kuse, pak 20 minut nekojila a takhle dokola od rána do rána (má za to můj obdiv, já bych na to nervy asi neměla), teď už kojí normálně, má normální váhu a normální velikost, prostě to překonaly... Mě maličká taky měsíc přibrala málo, jen náš doktor mi řekl 'to rozkojíte' a rozkojily jsme, mít jinýho doktora, nacpal by nám UM a bylo by po kojení a já bych do smrti žila v představě, že jsem měla slabý mlíko

mimco
28. dub 2016

@barulina něco vyznělo.....čistě Vaše dedukce. Nikdo Vám nic nenutí, zatím jsem si ničeho takového nevšimla.

martinka_33
28. dub 2016

@zabzulka miluju, když batole příde odhrne mi výstřih a řekne 'ci', pak rozepnu podprsenku, uvudí bradavku ařekne 'jeeee', usměje se a přisaje 🙂 hodně lidem v okolí to připadá divný ,některým dokonce perverzní, no to těžko vysvětlovat, že dítě v tom vidí to dobrý mlíčko a ne nějakou úchylárnu 😀

scruffy
28. dub 2016

Pokud malá pije a Vám to nevadí, kojte dál, s doktory je to stejné jako s jinými odborníky, co člověk to názor, a někdo je bohužel poslouchá na slovo.

zabzulka
28. dub 2016

@martinka_33 souhlasím..v tomto směru je chyba v dospělých 😀

lukza
28. dub 2016

Já kojila do dvou let pak se odstavili samy ale nekojila jsem na veřejnosti od roku jsem kojila jen před a po spaní takže ráno v poledne pak po spaní a pak na noc.
K zoubku nevěřim mam dvě drtí obě kojení jeden do 15 měsíců druhý do 2 let a první syn zuby spatne druhý syn zuby ukazkove.

zuhur
28. dub 2016

Já kojím téměř tříleté dítě. Starší syn se odstavil před druhým rokem. Dcera k tomu zatím nedozrála a když jsme před druhým rokem skončily na týden v nemocnici, byla jsem za kojení vděčná - nic jiného do sebe neodstala. Moje doktorka s tím problém nemá. Zuby mají oba dva bez kazů (dosud. Zítra jdeme opět na kontrolu, takže uvidím.) Ortoped mě za dlouhé kojení chválil.
Zachovala bych se podle toho jak to vyhovuje vám 😉