Při kojení trpím bolestí. Nekojit - je to tak špatný?

tezu
21. čer 2010

Ahoj vsem maminkam!
Chtela jsem se Vas zeptat na nazor, jestli rozhodnout se nekojit je opravdu tak spatny, jak mi po precteni nejruznejsich clanku a diskuzi pripada. Mam sestitydenni holcicku, a hned na zacatku mi prokousla obe bradavky. Diky pitomym clankum, ze kojeni neboli, a ze ragady se zahoji za par dni jsem nakoupila a postupne vyzkousela bepanthen, purelan, gencianku, propolisovou masticku i hydrogely, a kojila zurive i pres neuveritelnou bolest dal s tim, ze je to normalni a ze to prejde. Po 14 dnech jsem uz myslela, ze to nevydrzim a pozvala jsem si lakt. poradkyni. Ta mi techniku schvalila, a dala na zkousku mast od welledy. Bohuzel po ni se mi obe bradavky otevrely do zivyho, tak jsem na jeji radu druhy den jen odstrikavala(rucne),a vesele jsem si privodila zanet prsu s teplotou 39,4. ..Takze jsem kojit zase musela..Bylo to priserny, obe bradavky rozsklebeny a zhnisany a ja na dne. Tak mi poradkyne dala kloboucky. Pravda, zpocatku byla bolest mirnejsi, ale pak se vratila, a ke vsemu se bradavky pod kloboucky vubec nehojily. Tak jsme si pujcili el. odsavacku a krmili strikackou. Je to uz 14 dni a bradavky se teprve zahojuji (i lakt. poradkyne rekla, ze byly neskutecne hluboky), zato moje holcicka pribrala za dva tydny 700g, takze ji to evidentne prospelo🙂 Vcera jsem s poradkyni zkusila kojit, a bylo to temer bezbolestny, jenze dneska je bolest zpatky a jizvy na bradavkach vypadaji hur. A ja uz po sty brecela. Neumim si predstavit, ze kojim, ale stejne tak je mi smutno z predstavy, ze takovy mrne bude pit z lahvicky umely mliko jen proto, ze ja nevydrziim nejakou bolest.
A tak se Vas tady chci zeptat, co si o tom myslite. Zacinam mit pocit, ze se z toho zblaznim. Kvuli odstrikavani nemuzem na zadnou delsi prochazku ani na vylet, a kvuli bolestivym prsum si mrnouska po kojeni ci odstrikani ani nepochovam. Pripada mi to jako zly sen. Myslela jsem si, ze kojeni je samozrejmost a ted mam za se bou probreceny sestinedeli a vyhlidky nejsou o moc lepsi.

strouzek
21. čer 2010

ijo no teda koukám že ti z koja taky pěkně hrabe jako mě, já jsem to pak doma zkoušela dle rad z porodnic přikládat no víc jak pár kapek tam nebylo, takže boj u prsa,dokrmovala jsem jí pak hadičkou což mi nešlo, trauma před každým kojem a pak jsem stejně šla dovařit sunar. malá neklidná, nejspíš tahala ze mě povětšinou jen vzduch a nebo prostě cítíla ty moje nervy nevím, ale s nervama jsem byla totálně v kýblu že i manža který mě původně neskutečně seřval v porodnici jakto že nekojím že všichni kojí a já ne že se málo snažím pak sámpřišel s tím ať se na pokusy o kojo vykašlu protože skončím na psychině, malá bude nemocná a hlavně získám k malé odpor aje fakt že při vyslovení slova porodka nevidím tu radost a štěstí z toho že jsem mamina, spíš mi hned naskočí ty vzpomínky kdy mě sestry jebali že jsem neschopná matka a já řvala jak tur na posteli.

eloana
21. čer 2010

sayast🙂 tak to jsme dve -ja kojila diky zavislosti do 2 let a do 4 mi drzela prso pred spanim🙂
ted ho nastesti pujcila brachovi -bracha vypada na neco podobneho v blede modrem 😉

smardik
21. čer 2010

@ija1 kojit za každou cenu fakt nemá smysl, hlavní je spokojená maminka a spokojené miminko a zda na UM nebo kojené dítě je úplně jedno. mám 2děti, prvního jsem plně kojila jen 2,5měsíce, chtěla jsem dýl ale řval mi hlady takže jsem kojila a pak dokrmila UM, přesně v 5měsících se odstavil a moje mlíko si už nevzal. ted mám Honzíčka a mlíka sice dost ale je nemocný a vzít si ode mě kolik potřebuje zvládne jen ráno když jsou prsa plná, jinak u toho usíná takže jak mám čas odsávám a co odsaju dostane z flašky a zbytek dostává UM a je to štastné a spokojené dítě a to je hlavní 🙂, někdy nemá UM vůbec a někdy jako třeba včera 3x. Já chtěla kojit do 6měsíců plně, že to nejde jsem i obrečela ale ted můžu říct že jsem tak spokojení, můžu si zajít k holiči, ted v tom počasí nemusím honem spěchat domů že musím mladšího nakojit prostě vezmem sebou dávkovač s mlíkem, vodu a kdekoli to smíchám a je to 🙂. Jo starší měl ATB asi v 15měsících, mladší měl rýmu a kašel už snad ve 2týdnech a byl plně kojený, podle mě to o tom není. Třeba můj brácha byl kojené do 1,5roku a je alergik, jako dítě byl nemocný skoro nonstop a mě mamka nekojila ani měsíc a nemocná jsem nebývala vůbec, alergička taky nejsem, ATB jsem měla jednou. Kamarádka má dceru a ta má 18měsíců, dodnes ji kojí a malá měla už 4x ATB, je astmatička,má ekzém,alergiii

strouzek
21. čer 2010

no my máme obyč českej sunar,ten malé sedí nejlépe, zkusili jsme bebu a Hipp ale to nesedlo vůbec, sunar kupuju u nás v lékárně mám tak kartičku na slevu a i je ta lékárna levná takže ho mám za 160 kč balení, takže když to spočítám za ten měsíc dám dejme tomu 800-1000 kč za sunar ale mám pohodu a užívám si mateřskou a jsem šťastná mamina. i manža mi teď tvrdí že když vidí ten rozdíl je rád že nekojíme a oba uvažujeme o tom že se o kojo nebudeme pokoušet ani u druhého dítěte. je to pravda, dnešní UM jsou hlídaný, plné vitamínů... určitě lepší než kdejaké MM od vynervované maminy která se stravuje v bufáči nebo čínskýma polívkama,valí do sebe 5 kafe denně atd. když porovnám naší malou která fakt spí pěkně a je vcelku klidný dítě a uřvané děcka svých kojících kamarádek tak mi kojení fakt nechybí

andu
21. čer 2010

@romana29: Jak píšeš, a píšete i všechny ostatní, labilnější mamku ty nátlakové články mohou fest ovlivnit. Podle mě veškeré psychické problémy po porodu (nic katastrofálního, ale ani nic příjemného) pramenily jen z toho, že jsem měla v hlavě "musíš kojit, musíš...." Jak jsem byla vděčná, když jsem na jakýchsi stránkách našla diskuzi maminek, které nekojí. Ať už proto, že nechtějí, nebo že nemohou. Po tom odstříkávání co 3 hodiny denně mi to tak nesmírně pomohlo! Asi tak, jako jsi psala ty, @tezu, že ti pomohlo, že jsou takové ženské i tady.
A Romčo, jak píšeš, jestli i mé druhé dítě bude problém kojit, seru na to! Omlouvám se, ale jinak to říct nemůžu! 😉 Musím přiznat, že po tom martýriu s kojením-nekojením Ameli, mi bylo i nepříjemné, když se k prsu přisávala... Vytvořilo to ve mě nějaký blok a dodněška nenávidím, když si přítel dělá srandu z toho, že jsem jak dojná, páč už teď mám mlíko pro další mimčo... Holt i ve zvířecí říši jsou samice, které nekojí... My máme, díky bohu!!!, to štěstí, že nemusíme nechat svá mláďátka zahynout hlady a můžeme jim nabídnout umělé mlíčko!!

strouzek
21. čer 2010

no mě taky vyhovuje ta pohoda, můžu dát malou manžovi na hlídání a i když jsem doma tak prostě manža krmí a já mám čas na něco jinýho, i venku nemusím řešit kde nakojím, jdu do cukrárny namíchám sunar s vodou co mám v malé termosce vždycky sebou a pohodička.já ani manža nejsme kojení a byli jsme jako děcka zdravý , moje kamarádka je kojená dlouho a je atsmatik, alergik a neustále na antibiotikách.

strouzek
21. čer 2010

no přesně tak, já ti fakt povím že ve mě i manžovi ten kojo nátlak vyvolal takový odpor ke všemu co se koja týče že opravdu neuvažujeme že bychom u druhého dítěte vůbec na kojo pomysleli, no možná se to časem změní ale zatím oba spíš plánujeme najít dobrou porodku kde to nikdo řešit nebude a vezmu si sebou rovnou už UM!
jako mě třeba přišlo totálně neskutečný že se ptali při kontrole na očkování na TBC ptali jestli kojím!!! jako je to pro to očkování důležitý??!!! 😠

ija1
21. čer 2010

strouzek - jo asi i hrabe, ale uz zacinam byt fakt z toho rozmrzela, pac clovek by chtel, a nejde to, kdyz uz Alca se nauci prisavat, tak neni mlicko a rozkoeni nejak nejde.,....... asi mate pravdu, stim nekojenim, jen ten tlak okoli a hlavne toho doktora uz me fakt ............

strouzek
21. čer 2010

andu my zase říkáme s kámoškou (která má stejný kojící blok a názor na kojo) že nám chybí nějaký kojoenzym, už kdysi jsem říkala že se bojím kojit pro ten pocit, pak to nějak přeslo neřešila jsem to, kojení pro mě jako to přisátí a pocit mít dítě na prsou nebylo mi to nepříjemné to ne ale prostě na druhou stranu jsem z toho blažená taky nebyla, měla jsem u toho stejný pocity jako u čůrání , prostě musím, ale kdybych nemusela tak by mi to nevadilo ale díky kojošikaně se to převážilo k odporu a to byl konec. nejvíc mě dojímá když někomu řeknu že nekojím tak jsou dvě sorty lidí, jedni nahodí ksicht co jsem to za matku jaká je malá chudák a druzí zase nahodí obličej jak je to mrzí ať nejsem smutná atd. Holky já fakt nejsem smutná že nekojím, já jsem ráda, "kojit" jsem si zkusila a můžu říct že mám z toho doživotní trauma a v případě porovnání si jak byla Nelinka"štastné" dítě při koju a jak jaká je pohodová u sunaru tak si o koju myslím svoje.

bufina
21. čer 2010

@tezu S kojením se trápíme jen my maminy, mimču je úplně šumák co dostane, hlavně že má spokojený napapaný bříško. Než se ochuzovat o pěkný chvilky s děťátkem, tak to za to nestojí. Já sice kojím, ale malej moje mlíko strašně blinká, takže jsme stejně asi tak z půlky denního jídla dávali antirefluxní Nutrilon.

andu
21. čer 2010

@ija1 : Myslím, že z toho co tu můžeš číst - fakt se nestresuj, hlavně s klidem dej UM, pak můžeš zkusit odstříkat a schovávat to v ledničce a doplňovat... Já dávala třeba jen jednu nebo dvě dávky MM, ať má aspoň něco. Ale s klidem jsem dávala i to UM. A když jsem viděla, jak je Ameli spokojená, nekřičí hladem... Bože, to byla krása! Fakt teprve tehdy jsem si to začínaka užívat...
Někdo tu psal, že chtěl kvůli tomu téměř hupnout! Já taky... Taky jsem chtěla A. nechat v pokoji a utéct někam hodně, hodně daleko... Fakt jsem za UM vděčná!

@strouzek: Hele, kde jsi rodila?! Tam nechci! 😀 Já teda asi kojit zkusím, i když jsem taky přemýšlela, že se na to vybodnu. Ale to první přísátí v porodnici mi přišlo hezké... V podstatě v té porodnici to bylo v poho. Až doma se to nějak posralo a už se to vezlo... Přesně, jak popisuješ, spíš jsem to bralo jako nutnost. Příjemné mi to nebylo...

hancazivocich
21. čer 2010

@ija1 - pokud dáváš UM, tak stolička je u dětí na UM zelená, nebo nazelenalá 😉 , takže no nerv 😉 Vím to z vlastní zkušenosti...

Jinak bysme asi měly teda taky napsat, na co se mají ,,nekojící" maminy nachystat - počet lahviček, vyvařování - ev. sterilizace, savičky, kojenecká voda, převařování vody, správná teplota, atd...

Jinak k tomu šestinedělí, atd... Známá mi říkala, jakou knížku si mám přečíst, že je úžasná.. A já na to, že jsem ráda, když za celý den přečtu návod na přípravu UM 😖 😎 😎

Jinak - dobrý (sice dražší) lahvičky a savičky jsou protikolikový - avent, Mam, atd... Naše madam si zvykla na placatý od Mamu, pak byl problém s tím, že jiný - kulatý, hranatý, atd nechtěla... Např. placatý Mamácký se jednu dobu děsně špatně sháněly - dokonce mám pocit, že výrobce bakrotnul nebo něco podobnýho, takže se už možná ani nedělají... Já vyvyřovala - pokud nechceš po každým krmení vyvářet nebo něco podobnýho, tak těch lahviček poříď víc. A nepořizuj si ty nejmenší - protože dávky UM rostou a lahvička na 160ti bude pak ležet ladem - max. na čaj 😅 😅
Dál - kojenecká voda - pokud budeš jen dávat Um, tak se vyplatí 5litříkový kanystry - i cenově!! Např. Tesco atd. je má, mělo i Penny, ale už myslím nemá... Každej obchoďák nemá. Přínejhorším - když hoří (návštěvy, víkendy), tak 1,5 litr prodávají i v lékárně...

venuss
21. čer 2010

ahoj Tezu,nečetla jsem celou diskuzi,jen tvuj přispevěk a problém. Mám teď už 4měsíčního klučíka,ale ze začátku jsem si taky myslela,že kojení je samozřejmostí.taky jsem probrečela skoro každé kojení, ragády jsem měla jako blázen, prcek mi i kolikrát sál krev... no, co budu povídat,děz a hruza.Ve 3 týdnech jsem mu místo jednoho kojení dala nutrilon,protože to se nedalo uz vydrzet,ale každý mi říkal,vydrž,po šestinedělí to přejde,tak ja trpěla dál, brečela, střídala polohy a když bylo Tomáškovi 7 týdnů,bolesti úplně vymyzeli.Jenže,pak jsme měli růstový spurtík a malýmu jsem začala dávat nutrilon,což by nebyl takovy problém,davala jsem mu ho jen vecer a asi jen 3 dny,takže si na flasku nezvykl,ale ve 3 měsících dostal horečky a museli jsme do nemocnice na kapačky a tam jsem ztratila stresem téměř mlíčko.Začala jsem ho tam dokrmovat hodně nutrilonem a pak už k prsu nechtěl,tak jsem koupila el. odsávačku,ale stejně mám mlíčka čím dál míň. Takže vlastně od narození Tomáška bojuju s kojením, je to strašně fajn a pohodlné,ale teď už jsem se smíříla s tím,že Tomášek je na UM,i když každý den má MM,ale jenom jednou.:( víc už toho nemám a on se sám nepřisaje.:( Takže nevěš hlavu a když to nepůjde,tak to prostě nepůjde... Umělá mléka jsou taky hodně kvalitní.Mě taky mamka kojila jen šestinedělí a pak dala sunar a jsem zdravá... Však uvidíš sama... A nezavrhuju nikoho,kdo kojit nechce,každého je to věc a myslím, že kojení je v dnešní době jen velká propagace.Jsem sice ráda,že jsme to dotáhli aspon do ted,ale drama z toho nedělám.Takže když některá nechce,nemůže nebo to příliš bolí, tak si nelamte s tím hlavu.Miminko potřebuje hlavně maminku,která je v pohodě,ne ve stresu...🙂

strouzek
21. čer 2010

andu v Krnově 😀 mě to první přisátí na porodním sále nepřišlo vůbec nijak, prostě jsem byla tak grogy že si z toho nic moc nepamatuju na pocity. první přisátí ti pamatuju až druhej den, nebo teda ten samej den(rodila jsem ve 3 ráno) to bylo fajn cítila jsem takové blaho a teplo ale hned mi to zkazila sestřička vlítla tam že kojím blbě že já se svýma kozama nemůžu kojit v leže (přitom první sestra mě tak naštelovala a tvrdila že můžu kojit jen v leže) v podstatě mě se u koja nejvíc líbilo to že až se malá pustila měla jsem jí u sebe a vypadala taková bezbranná ale to samé bylo pak i u UM takže pocit toho že bych byla ochuzená já nebo malá o ten kontakt nehrozil. to jsem totiž taky neustále poslouchala jak nebudu mít s malou takový vztah protože neucítí mé mateřské náručí,..... jasně když jí krmím flaškou lítá mi ve vzduchu ne?? 😀)

andu
21. čer 2010

@hancazivocich: Naprosto souhlasím 😉 A. je zvyklá na Avent a Mam, přijdou mi nejlepší - nestraš, že Mam krachli 😲 😉
Akorát teda s tou vodou... Já dávala Horský pramen... A pak vylezlo, že byl jakýs blbě kontrolovaný, a to to měla být nejlepší kojenecká voda. Co jsem vyčetla, tak stačí obyč voda převařit. Někdo převařuje dvakrát. Je kontrolovaná častěji naž ta v PET lahvích a pokud jste ve městě, tak i velmi kvalitní. Dá se to vyzjistit i na netu... Ale to už je zas na intuici každé maminy 😉

andu
21. čer 2010

@strouzek Tý jo a to jsem na Krnov slyšela samou chválu 😲 No tam se fakt nepotáhnu! 😉 No mě na štěstí v porodce nebuzerovali... Jen se hezky zeptali, jestli potřebuju poradit... Žádné vnucování nebo tak... A přesně, s tou náručí je to taková cipárna!!! Asi dítě položím a flašku mu podávám z 3m vzdálenosti!! 😀 😀 😀 Na té diskuzi, kterou jsem našla sama jsem dokonce našla příspěvek, kde mamina psala, že se aspoň svému drobečkovi při krmení lahvičkou může dívat do očí. Což u kojení moc nejde, že ano 😉

janicka006
21. čer 2010

Mě jen zaráží kolik je nekojících....a přitom když si čtu v nějakém časopisu nebo slyším v porodnici,tak nekojí jen 3% matek(a to včetně těch,které třeba kvůli nějakým lékům ani nemůžou)......

strouzek
21. čer 2010

jj to je pravda my máme taky zelený hovínka to je prej normálka je to kvůli obsahu želena v UM, taky jsem z toho byla paf a taky z toho že malá kadí jen 1x denně nebo obden ale dr. mi vysvětlila že tak to u sunaru je, že jestli se mi cokoliv nezdá zkusit změnit UM , sice jsem byla ze sunarem spokojená ale chtěla jsem experimentovat což byla blbost malé to nesedlo a vrátili jsem se potýdnu ke starýmu sunaru.
jinak s tou výbavou pro nekojo matky, no já si koupila tabletky Milton stojí 120 kč a udělá se nálev do 5 l nádoby a tam se ty flašky hážou celej den a jsou vysterilizovaný prej to zničí víc bakterií jak převařování, i když teď mi ty tablety došli a tak jen vyvařuju ale už ne po každým krmení malá si musí zvykat na nějaký ty bakterie 😀 jinak dobrá věc je malá termoska, do tý si dávám vodu na noc, ale i přes den se hodí a hlavně když jdeme ven tak se všude vleze(do tašky nebo pod kočár) a namíchám kdekoliv 😵
jinak ty lahvičky u nás avent vůbec neprošli, malá je nechtěla, od nuku chce lahvičku akorát při pití čaje takže na mlíko máme od canpolu Lovi lahvičky a jsem s nima moc spokojená.
co se týče těch dávek jak jsou napsaný na UM tak mě by malá teď podle věku měla vypít 5x denně 240 ml ale to mi absolutně nevypije, dávám méně a častěji jen se snažím nepřekračovat tu denní dávku
co se týče vody kojenecká voda je drahá ale ze začátku jsem jí používala, pak jsem vařila chvíli z těch kanystrů 5 l ale teď vařím z vody co teče v kohoutku u nás je kvalitní voda

dzejn81
21. čer 2010

Ahoj Tezu,škoda že jsi nezaložila tohle téma dřív, hodně by mi totiž pomohlo si přečíst,že nekojení není ta nejstrašnější věc co jsem mohla svému miminku provést. Já byla z toho,že nekojím tak strašně v prčicích, že jsem skončila pomalu na psychině. Taky jsem přemýšlala jestli skočit z balkonu zrovna dokud si mě malá ještě nepamatuje, no prostě děs! Už v porodnici dělala šílený tarvas jen co ji přiložili k prsu a doma to bylo to samé v bleděmodrém, dokud jsem měla mlíko tak jsem jí odsávala, ale krmila z flašky a pak jsme dokrmovali UM a nakonec přešli úplně na UM. Jelikož jsem byla tak vystresovaná, že malá když to moje mlíčko vypila tak byla hrozně nervózní a uplakaná, všechno to špatné ze mě totiž dostala v tom mlíčku. Doteď si někdy říkám, že jsem se měla víc snažit kojit, ale už mě to tak neštve a když vidím jak je spokojená tak je mi hned líp. Nelámej to přes koleno, ty potřebuješ být v klidu a potom bude klidné i tvoje miminko. Kojení je opravdu jenom trend moderní doby. Dřív se zase propagoval sunar a příkrmy už v 6.týdnech a dneska je to všechno úplně jinak. Užívej si miminka a kašli na praní, žehlení, vaření, uklízení. Ono se to časem všechno urovná a ty budeš mít svůj systém a bude ti fajn. Hezký večer 🙂

strouzek
21. čer 2010

jani asi tak, mě tvrdili že nekojí jen 1% holek přitom já mám plnoznámých co nekojili a na koníkovi je nás taky kupa

janicka006
21. čer 2010

Já mám jen svou švagrovou,která standartně kojila po celou dobu co se tak nějak má..těch 6 měsíců.....jinak všechny moje kamarádky nejpozději do 3 měsíce kojo ukončily a měly s tím nějaké potíže...

sussanah
21. čer 2010

@andu no ja nevim, ale ja se pri kojeni malemu do oci divam naprosto bez problemu 😉 Jinak urco souhlasim, ze pokud jde, tak kojit, ale pres koleno to nema cenu lamat. Taky jsem mela svoje problemy, ale nastesti s podporou rodiny jsme to zvladli a kojim, coz je ted u prikrmu uuuzasne pohodlne. Ale myslim, ze zasadni rozdil na alergie to asi mit nebude, protoze u maleho uz se zacina projevovat alergie na cosi kvetouciho, chudak ma porad rymu :( Myslim, ze prirodu asi nic nenahradi, ale rozhodne je mnohem lepsi klidna a vyrovnana matka nez kojene dite a matka na zhrouceni..
@strouzek asi sis uzila svoje, ale prosim te, nenavazej se tak do kojicich matek, ne kazda je takova kra****a jak jsi mela tu cest 😔 jo a taky, myslim, ze klidne a neuplakane dite nema nic spolecneho s um nebo kojenim. Segra ma 3 deti, kazde naprost jine a vsechny 3 kojene do roku, takze to asi bude spis v povaze nez v mliku 😉

dzejn81
21. čer 2010

to ija1: být tebou tak bych změnila doktora. určitě najdeš jiného, který pochopí že když nemáš mlíčko tak kojit prostě nemůžeš a není to žádná tragédie. jinak zelená stolička může být hladová stolice, ale taky to dělá UM, nám to dělal právě nutrilon HA a malá měla po něm velké bolesti bříška, přešli jsme na sunar a od té doby super.
to strouzek: živě si pamatuju jak jsem furt studovala na obalu sunaru kolik má vypít dávek a jaké množství a zatím mi nikdy nevypila tolik co je tam napsáno, každé miminko si vypije kolik potřebuje, nevím proč to tam vůbec píšou, furt jsem hlídala aby pila jenom 6x když je to tam napsaný, ale vůbec mi nedošlo, že když nevypije 6x 150ml tak může pít třeba i 8x 90ml, no prostě člověk je jak blbec! 😉

strouzek
21. čer 2010

andu no já jsem na krnov taky slyšela ovace, jako jo gynda super, dr. i PA byli super( ikdyž mi zapoměli dát antibiotika které mi dr. do papírů zvýraznila fixem) ale to neřeším, zato novorozenecké odd horor. jako jo, kdo nemá problém kojí jak drak a drží hubu a je tam 3 dny tak tomu se tam určo líbí, kdo nekojí a je tam týden a vadí mu že mu ač má od svýho dr. papír že nemá držet dietu po porodu ale oni mu jí stejně dávají(prej nemají čas to řešit a při žádosti ať mi vemou krev mi řekli ať mi jí veme ten můj diabetolog), týden tam člověk leží v zakrvácených peřinách a při žádosti o čistý prádlo mu ho nedají že prej mají novou prádelnu hrozně drahou takže šetří ložní povlečení atd. tak ten není s Krnovem spokojenej. hlavně teda ta kojo šikana, mě třeba i vadilo že jsem měla návštěvu vlítla tam sestra ať ukážu prsa a lezli za mnou i do sprchy prej není možná aby se pod teplem nic neudělalo takže jedna aktivní sestra mi vlítla do koupelny pod sprchu aby zjistila že tam fakt nemám ani kapku 😝 nakonec mi řekli že jim svým nekojením kazím tabulky a nad mým nekojením lamentovali i nemocniční uklízečky

dzejn81
21. čer 2010

to strouzek: no tak to je teda mazec!

sussanah
21. čer 2010

@strouzek tyjo, tak to jsou teda akcni sestry, za to bych jim dala asi pres hubu.. jakoby clovek nemel ty hormony po porodu rozlitane dost.. 😖

strouzek
21. čer 2010

ježiš susan já jsem se do kojících matek nenavážela, spíš do toho že když to nejde mělo by se zkusit i UM, u mě ale i u pár holek co znám ta nespokojenost, neklid a ukřičenost s MM souvisela protože když přešli na UM okamžitě se dítě změnilo. u nás to tak bylo, neříkám že jsem měla totálně hysterické dítě malá byla spíš než uřvaná dost neklidná trpěla na prdíky atd.
je to každýho věc to jsem psala milionkrát ale stejně jako do mě rýpou kvůli nekoju tak se tobě zdá že já rýpu do vás co kojíte.
souhlasím se změnou doktora, já jsem taky kvůli nekoju přešla jinam a jsemmoc spokojená, ta dr. je rozumná pohodová a sama říkala že kojo není všecko že se to moc přehání ale bohužel takových super doktorů mi přijde v poslední době málo

hancazivocich
21. čer 2010

My nejdřív kupovali v Tescu, pak ale jsme začli brát přímo z chlazenýho automatu. Jo a já na nekojení nebyla vůbec připravená, myslela jsem, že budu jen a jen kojit, takže doma nic - jen nervy 😝 😝
Takže při příchodu z porodky dotah chlap něco od sousedky - mají o rok starší, no, magorov... 😀 Ta k nám šla pak na ,,kontrolu", pak na další a na další - čokošky, čajíčky, atd... Postupně z ní lezlo, že jsem vypadala fakt hrozně a měla o mě strach - že skočím!! Bílá (nadměrné krevní ztráty při porodu) - málem na transfuzku, ale taky z nervíků, kruhy pod očima, klepala jsem se, od ní jsem taky čekala hlášky o tom, ať kojím (zasloužilá kojomatka), ale naopak - sama řekla vys.r se na kecy, tohle nemá cenu, tobě se snad i rozjíždí laktačka.......Nevím, co jsme si tenkrát říkaly, nepamatuju si to, jen něco vím od ní - že o nás fakt měla hrozný strach, něčemu se i zasmějem - hláškám z porodky...
Kvůli mýmu kojení, nekojení chodily ,,nenápadně" kontrolovat kličky na oknech - jestli tam opravdu nejsou...
A já zapřísáhlý odpůrce scén... No, udělala jsem hysterku a po týdnu jsme šly konečně domů (když si sloužící doktor - dětský - vyslechl můj telefonní hovor s kámoškou... Že mě to nezajímá, že na ně podám žalobu - pokud nás nepustí a budu si stěžovat. Stalo se tam toho moc a dodnes mě to děsí

smardik
21. čer 2010

@strouzek při kontrole TBC se mě na kojení neptali, vlastně jen pediatr se mě ptá protože to má ve zdravotním průkazu, jinak se mě snad neptali nikde- ne ted v Ostravě na kardiologii kde s malým chodím, ne v Motole kde jsme byli na vyšetření a čekáme na pozvánku na kardiologii, u staršího na neurologii se taky neptali, fakt jen náš pediatr a ted to neřeší, sám říká hlavně že je malý i vy spokojený 🙂, dneska jsem třeba kojila 3x, z toho jen jednou bez flašky potom

strouzek
21. čer 2010

jj holky se pak nedivte že mám z porodky trauma, byli tam i super sestry, vlastně díky nim jsme to tam přežili, nosili malé i přes zákaz dr. příkrmy sice MM které jí moc nesedělo ale aspoň něco, horší bylo když sloužila nějaká jiná sestra to jsem pak měla nervy v kýblu a malá hladová a před každou výměnou nové služby jsem se modlila aby sloužila ta dobrá sestra která mi potají přinese příkrm