Přisátí. Je to dobře?

marketka_m
4. pro 2019

prosim je maly prisaty dobre? ma 3 tydny a mleko stale pokulhava...
nepribira mi na vaze
na mamili.sk doporucuji brat piskavici s benediktem...jaky mate nazor na tyto tablety

puhelin
6. pro 2019

@marketka_m Stale davas pouze materske mleko? Kafe nepij, vydrz to do doby, nez se laktace rozjede. Vypit bys mela alespon 3 litry vody nebo caje, melta se do toho nezapocitava.

marketka_m
autor
6. pro 2019

@puhelin z duvodu diagnozy hladovy jsme od doktorky dostali UM 4 krat za 24 h

rsr
6. pro 2019

Já jedla mletou pískavici 3x denně 3 lžíce v jogurtu a 3x denně čaj z benediktu a docela mi to pomohlo. S pilulkami zkušenosti nemám.

kuttu
6. pro 2019

@marketka_m Ja mam zkusenost s tou piskavici a benediktem a za me super,brala jsem jeste ta homeopatika 3 x denne to caro,tak litr kojiciho caje,+ jeste vodu a jine..cca 4 l tekutin denne a nakonec mleka bylo tak akorat,aby to malé stacilo a kojim porad...dcera 15 měsíců

kuttu
6. pro 2019

A především pokud kojeni nepujde...ne každá může kojit,tak se svet nezhrouti...spokojená máma = spokojene dítě...spousta maminek ti rekne,ze pro ne a mimco bylo UM vysvobozenim...

puhelin
6. pro 2019

@marketka_m Takhle caste UM si myslim, ze ti mleko uz nevytvori. To uz je nahrazena vetsina denni davky.

verunka_korunka
6. pro 2019

@marketka_m ta prvni poloha co jsi psala ze tak kojis je fajn pro vetsi miminka, podle fotky mi prijde, ze ma hlavu zaklonenou dopredu k hrudniku. Detem se tak hur pije, spatne se polyka, zkus si to na sobe. Melo by mit hlavicku v protazeni s trupem, klidne hlavicka lehce zaklonena, ale ne moc. U tech malickych, pokud chces kojit v teto pozici, kde to, ale je lepsi si polozit dite na nejaky polstar, kdyz kojim z leveho prsu, tak pravou pridrzovat dile, ve dlani mit chycenou hlavicku abys ji prave mohla mit spravne a levou si pridrzujes prso. Nase ma ted 8 tydnu a uz ji kojim bez drzeni hlavicky, ale prvni mesic a neco je lepsi tu hlavicku drzet spravne nebo si na to dat aspon pozor.

marketka_m
autor
6. pro 2019

@verunka_korunka hmmmm...a ktera by byla vhodnejsi?vidis takove porady jsem cekala od laktacni z mamily...a prd

marketka_m
autor
6. pro 2019

@puhelin hmmm to neni moc pozitivni...ah joj...a nehci zase dite ttapit kdyz podle dr je podvyzivene a hladove...pak si vyber

puhelin
6. pro 2019

@marketka_m Mleko se ti vytvari, pokud je odber. Kolik miminko odsaje, tolik se zase udela. Jestli bylo miminko ze zacatku slabe a malo si bralo, delalo se ti opet tolik mleka, kolik by odpilo. Dalo by se to zachranit odsavani. Leda bys ted postupne nahrazovala umele svym. Da se to rozjet zase odsavanim/odpijenim. K odsavani jsou dulezite hormony, mazlit se s miminkem, urcite to nekolik dni zabere, ale prsa musi dostat signal, ze jsou zase potrebna. To odsate muzes miminku dat v lahvicce pred samotnym UM. Pak bude nutne odbourat i tu lahev, mleko se da podavat treba cevkou se strikackou, nebo panakovou sklenickou. Protoze lahvicka je pohodlna, miminko se tolik nenadre, coz pri kojeni ano.
Po narozeni dokrm nedostalo? V porodnici nebo treba doma? Nez se zacalo to kojeni kazit?

marketka_m
autor
6. pro 2019

@puhelin jj budu odsavat...v nemocnici se mi vytvorilo mleko az 4-5 den, takze dostaval nocni prikrm pres strikacku.. lahev nedavame protoze vim ze je tezke se pak vratit

kuttu
6. pro 2019

@marketka_m Jeste jsem chtela rict kamardka prisla asi 10 den o mleko resp.dostala strevni virozu a mela teploty a malej to mliko proste nechtel,jak malo pil,porad spal,byl tak hladovy,ze uz se ani nebudil na jidlo,nakonec skoncili v nemocnici,kde dostaval UM a az přibral sli domu...takze pokud opravdu vubec nepribira,tak se netrapte...je otazka jak dlouho to zkouset🤔

marketka_m
autor
6. pro 2019

@kuttu PŘESNĚ.... riziko je moc velké už... takže dokrmy musím dávat tedkom, protože jinak do nemocnice taky pojedeme.. prozatím malý "ožil" ale bylo to na hraně jak píšeš... pořád spinkal z hladu :(

puhelin
6. pro 2019

@marketka_m A rodila jsi prirozene nebo cisarem? Ten dokrm dostalo umeleho nebo materskeho?

kuttu
6. pro 2019

@marketka_m Taky si myslim,ze tady uz bylo na hraně...kojeni je i pres spoutu uskali nadherna věc,ale kdyz to prostě nejde tak to nejde...zkousej to kojeni stale a uvidis treba zesílí a nakonec to pujde...a kdyz nepujde...tak se vubec nic nestane,kolik po svete běhá deti co vyrostli na UM👍😁😀??

verunka_korunka
6. pro 2019

@marketka_m co pisu, stejne jak miminko mas, ale jinak drzet, nebo na fotbalistu, ale jak ji spravne mit na fotbalistovi jsem prisla az u treti :D u prvni jsem to ani nezkousela... ale tuhle polohu treba doporucuji i v porodnici po cisari 🙂 jinak nekdo radi savci polohu. Vygoogli si je ;) treba ti nektera sedne.
Na tvorbu mleka... hodne tekutin, kojici caje, jestli ti chutna caro nebo melta tak taky... a pak odsavat... kojit max po 3h a nejlip po kojeni jeste stimulovat odsavackou. Pred kojenim prsa nahrat a masirovat. Byt v klidu, ne ve stresu, i kdyz to jde spatne. Jestli ti dite uz 3 tydny nepribira, tak bych dala na doktorku a dala i um, ale snazila bych se to mliko nastarzovat.
Prvni dceru mam nedonosenou, dokrm lahvi byl cca do ctvrt roku, potom jen kvuli lekum, byla plne kojena, druha bez problemu a treti spasla vahou v porodnici, ja jeste nemela dost mlika, odchazeli jsme s um. Mela ji jen 2 dny. 4. Den uz zase plne, zkoncila jsem na tyden v nemocnici a ona doma. Byla tyden na um, ja odsavala a po prichodu domu uz byla zase plne kojena ;) takze i s lahvickou se to da zvladnout ;) a pri nejhorsim sposta deti ma um, at uz z jakychkoli duvodu. Hlavne abyste byli oba spokojeni...

marketka_m
autor
6. pro 2019

@verunka_korunka obdiv...to odsavani..s tim valcim..protoze nevim kdy odsavat..aby se mi maly nezbudil a nechtel pit..a tak odsavam nepravidelne

verunka_korunka
6. pro 2019

@marketka_m musi se odsat po kojeni hned... nebo co nejdriv. U prvni holky jsem ji nakojila, dokrmila, unosila a odsavala, maraton na 2 hodiny :( nekdy mi v noci pomohl manzel abych spala vic nez jen hodinu ze 3. Ale ty nejlepe elektricke odsavacky prsa opravdu dokazi nastimulovat i kdyz dite min saje. Stejne tak to delala i svagrova.

marketka_m
autor
6. pro 2019

@verunka_korunka super... a nějaké doporučení na lektrickou odsávačku.. mám ruční a to je na prd.

viridie
6. pro 2019

@marketka_m odsávačky Medela jsou výborné.Existují i půjčovny a neni to drahé.Moc posílam podpory a ať to zvladnete.Můj synovec potřeboval ze začátku rovněž dokrm UM,řešili také nulové přírustky.zvládli to..nabral sílu a pak se kojil skoro do 3.let.Bude to dobrý,neboj ! 🍀

vasinka88
6. pro 2019

Zkus i kojici čaj od weledy je sice dražší než ostatní ale je v něm piskavice.. cítila sem i cítim ted ze když si ho dam jednou za den tak se mi zda ze je mleka vic.. nevim jestli si to namlouvám ale rozhodne mi pomáhá 😉

suromana
6. pro 2019

@marketka_m
Já jsem neodsála nikdy nic, rodilý jsem císařem a z porodnice jsme odcházeli komplet na UM, nikdo mi tam nepomohl, po dvou týdnech doma, kdy jsem měla syna nonstop na prsu se kojení rozjelo a plně jsem kojila do půl roku, UM už jsme nikdy nepoužili. Taky mi u prsu usínal, ono je to pro ta miminka dost náročná činnost, chce to pořád kojit, dokrmovat přes prst stříkačkou, nedávat láhev, nám moc pomohla laktační poradkyně.

suromana
6. pro 2019

@verunka_korunka
Taky jsem měla půjčenou elektrickou odsávačku, a jela jsem stejný režim, sice jsem nikdy nic neodsála, ale třeba to trochu pomohlo. Každopádně jsem se po dvou týdnech rozkojila a pak už to šlo krásně, plně do půl roku a pak s příkrmy až do roka a půl. A to mi v porodnici tvrdili, že kojit nebudu, malý prsa, malé bradavky, žádné mléko.

mariegroth
6. pro 2019

@marketka_m Ja mam “Spectra 2” a “Willow”. Ta Willow je naprosto super. Das ji do podprdy a nikam nezapojujes, delas normalni aktivity a odsava to hned do uskladnovaciho sacku. Je teda docela draha, ale fakt prakticka. Jinak pokud umis anglicky, tak je spousta materialu o odsavani v anglictine. Hledat pod “breast pump techniques, breast pump power pumping, how to breast pump effectively”.

verunka_korunka
6. pro 2019

@marketka_m elektricka se da pujcit. Nejlepsi je medela harmony, ale ta je opravdu jen na pujceni... je to opravdu top co je v porodnicich. Na domaci odsavani znam jen medela swing a avent, obe maji stimulaci a pak 3 intenzity odsavani. Ta harmony jich ma 10 🙂 kupovat ji podle me nema zatim smysl. Mi stacilo odsavat pul roku a bylo to na palici... jeste ze jsme pak kojili plne bez odsavani kdyz uz mala nemela leky...

marketka_m
autor
7. pro 2019

@verunka_korunka no já se ptala na pujčení tak chtěli 50/den to mám za dva měcíse novou odsávačku

mariegroth
7. pro 2019

@verunka_korunka Ted nechci znit nejak blbe, ale to fakt na ceskem trhu nejsou lepsi odsavacky? Moje domaci ma 12 intenzit odsavani a 8 nastaveni na prisati. To se vetsina maminek pere s rucni odsavacky?

verunka_korunka
8. pro 2019

@mariegroth nevim jak moc se to zmenilo. Je mozne, ze jsou i nejake jine, nove... ja ji kupovala pred 4 lety a to byly slusne jen ty 2 a pak ta profi. Byly i od jinych znacek, ale chybela jim stimulace pred odsavanim. Nevim co mas ty, ale muzes klidne poradit ostatnim. Ja bych treba tuvyssi intenzitu tehdy brala. Tu profi jsem mela na max a ostatni maminky tak na 4z10... potrebovala jsem opravdu tah abych neco vydolovala.

verunka_korunka
8. pro 2019

@marketka_m tak muzes zkusit tyden, jestli ti to bude vyhovovat a jestli to bude mit nejaky smysl... nebo pujcit od kamaradek