Problém s kojením - dítě se začalo vztekat

thejitulka
20. únor 2019

Dobrý den, mám takový dotaz. Malý mi poslední dobou u kojení pláče a vzteká se, když jsem si jako každý den sedla mezi kojením k odsávačce, tak jsem zaregistrovala, že se vůbec nemůžu dostat na zadní mléko. Odstříkávám jen jakoby vodu lehce obarvenou mlékem, nikdy se mi to nestalo, vůbec nevím co to může znamenat. Přitom dostatečně jím, piju a prsa jsem i nahřívala. Nemáte s tím někdo zkušenost? Už jsem bezradna a oplakala jsem to.

pe_tu_ss_ka
20. únor 2019

@thejitulka jestli můžu, tak určitě není žádné zadní a přední mléko... Je jen jedno mléko, které se přizpůsobuje malému podle jeho slin.. Jestli ti přijde, že máš nižší laktaci, tak zkus homeopatika Riccinus communis 5ch (1 den 5 kuliček při každém kojení, 2 den 5x denně 5 kuliček a od 3 dne 3x denně 5 kuliček), cucat 30 minut před jídlem a 30 minut po tom nic nejíst a nepit.. A pomáhá mi pít alespoň 3x denně Caro, a 2x denně gravimilk (má hodně vitamínů a minerálů), a co mi ještě zvyšuje laktaci je granulovaný kojící čaj od Hippu a piju ho ve zvýšené dávce na 1 litr vody 20 lžiček čaje.. A co jsem v pozorovala, tak malému dost nechutnalo mléko, když jsem dostala prvně od porodu menstruaci.. Hodně se mi vztekal a pouštěl a byl to boj... Ale nevzdaly jsme to, a nyní je to už zase v pořádku 😊 držím palce

puhelin
20. únor 2019

@thejitulka Kolik je malemu?
Souhlasim s tim, co pise @pe_tu_ss_ka

vendelinka08
20. únor 2019

@thejitulka také souhlasím s Petusska...neni zadne predno a zadni mleko...mleko se tvori na zaklade poptavky...a co se tyce menstruace...take jsem zaregistrovala...ze mu mlicko moc nechutnalo..ale to uz byl vetsi. Jinak zkusit cokoli na zvyseni laktace...

anita003
20. únor 2019

Tak já teda nevím, ale jako prvorodička teď chodím na předporodní kurz a jak lékařka, tak následující hodinu i laktační poradkyně hovořily o předním a zadním mléku a jak není vhodné střídat prsa dřív, než dítě vypije i to zadní, tučnější mléko (které se mu už hůř saje), jinak jenom zažene žízeň, ale bude brzo zase hladové, jelikož se nedostal k tomu tučnému... Tak teda nevím, kdo má pravdu :D

thejitulka
autor
20. únor 2019

Malému je 6 týdnů dnes.. Po kojení vydrží tak půl hodinky a pak začne zase hrozně plakat dokud ho nepřiložím k prsu. Mě právě zaskočila barva odstrikaneho mléka. Jinak prdiky ho netrápí aby plakal třeba kvůli bolesti a prsa mám pořád nalita.

olga_
20. únor 2019

@thejitulka
Zkuste změnit polohu ke kojení, to pomohlo u prvorozeného nám plus byla jsem tehdy ve velkém stresu, takže vykašlat se na nedůležité věci a věnovat se intenzivně jen miminku alespoň na nějakou dobu, než se laktace zase pěkně ustálí. Ad odsávání - nikdy neodaješ tolik a to, co si miminko vytáhne.
@anita003 Moje LP, se kterou jsem v kontaktu už od prvorozeného (před 4 lety) i teď s dvojčaty, říká vždy, že je úplně jedno, jak ta prsa střídáš a je to pravda. Třeba v savčí poloze ( @thejitulka tuto polohu zkuste) si miminko střídá prsa zcela dle sebe a je mu opravdu jedno, kolik toho z kterého už vypilo. V tomto je příroda chytřejší. Horší je stres, který máš, když si snažíš zuřivě pamatovat, kterým prsem jsi minule začínala a bla bla. Tato "pravidla" dělají z kojení zbytečnou vědu...

thejitulka
autor
20. únor 2019

Polohu už jsem taky zkoušela změnit a to snad byl ještě horší řev. To jakým pršet jsem začínala jsem si hlídala jen týden po porodu, když jsem měla bolavá prsa. Pak už jsem to neřešila. Odsavam mezi kojením to co malý nevytahne, abych si ulevila. Zkusím ty homeopatika a ostatní co jste mi poradili. Moc všem dekuju za rady a snad to bude dobré, protože by mě moc mrzelo, kdybych přestala kojit.

pe_tu_ss_ka
20. únor 2019

@thejitulka náš má 9 týdnů a kojím ho na požádání.. Většinou přes den to je po hodině, dvou, někdy ale po půl hodině... V noci po 3... Prostě jak sám chce 😊 vůbec bych si s tím nedělala hlavu, a malému prso nabídla, tak jak si řekne... My taky nejíme striktně po 3 hodinách, ale jíme, když máme chuť či hlad.. Navíc mm je lépe stravitelné narozdil od um, které ty děti zaplácne..

thejitulka
autor
20. únor 2019

@anita003 to mi právě říkali v porodnici s tím předním a zadním mlíčkem a to samé i na internetu. Tak jsem z toho teď zmatená.

mourovatakocka
20. únor 2019

Osobně typuju spurt, nestresuj se a uvidíš, určitě bude zase dobře.

pe_tu_ss_ka
20. únor 2019

@thejitulka jinak pozor na odsávání, má se dělat je do úlevy, aby nebyla prsa zase moc přestimulovaná, pak to bude začarovaný kruh 🙂 věřím, že to bude dobré.. Malému taky vyhovuje nejvíc jedna poloha, když jsem zkoušela savičí, nebo ve fotbalovém držení, tak se děsně vztekal.. Navíc jsme začali přikládat až po měsíci, kdy jsem mu jen odsávala, protože byl v nemocnici a rozkojila jsem se bez problémů, že začátku teda moc nechtěl, protože to z prsa neutahl, tak se krmil přes prst že stříkačky, ale čím byl starší a silnější, tak už dává jen prso, navíc třeba v noci to vytáhne tak za 7-10 minut a spí tři hodiny do dalšího kojení..

lennus
20. únor 2019

Zkus pár dní vydržet, to se vyplatilo mně u prvního, narodil se předčasně, k prsu mi ho dali po týdnu a první půlrok občas boje byly, ale vybojovala jsem to a kojila nakonec 22 měsíců. Někdy může vadit i dudlík, dítě při něm saje - dudá jinak než při sání z prsu, tím se snižuje produkce, pomohlo mi ho omezit. Určitě je důležité snažit se být v klidu, může jít jen o malou krizi. Jednu dobu, když jsem měla málo mléka, pocit prázdných prsou, pomohly mi kapky Emulips, prsa se mi nalila, vyloženě jsem to cítila. Teď s naší malou, bude mít deset měsíců, kojím, jak potřebuje, často jen z jednoho, obě moje děti preferovaly levé prso, prý možná že je u srdce. Holčička byla od narození nakojená hned, každý prso tak za pět minut, já vůbec neřešila nějaké přední - zadní mléko, prostě když přibírá a vypadá spokojeně, neřeším to. Je to pohodové a usměvavé dítě, neřeším žádné tabulky, čas na prsu, prostě se řídím jí samotnou. Zkus se víc naladit na miminko. Pomáha hodně se tulit nahá těla na sebe, mazlit se, taky nosit v šátku či nosítku. Hodně mi taky pomohlo zavolat si po prvním porodu domů laktační poradkyni, doporučuju od Mamila. Myslím, že ta produkce se přizpůsobí a že není třeba odsávat.

bayt
20. únor 2019

@thejitulka A co je na tom divnýho? Syn mi pil nejpozději co půl hodiny celé první tři měsíce. Je to ukázkový zdravý dítě, prostě normální spurty. Barvu mlíka neřeš, z toho nic nepoznáš a každej ji má jinou. Taky se liší dle denní doby.

no_title
20. únor 2019

žádné přední a zadní mléko není. Je to mýtus. Je jen mléko, které se vytváří během kojení a to, co tam je nastřádané. Oboje je stejně prospěšné a výživné pro dítě. Odsávačka není dokonalá, dítě odsaje daleko víc.
Ten vztek při kojení může způsobovat dudlík / lahev / kloboučky. Používáte něco z toho?

thejitulka
autor
20. únor 2019

@no_title odsávačku používám po kojení, kdyz mám prsa nalita a bolestivá. Používáme dudlík, ale do teď nebyl žádný problém.

baruniceslepice
20. únor 2019

vypada to na bojkot kojeni. Urcite zkusit odstranit dudlik a prikladat dle potreb miminka. 🙂 Hodne zdaru. ( A jen pro uklidneni- moje 1,5 rok stara holcicka chce taky co 30 min. kojit, dumlat... proste byt s mamou ...

no_title
21. únor 2019

@thejitulka u dudlíku je typické, že se to projeví až po čase. Nejčastěji se to objevuje ve 3. měsíci života (u dětí, které používají dudlík od šestinedělí). Pak vás asi moc nepotěším, nám se stalo to samé a bylo to jen horší a horší, museli jsme i dokromovat cévkou po prsu. Jediné řešení u dětí, které takto na dudlík reagují je vysadit dudlík. My když jsme to udělali, tak po 3 dnech už bylo zlepšení a do 14 dnů byl zcela bez problémů, kojil se od té doby (až dosud) s radostí 🙂

marketanova
22. únor 2019

Všechny tyhle problémy mě nedávno popisovala kamarádka, ještě ji trápí rozpraskané bradavky a neví, co by ji mohlo pomoci..nějaký přírodní přípravek jedině

thejitulka
autor
22. únor 2019

@marketanova taky jsem trpěla na rozpraskané bradavky a pomohlo mi po každém kojení si z prsu odstriknout trochu mléka a pomazat si tím bradavky. Každé kojení pro mě byl horor, ale tohle mi poradila dětská lékařka a do tří dnů jsem měla klid.

marketanova
12. bře 2019

Tohle mě také doporučovala kamarádka. A také přípravky a samotnou aloe vera. Je prý na kůži šetrná.

marketanova
20. bře 2019

Ted je fakt, že je dobré užívat po porodu i nějaké doplnky stravy a jiné věci co pomůžou