Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

jakelina
8. čer 2010

@crawler vždyť se nestane nic hrozného, kdybys nekojila. Buď ráda, že je malý zdravý. Jsou maminky co by za to daly nevím co. 😀 😀

bufina
8. čer 2010

@monas007 Je moc roztomilej ten tvůj prcek

@crawler To mně mrzí že malej pořád tak vyvádí. Uvidíš jak dlouho to takhle vydržíte. Jak psala jakelina, nekojením se svět nezboří, sem to s Nikolkou hrozně obrečela že jsme nekojily, ale když sem viděla jak je s flaškou spokojená, místo toho šílenýho řevu když sem jí cpala prso, tak mně to už pak bylo jedno. S Adámkem jsem to vydržela tak dlouho, protože se u kojení hodně snažil a nehulákal, malá na to tenkrát úplně dlabala a jen řvala.

monas007
8. čer 2010

holky děkujeme za pochvalu 😀 😀

@crawler my měli už v porodnici problémy, tak nám pomáhaly takovou malou cévkou s glukozou a taky jsme nasadili kojící kloboučky a od té doby fakt paráda s kojením a hlavně žádné bolesti 😉 🙂 taky jsme ze začátku kojili jen v leže a vždycky docela dlouho, protože nám to v sedě moc nešlo, ale už dva týdny kojíme v sedě a super a fakt mu stačí těch 20 minut a je spokojený. taky už nespí po každém kojení a občas má bolení bříška, ale musím to zaklepat a zatím to zvládá 🙂 🙂

crawler
autor
8. čer 2010

@jakelina to máš naprostou pravdu a roste jako z vody, tak mu asi nic nechybí...Teď večer mi pomáhal ho u prsa udržet manžel - měli jsme 4 ruce a stejně se nám to nepovedlo - kroutil se tak, že mi málem fakt udělal na bradavce uzel... 😔
@bufina malej má světlý chvilky, že se taky snaží alespoň těch 5 minut než vytuhne...Mě to ještě komplikuje stres, že mě čekaj zkoušky z letního semestru a ty naše neslavný kojící pokusy mi užírají hroznýho času, kterej bych potřebovala věnovat učení... 😅
@monas007 jste fakt šikovní - my měli v nemocnici taktéž cévku s glukozou, i kloboučky...bohužel dál jsme nepokročili- vlastně jo - malý, když se mu chce, tak mu to jde bez kloboučku...musí ovšem chtít... 😒

bufina
8. čer 2010

@crawler Tak pokud mu to ještě pořád tak nějak jde, tak to vydrž. Sem malýho taky vždycky dala k prsu, tahal tak 10 minut, pak začal být nervózní a kroutit se a z flašky toho vypil stejně jak kdyby předtím ani u prsu nebyl. Když jsme byli někde na návštěvě, tak sem mu odsátý mlíko dala do termoobalu a na spodek do pytlíku led, aby to bylo v chladu a neskazilo se. U toho co předváděl němělo cenu vůbec někde venku vytahovat kozy, protože stejně vždycky skončil s flaškou. Takže jsme měli taky pěkný manévry než začal pěkně tahat.

jakelina
8. čer 2010

@bufina tak to jsi fakt dobrá, že jste to takhle zvládli. Já jsme teda ještě nedala malému kromě prsa vůbec nic, nemá ani cumel a ani kapku čaje, nebo jiného mléka. Nemám doma ani flašku 😀 , ale dnes jak bylo tak vedro, tak mi na prsu visel celý den, asi měl žízeň, tak začnínám uvažovat o čaji na lžičce. Byl upocený z kočárku. Navíc se asi přepil a dvakrát mě pozvracel celé záda. ☹
Teď mám prsa teda pěkně vycucané. 😀

crawler
autor
9. čer 2010

@bufina no můj je to samé, ale s tím rozdílem, že já ani jeho dávku neodsaju ☹ takže nic jinýho než UM mi nezbývá...Teď ráno se vztekal a já myslela, že má hlad, tak jsem mu dala prso a on nepotáhl ani jednou,ale úplně se zklidnil tím, že ho měl v puse a spal... 😅 Zítra jedu na zkoušku a nemá cenu ho brát sebou, kor v tom vedru, bude doma s babičkou a u lahve na UM ☹ Kdybych ho kojila, tak bych ho táhla sebou, ale přesně jak píšeš ty - nemá cenu někde venku vytahovat dudy, když mu pak stejně musím dát Hipp...
@jakelina u nás teda problém není ani s dudlíkem (mám ten ve tvaru bradavky) a teď ve vedrech mu dávám do lahvičky 3polévkové lžíce fenykl.čaje...František je na jednu stranu dost nenáročný - je mu jedno, zda pije mateřské, umělé nebo umělé s čajem, je mu jedno jakou to má teplotu atd...je mu i jedno, zda mu do pusy strkám prso s kloboučkem nebo bez....není vybíravý, ale ... 😀 😝

crawler
autor
9. čer 2010

@jakelina jo navíc teda, když jsme zkoušeli dokrmovat alternativně, tak jsme zkusili i lžičku a říkali jsme s manželem, kdo vymyslel takovou blbost dokrmovat novorozence lžičkou - samozřejmě vůbec nevěděl, jak na to...dělala jsem to přesně podle návodu laktační ligy a výsledek byl, že měl mlíčko všude možně jen ne v pusince a než by vypil svou dávku, tak by to trvalo minimálně 90minut! u nás už vyšla líp stříkačka a malíček v puse - to bylo rychlejší a mlíko skončilo opravdu v bříšku...

bufina
9. čer 2010

@jakelina Sem malýmu taky zkoušela dát čaj, ale vůbec ho nechce. Vypil jenom trošku a hned to vyzvracel. Ale kaša s flašky večer mu nevadí.... V kočárku byl taky pěkne upocenej a to sem mu dala jen bodýčko s krátkým rukávem a ani ponožky neměl. Jsme s tím kojením tak bojovali proto že byl nedonošenej a všude píšou jak je MM pro předčasně narozený děti úplně to nejlepší, že tam mají látky který v žádným UM nejsou. Sice se teda prodává i Nutrilon pro nedonošeňátka, ale ten je asi jen na recept a já jsem stejně mělá mlíka dost, skoro litr denně 😀 A to malej pil ze začátku doma tak 30-40 ml 😉

crawler
autor
9. čer 2010

@bufina a jakej čajík jsi mu dala? já to iškovi míchám s mlíkem a je mu fuk, když jednou pije mlíko s čajem a pak bez...No jo, ty jsi teda měla mlíkárny - o tom se mi může jen zdát...dokud měl potřebu 60ml tak jsem to ještě zvládala odsát, ale pak se mi přestávalo dělat skrze to, že se nepřisával...teď to zase rozjel, ale teď jak od víkendu stagnuje, tak je zase mlíka o hodně míň...☹

bufina
9. čer 2010

@crawler Jsem to ho mlíka měla tolik asi první měsíc, pak to bylo horší. Začal pít tak 90 až 100 a mlíko šlo blbě odsát, už ho nebylo tolik, tak sem mu to třeba míchala 60 MM a 30 UM. To stejně potřeboval. Na radu doktorky jsem koupila Nutrilon AR, proti ublinkávání. Malej se předtím vždycky najedl a pak třeba další 2 hodiny ublinkával, i když byl v sedačce, kde spíš tak napůl sedí.

bufina
9. čer 2010

@crawler Zkoušela jsem mu dávat fenyklovej a pak ještě jablečnou šťávu od Hami. Sem si říkala že mu to bude třeba aji chutnat že je to sladký, no a prd.... 🙂

crawler
autor
9. čer 2010

@bufina já právě koupila BIO fenyklový a dávám mu tak 3 pol.lžíce, ale je fakt, že náš malý blinká jen málokdy - většinou jen když má štukavku, tak mu to lítá nahoru...a nevíš prosím tě, jak se má skladovat UM? když chci jet s malým třeba na víc jak půldne pryč a nemám možnost udělat čerstvou?Asi taky do termoobalu, že?

jakelina
9. čer 2010

@bufina náš Matyáš ten nepil po půlročním kojení čaj ani za živý svět. Nakonec jsem mu ho musela do pusy stříkat střikačkou, aby vůbec něco polkl a poradila mi to naše doktorka, taky hodně z něho blil ☹ . Navíc měl půl roku v červenci a tak jsem do něj něco dostat musela. Bylo to vlastně poprvé co dostal flašku a nechtěl už asi i kvůli tomu.

bufina
9. čer 2010

@crawler To by se ti hotový asi zkazilo. Sem to v tom termoobalu měla s tím ledem, ale tak, že nejpozději za 2-3 hodiny to malej vypije. Půl dne je dlouho. Sem to malé dělala tak, že sem si do termosky ohřála vodu a prášek vzala do malé krabičky a pak sem jí to mohla kdekoli namíchat. V termosce ta voda vydrží teplá dlouho. A aspoň to mlíko měla vždycky čerstvý. Pak od 4. měsíce jsem jí kupovala od Nestle mlíčko s kaší. Z krabičky sem to přelila rovnou do flašky a může se to pít i neohřátý.
@jakelina Si teď taky říkám že když sou takový horka, že by se mu možná nějakej ten čaj už hodil. Budu to nějak postupně zkoušet, třeba si za pár dnů zvykne.

jakelina
9. čer 2010

@bufina tak držím palce, já jsem si říkala, že to alespoň po trošičkách budu zkoušet. Nechci aby se opakovalo to co mi dělal Matyáš. Vlastně se pak na flašku ani nenaučil a pil z hrníčku. ☹

bufina
10. čer 2010

@jakelina Ale tak to je zase dobrý že pil rovnou z hrníčku, bych ho taky chtěla zavést co nejdřív. Po malé zůstal od Aventu co je od půl roku, tak ho budeme učit pít z toho.
Včera byl malej celej den nějakej nenažranej, tak sem mu koupila mlíčko s kaší. Byly jsme si sednout s kámoškou v Olympii, tak sem mu to tam dala a úžasný. Po dvaceti minutách to hrnul ven, takže největší dávku schytala kámoška na sukni a zbytek postupně já. Ublinkával to asi ještě hodinu.

bbberta
10. čer 2010

ahojky zdravim po nejake dobe! registruju, ze crawler stale bojuje...
ja ted tyden malyho ohledne piti moc nehlidala,nebyl cas..a po odjeti tydenni navstevy jsem mela pocit, ze mu chrasti na zadickach kosti (ty ovsem chrastili nejspis tim, ze zacal nosit jen lehke bodycko,oproti nekolika vrstvam predtim 😀 ), ze pije mnohem kratsi dobu a ze moc nepolyka..(nekolikrat se mi stalo, ze jsem po kojeni musela jit odsat) .pritom drahy mi porad rika,jak je baculatej a ze roste...jenze ja fakt citila, ze moc nepije...tak jsem koupila vahu a jsem rada, moc jsem se uklidnila, za 14dnu pribral cca 700g,takze max. spokojenost, uz ma 5770g 😉 akorat to teda nechapu, prsa nevypije, i po kojeni je mam nekdy nalite,ale hlavne, ze pribira - asi mu staci malo🙂 a taky uz snad umi pit rychleji, vcera zkusmo 110ml za 10-15minut...my to snad vykoumame!!!

jakelina
10. čer 2010

@bufina taky mám hrníček od Aventu. 🙂

bufina
10. čer 2010

@bbberta Tak tu váhu má pěknou, náš malej má v šesti měsících necelých 7 kg. Se mu ta doba pití bude skracovat, malýmu stačí 5 minut, někdy i míň a je úplně najezenej. A buď ráda že máš mlíka víc než je potřeba, ale zas aby ti pak ty prsa nezačaly nějak tvrdnout, tak to fakt radši odsávej.

jakelina
10. čer 2010

@bbberta tak to máš macíka, to my se na vás nechytáme. Malý bude mít kolem 6 kilo a to má tři měsíce.
Ale stačí, pronese se i tak a vypadá spokojeně. Dnes spí od 14 hodin a ještě chrupká v ložnici. 🙂

ija1
10. čer 2010

Ahojky, jmenuju se Ilona, mam 4 tydenni holcicku a snad nevadi kdyz se k vam pridam............nase Alenka uz od porodu nechce se prisavat, po porodu mi ji neprilozili ac probihal normalne, dali ji jen manzelovi a ja ji videla az pozde vecer..... po peti hodinach ji prinesli prisat a uz nechtela..............navic pred porodem jsem musela brat prasky na tlak (dopegit a vasocardin) a detsky doktor tvrdi ze mi zablokovali laktaci, moje obvodacka s tim nesouhlasi....ale proste Alenka se nechce prisavat, a mlicka taky moc neni, takze dokmujem nutrilonem 1 HA, plus neco malo odstrikavame........ (tak 50-60 denne ted, po porodu par tydnu denne kolem stovky), zkouseli jsme uz prvni posledni od homeopatik, caju, odstrikavani casteho, i porodni asistentku jako laktacni poradkyni a stejne jsme se porad nerozkojili, navic jedno prso mala odmita od zacatku a neprisaje se vubec, druhe obcas se prisaje i kdyz ji prikladame co tri ctyri hodinky.......... nejdriv jsem z toho ze nekojim byla na prasky, ted uz je to celkem lepsi ale mrzi me to........

jakelina
10. čer 2010

@ija1 to je škoda, že ti ji na sále nepřiložili, to udělá hodně. Některé děti prostě takhle stávkují. Pokoušej se přikládat a alespoň odsávat a někdy se to fakt zlomí a mimčo začně pít krásně.
Už jsem to tu psala, kamarádka odsávala a dokrmovala dceru tři měsíce a teď už pije sama a krásně.

bbberta
11. čer 2010

jeee tak ted budu zas stresovat,ze mam doma tlustocha 😉 ale on se narodil s 4,33,z porodnice jsme sli s 3,94,takze mel dobry zaklad..a taky ma v sobe plechovku nutrilonu 😉 ja myslela,ze po sestinedeli se to ustali a prsa se nalivat nebudou, dalsi zanet bych nechtela, malyho taky nemuzu nutit (neb by to vyblil),a odsavani me nebavi..kor v noci 😒

bufina
11. čer 2010

Tak to my jsme z porodnice odcházeli s 2230g 🙂 a pěkně to už dohnal. Se těším příští týden k doktorce. Jdem na půlroční prohlídku, tak su zvědavá kolik měří a váží, ale k těm sedmi kilům to už bude.

bufina
11. čer 2010

teď jsem dostala takovej inteligentní nápad, že jsem zvažila sebe, pak sebe s malým, odečetla jsem to vyšlo mně že má melej asi tak 7,1 - 7,2 kg. Měl na sobě tričko, trochu počuranou plínu a byl právě po jídle.

jakelina
11. čer 2010

@bufina 😀

crawler
autor
11. čer 2010

hoj holky🙂

malej je jak na houpačce- nechápu to, ale teď se zase přisává a s tím usínáním je to krapet lepší, ale pořád je defakto jen na UM, ale co už...přestává mě to rmoutit, páč jsem poznala úžasné výhody-nechala jsem malého doma tchýni a jela na zkoušku z ekonomie, byla jsem pryč půl dne a až na bolavá prsa a stesku po malým to bylo fajn 😉

jinak by máme v neděli 6 týdnů a dnes jsme byli na ko - máme 4500g, což je opět přírůstek 350g za týden🙂
@ija1 je to smutný no...někdy to prostě nejde...já se snažím rozkojit už 6 týdnů a zatím nic moc...kdysi jsem tuhle diskuzi založila, protože se malý odmítal ze dne na den přisát, teď se zase přisává, ale pro změnu u kojení usíná...Přitom jsem rodila císařem, ale půl hodiny po sekci mi ho donesli na přisátí, malý ale nechtěl, nicméně jsme to zkoušeli neustále každé 3 hodiny, až se druhý den odpoledne zadařilo...Stejně nám to ale nejde - to se nedá nic dělat....Našli jsem UM, po které ho netrápí bříško a prospívá...Já to taky obrečela, ale ještě to nevzdávám a jsem ráda za každou kapku mateřského, kterou mu dám...

ija1
11. čer 2010

Ahojky, snazim se prikladat ale prisaje se jen z 1 prsu a tak na 5-10 minut, moc z odsavacky bohuzel neleze..........
jojo nekojeni ma svoje vyhody ale stejne bych ji radsi kojila, kdyby to slo...........
my mame tedka 4,5 tydne, vazime 3600 minuly tyden, narodila se s 3360g, a zhubla na 3150,.......
taky to vsecko nevzdavam a zkousime, jen toho mlicka je jaksi porad cim dal min ☹

bufina
11. čer 2010

@crawler Tak důležitý je, že to pořád nějak jde 🙂 Zkoušej to a buď to vyjde nebo ne, hlavně abyste byli oba spokojení.