Začít s dudlíkem v 6 měsících?

lalaith3
4. únor 2019

Zdravím, milé ženy, maminky.
Mám 6m syna. Kojený, začínáme s příkrmy. Dudlík ani láhev nikdy neměl. Chci kojit alespoň do 2 let. Ale uvažuji o tom, že bychom zkusili dudlík do autosedačky a pro případ ztroskotání někdy do kočárku. Syn v sedačce brečí vždy, snažíme se jezdit na noc, na dobu spánku, ale už to teď nefunguje. Nejezdíme často, ale nejezdit vůbec pro nás prostě není možnost. V kočárku je málokdy, většinou je nošený. Ale občas se stane, že než můžu nakojit, chvilku to trvá, hlavně teď v zimě, než se člověk dostane někam, kde se může svléknout. Myslíte, že může dudlík pokazit kojení v tomhle rozsahu použití? Počítám i s možností, že ho vůbec nebude chtít, ale aspoň do toho auta bych to chtěla zkusit. Nakojit ho v autě za jízdy neumím, zastavit a nakojit není řešení, při vrácení do sedačky je řev znovu. Nemám v úmyslu mu prsa a kojení odpírat, jde mi jen o tyhle neřešitelné situace. Díky za názory!

makronka222
4. únor 2019

Ja nasi dala dudana nekdy v pul roce. Byl klid. Pak ve 2 letech uz ho nemela, nebyl potreba...

makronka222
4. únor 2019

@makronka222 btw kojit za jizdy je blbost, kdyz se neco stane, jen prudce zabrzdi, muze se stat pruser. A delat ze sebe otroka a kojit, pokazdy co dite knourne taky neni reseni.

lalaith3
autor
4. únor 2019

@makronka222 Díky, to já vím, ale vždycky se najde někdo, kdo to poradí, taky jsem přesvědčená, že je to nebezpečné.

lalaith3
autor
4. únor 2019

@makronka222 A jak dlouho se vám dařilo kojit? Jestli nevadí, že se ptám.

krutak1fle
4. únor 2019

@lalaith3 dej mu dudlik. Je to reseni a budete spokojeni vsichni. Nic mu to nepokazi. Taky jsem dala (kvuli usinani) v pul roce. A pohodicka. Kojim porad. A v noci jen jednou.
Nevidim v dudliku nejake zlo. Akorat ho jednou budes odnaucovat. Neni to zadny drama.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
barchen
4. únor 2019

@lalaith3 Kojila jsem 20m a dudlik dostala ve 3m. V roce ho uz nemela, sama nechtela (vymenila bohuzel za palec, nastesti se to eliminovalo pouze vecer na usinani). Druha ho zatim nema (plne kojena) a nechce ale zacina si kousat ruku...tak uvidime. My cestujeme hodne autem a dudlik je i takova zabava. Urcite bych v prubehu jizdy nekojila a nevyndavala ze sedacky, je to velky risk. Mozna se poohlednout po polohovatelne autosedacce,kterou lze dat v protismeru temer do lehu.

puhelin
4. únor 2019

Dcerka se v teto dobe bala jezdit autem ve tme, proste jsme nejezdili. Jinak jezdim co nejvic s ni vzadu, mluvim na ni, zpivame si. Uz jsem i za jizdy kojila (ve vajicku), jina moznost nebyla. Dudlik bych nedavala.

evee24
4. únor 2019

@lalaith3 zkusila bych dát jestli se ještě chytne toť otazka. Já měla dudel od porodnice. Po tezkym porodu rvala hned hodinu po porodu a nic neutisilo. Jinak tohle řvaní v autě znám a vzdala sem kojení v aute, my teda zastavovali aby se nic nestalo. Prostě sem vrazila flašku s umělým mlekem. Nikam se nedalo jet a už sem byla zoufalá, že nevydržela hlady. Nakonec pak přešla na normální jídlo a flašku nechtela. Doteď ještě ve 3 letech skoro kojim. Takže nám to neuškodilo. Ale čekala sem že kojení holt skončí.

lalaith3
autor
4. únor 2019

@ttm Díky za zkušenost, nám se teď se spaním nedaří a pak je to katastrofa. A zastavení moc nepomáhá, trvá, než se zklidní a za pár minut to začne nanovo. A některé cesty po Praze se zastavovat moc nevyplatí, tam by ten dudlík bodnul.

lalaith3
autor
4. únor 2019

@barchen Během jízdy určitě nevyndám a ani nechci kojit, myslím, že to není bezpečné. Nehledě na to, že nejsem hadí žena, nevím, jak bych k němu ta prsa dostala. Syn taky někdy cucá palečky, tak uvidíme, jak to u nás dopadne.

lalaith3
autor
4. únor 2019

@puhelin Vzadu jezdím vždy, jakékoliv zpívání mluvení, divadélka, hračky apod. vůbec nezabírají. Strach ve tmě mě nenapadl, akorát teď v zimě je tma dost brzo. Jak jsem psala, nejezdit úplně pro nás není možnost, cesty autem máme omezené na minimum. Díky za odpověď, ještě to zvážím.

lalaith3
autor
4. únor 2019

@evee24 Díky, flašku s UM ne, to už časem raději to normální jídlo. Je fajn, že kojíte dlouho i přes očekávání. Taky bych ráda, proto to hodně zvažuji...

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
4. únor 2019

@lalaith3 Naučila jsem se kojit za jízdy a byla to velká úleva. Nevím, jak daleko ale jezdíte. Myslím si, že v půl roce už se dítě může naučit, že se prostě v autě hodinu nekojí, pokud ho nakojíte předtím. Bacha na dudlík, jednou mi ho máma malýmu dala a pak to bylo utrpení, jak mi kousal do bradavek.

bayt
4. únor 2019

Jo a aby mi syn usnul v autě, chce to rychlejší jízdu na dálnici a k tomu mu z mobilu pouštím bílý šum. A do ručičky oblíbenou hračku.

daisymaminka
4. únor 2019

Dceři (7 měsíců) manžel pořídil dudlíky asi ve 4,5 měsících. Byla jsem proti - že strachu skrz kojení. Dodnes za 2,5 měsíce dudlík nepřijala, plive ho ven, ale má jej jako oblíbenou hračku - kousátko (navíc kouše druhou stranu). 🙂 Nepochopila ani láhev, taky do ní kousala a nikdy se nenapila. Kojím, dcera baští příkrmy, vodu pije z obyč hrnečku s pítkem. V autě do 10 min klid, jinak řev. Jezdím s ní vzadu, uklidňuji, zpívám... Naštěstí je to jen jednou do měsíce na návštěvu k tchánovcům, kratší cesty, třeba do plavání zvládá. Kočárek má pouze na spaní, a to až od 3 měsíců, do té doby spala výhradně na mně/v šátku. A k tomu kojení, kojím na požádání, ale vše má své hranice. Doma, na návštěvě, v plavání ok, ale v autě ne za jízdy.

katkaajirka
4. únor 2019

U nás se taky za jízdy často řve. Starší syn s přechodem na větší autosedačku přestal, s dcerkou 9m zatím stále utrpení. Dudlík bych nedávala, zkusila jsem u syna a pak se při kojení nepřisával správně, začal kousat, snížila se laktace a pak jsme to museli spravovat. Navíc to stejně ke spokojené jízdě moc nepomohlo... Teď dceru často kojím, snažím se tedy hlavně, když stojíme na semaforech. Ale už je to lepší, zabaví se, někdy dostane něco k žužlání. A osvědčilo se nám jezdit, když je vyspaná, napapaná, prostě spokojená. A hlavně, máme v autě rozsvícené světlo, taky se bojí tmy.

vecob
4. únor 2019

@lalaith3 Ahoj,syn dudlik odmita ( ma 6 m. ) Od narozeni, pri krizovych situacich, mu davam muj malicek na uklidneni. V aute ho ma kolikrat vetsinu jizdy. Nevadi mi to,hlavne,ze je klid😁 Mam u sebe dezinfekci a vzdy si ruce vydezinfikuju. Nikdy nemel napr.afty nebo tak. 😉

aktakd
4. únor 2019

@lalaith3 Pokud by se jednalo jen o tu jizdu autem, zvazila bych treba v tomhle veku moznost kukuricnych krupek. Nas syn taky nesnasel jizdu autem a diky jidlu se to dost zlepsilo.

evee24
4. únor 2019

@lalaith3 jojo chápu no. Mé byla vyloženě hladová. Já nemohla jet ani nakoupit autem. Co 50 minut přesně rev že prso. Já to riskla. Ale je pravda že pak pomohlo hodně i otočit po směru jízdy v roce. Do té doby za trest

xkalisto
4. únor 2019

Kojení by to nemělo narušit. Dávat pozor se na to musí jenom úplně na začátku než je rozjeté.

Pokud je to v situaci kdy by stejně nebylo možné kojení tak nemyslím že by to bylo nějaké závadné, dudlikove mimi se odstavují dřív hlavně proto že jim ten dudlík nahradí to konejšivé kojení, ale to by se v autě stejně nekonalo. Pokud jinak je vždycky prvně nabídnuto kojení tak by imho neměl být problém.

lalaith3
autor
5. únor 2019

@xkalisto Díky za odpověď, asi to zkusím, minimálně do toho auta, protože tam fakt nevidím, jak lépe to řešit.

lalaith3
autor
5. únor 2019

@vecob Díky, malíček fungoval tak do 2 měsíců, teď už prst nechce vůbec, akorát ho to ještě víc rozčílí a křičí o to víc. Možná to s dudlíkem bude stejné, uvidíme, asi do toho půjdu a risknu to.

lalaith3
autor
5. únor 2019

@aktakd Syn má mnoho potravinových alergií, reaguje skrze MM, takže v zavádění potravin jdeme hooodně pomaličku, i ve snědeném množství, takže než to bude mít lepší tak to ještě není možnost. 🙁 Ale později to snad půjde. 😉

no_title
7. únor 2019

já bych ho nedávala, protože jak v roce půjdete k zubaři, tak vám řekne, že ho máte vysadit kvůli zubům. Do té autosedačky a kočárku mi pomáhalo mu dávat kukuřičné křupky nebo kousek rohlíku a taky hudební hračku, kterou už zvládne zmáčnout. Díky tomuto se ten pláč v autě hodně zlepšil.

saaralota
7. únor 2019

Syn dudlík nechtěl, ale postupně ho vzal na milost kolem 6 měsíců. Využila jsem to hlavně při cestování, v kočárku a v noci. S kojením nebyl problém. Kojil se do dvou let a kdybych s tím nechtěla přestat, možná by se kojil doteď 🙂. Stejně jako u prvního syna jsme dudlík odnaučovali postupně. Tak nějak přirozeně jsem ho postupně schovávala přes den, kolem roku už ho měl jen na spaní a i to se nám postupně podařilo odbourat. Už ani nevím jak, ale u obou synů nenásilně, postupně. Zubařka s dudlíkem problém nemá.