Jak se zbavit salmonelózy? Preparáty Joalis od Dr. Jonáše?

patty1
21. srp 2013

Ahoj maminky. Naše malá, 2 roky a čtvrt, má už skoro 2 měsíce salmonelozu a nemůžeme se bakterií zbavit. Nemáte náhodou někdo zkušenost s preparáty od Dr. Jonáše od firmy Joalis? U salmonely nebo jestli vám třeba pomohla u dětí s jinými problémy.
Případně nemáte ještě jiné rady ohledně toho, jak se zbavit salmonely? Probiotika bereme snad už téměř všechny druhy, zkoušely jsme i česnekový odvar a naše Dr.radí pouze vyčkat. Měly jsme ale bakterie i v krvi a tak bych se nerada dočkala jakýchkoli komplikací. Děkuji za všechny rady 🙂.

luthien.k
21. srp 2013

Já bych určitě ještě k tomu posilovala imunitu: vit. C (rakytníkový sirup), vit. D (v létě by neměl být problém pobývat aspoň 10 min. denně s odhalenýma rukama a obličejem - nenamazané UV filtry - na slunci mezi 11 a 15 hod.), omega 3 (rybí olej, například http://www.mega-zdravi.cz/ ), případně imunoglukan (prášek z hlívy).

andy80
21. srp 2013

Můj syn jí měl v devíti měsících, po třech týdnech byl o.k., ale výtěry měl pozitivní ještě 6 měsíců potom. Takže opravdu čekat, až se to samo vyléčí.

patty1
autor
28. srp 2013

Ahojky, diky za reakce, nakonec jsem koupila jeste od Joalisu Symbilfor, uvidime. Prave tim, ze to mela mala i v krvi, tak bych se toho uz rada zbavila, aby se ji mohla zacit imunita trochu obnovovat. Jeste kdokoli nejake rady ohledne salmonely? Vit.C, B ji davam, ted se ji udelalo jeste jecne zrno, tak s tim taky nevim, od dr.mazeme a kapeme do ocka uz pres tyden, ale bez valneho vysledku, pry to muze trvat dlouho a pak se to vyrezavat, tak doufam, ze u nas to vylecime...Diky.

upari
11. zář 2013

Joalis také beru (já a 3letý syn) - převážně kapky Imun a Analerg... Nevím, jestli víš, ale moje homeopatka mi poradila, že u těchto kapek se nemusí užívat jen vnitřně (do pusy - 20min před a po nejíst a pít jen obyč.vodu), ale i mazat na bříško nebo na loketní jamku (vnitřek ruky, jak se bere krev) bez ohledu na jídlo... Což je super - ráno po snídani namažu ruce a hotovo 😉 Když se užívá více těchto kapek, stačí mezi nimi pauza 3-5min a můžeš mazat další...
Se salmonelou nemám zkušenosti, takže víc neporadím a držím palce, ať je Verča brzo fit (homeo pomáhá, ale je to na delší dobu).

ellenci
29. čer 2016

Ahoj všichni,
také válčíme se salmonelou, dokonce máme nějaký spec. druh ze skup C. Hodně odolnou a agresivnější. Od joalis máme přípravek na imunitu, játra, střeva a Dr. Jonáš nám vyrobil přímo preparát na salmonelu. Dcera po tom úplně rozkvetla. Na výtěr půjdeme až za 14 dnů. Hodně na joalis sázím. Myslím, že máme salmon. už také v krvi a ve žlučníku. Dcera snědla snad milion probiotik, zkoušeli jsme přísnou dietu, homeopatika, lichořeřišnici, jablečný ocet, čaj salmonelin, dubovou kůru, česnekovou kůru, spostu rakyt. šťávy, všechno určitě bylo dobré, ale až teď mi přijde, že je dceři jako před tím. Napíši ještě, jestli se nám toho podaří zbavit úplně. Dceři je 21 měsíců a salmoenlu máme už 10 měs. Hodně zdaru všem.

vaculkata
2. srp 2016

Dobrý den, prosím jak to dopadlo ten léček na salmonelu.Máme ji už taky dva měsíce a holka má jít po prázdninách do školy. Lichořeřišnici i Salmonelin, citronový olej z Justu také zkoušíme zatím bezúspěšně. Díky za radu.

ellenci
1. zář 2016

Ahoj,
tak kůra od joalis, hlavně ten spec. lék na salmonelu opravdu zabral a jsme konečně čistí. Všechny výtěry jsou negativní. Dceři se hodně ulevilo, začla mi jíst všechno, po dobu salmonely nejedla téměř vůbec mléčné výrobky, vůbec ji nechutnaly, teď v pohodě. Před kůrou joalis jsme zkoušeli také slivovici, 1 lžičku na lačno po 3 dny, ale tím jak to bylo už usazené ve žlučníku, tak to nezabralo a ještě to dceři hodně rozhodilo spaní, od té doby špatně usíná a v noci se budí na pití. To se snažíme srovnat homeopatií, tak snad to také doladíme.
Přeji hodně štěstí všem, jestli můžu poradit, řeště to co nejdříve, nic nenechávejte, že probiotika stačí. Podle mně nestačí, malé děti nemají úplně silnou trávicí soustavu, aby mrchu vypudily a potřebují jíst všechno, ne být dlouho na přísné dietě. Jonáš. kůru mohu vřele doporučit.

misule55
1. zář 2016

Mamnky jsem v soku, vam delali odbery krve? Nam doktorka stezi udelala kontrolni ster, ze se to pry u malych deti nedela. Nakonec jsem si je vydupala, ale s tema odberama jste me dostali. Probiotika tez bereme, dietu uz prdime, maly je ok, jen jde videt ze imunita neni uplne ok, furt nejake kvasink, ted ryma, pritom predtim byl uplne fit mimco, jo amame 17 mes., Myslite, ze mam ty odbery vyzadovat nebo rovnou zmenit lekare?

ellenci
2. zář 2016

Ahojda,
nám odběry také nedělali, ale poznala jsem to na malé sama, že se to dostalo do krve, začala mi hodně chřadnout, být unavená, mrzutá. Doktorka říkala, že je to od zubů, nicméně, já ji už nevěřila. Později jsme byli i v nemocnici na konzultaci a tam nám potvrdili, že je salmonela pravděpodobně ve žlučníku a játrech. Odběry také nedělali. Doporučili nám laktulózu. S jonášovou kůrou souhlasili, že je prý výborná a že by nás z toho mohla dostat. A také že ano. Jestli to dítě zvládne, odběry klidně vyžaduj.

misule55
13. zář 2016

Holky zrovna studuju ten Joalis, prý je dobrý Nobac a terapeutka doporučila bambi oil 1,2,3 ale to už je více jak 1000 kč, takýe na to nemám :D Které preparáty jste měly vy? nestačí užívat třeba jen ten Nobac?

sonik309
12. dub 2018

@ellenci dobrý den,prosím vás a na koho nebo kde bychom ten speciální lék na salmonelu mohli nechat namichat,v lékárně?

piwinka
12. dub 2018

Já dávala malé laktobacily a enterol když jsme šly na první vyter byl negativní tak i druhý a třetí. Držím palce

andrasek
18. zář 2020

@ellenci dobry den,chtela jsem se zeptat,jakou kuru od joalis jste meli?mame tez salmonellu a ne a ne se ji zbavit.dekuji