13měsíční dítě nestojí, nechodí. Kdy začne?

markettka1
18. říj 2015

Chci se zeptat , kdo to mel podobne jako my, ze mu dite skoro v 13m poradne nestalo a nechodilo, jen lozi rychle po 4 , stavi se na kolena, seda si pritahuje se jen do kleku a jednu nohu zkousi zapirat uz, tak kdy vam zacalo dite chodit? Jedna se o holcicku , je dost dlouha vsude vidi z kleku , dekuji 🙂

lajla
19. říj 2015

@jamia no bez pomocí nechodí...takže sám ne...proto jsem se ptala

kamila297
19. říj 2015

Že nechodí, nevadí (nenechte se vystresovat tabulkami a pyšnými maminkami dětí, které chodí už v 10m), ale že nestojí - to bych už řešila s dr. Stačí pár týdnů Vojtovky a dějí se zázraky 😉

lucka662006
19. říj 2015

Dcera začala chodit až na 18 měs., je v pořádku po duševní i fyzické stránce, stoupat si začala na 15 měs. To přeci sama intuitivně vidíš, zda je Tvé dítě v pořádku, nebo zda je něco divného...

paja.83
19. říj 2015

Pokud lozi, tak to vůbec nereste, nepomáhejte s chozením. Mala si stoupla ve 14.mesicich a sama chodit zacala v 18. mesicich.

mysicka_lb
19. říj 2015

Náš syn na tom byl ve 13m stejně, začal chodit ve 14m a v 16m už běhal tak, že si návštěvy myslely, že jde nejmíň o dvouleťáka. Je to úplně v pořádku.

shine2015
19. říj 2015

@mysicka_lb přesně! Měli jsme to stejně....

markettka1
autor
19. říj 2015

Ano vidim ze je uplne v poradku , proto to nechci resit pres doktory , ale ptam se na zkusenosti tady 🙂

markettka1
autor
19. říj 2015

@mysicka_lb tak to mozna budeme mit stejne 🙂

mysicka_lb
19. říj 2015

@markettka1 Určitě. Ono to pak šlo opravdu strašně rychle.

lu777
19. říj 2015

u nás to bylo nic nic do 9 měsíců a pak ráz na ráz vše.... ono jak jsou ty děti připravené tak je to pak fičák

markettka1
autor
20. říj 2015

Tak dnes rano se zacala uz stavet s vetsi jistotou 🙂 Tak snad do Vanoc udela nejaky krok ;)

lucijan11
21. říj 2015

@markettka1 Taky tě jdu uklidnit, moje dcera se začala na 9 měsících plazit, před prvním rokem si sedla, na roce začala lézt, poprvé si stoupla ve 14,5 měsících, pak začala obcházet nábytek a první krůčky do prostoru udělala v 18ti měsících, dneska má 19 měsíců a už chodí 🙂 občas ještě popoleze, ale moc ne. A chodí jistě, skoro nepadá 🙂 prostě to každému trvá jinak, ale buď v pohodě. Na rhb ani neuro jsme nikdy nechodily, prostě jsem jí nechávala čas a vyplatilo se. Hlavně jsem moc ráda, že půl roku lezla, což je prý nejzdravější pohyb 🙂

Nejhorší je ustát ty kecy okolí, já navíc mám v blízkosti dvě skoro stejně staré děti co chodí někdy od roka, takže si určitě každá máma, jejíž dítě začalo chodit "později" dovede představit to hučení a nátlaky, tchýně pořád uteče roku?? utečeš roku? Pak bylo jasný že neuteče a stejně jí chtěla vodit za ruce apod...

takže moje rada, vydrž, ono to přijde 🙂
a kašli na starý báby 😀

meindzi
21. říj 2015

moje dcera pro zmenu nikdy nelezla. chodit zacla v 15 mesicich a lezeni se vyhyba doted. kazde dite je jine. jen jim treba dat cas a nic nehrotit

markettka1
autor
1. lis 2015

Dekuji moc za prispevky 🙂 dcera mela nedávno 13m a uz tyden krasne stoji a je si cim dal jistejsi a stavi se uz o vsechno krasne , tak mam radost 🙂

jge
1. lis 2015

@eficenka Mohla bych se prosim zeptat, syn ma 9 mesicu a tyden, leze po 4 ukazkove jiz od 6 mesice a nyni si stoupa, chodi kolem nabytku a oncas vezme segry vozik a tlaci hoa jde za nim, je to OK? Je nejaky rychlik, tak mam hruzu, dcera byla daleko pomalejsi.....

markettka1
autor
1. únor 2016

Ahoj holky tak uz mame 16 m a porad sama nechodi :( chodi kolem . nábytku, za ruku taky chodi ale sama jen par kroku a hned na kolena :( ach jo uz chci aby chodila :(

markettka1
autor
1. únor 2016

@lucijan11 uplne presne jak ty se citim ted ja :( každý ona jeste nechodi ? Uz samotnou me to trochu trapi , ze jeste nechodi :(

korin
1. únor 2016

Zkus se přes to přenést a netrápit se. Je to hodně nepříjemné, lidé si často neuvědomují, jak můžou podobnou "chytrou "otázkou ublížit. I když vlastně o nic nejde, tvá dcerka je zdravá, jen má své tempo.

lajla
1. únor 2016

@markettka1 chodit bude a pak zase budete chtít aby nechodila. To se nezastavite... Uzivejte si to a buďte v klidu... Malá už má krásný náběh
Druhá začala chodit až v 18 a ani další nebyli extra rychlí, každý má své tempo

dokument
1. únor 2016

Syn zacal chodit v 15. mesicich. Byl uplne zdravy.

snupik
6. únor 2016

Moc děkuji za uklidnění, dcerce je zrovna 15měsíců a teprve přes měsíc leze po 4....po neurologickém vyšetření jsme naprosto v pořádku, naopak psych. až nadprůměrně dobře, nemáme se prý stresovat, do 18m času dost...ale já jsem z toho vnitřně úplně rozpolcená...pořád se mě na to někdo ptá, ještě, že je zima a malá je v kočáře...celá rodina začala chodit až nejdříve ve 14m, můj otec dokonce až ve 2letech...