Druhé dítě po dvou letech?

termix123
20. dub 2018

Zdravím všechny, chtěla bych se dozvědět víc. Mimu synovi je rok. A nejsem si jistá jestli zvládnu 2 miminko. Mohl by mi někdo poradit prosím. Dekuji

dora13
23. dub 2018

@zarecna mam to stejne, ja uz bych s k druhemu ted taky nedokopala, kdyz vidim, jaka je se ctyrletakem pohoda😀

termix123
autor
23. dub 2018

Děkuji moc všem. Rada sem si vše přečetla. Děkuji

ninive211
23. dub 2018

Mám věkový rozdíl 2 roky a 8 měsíců, mladšímu ještě není rok, zatím za mě spokojenost, sice těhotenství (hlavně tak druhý trimestr-přes zimu) náročné s dcerou, která měla vztekací scény (naštěstí teda spíš doma než mezi lidma, hlavně kvůli oblíkání, jídlu a tak), ale dalo se to, naštěstí jsem těhotenství neměla nějak super extra náročné a ke konci, když už to náročné bylo,bylo už jaro a teplo a dceru si hodně brali tcháni na chatu aspoň od čtvrtka do neděle, takže jsem si odpočinula. Chtěla jsem věkový rozdíl aspoň dva a půl roku, ale ideálně max tři roky, aby to zase nebyl moc velký rozdíl a "odbyla" jsem si to při jednom. A to se nám povedlo. Malej starší ségru miluje, už teď vnímám,že si začínají spolu hrát (resp,. starší něco dělá,malej na ni kouká a občas se zapojí "bořením"). Starší (3,5) jsem do školky zatím nedávala, hodí jen na jeden půlden v týdnu do miniškolky a už svědčí jí to, už teď se na jednu stranu těším,až bude chodit do školky celý den a budu mít víc času na mladšího, na druhou stranu se trochu děsím toho každodenního vypravování...jinak ale věřím,že to snad bude čím dál lepší.
Za sebe prohlašuji, že dobrovolně do věkového rozdílu menšího jak dva roky může jít snad leda blázen nebo masochista, musí to být docela masakr 🙂

zarecna
23. dub 2018

@ninive211 Ja, ked som tlacila kocik starsim 1,5 rocnym a mala uz brucho nosila som tricko s napisom "Ano, planovali sme to". :D :D A nies om ani blazon,a ni masochista. Vela fakt zavisi od povahy deti, postoja mamy, veku, planov do buducnosti etc. A nebol to az taky masaker...Mama mala ri deti do troch rokov a este aj otec bol nas velmi nefunkcny a dala to a rada na to spomina...mne rozdeil okolo 2 rokov pride super. Ja by som sla dokonca este do mensieho. Odbuchas hned a vsetko.

ninive211
23. dub 2018

@zarecna Všakkaždý to má v sobě nastavené jinak Já to mám takto. No právě mně ani nešlo tak o to si to "odbouchat", ale i si trochu užít jen starší...čas, kdy bude jen jedináček a pak mít i čas na mladšího, když ta starší bude už věkově zralá trávit více času bez rodičů než jen pár hodin, popř. přes noc. Je pravda, že my jsme dceru dávali na příležitostné hlídání ke tchyni docela brzy, poprvé už od 13 měsíců přes noc, ve 20 ji měli sami týden na chatě a my byli s mužem na poslední sólo duo dovolené (nechtěla jsem,byla jsem de facto přemluvena všemi a zpětně jsem za to moc ráda, podívali jsme se tam, kam bychom se s ní nepodívali, užili si to fakt ještě jako "za svobodna"). Spousta mamin zde z koníka by si o nás myslela něco o krkavčích rodičích (v termínovce možná to tak u někoho i bylo, padal hlášky jako "já bych NIKDY bez dítěte na dovolenou nejela, od toho jsem si ho nedělala..." a pod., ale bylo to fakt príma) To teď už jen tak nepůjde, mladší je daleko větší závisláček a je velmi pravděpodobné, že ho budu daleko déle kojit,jak tu starší (nic jiného mi totiž moc nechce pít), navíc i kdyby, tak hlídání jednoho dítěte anebo dvou dětí je z pohledu prarodičů taky rozdíl a taky každý rok navíc je znát, ne že ne (obojí prarodiče jsou spíš starší, nejmladší je moje mamka, které bylo loni 60)

veverka_
23. dub 2018

Zdravím:D, my máme rozdíl 6 let mezi syny, nyní má starší 7 let a mladší 1 rok a jsem úúúúplně spokojená:D:D. Čekali jsme, až se starší zklidní, protože to s ním fakt nešlo, hyperaktivita hadr. Živý je pořád :D. Mě to vyhovuje
za 1. jsem se mohla vrátit na tři rok do práce, a mohla jsem se znovu těšit na mateřskou a mimi:D
za 2. jsem doma v době, kdy starší živý syn nastoupil do první třídy :D
za 3. uživám si času s miminkem dopoledne, když spí, mám čas na úklid a nebo pro sebe a zároveň se psychicky nachystám na návrat staršího draka ze školy
za 4. starší malého miluje a malý na něm může oči nechat:
NEMĚNILA BYCH
jen jeden malý problémek, uvažuji o třetím, ale takový věkový rozestup si nemůžu dovolit skrz věk ... :D

kata267
24. dub 2018

@ninive211 dovoluji si tvrdit ze nejsem masochista ani blazen a jde to v klidu zvladat 😀,dve deti jsou vzdycky narocnejsi nez jedno vseibecne

kata267
24. dub 2018

@veverka_ no a to je prave uhel pohledu, ja zase vim ze jak bych jednou mela "samostatne" dite a sla do prace atd.tak uz bych se urcite na materskou s miminem vracet nechtela a asi bych mela jen jedno, takhle to budu mit zaroven odbyte s obema 🙂

ninive211
24. dub 2018

@veverka_ Každé mu fakt vyhovuje něco jiného,setkala jsem se s mnoha maminkami,kterým vyhovuje ten rozdíl, co máte vy,za mě je to už moc a z dlouhodobého hlediska je to nevýhoda při plánování rodinných aktivit - vždy se musí vše přizpůsobovat mladšímu. A staršího přitom už tato aktivita (výlet do ZOO např.) nemusí bavit)-

fluffy_mouse
28. srp 2018

Mám děti od sebe o 13 měsíců. Celkem se to dá 😁 jako první rok byl strasnej, ale teď už je to pohoda. Vyhrají si spolu a jsou parťáci a za pár týdnů ke 3 letému a téměř dvouleté přibyde další miminko. A nad tím jak to bude radši nepremyslim