Druhé dítě po dvou letech?

termix123
20. dub 2018

Zdravím všechny, chtěla bych se dozvědět víc. Mimu synovi je rok. A nejsem si jistá jestli zvládnu 2 miminko. Mohl by mi někdo poradit prosím. Dekuji

dc2015
20. dub 2018

Koukám, že je vám 19, nespěchala bych, počkala rok, dva... Kdyby vám bylo 37, radím opačně, ale takhle bych to nehnala... Ale mluvím za sebe, za svou zkušenost. Ve 2 letech to se synem bylo celkem náročné... Okolo 2. roku jsme bojovali s nočníkem apod. Teď se to tak nějak srovnalo. Čekám druhé a budou od sebe 2 a 9 měsíců... Teď je mu 2 a 4 měsíce a začíná být čím dál samostatnější... Takže to snad nějak půjde. Je to individuální, o pocitu mámy a táty... Ale času máte dost, proč spěchat 🙂

treasurka
20. dub 2018

To se těžko radí, co by vás konkrétně zajímalo? Já mám tři děti po cca roce a půl od sebe a zvádám to, ale je o někdy o nervy. A to jsme Bohu díky zajištění, atd...

priefi
20. dub 2018

@termix123 pokud planujes, zhodnot si pro a proti. Zvladnout to urcite zvladnes. Pokud uz cekas, tak si to miminko nech, pokud mas v planu mit dalsi deti. Pokud pouze uvazujes jestli uz, nebo pozdeji, doporucuji pockat jeste par mesicu

marketa11112
20. dub 2018

Mam deti od sebe 2,5 roku..
Je to narocne, syn byl na me hodne fixovany. Kdyz jsem skoncila v tehu v nemocnici, odnesl to nejvic on. a to presto, ze byl s tatinkem.. Prosel si separacni ukosti a odloucenim ode me...do te doby byl beze me, tedy s tatkou, max 3 hodiny a to jednou za mesic....je mi to stale moc lito, ale nic nenadelam. Na druhou stranu jsem rada, ze jeste nemusel jit do skolky a je se mnou...

mrav
20. dub 2018

Já jsem se svým bratrem o 17 měsíců. Sám mám dceru- 2 a půl roku. Je to náročné období, období vzdoru. Mám to i těžší v tom, že jí máma loni na konci srpna tragicky zahynula.

normalnimatka
20. dub 2018

no, mám dvouleťáka a mít k tomu ještě mimino mi přijde sebevražedný. nicméně to se odvíjí od materiálu, co máš doma. akorátže to v roce teřba ještě úplně neodhadneš:D na můj vkus je to brzo, šla bych tak do 2,5roku nejmíň.
něco tě tlačí? pokud nejsi rozhodlá, počkej pár měsíců. mně v roce přišlo nemyslitelný plodit druhý. i mužoj teda.

dora13
20. dub 2018

Samozrejme ze zvladnes druhe miminko, ono ti nic jineho nakonec nezbyde, ze jo🤷‍♀️😀
Jinak za me: ja dvoulety rozdil mezi detmi mam, planovali jsme to tak, nejsme uz nejmladsi a chteli jsme deti kousek od sebe, abych to zvladla v ramci jedne materske a taky aby deti meli k sobe partaka podobneho veku. Ted maji kluci necele 2 a 4 a muzu rict, ze to zacina byt fakt parada, rozumi si, maji podobne zajmy, maji se radi, hraji si spolu, presne jak jsme si “naplanovali”. Par ALE to ale ma.
Tehotenstvi — masakr! Je ti blbe a behas za sotva odrostlym batoletem, ktere jeste nechape, ze se mu nemuzes venovat na sto procent, o tom konci s pupkem a silenym dvouletakem nemluvim. A ten prvni rok? Silenstvi, cekala jsem to narocny, ale bylo to fakt fakt hodne narocny, byvala jsem uplne hotova, a to jsem mam milionoveho muze a skvele babicky a starsi chodil obcas do miniskolicky a starsi je fakt hodne a klidne decko. Nelituju, ze mam kluky kousek od sebe, kdybychom cekali, tak bychom nemeli Alanka, ze jo, ale kdyz se me na to nekdo pta, tak vzdycky rikam, ze bych si pockala na trilety vekovy rozdil — prece jen dvouletak a triletak je 100 a 1 a navic chodi do skolky, takze nejsi v permanentnim zaprahu.
Zvladnout to jde, ale pokud nebudes mit opravdu extremne hodne miminko, tak je to fakt otrocina, minimalne ten prvni rok, rok a pul. Ale jak uz jsem psala na zacatku, ted, po dvou letech, uz je to uplne super😀

swetlusska
21. dub 2018

Mám 1,5 ročního a je to fakt masakr. Je děsně akční, já mám problémy se zády, tak mám i co dělat se sebou, takže odkládáme vůbec tu "úvahu" o druhém dítěti. A možná budeme odkládat do nekonečna, aneb u nás platí "jedno dítě vydá za dvě".

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
karlajasmine
21. dub 2018

Ja mam deti 2 roky od sebe a jsem za to strasne rada.. co tak koukam v okoli, kdyz maji kamaradky po 3 letech nebo i po 4 letech, neprijde mi to o nic jednodussi.. v kazdem veku jsou jine vyzvy a takhle aspon uz ted vidim, ze si spolu budou hrat, a planovat jakekoli vylety a dovolene bude pohoda, protoze je budou bavit podobne veci.. Ja si treba neumim predstavit resit u starsiho skolku nebo dokonce skolu a do toho miminko.. Nevim, kamosky s vetsim vekovym rozdilem jsou uplne stejne vyrizeny jako ja, takze za me klidne do toho bez :D

jaaanic
21. dub 2018

Taky mám děti 2 roky od sebe...jo je to náročné malá byla na mladšího občas zlá že ho kousala do prstíků a on se chudáček nemohl bránit ale on jí to teď vrací už se nenechá. A teď když malej chodí si vyhrajou a čekám že to bude jen lepší 😁 určitě do toho kdo je to výzva a zkouška maminky😃

zmrzlinka
21. dub 2018

Ja bych dobrovolně do toho nešla. Ale spousta lidi si to chválí a zvlada to levou zadní. Ja by jsem to nedala 😀 Mam rozdíl mezi dětmi 4 roky a jsem spokojená 👍

kakret
21. dub 2018

Ja mam deti neplanovane 11 mesicu od sebe. Malej byl hodne predcasne takze jsme 4 mesice pendlovali mezi domovem a nemocnici. Kdyz ho pustili nasledoval neskutecnej kolotoc, 15 mesicu dcera a nedonoseny miminko bylo to narocny neustale doktori a rehabilitace. Melo to i svy kladny stranky vubec jsme nemuseli resit zarleni milovali se od prvni chvile a az na klasicke obcasne sourozenecke hadky jim to vydrzelo. Obdobi vzdoru u ni probehlo asi ve trech dnech jinak nic. A ten vztah ted je uzasnej vrele doporucuju rozdil dvou let. Ted mame benjaminka 10 mesicu starsim je 6 a 5 takze rozdil 4 roky jako jo dobry maj ho radi obcas si s nim sednou na pet minut k hrackam ale tim to haslo. A taky mi bylo 19 kdyz se narodila prvni.

lenysek1988
21. dub 2018

Mám 2roky a 8m starou holčičku a k tomu pár dní stará dvojčata. Starší je hodně akční,ale od té doby co má svůj pokojíček je i víc samostatnější. Dvojčata jsou od narození úplně něco jiného. Krásně spinkají a jsou mnohem klidnější než byla starší. Není záruka který rozestup je dobrý. Já jsem spokojená.

priefi
21. dub 2018

@termix123 jak nas prcek mel 11 mesicu, zacli jsme davat volny prubeh druhemu ditku, uz to pristi mesic bude rok, co jsme zacali davat volny prubeh a druhe ditko jeste necekame. Ze zacatku jsem z toho volneho prubehu mela desnej strach, ted uz zacinam byt nervozni, kde je chyba. Chteli jsme 2 roky rozdil, marne, bude vetsi rozdil. Ale uz se tesim, az se mimco rozhodne k nam zavitat. Maly se nam podaril po 2 m snazeni, takze ted to trochu nechapu, ale mela jsem zhuntovane telo kojenim a dietou, kterou jsem musela drzet, abych mohla kojit, takze asi proto. To, ze nam to trva, no... jsem o 10 let srarsi od Tebe, takze to taky hraje roli. Ale ted, jak nas mrnous ma skoro 2 roky si dokazu predstavit mit dalsi mimi

kata267
21. dub 2018

@termix123 me dceri je 22 mesicu a druhe je uz 5 mesicu 😂 nekdy je to horsi nekdy lepsi, ale zvladnout se to samozrejme da...prijde mi to dokonce vic v pohode nez poprve, proste clovek uz je zvyklej ze v nocich nespi, nema vubec cas pro sebe atd...takze za me naprosto v klidu

kata267
21. dub 2018

Jo a jak tu nekdo psal kazdy vek ma neco, takze si nevyberes a treba nase holky se fakt milujou takze sem rada ze jsou jen 1,5roku od sebe a u jinych kamaradek ktery maji deti vic od sebe se treba uz projevuje vic zarlivost protoze starsi z toho maji vic rozum atd.

letadylkokane
22. dub 2018

@kata267 mame dcerky 21 mesicu od sebe, s mladsi jsem se minuly tyden vratila z porodnice. Starsi ji ma rada, chce ji mazlit, chodi se na ni koukat, ale zaroven zacala dost zlobit. Ale to si snad sedne. Jsem rada, ze je vekovy rozdil takhle maly. Budou si holky vic rozumet.

ldik
22. dub 2018

@dora13 naprosty souhlas. Mela jsem v podstate to same, ale kluci jsou od sebe 18 mesicu. Oba neskutecne zivi, porad nekde litaj, skacou, momentalne jim je 3,5 a 2 a rvacky s kousancema jsou na dennim poradku. Kdo nezazil nepochopi. Razim heslo PREZIT A NEZABIT 😂. Tehotenstvi - zahul. Litat s brichem za rocnim prckem je hruza, tahat ho, potoze to proste nejde jinak, atd. atd. atd. Jen vypravit se ven... jen na to ted vzpominam nechapu jak jsem to mohla prezit. Pak obdobi vzdoru bylo peklo a do toho mimco. Nespala jsem celou noc co se narodil starsi, protoze to byly prdiky, zuby, a pak se plynule preslo na to same u mladsiho. Byly doby kdy jsem v souctu za celou noc naspala 4-5 hodin, vstavala k obema. Az ted se to zacalo konecne zlepsovat. Vsichni rikali pockej prvni rok to bude zahul pak se to zlepsi a budou partaci. Haha. Peklo to bylo a je porad, akorat se stridaji lepsi a horsi obdobi. Dost se mi ulevilo, kdyz sel ted starsi do skolky a mladsiho si obcas vezme babicka. Ja je miluju a nedovedu si predstavit ze bych je nemela, ale fakt je to strasnej zaprah a vzhledem k tomu jaky jsou to oba draci, tak vedet to dopredu urcite do tak malyho rozestupu znova nejdu. Zalezi to strasne na povaze deti.

hafika
22. dub 2018

Jak píši ostatní, zvládnout se dá cokoli. Dvojčata byla 28 m od prvního a třeba pro mě to s nimi bylo mnohem víc v pohodě než s prvním, protože byla o moc nenáročnější. Dokonce i v noci spala lépe, zoubky je moc netrápily. Těhotenství bylo taky v pohodě, první naštěstí začal chodit do schodů, zrovna když jsem ho nemohla do schodů už nosit. Vlastně mi ani nijak neutíkal, dokázal se celkem zabavit sám. Bylo to sice náročné, ale neměnila bych. Sice s holkama úplně parťáci nejsou, jak jsou tři tak je kolikrát ze hry jeden mimo, ale fakt je, že mají podobné zájmy a není problém třeba vybrat akci, aby je bavila všechny. Jo, a staršího jsem měla doma ještě celý první rok dvojčat a bylo to lepší než když chodil do školky a byli jsme pořád nemocní a zavření doma.

kassandra1
23. dub 2018

Holky ,vy mě děsíte! Já s druhým dítkem musela pospíchat, protože už nejsem nejmladší, takže odstup bude 2 roky. Říkala jsem si, že to už bude mít dítě trochu rozum a budou si spolu časem hrát. Mám sourozence rozdíl 5 let a 10 let a bylo to na houby, to už má každý jiné zájmy. No a teda první dítě není žádný andílek, ale akční a tvrdohlavý divoch. Zase si ale říkám, že druhé dítě už takhle akční být přeci nemůže a doufám v hodnou a klidnou holčičku.

kata267
23. dub 2018

@letadylkokane taky si rikam ze az povyrostou ze si treba pekne pohraji spolu 👍 a je fakt ze cim je mladsi vetsi tak si sebe uz vzajemne vic vsimaji a je to sranda..jako ano ma clovek vlastne doma dve mimina ale ono je to na hlavu kolikrat I s jednim 😂

martinka_33
23. dub 2018

Mám děti po necelých dvou letech a čekám kdy se mi to v dobrém vrátí (jak říkají zkušenější rodiče), těhotenství - únava, ale to potom! První rok jsem bez nadsázky skončila málem v blázinci, zachránil mě návrat do práce a tatínek na rodičovské, druhý rok teď jedeme a ne, pořád to není lepší!! Drží mě nad vodou jen představa, že to brzy budou parťáci, jak jsem chtěla 🙂 Sama mám o dva roky mladší ségru a dětství bylo super 😉 Beru to tak, že je od rodičů sobecké dávat mezi dětmi velký věkový rozdíl 4+ let, pak už se děti ve vývoji míjí a jsem ráda, že už si nemůžu znova vybrat, protože bych byla asi sobecká!! 😀 Podle mě tři roky rozdíl ideál 😉

kata267
23. dub 2018

@kassandra1 dva roky uz jsou v klidu, ja mam rok a pul a taky v klidu...jen jsem se proste musela srovnat s tim ze nepotrebuju k zivotu spanek ania volne chvile pro sebe 😂 zase to ale bude "z jedne vody nacisto" a az se kamaradky budou piplat s druhorozenyma miminama ja uz budu mit "klid" 😉

zarecna
23. dub 2018

NEdesit dobre bude. Ja mam rozdiel 19 mesiacov. Da sa, horor bol prvych 6 tyzdnov, mladsi len reval a nespal, dala som mu UM, konecne sa najedol a bolo lepsie. Plati rezim, rezim, rezim. Pricom mladsi sa prisposobuje rezimu starsieho, narodil sa do leta a ked som so starsim chodila von doobedu, tak mensi sup do kociara a spal tam..vzdy som sa snazila, aby plus minus obed spali naraz, co sa dodnes dari a preto moja psychika este zije. Uspavala som tak, ze mladsi an rukach v perinke a starsi zaspaval v postielke, vecer chodi dodnes mladsi spat cca o hodku skor ako starsi, cize no problem. Pricom starsi od 2rokov cca, ked dostal velku postel, nas vyhodil z izby a odvtedy zaspava sam, na obed si da mlieko a vecer po citanej rozpravke, cize pohoda, lahoda uz. Ete aj jedia naraz, proste ako s dvojickami, vsetko naraz. Plus starsi je doma a nepojde do skolky ani ako 3rocny teraz, kedze nam je proste dobre. Mladsi je rozhodne vsetko, len nies pokojne babatko, proste mega urevanec a drama queen, ale mam pravidlo, ze priority riesim u toho, kto reve viac...😃 Ale zas ja mam stastie v zmysle, ze starsi je spokojne dieta, faza vzdoru skoro nula, faza ziarlenia ani nenastala. Teraz mladsi bude mat v maji rok a zacal chodit, ale ja som flegmaticka matka pokial ide o ihrisko, za nikym nebeham, pokial nejde o zivot a starsi sa prehra v pieskovisku... Boli a su dni, kedy je to fakt fakt fakt narocne, FAKT a su dni, kedy je to BALADA lesna..podla mna to nie je o veku a rozdiele, ale o tvojom pristupe a povahe deti. Inak my sme mali druheho skoro, lebo chceme este tretie a uz teda s vacsim rozdielom a kedze mame po 30tke, tak cas nas tlacil... Inak vyhoda maleho rozdielu a rovnakeho pohlavia, mladsiemu doslova netreba nic, ale nic kupovat ohladne oblecenie a podobne. Zaklad je podla mna upustit od predstavy dokonalej matky, co sa detom venuje, ja sa nevenujem v zmysle, ze sedim pri nich an deke, ale robim , co musim a oni so mnou. Dnes sadili bylinky na terase napr. v preklade ja som sadila, starsi bagroval v kvetinacoch hlinu a mladsi ju skusal jest...ale vsetci sme boli stastni.

martinka_33
23. dub 2018

@kata267 já už to teď vidím přesně naopak, mít starší dítko ve školce a užívat si miminko musí být mnohem pohodlnější.. Takhle jsem se vztekala s šíleným batoletem (a že moje dcera není normální!) a malýho jsem si vůbec neužila, jeho první rok mi utekl mezi zoufalstvím a depresí, malou bych samotnou mnohem lépe zvládla a mimiňáka bych si lépe užila, kdyby byla už aspoň dopoledne v tahu (ve školce)..

kata267
23. dub 2018

@zarecna tak spolecny spanek po obede to je to co se mi.teda nejak vubec nedari 😂 ale souhlas, mladsi proste jede v rezimu starsiho akorat vsechno trva dyl tim myslim jidlo, vyprava ven atd.

kata267
23. dub 2018

@martinka_33 no a je otazka jestli by treba starsi nebyla jeste protivnejsi diky tomu ze by musela byt prave ve skolce pryc od vas...v okoli jsem tento pripad mela...ale chapu byt jen s jednim by byla asi vetsi pohoda 🙂 ....ja bych ale u nas urcite nemenila, jsem rada ze jsou takto blizko

zarecna
23. dub 2018

Inak ja som mala mladsieho aj rpeto tak skoro, ze ja som potrebovala to odbyt naraz, aj sa poznam, ked uz yb som spala, mala hovoriace dieta bez plienok v skolke, ja by som asi mala jedinacika...tak to mam v jednom svungu a uz vidim svetlo na konci tunela. Plus tvrdim, ze mat napr. mladsieho, ked mal starsi dva, uz by to bolo lahoda, fakt mal eldva 20mesiacov a tam kazdy mesiac je to deita rozumnejsie a dohovoru pristupnejsie.
@kata267

kata267
23. dub 2018

@zarecna souhlas mam to stejne 😉