Jak naučit 18m. dítě spát v postýlce, ze které vyleze?

ninusch
11. zář 2016

Ahoj všem, mám rok a půl starého kloučka, který stále spí v dětské postýlce. Poslední týden ale zjišťuje, že již dokáže přelézt tu dřevěnou ohrádku (žbrdlení). Aby se mu nic nestalo, chci mu už vyndat prostřední šprušle, aby tedy v případě potřeby mohl sám vylézt. Jak mu ale při uspávání vysvětlit, že si má opravdu lehnout a spát? Teď to zkouším poprvé, ale je úplně vyřízený, tak to asi nebude tak složité. Máte nějaký fígl, jak na to?

lv
11. zář 2016

fígl ne, prostě jsem vracela, a vracela a vracela a ona pořád vylízala...zvykla si.

ninusch
autor
11. zář 2016

@lv Uf a jak dlouho to trvalo, než si zvykla?

lv
11. zář 2016

měsíc..vylezla snad 50x za večer, byl to vopruz

ninusch
autor
11. zář 2016

@lv A stejný peklo bylo i spaní přes den?

lv
11. zář 2016

to trochu míň, jen tak 25x

urtica
11. zář 2016

Na začátku jsme řešili tak, že jsem dceru držela za ručičku, případně jí držela ruku na hlavičce a zpívala jsem ukolébavky dokud neusnula, pokud měla snahu vstávat, tak jsem ji opět položila....

ahojslepice
11. zář 2016

ahoj. děvčata naše miláčky musíme posuzovat kus od kusu. já pamatuji že jsme se s děckama snažili co nejvíce hrát,pracovat. tak aby se unavila. ale to už je 20let. vim že dnes je to těžší. méně času a tak. ale otazka zní. kde spinkaj děcka? mají vlastní pokojík? měli jsme miláčky u sebe v pokoji. protože jsme bydleli u rodičů

lv
11. zář 2016

@ahojslepice dcerka měla postýlku u nás v ložnici, mladší se nasádlila po roce rovnou do pelechu

ninusch
autor
11. zář 2016

Náš prďola má svůj vlastní pokojíček 🙂

ahojslepice
11. zář 2016

ale vždytˇ to není problém 😀 mate v pokoji tv? tak jim pustˇ pohádku

andryyysssek
11. zář 2016

@ninusch ahoj,mě to syn nedávno taky dělal.Zjistila jsem,že nebyl unavený.Takže teď ho dávám spát,až se fakt unaví,a vzhledem k tomu,že už přes den moc nespává,tak večer usne kolem 20h 🙂 a uspávám ho čtením pohádky 🙂

ahojslepice
11. zář 2016

ano to je přesně ono. kde je psáno že mimi musí spát skrz den. když se nechce 😠

andryyysssek
11. zář 2016

@ahojslepice jj,já třeba přes den nespala od roku.

ahojslepice
11. zář 2016

@andryyysssek ahoj...znáš z vyprávění? 😀

andryyysssek
11. zář 2016

@ahojslepice jj,z vyprávění 😀

summer2012
12. zář 2016

Náš malej šel v 18.měsících rovnou do velký postele, do půlky má takovou tu zarážku a je od prvního dne nadšený a spokojený že spí jako velký kluk 😜 za celou dobu mi vylezl 3x a už to bude skoro půl roku...a vždy to bylo tehdy když byl málo unavený...😉 každý dítě je jiný, vyzkoušej a uvidíš ☺ já bych třeba do usínání u televize nešla, to mu budu radši číst...ale kdo ví, třeba jednou budu mluvit jinak 😜 zatím to funguje parádně (většinou) položim dostane pusu a plyšáka a jdu pryč, usíná sám 😊

adam2014
6. led 2017

Mám chlapečka rok a dva měsíce, současně jsme ve stavu,že usiname u kójeni a v noci se budí a končí u prsa u mě v posteli. Chci to ukončit, protože už to není bezpečné a hlavně chci taky ukončit kojení. Jak na to? Teď večer usnul sám, asi 15 min brečel 3 x jsem za ním zašla pohladila po hlavičcea už spí, ale co budu dělat v noci??