Jak naučit 2měsíčního syna, aby spal sám?

leniiid
22. pro 2017

Ahoj,mám 2měsíčního syna a téměř od začátku ho uspáváme stylem nakojím zavinu do zavinovačky a skáču na balonu dokud neusne..poté se přemístím na křeslo kde další půl hodinu až hodinu čekám a pokud se nevrtí,přenesu do postýlky..posledních 5 dní je to horor hlavně večer začnu o pul 9 a je třeba i 11 když ho dávám do postýlky.. pořád mrčí. Přes den spí jen na rukách,jakmile ho polozím do par minut je vzhuru.. moje otázka zní... jak ho naucit aby spal sám? Třeba ze vedle nej budu nelezet a budu ho hladit nebo mu povídat ale aby proste takhle usl? Už jsem to zkoušela a byl ztoho akorat 15minutový řev 😒

nugetka20
25. pro 2017

@leniiid Soucítím s vámi. S manželem jsme první 3 měsíce noc co noc nosili na rukou a houpali na rukou. Osobně doporučuju knihu "Nejšťastnější miminko v okolí". Minimálně Vám dost vysvětlí, proč malé děti potřebují spát v pohybu a první měsíce to vyžadují. Nám tenkrát pomohlo zavinout. Dudlíka prcek odmítal. Ve 3. měsíci jsem začala uspávat přes prso v leže, dát do postýlky a naučit spinkat tam (nemůžu spát s prckem, mám špatná záda a speciální matraci). Vůbec vám to nezávidím. Malému je rok a půl a taky máme občas "spinkací mouchy" ..... ale večer položím, dám pusu a odcházím, za pár minut dítě spí. Jsem za to hrozně vděčná.

Kamarádka měla spinkací dítě .... a teď řeší problémy, které jí nezávidim.
Držím place.

kusanagi87
25. pro 2017

@leniiid Mne syn stale usina vleze u kojeni, noseni a houpani (aby uspal i tatinek) zabralo jen parkrat.
Treba nechce byt ani v te postylce; neciti se v ni dobre nb je na spatnem místě. Syn "spal" v postylce do 7.mesice a pak ji zacal odmítat. Usnul mi spokojene na posteli pri kojeni a sotva jsem ho prenesla nad postýlku, tak byl okamzite vzhůru a rev. Kdyz jsem ho nechala na posteli, tak klidne spal. Takze spi od 7.mes na snizenem letišti.
Jinak k tomu prenaseni a cekani, zda se jeste bude vrtet 🙂, se mi osvedcilo kojit a uspat pri tom vsede na veeelkem mekkem perovem polštáři. Pak se v nem krasne prenesl do postýlky (dala jsem ho tam i s nim) a porad citil pod sebou to, na cem usnul. Zadna nahla zmena, ze jej nekdo chyta a zveda. A kdyz byl pak uz starsi, tak kolem 4 mesicu, tak jsem jej do postylky pres den nedavala. Nechala jsem ho na tom polštáři a prikryla jsem ho 🙂 Nicmene i tak spal denne 2x 30 min (max 2x 60 min), ale i to byl uspech 🙂

leniiid
autor
25. pro 2017

@svetylko_v_komore no nevím jestli vůni když ho vezmu tak se vubec neuklidní

leniiid
autor
25. pro 2017

@nugetka20 taky zavinujeme 🙂 jinak neusne

liliana2016
25. pro 2017

@leniiid : Estivill, proč ne, ale opravdu až později a pouze v případě, že se nevyspite vy ani mimčo. Uspávání vám možná trvá dlouho, ale pak už relativně spí. Mně dítě spalo celou noc do 4 měsíců, ale uspavala jsem třeba 3 hodiny večer. Je to normální... Také doporučuji knížku "Nejšťastnější miminko v okolí". Spoustu toho vysvětluje... A jsou matky, které jsou na tom hůř. Nevím, co chcete slyšet, ale vydržte. Spací návyky se u tak malého dítěte mění často a už zítra může být všechno jinak.

leniiid
autor
26. pro 2017

@liliana2016 vím že na tom je někdo hůř... jen jsem chtěla slyšet jestli na to není nějaká rada co třeba zabírá aby usl opravdu tvrdě i přesto že vím že každé dite je jine

junkka
26. pro 2017

Jezis to je strasny kdyz tu ctu, jak nekdo nechava "kontrolovane" vyplakat 4 mesicni miminko. Nevydrzela bych to ani 2 minuty. Vzdyt jsou to miminka, placem davaji najevo jen nějakou potrebu. Treba jen potrebu blizkosti maminky. Nechanim ho plakat ho sice naucite usinat samy, ale je to zpusobeno jen tim, ze se nauci, ze kdyz ho neco trápí, tak mu stejne nikdo nepomuze a pak uz je jen odevzdané. Takhle pak dopadaji deti v kojeneckych ustavech, jsou bez emocí, protoze se jim malo věnují. (skvělý příklad v jedné vymene manzelek, nechavali malou plakat aby ji nerozmazlili a ona byla uplne mimo a neumela se ani pomazlit v roce a pul)
Mam take narocne dite, uz druhy mesic jen nosim na rukach a skacu na balone do jedenacti do vecera. Nekdy se mi chce brecet jak me vsechno boli, uz ma 6,5 kg. Maleho taky uspavam na 4x, vzdy polozim a za chvili je vzhuru a pres den spi jedine na rukach nebo v nositku, ale nikdy bych ho nenechala plakat.
Prvni dceru jsem uspavala v naruci jeste v roce kdy mela 13 kg, ted usina pritulenim.
Prejde to, vydrz. Jsou to prcci a maji na to právo. ;)

normalnimatka
26. pro 2017

hacka, hacka, hacka....
estvill opravdu ne. ani za rok, ani za půl roku. pokud pomáhá houpání, pořiďte, nebo si z e začátku jen vypůjčte hojdavak. a nbebo houpejte na nohách. my takhle uspávali o dost starší a těžší dítě, na rukách by to už nešlo. dali sme na velkej, ale nízkej polštář, sedli si na kraj postele, pohupovali s nohama nebo kolenama, různě, co uklidňovalo, počkali, než pořádně usne, nehejbali se x minut, a až a pak v klidu přendali do postýlky s tím polštářem, aby se nevzbudil tím, jak se ho dotkneš atd. zkuste to, pohodlný, efektní.... jinak prcek je ještě malej, chce to hlavně klid. já vim, že je to náročný, ale zkuste se střídat, spát, když spí on, abyste nebyli tak zničený a snažit si to prostě usnadnit. nebo zkuste bílej šum, zpívat, říkanky, homeopatika, bachovy esence, jinak oblíknout a topit, větrat, aromaterapie, bleble, .... spoustu tipů najdete na www.prosimspinkej.cz

bella15
28. pro 2017

@dixiee nechapu jak muzete nekomu doporucovat estvilovu metodu kdyz muze byt pro dite skodliva a narusit diteti psychiku,je to hnus!

valeriem
28. pro 2017

Je to zaprah, verim. Malemu je 1,5 roku a ted je 3 tydny nemocny. Spi zasadne jen na me. Vetsinou tak pul noci spim v sede na gauci. Nekdy to je s detmi holt narocne, no 😅

nafuka
28. pro 2017

@dixiee gratuluji matko roku.

normalnimatka
28. pro 2017

@leniiid jinak estwill se "doporučuje" až od půl roku ne proto, že to psychika dítěte zvládne, ale z toho důvodu, že většina dětí by měla mít trávení natolik vyspělý, že by měly vydržet bez jídla celou noc. to sou ovšem jen tabulky. navíc kojení nebo i krmení není u mimin jen o jídle. a já když se v noci vzbudim a bdim víc než minutu, taky začnu mít hlad.
na estwilla není psychika zralá nikdy.
tady paní dixiee ani žádnou estwillovku nedělá, když jí dítě usne do těch deseti minut. ale není to o moc debilnější. jako promiň, ale nechat brečet ve tmě o samotě takle malý mimino.........s tímhle si zahrávat není žádná prdel. není těžký vygůglit, jak končej děti z kojeňáků (deprivační syndrom), kde rovněž na volání dítěte nereagoval rodič tak, jak je na to z přírody naprogramovaná matka s dítětem, pokud není kráva. a vadí nejen na prcka prostě kašlat, vadí též na jeho potřeby někdy odpovídat a někdy ne, obojí zadělává dítěti do budoucna na vážný psychický problémy a celkovou nešťastnost v životě.

dixiee
28. pro 2017

@bella15 ja ji nedoporucovala.. pouze jsem si z estvila a jemu podobnych metod udelala metodu svoji a mam deti spokojeny.. kazdyho rozhodnuti..
@nafuka diky za kompliment!!

dixiee
28. pro 2017

@normalnimatka presne tak,nenechala bych tam dite rvat ani treba vic brecet.. proste si pofnukla a spokojene usla.. rozhodne mi to prijde lepsi,nez ji 2 hodiny natrasat na mici a porad pokladat a vytahovat z postylky.. a vubec nemluvim o tom co ji to asi delalo v brisku hned po krmeni to natrasani.. proste kazda matka,ktera premysli selskym rozumem si to prizpusobi podle svyho citu.. ano vseho moc skodi a musi se jednat s rozumem.. deti z kojenaku je jiny extrem,ja samozrejme na volani a plac mych deti reaguji a okamzite k nim jdu..

normalnimatka
28. pro 2017

@dixiee moc mě necituj, nechat kňourat čtyřměsíční nemluvně a omluvit si to tím, že už jako po třech měsících toho bylo dost................ to je trochu na facku, to se na mě nezlob. a modli se, ať to na tvý holčičce,nebo obou nezanechá následky. oni třeba budou, jen je nevystopuješ.

dixiee
28. pro 2017

@normalnimatka vubec te necituji.. dokazu utridit myslenku a slova sama.. nema smysl to tady resit,kdyz je tady kolektiv matek co svoji deti asi nenechaji ani knournout..

maritina
28. pro 2017

Tak my mame 3 deti,nejmladsi 9 mesicu.A jak uspavame: co jsme si prinesli z porodnice maji rezim,pres den hluk-postylka je v obyvaku,hraje televize,pc,radio,a kdyz se jim chce spat,usnou i v hluku.A v noci ticho.Samozrejme,kdyz je mimi male a ma prdiky,tak jsme nachovavali v naruci a jakmile se uklidnilo,sup do postylky.Pokud se probralo a zacalo plakat,zase nachovat,a jakmile je klid,polozit.Zhruba od 4teho mesice jsem vstavala v noci jen na kojeni.A ted vecer starsim prectu pohadku a jdu z pokojiku pryc a oni za chvilku sami usnou.Nejmladsi az usne v obyvaku,tak ho preneseme do loznice a tam spi celou noc.

normalnimatka
28. pro 2017

áchjo, někde byl takovej super článek, kde popisovala ženská, jak měla sama usnout, ale bylo jí na hovno a volala manžela a brečela, a ten ji slyšel, ale úplně na ni s.al, jen občas přišel a řekl, že je to v pohodě, že nemusí brečet a ať už spí, že se musí naučit spát sama. pak se z toho pozvracela, a on jen přišel, uklidil to a zase odešel.................no prostě taková paralela, co asi cejtí to mimino, a jestli bych to jako já chtěla zažít..no asi ne, a kór ne jako nemluvně, který kromě mámy nemá žádnou jistotu o světě. pěknej článek to byl, docela pěkně z toho čněla ta bezmoc a odmítnutí od milovanýho člověka a zoufalost. a na těch bezbrannejch uzlíčkách se to někdo nestydí aplikovat.

anetpierowska
28. pro 2017

@leniiid mam 2,5 letou cacoru,kterou jeste uspavam kojenim. Chvilku trvalo nez usinala u kojeni. Ale zjistila jsem,ze kdyz jsem potrebovala aby rychle usnula,tak prave opak. Citila to ze me. Proto je dulezite byt v klidu. Zkuste pres den nosit v satku. To nam take moc pomohlo. Mala spala a ja mohla delat,co jsem potrebovala. Take jsem si ze zacatku myslela,ze miluje zavinuti,kdyz jsem dala zavinovacku pryc tak usinala lepe.

cuuza
28. pro 2017

U nás funguje uhoupaní v postylce na kolečkách. Do deseti minut spinká krásně.

semanren
28. pro 2017

@leniiid
Já mám dobré zkušenosti se zavinovačkou swaddle me. Vždy se pěkně zklidnil , nakojila jsem a hezky usnul , nebo jsem ho chvíli pochovala a pohoupala a usnul. Dále mi pomohlo v postýlce hnízdo pro miminka- nestrhaval se a byl klidnější.Někdy zabírá bílý šum - mám medvídka - hlavičku anebo si to najdi na youtube. Nyní má syn 5 měsíců a samozřejmě jsou lepší i horší dny, ale vcelku to docela jde. Ale jako novorozenec byl velmi dráždivý. Nikdy jsem nenechala vyplakat, já to nevydržím a nelíbí se mi to, já raději budu chovat.

leniiid
autor
28. pro 2017

@anetpierowska to je presne to co nechci,aby ve dvou letech takhle usinal... chtela bych kojit tak do roku..a maly je rad zavinuty..když řve jak tur,zavinu a do chvilky spí nebo se aspon uklidní.. v noci vstávám jednou max.2x to spí krasne ale pres den kdyz mi usne tak jakmile polozim začne se kroutit a jevzhuru... nechapu proc,když vecer to jde a pres den ne

crejzy
28. pro 2017

Nedá mi to a zastanu se částečně @dixiee . Viz posledni odstavec v https://www.emimino.cz/encyklopedie/spanek-koje...

syna určitě nenechávám plakat, ale taky se ho snažím uspávat bez kolébání. Konkrétně ho lehce hladím na hlavě přes obličej aby zavíral oči + pouštím šumicího medvídka + dudlík. I tak nějaký čas mručí a nezabere hned, ale na ruku ho vemu až ve chvíli kdy doopravdy pláče.

anetpierowska
28. pro 2017

@leniiid to jsem si take rikala a kojim jeste ted. Za 1.my to bylo doporuceno v rizikove poradne,co nejdele kojit. A za 2' nemam na to ji nasilne odstavit. Ona normalni mleko nepije. Nechutna ji. Zase si rikam,ze do puberty ji kojit nebudu,spise v puberte se nebude chtit tak mazlit,jako ted,tak si to uzivam.
Myslim si,ze chce byt s tebou,ze chce citit tebe. Tak si k mimcu lehni a odpocivej. Doma se to nepos...deti hrozne rychle rostou. Vidim to na starsim, je mu uz skoro 7let.

nugetka20
28. pro 2017

@anetpierowska myslím, že nešlo o to, že kojíte 2-letého prcka, ale o to, že uspáváte pouze "přes prso" ve 2 letech.

Já osobně souhlasím s @dixiee a @crejzy - syna jsem ve 4 měsících musela "naučit" usínat bez houpání (velké zdravotní problémy se zády). Nemohla jsem nosit, houpat, drndat, žádné otřesy páteře, žádné hopsání, nic. Malej šel do zavinky, do postýlky, zazpívala jsem mu a šla. Nenechávala jsem ho vyřvat, ani bez dozoru, s manželem jsme se u něj střídali. Vždy uklidnili, ale položili zpět, byli u něj. jak říkám, nebylo jiné východisko, a nebylo to lehké. Syn za pár sní zjistil, že houpání je konec. Začal usínat u prsa. To mi docela vyhovovalo. Když spal, tak spal, když neusnul, tak pak usnul sám v postýlce. Stačilo, že jsem počkala vedle postýlky, než usnul. Postupně jsem odcházela. Kolem půlroku už usínal v postýlce sám, bez křiku, spokojeně. A z toho těžím doteď - je mu rok a půl. V poledne občas usne u prsa, když ne, tak sám, s usínáčkem. Večer před 8 položím do postýlky, dám pusu, podám usínáčka, odcházím .... za pár minut je chůvička ticho a prcek spí.

Kamarádce spal klouček od narození dobře, hodně v kočáře. Bude mu rok a začali mít velký problém, klouček nechce spát v noci v nehybné postýlce, nemůže usnout, ..... je mi jí líto :(

leniiid
autor
29. pro 2017

@anetpierowska tak já mu zkusila dat už i nutrilon a vypil ho a pak si vzal jeste i moje takze stim problem nema.. a jak bude mit pul roku začnem s prikrmama a do toho uz budu min kojit a postupně prestavat.. nehodlám kojit tak dlouho prijde mi to zbytecne kdyz potom bude jist normalni stravu tak budu kojit jen vecer nebo uvidim jak to bude.. a co se tyče toho mazleni... xkrat jsme zkoušeli si snim lehnout... hladila jsem placala po dupe a stejne řval tak 15 minut...takze mazlit se moc nechce,spis to jeste tak nechápe... proste nejvic zabere houpani

dixiee
29. pro 2017

@nugetka20
@crejzy diky holky za zastani.. uz jsem si myslela,ze jsem jedina silena matka,co svoje deti dava usinat samotne do postylky..

normalnimatka
29. pro 2017

tak dítě fyziologicky ten ryytmus - houpání potřebuje... o tom píše x psychologů. není náhoda, že to děti často vyžadujou a některý jdou do takovjch extrémů, že i když jsou údajně úplně v pořádku, pokud jim rytmus není danej jinak a jinak to nevymyslej, tak třeba bouchaj hlavou do postýlky a pak usnou..:D

elodii
29. pro 2017

Nám malej od narození usínal sám v postýlce. Bohužel ho začaly trápit prdíky, takže jsme ho v zavinovačce houpali v náručí, jasný, hned si na to zvykl, takže to vyžadoval i když ho nic netrápilo... Spinká v postýlce, co měl v porodnici, takže jsme ho odnaučili sice houpání v ruce, ale zase jsme si ho naučili na vození v postýlce... Příští týden postýlku vracíme, půjde do své "velké", tak jsem zvědavá, co se bude dít.... Doufám, že nám to nijak nenaruší jeho spánkový režim, protože ač mu jsou teprve 3 měsíce usíná mezi 20.30-21.30 a vstává mezi 6.00-7.30 ... Co Vám budu povídat jsem pyšná máma a hlavně vyspalá 😉

anetpierowska
29. pro 2017

@leniiid prikrm nutrilonem je zacarovany kruh. Nacpe sise brisko a nebude tolik chtit mlicko. Hl.se priprav,ze kdyz to dostava u flasky,zacne prso odmitat,protoze z flasky to tece samo z prsa se musi namahat. Mam bohate zkusenosti. Ale je to tvoje dite. Tvoje vec.