Jak odnaučit dceři při jídle telefon?

26. bře 2023

Maminky mám 3 otázky;
1) máme s manželem střídavou péči o dceru..Malá nikdy nevydrží bez mobilu,tabletu v autě.Proto ji přítel naučil na YouTube Kids..Aby byla v klidu než dojede s ní domů..Horší je že malá to začala vyžadovat i při jídle...Když na to nekouká neji .. nechala sem ji bejt Když nejedla tak nejedla..Nevěděla jsem že je naučená na mobil ..Myslela sem si že jsou to zuby..Potom začala hulakat Když viděla mobil a už říkala dej lalala tak sem ji to pustila a začala hned jist..Jak ji to odnaučit? 😡 nejedla celý den nic jen chleba a co mohla držet v ruce ale pak v noci to bylo peklo. každou hodinu vzhůru že má hlad..Tchyně mi pak volala co sem to malou naučila že malá čumí do telefonu a při tom ji 😡 už nevím jak to dát pryč..I sem zkoušela tv nebo NTB protpste chce jen mobil

2) malá začala šilhat (ujíždí ji levé oko) Když se na vás podívá.Nemá to z telefonu bylo to dřív než do něho koukala..Televize ji úplně nezajímá..Tak z toho to být nemůže.. Ptala sem se doktorky jestli to není z toho že když byla malá měla dost hraček od FP a jak víme všechny svítí..Z toho taky ne..Tak dostala hned brýle ale ty nechce vyhazuje je a brečí..Dost lidí okolo mě říká že dr hned chtěla nás odbit a dala BRÝLE.. Že Některé děti šilhají do 2 let a pak to zmizí.. 😐 Tak nevím

3) jaké hračky u vás frčí v18m ? Už nevím jak toho ďábla zabavit..Nic ji nebaví je u všeho sotva 2minuty..

Děkuji že jste to dočetli až sem 🦄💞

22hanah
28. bře 2023

Zkuste vydržet, to prostě nepůjde hned - odnaučit takový zlozvyk, hlavně se domluvte s exmanželem, pokud to jde, ať toho taky nechá a jste za jedno nebo přes tchýni, pokud by to s Váma odmítal řešit. Zkusila bych ji prostě nakrmit a u toho třeba číst nebo prohlížet knížky, některé jsou i ozvučené nebo dětský klavírek, xylofon, kostky stavět, může ji krmit maňásek na ruce dospělého, hrát si se zvířátky, že taky papají, vydávají zvuky, prostě ji zkusit zabavit jinak a "naházet" do ní u toho jídlo, zatím takhle než se odnaučí telefon.

nicollbc
28. bře 2023

Takže, já napíšu jen pár slov podpory k tomu mobilu.. Můj syn je absolutní nejedlík. Od začátku příkrmů to byla jen bitva, nervy, stres do toho dítěte něco dostat. Bojovala jsem rok, už jsem z toho začínala být opravdu zoufalá, třikrát denně do toho dítěte něco dostávat a tak jsem přešla na mobil, pouštím mu tam videa, jak natáčíme jeho a sestru a najednou mi sní plnou misku a úplně v pohodě. Celá rodina jsme najednou mnohem spokojenější. A kecy, že to dítě bez toho hlady neumře... No po pravdě ještě před pár měsíci jsem vedla úplně stejné kecy, ale moje dítě si klidně nejí dva dny a jemu to fakt úplně šumák, někdy i vidím, že už má opravdu hlad, ale nic prostě nesní. Tak úplně alibisticky napíšu, že když máme v dnešní době možnost si to ulehčit, proč to neudělat 😅. Já osobně taky jím nejraději u telefonu, odpočinu si u toho a když jsem byla malá, okolo deseti let, jedla jsem ráda u knížky. Když se kouknete v restauraci, 90%dětí jí u telefonu a ten zbytek akorát ruší a dělá bordel a všechny stejně štvou obě varianty 😄. Tak to prostě není až taková tragédie.

nicollbc
28. bře 2023

Ještě tu čtu, jak to nejdřív odsoudíte a pak, že když ne u mobilu, pusťte jí místo toho alespoň tv, jako v čem je televize lepší, než telefon? 😂 Aby dítě koukalo na stupidní reklamy? Tak když už odnaučit, tak veškerou elektroniku a ne to nahradit jinou. Televize je za mě mnohem horší, než telefon, my jí ani doma nemáme.