Jak zabavíte dítě v tomhle počasí?

lidija1234
17. kvě 2023

Zdravím maminky, málem ma 18 měsíců a nejradši tráví čas venku. Teď jsme už asi 3 den doma protože furt prší a vůbec nevím jak malého zabavit nebo co jiného vymyslet. Zajímá mě jak to řeší ostatní maminky ?
Na procházky to moc není malej si chodí kam chce takže se nikam moc nedostaneme a nedejboze aby viděl kaluzinu tak můžeme jít zan5 minut dom ,😄
Na hřišti vše mokré.
Bazén sním sama nezvládnu.
V blízkém okolí není žádna herna.

exbordelar
17. kvě 2023

Gumaky, plastenka, nepromokave gate a decko bude stestim bez sebe 😃

lidija1234
autor
17. kvě 2023

@exbordelar pláštěnku už mám😄gumáky taky ale jsou nám velké nemohu nikde sehnat velikost 22 🤦no a už jen vyřešit t kalhoty 😄

exbordelar
17. kvě 2023

@lidija1234 v Lidlu mivaji. A ted uz je celkem teplo, kdyz se namoci, tak to neni zadna tragedie. Za chvili ho stejne prevleces 😀

kakba
17. kvě 2023

Jak bylo uvedeno. Vse nepromokavy a jit do kaluzi. Decathlon ma nepromokavy veci. Sehnala jsem malinkaty holinky primo v obchodech s botama pro deti.

jaja01k
17. kvě 2023

Jak píšou ostatní. Gumáky, nepromokavé oblečení a šup ven. Mám dvě děti narozené rok po sobě, bydlíme v bytě, takže každodenní vycházky za každého počasí pro mě byly otázkou přežití 😄

krisstina93
17. kvě 2023

Neprokokave kalhoty, gumová bunda, gumaky (mame u velikost 21) a jde se ven, my jsme teda venku za každého počasí. Super na to oblečení je lidl, tam mají za par korun.

lidija1234
autor
17. kvě 2023

Kupovala jsem v Lidlu gumáky a jsou nám velké, teď jsem našla na internetu a moc se mi nechce platit skoro 1000 Kč za gumáky 🤦
Já jsem vždy u nás před barákem na hřišti jediná tak si právě říkám kde jsou ostatní maminy 😄
Jinak my jsme venku klidně i 3 hodiny takže když se zamoci tak to není úplně ideal 😄🤦

locika13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fazolkazuzka
17. kvě 2023

Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený dite.

honatko092
17. kvě 2023

Též chodíme ven skoro každý den, ale když je fakt hnusně jako tyto dny, tak ne. Já jsem si teda vymyslela vždycky nějakou zábavu - knížky, samolepky pro nejmenší (se synem jsme nalepovali od těch 18 měsíců, domácí kuželky - malé petky naplněné vodou a malý balónek, stavěli jsme věže z kostek, hráli na schovávanou, dělali si bunkr, různě jsme si hráli s vodou (přelévali, pokud ti nevadí, že bude mokro), přesypávali jsme věci, občas jsme si pustili písničky a tancovali jsme, hráli jsme si s věcmi, se kterými jsem uklízela - kolíčky, gumičky, které jsme různě navlékali, šli jsme uklidit šuplíky a kramařili spolu, cvičili jsme s overballem nebo na balónu, koupili jsme si dětský časopis, my máme oblíbený Puntík a prohlíželi...syn odmala vyžadoval pozornost, tak jsme pořád něco dělali 😊

ele_nka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
17. kvě 2023

Proč bys s ním bazén sama nezvládla?
Možná to moc řešíš. Pokud chceš, dá se toho dělat plno. Za deště i po dešti. Gumový obleček, holiny a jde se. Jinak cokoliv - návštěva, společné vaření, vyrábění… pokud nemáš hernu v “dosahu” tak co podniknout delší výpravu - výlet do vzdálenější herny

areh
18. kvě 2023

Proč ne bazén? Stejně bude jen v malý bazénku, případně mu dáš pasek/rukávy nebo cokoliv. S jedním dítětem je bazén v pohodě 😁
Do herny jsem nikdy moc nechodila.
Ještě mě napadlo vzít křídy. Na mokrý chodník jde dobře malovat.

michaela666
18. kvě 2023

Obejdi sekáče. Sehnala jsem loni gumáky velikosti 19 za 100. Holka miluje skákání v kalužích, když začne pršet už je hrabe z botníku a hrne se ke dveřím.
Hráblo by mi, kdybych měla 3 dny sedět v bytě kvůli dešti.

vikinkav
18. kvě 2023

Me kdyz se nechce ven, tak se koukame na telku 😂🥂 Sjedu treba celou radu serialu, malej kouka nebo si hraje opodal. Nebo neco kutime doma, malej se zabavi se mnou a ja mam porad co delat, zadne hry mu nechystam. Nesnasi gumaky, takze jdeme ven v normalnich celorockach a hned je mokrej, nevadi, chvili to prezije. Nepromokavy obleceni je samozrejmost a zaklad vybavy. Co jet k nekomu na navstevu? Babicky, prababicky, kamosky s detmi, byvale kolegyne z prace…

krisstina93
18. kvě 2023

@lidija1234 já teda gumaky beru většinou na bazaru, to neberu jak další boty, co musím mít nové. Gumaky se tolik neonosí.

alice180
18. kvě 2023

Mne se líbí ty dotazy, na to proč by nezvládla bazén. Tak patrně si sama vyhodnotila, že to sama nezvládne a sama tam s ním nechce.

patypresdevaty
18. kvě 2023

@alice180 a proč se ji nezeptat, jaký má důvod a nepovzbudit, ať to zkusí?
Třeba má opravdu jen zbytečné obavy... Vždyť na plavání běžně chodí maminky s dětmi samy.

jana_zofie
18. kvě 2023

Vezmu je ven do louze, necham je zrachat tak, ze jim promoknou i softshellky. Jdem domu, hodim veci do pracky, prihodim pradlo. Spolecne nalijeme prasek a dame prat (pak spolecne povesime). Uvarime (takze vsechno trva 2x dyl) a neco malo uklidime. Mezitim a potom a jinak vetsinou delam, co si vymysli dcera. Takze dnes jsem jako zlodej kradla svuj vlastni telefon, musela utikat pred policistou a sedet v koute ve vezeni. Taky me oba krmili plastovym jidlem, jezdila jsem s auticky. Taky jsme museli jit jako do skolky, mala sla do prace a po obidku ze me vyzvedne 🤷‍♀️

prejeta_zaba
18. kvě 2023

Nějaká vnitřní herna, muzeum (bývají různé interaktivní pro děti), třeba i obchoďák nebo kavárna s dětským koutkem, knihovny často mívají dětský koutek, domluvit se s kámoškama s dětma a sejít se u některé, pak to vystřídat. Nebo se vyhecovat a zkusit i ten bazén, s jedním dítětem není co nezvládnout. (Pamatuju si, že jsem se taky bála, teď zpětně si říkám proč.) O gumákách a pláštěnce už jsi tu četla, tak k tomu se taky připojuju, tohle bych klidně brala bazarové, stejně to dítě obleče 2x do roka. 😀

zizkmi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lidija1234
autor
18. kvě 2023

@prejeta_zaba na bazén chodíme s mužem společně a sama bych to nedala malej má hysterický záchvat břeku při příchodu i při odchodu a u nás nemají dětské postýlky takže není kam odložit takže se prostridame hlaveň pri cestě domů je to něco do toho jsem těhotná tak mě to vše dává víc zabrat 😄

mourovatakocka
18. kvě 2023

@lidija1234 My teda chodíme ven za každého počasí, jen když se nám fest nechce, jedeme do obchoďáku, děcka jsou z toho na větvi, protože to je málokdy. Taky obrážíme knihovny, občas nějaká hernička. Převážně jsme ale venku, děcka jsou na déšť lépe vybavené než já. Jinak mám dojem, že na netu má každá maminka plná ústa čerstvého vzduchu, ale na hřištích jsme samy, pokud není extra slunečný den :D Vždycky říkám, že prostě vrazí děckám tablet a nazdar.
Bazén jen s tatínkem, naprosto tě chápu.

nekiaxy
18. kvě 2023

@lidija1234 kdyz je chladno a mokro, chodime ven treba jen na hodinu v kuse. Cely den by me doma mrsklo.
Male gumaky ma i pepco a tesco. Kdyz naimpregnujes kozene boty, tak v mokru taky vydrzi pomerne dlouho, kdyz do nich teda nenatece vrchem🙂 muzes koupit i bazrove zimni superfity, taky do nich netece a male deti v nich chodi lepe nez v gumakach.
Do kaluzi jde hazet kaminky, vzit odrazedlo, koukat na auta... zajit do zverimexu. Vzit lopatu a delat potucky z kaluzi na polnackach... Moje deti mely rady destniky, jen k nim potrebovaly i plastenku. A prochazka s batoletem je proste batoleni. Zkoumas zizaly, koukas na auta, v desti houpes na houpacce... Zvyknes si🙂

jane46
19. kvě 2023

Holinky Demar urcite maji i velikost 20/21 a stoji tak 200,- Na hriste jsem vzdycky brala hadr a otrela to nejhorsi, poradne obleceni a srovnat se s tim, ze i dojit k prvni kaluzi, hodinu ji zkoumat a jit domu je pro deti proste paradni zabava. Taky uz jsme sli kolikrat treba do lesa, deti se zrachaly v bahne a kaluzi, tak otocka domu, prehodit nahradni obleceni a zpatky ven.
No a doma jsme, treba pri nemoci, zkusili vsechny hracky, knizky, tvoreni a kdyz uz me to nebavilo, tak jsem je zapojila do uklidu, vareni, trideni a kramareni. To je stejne bavilo vic. Bydlime na vesnici, hernu poznaly deti az loni v peti letech pac me dost odpuzuji 😆😆

michaela666
19. kvě 2023

@mourovatakocka Taky si říkám kam všichni chodí, když během dne nepotkáváme žádné vrstevníky. Ať je teplo nebo zima, všude jsme samy a to obrážíme i 3 hřiště za jednu vycházku.

zizkmi
19. kvě 2023

@lidija1234 Konik mi smazal odpoved🙈. Urcite bezte ven ikdyz prsi. Nasi kluci to miluji, hlavne ten dvoulety. Gumaky Demar maji i 21/22, je to jako pro popelku. Bazarkove nepromokave obleceni a klacik do ruky. Naposledy stacila kaluz pred domem. Stala jsem tam hodinu😂. A kdyz uz prsi opravdu hodne, tak jdeme do herny nebo na nakup. Nakup do maleho kosiku je taky zabava na hodinu a jak je maly dulezity. Za odmenu jezdici schody nebo vlacek. Staci jedna jizda a pak tam sedi a jem dela zvuky. Dalsi hodiny kvalitni zabavy

mourovatakocka
19. kvě 2023

@michaela666 Nechci být škarohlíd, ale někdy mám dojem, že je dvoje rodičovství - internetové a reálné 🤷 A realita jsou prázdná hřiště, pokud není opravdu pěkné počasí. Já jsem pak vždycky na jaře v šoku, kolik je na sídlišti vlastně dětí...

lidija1234
autor
19. kvě 2023

@mourovatakocka trošku mě to zarazilo kolik lidí fakt chodí v dešti ven až jsem si říkala bože co to jsem za mamku 🙈tak jsme šli ven a venku na hřišti,louce a v lese jsme nepotkali ani nohu 😄

nekiaxy
19. kvě 2023

@lidija1234 tak jasně, to riziko tam je. Nicméně když se oprostíš od ostatních, bylo ti venku lépe než doma? Ty, které ven nechodí, ti to nenapíšou😉