Je vážně tak trapné, když má 21měsíční dcera dudlík?

rajecka
7. led 2015

Už mě to fakt vytáčí do vrtule. Dceři je 21 měsíců, je úžasná, ale asi trochu náročnější, než standardní dítě 🙂 Má dost zpomalenou hrubou motoriku, takže začala chodit až v 19-ti měsících, nikdy nezačala ani lézt, takže jsme pořád lítali po doktorech, stejně nikdy nikdo na nic kloudného nepřišel. To samé s jídlem, strašně špatně jí, v roce neměla ani 7 kg. Je to takové to šílené dítě, které je fakt schopné sníst za den pribiňáka a je spokojené. Teď už se to o dost lepší, ale stejně pořád není schopná jíst jídlo jako my. A v neposlední řadě až teď se pomalu učí spát celou noc, jinak se budila i 4x za noc jak miminko. Ale proč to všechno píšu.... 😀 Tím, že jsme pořád řešili a řešíme jiné závažnější starosti, tak mě vůbec netrápí, že jsme ještě úplně na plínách a že na noc a na cestování chce dudlík. Prostě mi to připadá ještě v tuhle chvíli jako banalita. Byla bych ráda, kdyby už začala trochu používat nočník, ale ona o něm nechce ani slyšet, tak to neřeším a nechávám jí být. A že spí a jezdí v kočáru s dudlíkem, co je na tom tak strašného? Ale přísahám, že téměř každý den potkáme někoho venku, kdo začne vykládat: Taková velká holka, jaktože máš ještě dudlík? A dáš mi ho? No to je teda ostuda..... A úplně cizí lidi. Zrovna včera jdeme a úplně cizí baba na ní začne tohle houkat: To naše Jaruška, ta je určitě mladší a už dudlík nemá.... Měla jsem sto chutí jí i s Jaruškou poslat do prd....ale nejsem ten typ, který by to udělal. Dcera vždycky kouká jak zjara, protože mi jí dudlík nezakazujeme, ani jí ho nevyčítáme, tak nechápe, co po ní ty lidi chtějí. Vždycky jsem v šoku, co ty lidi pudí takhle reagovat? Jako by doba, kdy dá dítě pryč plíny a dudlík bylo měřítko mateřského úspěchu. Z rodiny nikdo nic takového neřeší a cizí lidi mají potřebu hned všechno komentovat. Fakt mi to vadí a asi budu muset být ostřejší. Co si o tom myslíte? To je to vážně tak trápné, když má v 21 měs dudlík?

kacca11
7. led 2015

Lidi si nevidí do pusy a nepoužívají mozek. V životě by mě nenapadlo hodnotit něčí dítě, i když mě některé věci třeba zaráží, nevím, co za tím může být a nebudu se v tom přece nipat. Známá má holčičku, která je na svůj věk strašně vysoká, je jí pět a západně i mezi tretaky. Do chvíle, kdy jejich rodiče začnou řešit, co umí nebo neumí, že je nějak pozadu, jestli je vůbec normální? A od té doby se jí sěejou i ty děti.

melodygirl
7. led 2015

@rajecka Myslím si, že je to vaše věc, pro své dítě děláte maximum v péči, je náročné, určitě nic ve výchově nezanedbáváte. Každé dítě to má načasované jinak a pokud Vám to takto vyhovuje je to v pořádku. A na ty baby bych byla už v této míře montování se do vás ostřejší. Slušně bych jim řekla, že je to vaše věc, ať se starají především o sebe. Vaši dceři to může akorát přinést pocit nejistoty, ukažte ji, jak se ji umíte zastat před ostatními! 🙂

lenula4
7. led 2015

Ono je nejlepší kritizovat děti s dudlíkem když neví čím to dítě prochází. Myslím ale že do určitého věku by se mělo od dudlíku odnaučit. Ať už z důvodu správného vývoje řeči a celkově se odmanit od miminkovského období. Na druhou stranu chápu maminky, že dudlík dítěti dělá dobře a je po něm "klidnější". Bohužel český národ je rejpavý a chápu že to dokáže vytočit. Ignorovala bych to, jen ty nejlíp víš co Tvé dítě potřebuje a až půjde do školy tak s dudlíkem už určitě ne, takže to není navždy.

salme
7. led 2015

Plne te chapu ... ja jsem to taky neresila, ale ty reci okolo me hodne vytaceli :( Nez by nas nechali na pokoji,tak porad resili, dudlik, nebo proc ma jeste plinku apod. ... nejak jsem to nechala plavat a misto na nocnik si maly zacal zrovna chodit na zachod asi ve 2,5 letech (ale na noc si malokdy troufnu jej nechat bez plen - ae to asi jen kvuli me,abych v noci popripade, kdyby byla nejaka nehoda nemusela prevlikat celou postel - maly totiz spava se mnou) a co se tyce dudliku, ten jsme dali Jeziskovi az ted - tesne pred 3 narozeninama ... proste jej doted potreboval a tecka - nikomu jsem nic nevysvetlovala a hlavne jsem to nechala na nem 🙂 ... takze pevny nervy, nekteri lidi jsou proste hloupy ... ale s tim nic nenadelame 🙂

zvirka
7. led 2015

Zdravím, vůbec bych to neřešila. Syn měl dudlík na spaní do cca dvou let. 2 roky měl v září a v srpnu (po dovolené) jsme ho zrušili. Na dovče jsem ho ještě nechala, aby to líp zvládal. A kdyby ho měl ještě pár měsíců, nic by se určitě nestalo. A nočník neřeš, nám se začal dařit až po 2,5 letech. 😉

nov777
7. led 2015

Dudlik je u nas velke tema. Uz jsem ho odstranovala x krat a celkem v pohode, akorat vzdycky do par dnu onemocneli a nemam silu na to nedat dudlik diteti s vysokou horeckou, kdyz vim, ze ho to uklidni a usne. No, jsem hrozna matka. Mam stejnou zkusenost s okolim a dokonce uz se mi parkrat stalo, ze ten dudlik ta osoba i vzala do rukou. To opravdu nechapu, uz z hygienickeho hlediska si neumim predstavit, ze bych osahavala dudlik ciziho ditete.

ratatooy
7. led 2015

tak to je klidně pošli,v takovém věku jeto uplně normální,náš první syn nedal dudlík do 3 let a to měl kolikrát v puse dva a v každy ruce musel držet náhradní co kdyby nahodou nějakej ztratil,a když jsme někam vyjeli a neměli dudlík,tak to bylo peklo,a v kočáře spaval taky až do 3let po obědě,v posteli ani omylem,no a druhý syn nechtěl dudlík ani vidět už od narození natož aby se nekdo opovážil mu ho dat do pusy

nov777
7. led 2015

Jo, odpovidam, ze to neni problem, ze pak dudlik barevne sladime se svatebnim oblekem.

wenduliks
7. led 2015

Ja se priznam,ze mi "velke dite s dudlikem" prijde dost zvlastni,asi je to I proto,ze ho syn nikdy nemel. Kazdopadne si myslim svoje a nikomu na ulici bych svuj nazor nerikala. Pokud resite zavaznejsi problemy,asi bych zacala,byt asertivni a babe odpovědela,co ji je po tom... 🙂

alisek
7. led 2015

Mám synka, má 20 měs. čerstvě a bohužel dudlík nemá jen na noc, ale i přes den, né pořád ale jak je mrzutý tak se po něm už shání (řve nepříčetně dudů, dudý) a hledá ho, je schopen dojít po schodech (kdybych mu to dovolila) do ložnice a tam si ho vzít. Bohužel jsem si to udělala sama, zhruba do roka a čtvrt ho měl opravdu jen na spaní což akcepuju ale od září se mu prořezávali zuby a dost špatně to nesl a tak jsem mu dala jednou dvakrát dudáka a ted ho má skoro pořád ☹ 😠 . Co tím chci říct, pokud ho má jen na spaní a ať spí kdekoliv tak si myslím že to není hrozný (první syn ho měl opravdu jen na spaní do 2 a půl let), horší je to co máme ted doma my..dudák stáole po ruce. nezoufej a neřeš lidi, já se ppozastavuji nad dětmi 2+ co mají dudák neustále..takže mě ted do jara čeká oddudlíkování 🤐 .

anjelita
7. led 2015

Mam v rodine sestrenici ktery museli dudlik nasilim odervat v 6ti letech 🙄

alisek
7. led 2015

a mmch. nám to s tím dudlíkem říkají snad od jeho roku..ale je mi to jedno, oni ho neposlouchají když v řve a odnaučovat ho budu já a poslouchat jeho řev taky já..tak ať si hledí sami sebe

rajecka
autor
7. led 2015

Díky za reakce. S mluvením problémy vůbec nemá, naopak si myslím, že na svůj věk a na to, jak je ve všem jiném zabržděná, tak mluví fakt krásně, skládá jednoduché věty. Mám trochu strach o zoubky, aby si je nevydudlala, protože chce jen ty nejobyčejnější latexové bambule, ale zase fakt ho nemá tak často si myslím, aby se to stalo. Je fakt, že co začala chodit, tak to vypadá trochu legračně, když si šoupne do pusy dudlík, ale před dvěma měsíci ještě nechodila a plácala se po zemi, takže já jí asi vidím pořád ještě hodně malou oproti ostatním.

rajecka
autor
7. led 2015

@alisek To taky, dcera měla první zub až ve 14-ti měsících, takže teď má to nejhorší období, kdy jí lezou stoličky, tak proč jim neulevit. Chtěla bych vidět ty babky, jak jim lezou 4 zuby najednou 🙂

terezas4
7. led 2015

Bud v klidu 😉 , starší generace to řeší, protože, jak jsi napsala, dudlík a pleny bylo měřítko úspěchu matky, můžeš si ale povšimnout že to řeší i mladé maminky, já se setkala s názorem, jelikož nosím, že dítko a šátek nejde dohromady. Mysli si své a klidně se jen usmívej, odpovídat nemusíš. Většinou takovéto diskuze nekomentuji, ale mladší dcera má dudlík ve 20m a nějak mě nenapadlo to řešit, starší ho měla do 3let a žádné problémy s řečí či růstem zubů nemá, naopak bych jí ho někdy ráda do té pusy vrátila 😀

lucinacka
7. led 2015

Nas Tomik zas dudlik nikdy nechtel a vsichni se ptaji, jaktoze nema dudlika, proc mu ho nedavame... Si nevyberes😀 To stejny napr.s kojenim, nas se ptaji proc JESTE kojime, kamaradky od vedle proc UZ nekoji. Lidi si kolikrat nevidi do pusy a to jak cizi, tak rodina

rajecka
autor
7. led 2015

@lucinacka Přesně, lidi prostě musí mít na všechno názor a ve všem se rýpat. Když jsi sama, řeší, proč jsi sama, když si najdeš chlapa, ptají se kdy se budete stěhovat, brát, mít dítě, kdy bude druhé a bude i třetí? Když si pořídíš čtvrté jsi nezodpovědný magor 🙂

carrie_b
7. led 2015

Dceri je 13 mesicu a i tak na nas lidi koukaji divne, kdyz ma dudlika. Ale nechava me to klidnou, kdyz se muzou 4lete deti uklidnovat u prsa, proc by ve dvou letech nemohly dudlat misto bradavky dudlika?!

paracka
7. led 2015

@rajecka lidi si nevidi do ust kolikrat. Mam deti 15 mesicu od sebe a ty litostive pohledy cizich lidi kdyz tlacim dvojkocarek me vadi 😔 pohledy typu chudinka maminka. S dudlikem to taky slysim te starsi ma 17 mesicu a uz by ho taky nemusel mit. Podle me to neres, mela jsi starosti vic nez dost s holcickou tak na lidi prd

frantiska85
7. led 2015

Nejsem příznivcem dudlíků, ale mít hloupé poznámky bych si nedovolila.

chanellka
7. led 2015

Náš Kubíček měl ještě tak před 14ti dny dudlík a to mu budou 3 roky v březnu, já jsem to neřešila ani nějak drasticky neodebírala, sice jsem to před časem řešila a chtěla jsem ho to odnaučit ale já prostě nemůžu ho vidět plakat no tak díky mé lenosti a měkkosti mi před 14 ti dny řekl že už je velkej chlap a dudlík už nechce od té doby stojí netknutě na poličce a ani si ho už nevšímá 😀 očekávám že to tak půjde i s plínou kterou taky má pořád 😉 Taky jsme si vyslechli moře keců ale já se to snažím neřešit a jedu si podle sebe 😀

petrusew
7. led 2015

Naše Anet, motoricky zručná až až, nočník vzala na milost až ve dvou a čtyřech měsících, v noci má ještě plínu. Dudlík dala taky ve dvou a čtyřech měsících( měla ho jen na spaní) a nechává mě to naprosto chladnou. Chytré řeči si každý má nechat pro sebe. Nikdo jiný nezná naše dítě tak dobře jako máma...takže asi tak. A stresovat dítě, že je ostuda...si aspoň nekouše nehty a nežužlá prsty...asi tak! Ať si každý hledí svého. A ozvat jsi se měla, co je komu do toho, cizí člověk nemá právo tě poučovat. Nežije s vámi. 😉 Jo a jen tak, dodávám, že dudlík dala v kravíně telátku, které se zrovna ten den narodilo, takže dala dobrovolně. Nikdy jsme jí dudana na spaní nevyčítaly. Proč taky. K určitým věcem prostě musí dozrát dítě samo a to platí i s nočníkem. takže, hlavně klid, a nenechat se rozhodit chytrákama! Nestojí to za to.

xpetax
7. led 2015

@rajecka Taková dlouho mladá paní a tak oprsklá, to naše babička je určitě starší a takhle oprsklá není, to je ale ostuda :D

heduska82
7. led 2015

@rajecka Normálně bych se jí zeptala, co je jí do toho a ať si tu svoji Jarušku strčí někam! Starší skončil s dudlíkem někdy ve 28 měsících, pravda, měl ho jen v postýlce a na spaní, přes den ho nikdy neměl. Kdyby se tak každý před tím, než něco vypustí z huby zamyslel, jestli v tom třeba nemůže být i něco jiného... 😠 Jo a jinak, starší je dodneška 100% na plínách....a nenadělám s tím nic... 😉

apacheee
AMBASADORKA
7. led 2015

Přiznám se, že mi u velkých dětí přijde dudlík děsný, ale nikdy bych nikomu svůj názor necpala, pokud se vyloženě nezeptá🙂

eloana
7. led 2015

Chapu......take by me to nastvalo.......jinak uklidnim te.-syn 21 mesicu bojkotuje uplne nocnik-posazuje tam jen panenku a pak kouka a rika " neni" a kdyz mu reknu, at si tam sedne Prokupek rekne "NE" takze ho nechavam byt.....dudlik jsme nikdy nemeli.
Nad dudlikem ve 2 letech se fakt nepozastavuji....... .priste jim rekni,at se staraji o svoje ne o cizi.....

diamanta
7. led 2015

Já se taky přiznám, že se mi dudlík u velkého dítěte nelíbí, např jsem kdysi v tv viděla Bendovou a měla u sebe tak tříleté (minimálně) dítě, co mělo v puse dudlíka, a to už prostě se mi nelíbí. Normálně školkové dítě a dudlík... Prostě mám zafixováno, že dudlík = mimi. Přesto bych to také nikomu venku necpala, není to můj problém. Jen ty víš, co je za tím, a podle mě to vůbec nikomu vysvětlovat nemusíš. Jak píšeš, že dcera málo jí, tak myslím, že ani nemůže být tak velká na svůj věk, patrně vypadá menší a miminštější. 21m ani není ještě tak moc ani pro mne, to jen ten školkáč mě fakt odpudil jak dudá, protože už to byl "chlap".
S tím chozením jsem ti chtěla napsat, že jsme na tom podobně, 17m a zatím jen stoupá. Na nočník jsem to zkoušela, ale nutit ji také nebudu, nevidím důvod násilím ji tam držet.

lenkavd
7. led 2015

Já se taky přidávám k názoru, že v tomto věku by dudlík měl být max na spaní v jakémkoliv případě. Ono to odebrání přes den není taková tragédie a čím větší dítě, tím větší závislost. Ale nikomu bych to necpala a cizím už vůbec ne. Max si něco pomyslím a jdu dál.... S plínama v 21m bych se netrápila vůbec 🙂

marecekavendulka
7. led 2015

@rajecka 21 m? Neres😀

tulikiss
7. led 2015

@rajecka Hele syn byl na dudliku silenej zavislak, mel ho jenom na spani ale i ve 2 letech se ho nechtel vzdat, jenom pri zmince ze ho vyhodime dostal hysterickej zachvat...vzdy jednou za cas jsem se zkusila zeptat a kdyz nechtel nechtel..no a mel asi 2 a 3-4 mesice a pri dotazu jestli ho vyhodime rekl ano, ihned sem se toho chytla dala mu sacek kam jsme dali vsechny dudliky, a on sel se mnou v 6 rano vyhodit je do popelnic, vyslo to zrovna na den kdy vyvazeji popelnice, takze jsme na ne koukali jak je potom odvazi....prvni dny trochu fnukal vecer v postely ale vzdy jsme si pripomely ze je vyhodil a ze je popelari odvezly...jeste aspon 4 mesice kdyz videl popelare tak rikal ze mu odvezly dudliky. Myslim ze je mnohem lepsi kdyz k tomu dite dozraje samo nez mu ho nasilne vzit....a na takove ty protivne zenske co meli potrebu komentovat to ze mel dudlik, mel ho treba nekdy kdyz mu rostly zuby a bolelo ho to, jsem vzdycky odpovidala, ze ona ma urcite taky nejaky svoje zlozvyky, ale ze ja nerozdil od ni mam dostatek taktu, abych ji na ne neupozornovala. vzdycky pak zmlkla a dala pokoj..