Když nechce být na bříšku, jak bude lézt a pak sedět?

astra11
1. únor 2015

Ahoj všem,

ráda bych se zeptala na následující.
Měli jste někdo zkušenost s tím, že Vaše dítě nechtělo být na bříšku - nemělo rádo tuhle pozici ?
Pomýšlím ale na to, nebo jsem slyšela nebo četla informace, že je tahle pozice důležitá nebo předchází tomu, aby se mohlo dítě dostat na čtyři, a aby pak mohlo sedět.
Nevím přesně jestli to tak musí být nebo jestli prostě když mu tato pozice nesedí, "nepřeskočí" jí a pak začne např. sám sedět a lézt z pozice sedu......
Moje dítě je na tom zatím tak, že je mu 6,5 měsíce, a je pořád v autosedačce, protože jednak ho nemůžu udržet v té pozici na břiše (na zádech ho to také dlouho nebaví, ), jednak asi potřebuje mít rozhled a jednak potřebuje být v těsné blízkosti lidí a také se rád houpe. Má rád pohyb a to v těch pozicích na břiše a zádech nemá. Akorát se bojím, že se holt nebude vyvíjet tak jak by měl. Ale to je právě ta otázka. Asi bude, ale jestli to nebude komplikace.
Díky Ast.

astra11
autor
1. únor 2015

@pisisvori : Jo to sedí, každý den chvíli cvičit....

astra11
autor
1. únor 2015

@zulitvi : Hmm to je určitě fajn a jak jsi to dělala často? A co následovalo když jsi ho dala zpět? 🙂

verjanja
1. únor 2015

@astra11 Už je to pár let, co se mi můj první miláček narodil, ale pamatuji si, že také nerad pásl koníky. Něco jako je lezení po čtyřech úplně vynechal, a v 7mi měsících začal chodit, nejdříve za ruce a kolem nábytku a .dodnes mám před očima, když si stoupl u sedačky, opatrně se otočil, odpéroval a došel asi 5m do ložnice, tam se otočil a kráčel zpátky. Holky, já bulela jak malá holka. A teprve až v pár měsíců nato začal po čtyřech, když si hrál s autíčkama.

anetadr
1. únor 2015

holky, výborný článek od maminky tady na MK na toto téma - moc doporučuji🙂 https://www.modrykonik.cz/blog/eficenka/article/pohled-fyzioterapeuta-choditka-hopsad-gblmer/

astra11
autor
1. únor 2015

@verjanja : Hmm to je zajímavé...já mám také pocit, že děti některé fáze v některých případech přeskakují, ale nechci něco zanedbat....Já mám zase pocit, že můj by si nejraději už sedl, protože se pořád napíná do sedu....jde holt o to, aby měl ty zádové svaly pevné , jenomže do sedu sám se dostane údajně dle pediatrických informací až tak v 9. měsíci bez pomoci.......hm..

zulitvi
1. únor 2015

@astra11 Vždy po krmení mlíkem, jak si odříhnul, tak jsme si lehli takhle na gauč a já na něj dělala blbinky a on se smál a vydržel takhle třeba půl hodiny. Na zádech ležel už od narození, takže byl zvyklý a nevadilo mu to, jen na tom břiše ječel jak tur

astra11
autor
1. únor 2015

@zulitvi : takže docela dobrý kompromis mezi tělesnou blízkostí a žádoucí cvičební polohou být na bříšku...

zulitvi
1. únor 2015

@astra11 Ano, ale jak jsem psala, na bříško na zem jsem ho taky dávala, ale jen třeba 3x denně a jen na těch pár minutek, než se začal fakt vztekat.

pisisvori
1. únor 2015

@astra11 taj to byla ta prvni to same. Bavila jsem se,kdyz jsem cetla o tzv " narocnych detech",, kde z ari 12 bodu splnovala 11, ale nejlepsi byl ten,ze tyhle deti si mysli,ze maminka a oni jsou jeden celek😀. Kdo nezazil nepochopi, neni to zadna chyba rodice,ale maminkam deti,ktere se polozi na deku a oni tam jsou 2hod spokojene tohle vysvetlit nejde😉 vetsina z nich si mysli,zdm jsou tak sikovne, ne ze mely stesti😉

lv
1. únor 2015

když vyžaduje tvůj kontakt, tak si ho dej na svůj hrudník, ať leží na tobě, to se mu bude líbit, uvidíš, holt ho budeš muset trochu zvykat a přechytračit ho..