• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mluví váš syn o sobě v ženském rodě?

20. dubna 2014 
Sestřin tříletý chlapeček ano :wink: je pořád se ségrou a babičkou
21. lis 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to normální že kluci o sobě mluví jako o holce..většinu času tráví s mámou...neměli by se opravovat pouze to zopakovat ve správném tvaru...synek byl taky jeden čas žena..pak přešel na chlapa úplně sám.... :wink: vůbec bych to neřešila.... :wink:
21. lis 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ne, ale naše holčička mluví zase v mužském rodě o sobě.. někdy.. :slight_smile: :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
V období kolem prvního až druhého roku sem a tam něco zopakoval po mě,ale to bylo vyloženě že chtěl mluvit jako já, protože si to do svého rodu upravovat neuměl. Jinak s tímhle jsme problém neměly:slight_smile:
29. pro 2012 ve 14:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje dcera měla v září dva roky a říká " tatínku / maminko.. mám tě rád " tak asi normálka :slight_smile:
29. pro 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malý v ženském rodě nemluví ( muž pracuje z domova takže má i chlapský vzor), akorát mu to někdy ujede a jsme doma maminka a tatínka :grinning:
30. pro 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
muj syn ,tri a pul roku , mluvi neustale v zenskem rode ,i kdyz mu casto zduraznuji ze je chlapecek a musi to rikat tak a tak.Stejne porad rika ,, mam te rada, ja jsem kakala ,tohle sem udelala....myslim ze je to tim ze zije jen se mnou a uci se a opakuje co rikam ja, snad to prejde az pujde do skolky,obcas se se mnou i hada ze je holcicka... :confounded:
12. únor 2013 ve 20:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme holčičku, ale syn sestřenice opakuje po starší sestře všechno v ženském rodě :slight_smile: Bude mu 5. Občas se teda už splete :grinning:
12. únor 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si našla tuto diskuzi a jsem ráda, že v tom nejsme sami. Náš syn také mluví stále v ženském rodě, i když se ho snažíme opravovat, zopakuje to znovu špatně. Taky rád sbírá kytičky, často k nim čichá a tak. Už chodí do školky, tak snad se to mluvení časem zlepší. Mám obavy, aby se mu třeba kvůli tomu děti neposmívaly.
1. dub 2014 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlídala jsem dva chlapecky,kteří o sobě mluvili v ženském rodě. Myslím,ze to bylo tím,ze převážně trávili cas s maminkou nebo s chůvou. Přešlo to :slight_smile:
3. dub 2014 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás mluví malá v mužském podle bráchy :grinning: . Malej začal mluvit později a v ženské rodě nemluvil nikdy.
3. dub 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,mám sice dceru,ale když mluví o tatínkovi,že něco udělal nebo tak,tak zásadně používá ženský rod,asi proto že tráví nejvis času Semnou a tata je vpodstatě jediný mužský element v jejím každodenním životě. Asi je brzo aby tyhle věci děti rozlisovali...
ahojky mam 3 leteho syna a 6 letou dceru,kluk sice vi ze je kluk ,ale jak slysi holku mluvit tak někdy taky mluvi jako holka,.....ale neboj neni to nic na skodu ono je to prejde :slight_smile:
Nemám zkušenost - zatím - se svým klukem, ale mám zkušenost se svým mladším bráškou... Jelikož v naší rodině byly 2 chlapi a 4 ženské, tak bráška o sobě mluvil neustále v ženském rodě. :slight_smile: Až se i mamka kolikrát bála, že bude o sobě furt mluvit jako o holce... :wink: Nakonec ho to po našem neustálém opakování, že je to on, ne ona asi odnaučili, nebo si to prostě uvědomil sám.. Ani nevím... Ale přejde to určitě...
17. dub 2014 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
2,5 taky jedem hodne zensky rok - neco ma nauceny - ale vetsinou je to infinitiv nebo zensky rod. : vetsinu casu travi s tebou tak to ma odposlouchany od tebe - rika co slysi - asi by jsi musela zacit mluvit o sobe v zenskem rode aby si to odposlouchal spravne - ale to by zase mohl mit zmatek kdyz o tom mluvi jini.
20. dub 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj syn to dělá taky. Je mu 3,5 a pomalu se to lepší.
20. dub 2014 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek