Moje máma a její názory na výchovu. Taky děláte všechno špatně?

30. črc 2021

Dobry den

Taky podle vašich matek ci tchyn delate vsechno spatne ?

Mam 15 mesicni dceru .

Podle moji mami kdyz neco mala vyvede třeba si stoupa na zidli ( zmenšily jsme ji jidelni zidlicku takze tam vyleze ze me a je to jako mala zidlicka ) A kdyz se bavím s mamou a rikam ze je mala horolezec a vsude leze tak jeji odpoved no tak ji mas flaknout at vi ze to se to nedela .. nevim v 15 mesicich ji proste nechci davat na zadek.. nebo kdyz venku nechcce jit po svych tak ji mam taky flaknout kdyz se zacne vztekat …
Ano kdyz me necim hodne nastve třeba leze do skrine i kdyz ji xkrat napomenu tak ji placnu pres ruku … ale proc ji mam mlátit za kazdou vec nebo kdyz leze na židli nebo na klouzacku ..

Pak jsem taky spatna protoze ma mala jeste pleny ..
Mala trpi pul rok psychogenni zácpou a proste na nocnik chodit nechce pere se mnou .. predtim chodila kdyz jsem ji tam posadila tak vykonala potrebu ale podle me tomu stejne nijak nerozumnela . Ani si nerekne ze chce a kdyz je bez plen cura kde chce ( ale za to ji mam pry taky flaknout ) pak jsem spatna protoze davam jednorázové pleny pampers pry ze kdybych davala látkové pleny uz je pry bez plen protoze by ji to vadilo … mala cura co 5 minut a ze potrebuje si ani nerekne. Pochybuji ze je to tim jaky typ davam plen.
Pak taky ze malo mluvi .. ze si nerekne co chce a jen ukazuje a huhňá nebo jak to nazvat dela eeeh a ukazuje treba na piti .. nebo ze si nerekne ze chce tohle podat nebo ze ma hlad jen ukazuje .. ale rika mama tata .. baba . Ba ( to je nas pes barny ) papa , mnam kdyz krmi panenku😃 a nekdy tamhle .. pak umi haf , a jak dela tygr .

Dale jsem spatne protoze jim Malou nedavam na cely vikend ze se jim nevyplatí si ji brat na pul dne ( bydlime v jinem meste asi 20 minut od jejich ) prijedou si rano a kolem nebo po 16 ji muzou privest ale rikam aby jim neusnula v aute . Ze pak nechce spat vecer.. ale mama uz mi ve 14 pise ze uz jedou .. a u nich jsou zavreny stejne doma s ni .. ale ze by bylo lepsi aby si ji vzali na cely vikend a ze v nedeli by mi ji převezli .. jeste pry kdyz chodi po obede spat tak ze si ji neuzijou… ja jsem rekla ze jeste se necitim na to byt bez male pres noc ..
ale tohle mama mi vycita a jsem spatna uz od toho co je mala na svete ze jim ji nechci půjčovat na noc .. a kdyz byla miminko tak jsem bez ni byt nechtela a nechtela jsem aby si ji vezli k sobe autem kdyz byla miminko … s kocarem chodit nechteli u nas ..
( to mi treba muzete taky rict ze jsem vadná ale proste jsem nechtela aby miminko jezdilo sem tam ..) a nechtela jsem byt bez ni cely den nebo pul dne …

Pry ze me mama davala na hlidani uz od jednoho mesice aby se mohla jit bavit a taky ziju ….. ale prece ze to delala ja neznamena ze musim taky.
Jako vazne bych se nejradeji od stěhovala na druhy konec ČR abych mela klid… muzete si rikat ze jsem blba ze mam byt rada ze ma mala babicky ale ty kecy furt ze neumi mluvit ze ma pleny atd me proste štvou

zelenaesmolda
30. črc 2021

Spatna je tady tvoje matka pokud ji prijde normalni mlatit batole za kazdou kravinu.Navic pokud za to proste nemuze protoze neni na danou cinnost vyzrala.A davat mesicni dite na hlidani protoze se chce bavit?To jako vazne?
Bych se ji zeptala jestli az bude mit plinky treba ve stari a podela se do nich jestli by se ji libilo kdyby ji za to nekdo flaknul...

nikjean
30. črc 2021

Řeči tvé matky bych ignorovala, ona už dítě vychovala a teď je řada na tobě. Teď jsi matka ty a je pouze na tobě, jak se k výchově postavíš, dělej si věci podle sebe. Tyhle nevyžádané rady zná asi každá čerstvá matka, bohužel. Neber si to osobně.

jako_mala_holka
30. črc 2021

Tvoje mama by asi potřebovala jednu flaknout 😁
Ne ale teď vážně, ignoruj to, dělej všechno, jak chceš ty a jak to cítíš, hotovo... Řekni, že tohle je tvoje dítě, ona šanci vychovávat už měla

mdch91
30. črc 2021

Takovymu cloveku bych ji bez dozoru nedala ani na pul dne

zelenaesmolda
30. črc 2021

@jako_mala_holka
ona by ale opravdu zcela vazne potrebovala flaknout,treba by se probrala 🙂

zmrzlinka
30. črc 2021

Máma jsi Ty.Na názory ostatnych kašli.Delej jak uznáš za vhodné.Takovych rad si ještě vyslechneš.Je potřeba se vůči tomu obrnit.

martt
30. črc 2021

Upřímně tvoje mamka by z mých dětí byla zralá na psychiatra 🤣 Starsi syn začal chodit na záchod ve 3 letech mladší se zas cca ve 3,5 letech rozmluvil. Každé dítko ma své tempo a tvoje malá ještě je dost malá na to , aby se někam popohanela. Ale to jsou babičky a jejich nevyžádané rady. Ja to takhle mám u tchyně a tchana sice mám už starší děti ,ale od mala poslouchám co dělám špatně, jak špatně je vychovavam a kde si co si. Taky tam synové nechtějí moc jezdit a na prázdniny tam nechtějí být vůbec. A my je tam ani nenutíme být přes noc samy, když nechtějí. Taky už jsem tchyni a tchanovy řekla, že si svoje děti už vychovali a naše děti si vychovame s manzelem samy. Moc to nepomohlo , ale když tam jedeme tak jedním uchem sem druhým tam. A ne nejsi špatná matka, ikdyz se ti to někdo snaží namluvit.

izz76
30. črc 2021

Tvoje máme je pěkně zlá a necitlivá, dítě bych nedávala vůbec.

llluckaaa
30. črc 2021

Asi takhle - neprijdes mi ani vadná, ani blba, naopak tvůj příspěvek zní velmi rozumné 😉 Ty jsi mama, ty jsi za dítě zodpovědná, ty vychovavas a urcujes pravidla… Jako já podle své mámy dělala všechno špatně už před dětmi a měla chuť se kvůli tomu přestěhovat přes půl republiky. No a tak to udělala 😀 Vzájemným vztahům to velmi přispělo. V tvém případě bych mame nechtěla dítě svěřovat vůbec s takovým přístupem 😞

klokanka31
30. črc 2021

Mám úplně to samé. Naší je 14 měsíců, a NIKDY jsme ji na hlídání nedali. Nejen že bez ní prostě být nechceme, ale taky nemáme jistotu, jak by s ní zacházeli. Aby jí nedali za něco na zadek, nekřičeli na ní.
Nějak nechápu co je na tom, když je dítě v 15 měsících s plínkama, a že nemluví plynule. Jako co by po ní chtěli? 😮 já musela být už tvrdá a říct vše naplno jak se věci mají, do toho omezit kontakty. Ale stejně to teda moc nezabírá. Taky si říkám jestli se radši neodstěhuju minimálné na severní pól.

klokanka31
30. črc 2021

@mdch91 Takovýmu člověku bych ji nedala ani na 5 minut, se vsadím že bez dozoru zakladatelky ta malá dostane na zadek hned...

kacaba85
31. črc 2021

Tvoje matka je bohužel toxická osoba. Doporučila bych omezit kontakt a postavit se za sebe.

michaela666
31. črc 2021

Asi bych se zeptala jestli ji taky nemáš jednu fláknout. Dělá něco co se dělat nemá - kecá ti do výchovy a ještě tak hloupě.

flyhigh
31. črc 2021

Na tu psychogenní zácpu pozor. Kamarádka má syna, a ten má s tímto pořád problém i ve třech letech,a začalo mu to v podobném věku. Stolici cíleně zadržuje i několik dní,a když už jde na záchod tak hysterický záchvat. Bývá z toho dost podrážděný. Takže radím nepodcenit. A člověku, který chce dávat flakance batoleti bych dítě nesverila vůbec. Vy jste matka,vy rozhodujete,a otec dítěte samozřejmě. Co si myslí, mluví, doporučuje a rozkazuje babička je celkem jedno. Může jen dupat nožičkou,a vy ji můžete odmítnout,nesouhlasit s ní, ignorovat ji nebo poslat víte kam. 🙂

megi89
1. srp 2021

To mi připomíná moji mámu... 🙄 Ta o plácnutí na zadek začala cca po roce a půl Matyho... Naštěstí nejeví zájem o svého vnuka, ale ikdyby ho chtěla ven na blbé 2 hodiny, tak ji ho nedám....

tinaprofi
1. srp 2021

Flaknout by měla matka i tobě, abys na ni nezalovala jak v mateřský škole 🙂) jsi dospělá a snad víš, že priorita výchovy je na tobě nemusíš ji poslouchat a už klidně ji za její názory můžeš poslat do.... Přeji hezký den