Období 2letého syna

stesticko2710
27. led 2017

Ahojte maminky už si nevím rady můj syn má už delší dobu strašně období.
1, koupaní: strašně rád se koupal a teďka je to boj řev drží se mne tak silně jen aby nešel.
2, všude musí být semnou: nikam bez něho nemůžu jit( ani na wc) nechce být ani se svým tátou ani s dědou.
3, Jídlo nic nechce nového ochutnat pořád by jedl jen bílí jogurt a halušky. Někdy ji 2x za celý den. Žádné maso, pečivo, zelenina z ovoce jen jablko.

lv
27. led 2017

V tomto období je prosazování sebe sama, a to těžko, protože si se spoustou věcí, svými emocemi neví rady.
Pokud jde o neškodné věci, jako výběr jídla, na nějakou dobu mu jednostranná výživa neublíží, i to koupání lze zvolit podle něj (jindy, s vámi třeba, bez sprchy, nebo naopak jen s ní) dát mu vybrat mezi dvěma variantami..
S tou potřebou být s vámi, dcera to dělá, když jsem k dispozici já, naprosto odmítá babičky, někdy i nehezky. Když jsou s ní sami, je zlatá, jen otevřu dveře, jen máma. Domnívám se, že prostě chrání to své území, své postavení v rodině..ovšem nedělá to otci, což chápu je hůř k přijetí.
Vyroste z toho.

andryyysssek
27. led 2017

Ahoj,myslím, že je to období vzdoru 🙂

myshoun
27. led 2017

@stesticko2710 koukám, ze mate taky nedonosence.... ten můj dela s jídlem ty samy caviky. Taky moc nejí a když uz, tak bílý jogurt, trochu ovoce. Přiznám se, ze jsem povolila a jsem zpátky u flašky kaše na noc. Začátkem února jdeme k obvodní, tak se ji chci na to nejedeni zeptat. S tou vanou... taky měl tohle období, někdo mu "necitlivě" umyl hlavu a bal se do koupelny. To chtělo čas a spoustu hraček do vody. Ale přešlo to, hodně pomohla protiskluzová podložka do vany.

stesticko2710
autor
27. led 2017

@myshoun syn měl 1070g a 36cm sunar přestal pít v 8 měsích krupicovou kaši vůbec nechce. V úterý jdeme k doktorovi. Teďka měří 82cm a váží 9kg malý hubeňour všechno z něho padá 🙂

myshoun
27. led 2017

@stesticko2710 když někdo vidí našeho nedonosence, tak nechce věřit... bio věk 2 roky a 95 cm a 14 Kg a něco. Narodil se ve 30 tt. Tak pak napište, co vám na to nechutenství řeknou. Já z toho silim. Fakt nevím, kde kluk nabírá, když vidím, co sní.

stesticko2710
autor
27. led 2017

@myshoun a kolik jste měli když se narodil. Určite napíšem. Těž jsme zkoušeli sirup na chuť k jidlu ale vůbec nepomohlo.

myshoun
27. led 2017

@stesticko2710 1490 g a 42cm je fakt, ze všichni jsme "obří" 😃 Nechci nijak strašit- váš Klouček je menší, dělali mu rozbor krve? Hormony? Jak je Vojta velký, v prvním roce vyrostl o 40cm, tak strasili s problémy s hypofýzou. Snad je vse OK a ma jen své období.

monilee
27. led 2017

@stesticko2710 Tiež mám nedonošeňátko, 29tt, 1190g, teraz korigo 14 mes. S jedlom máme ten istý problém, už neviem, čo jej mám dávať aby nejedla stále to samé. Na svoj vek je drobnejšia ale drží sa vrámci nejakých tabuliek ešte stále v norme. Pýtala som sa na to jedlo vo vývojovej poradni pri kontrole a povedali mi, že u detí, ktoré boli dlhšie kŕmené cez sondu, napr. mesiac, je to úplne normálne. Že si proste po narodení nevytvorili "preferenciu chutí" (takto doslovne mi to povedali) a že im dlhšie trvá než si zvyknú na každé jedlo a jedia menšie porcie. Je fakt, že keď vidím, koľko malá zje, tak nechápem, z čoho berie energiu a z čoho rastie 🙂 Myslím, že nás drží len nočný Nutrilon.

stesticko2710
autor
27. led 2017

@myshoun doktorka nás posílala na endokrinologii ale tam mi řekli že berou až od tří let.

stesticko2710
autor
27. led 2017

@monilee syn když vidí něco novèho hned na to řekne ble a ani to neochutná. Třeba dneska se rozhodl že nebude jíst ráno bilí jogurt a jinak nic.

myshoun
28. led 2017

@stesticko2710 určitě chodíte do rizikovky, tam by vám mohli poradit kam jít? Co tohle- je tam odkaz poradna, treba by vám taky poradili. http://www.porucharustu.cz/vysetreni-u-detskeho...

stesticko2710
autor
31. led 2017

@myshoun Doktorka nám poradila Glukopur tak uvidíme jestli to pomůže.

elekthra
31. led 2017

@stesticko2710 malý mi taky moc nechce jíst (a to byl donošený). V roce měl 8800g a 86cm - hubená žížalka. Teď má 27 měsíců a má 12,5kg a 104cm - vypadá výškou na 4 roky, ale váhou na rok... Dávám mu už asi měsíc MULTISANOSTOL a přijde mi, že se mu chuť k jídlu trošku spravila. Hlavně se snažím mu dávat 5 jídel denně a nic mezi tím. Vždycky má na jídlo 30 min a pak ho sklízíme. Osvědčilo se mi to víc, než aby pořád něco uzobaval a pak nechtěl třeba oběd. Držím palce, vím, že je to náročné. ☺