Spaní syna samotného v pokojíčku. Jak naučit?

zuzibuzi
11. črc 2022

Holky poraďte jak naučím syna spát sám v pokojíčku ...má skoro dva roky ....se spaním má problémy od narození ...budí se nespí celou noc hrůza ..diky

leniczka23
11. črc 2022

@zuzibuzi myslím že sis asi odpověděla sama, pokud má.problemy se spaním určitě bych to nehrotila. Buď ho tam uspi a zkus to, ale jestli pláče a chce tebe počkala bych. Ve dvou letech na to má podle mě ještě nárok, u mého syna.lezly stoličky a byl neodlozitelny a budil se asi milionkrat. Vylezly zuby a spí celou noc. Jsou mu 3.
Na tohle žádný návod ani trik není, ale probrala bych to sním jestli vůbec chce a podle toho se řídila, zatím.

tasimia
11. črc 2022

@zuzibuzi pokud tam nechce být sam, tak ho nenuť.

zelenaesmolda
11. črc 2022

@zuzibuzi
proc by melo 2 lete dite spat samo v pokojicku?

areh
11. črc 2022

@zuzibuzi starší syn spal bez problémů sám od 9 m. Mladšímu budou v září 2 roky a v pokojíčku, nejlépe jsem s ním. 🤷🏼‍♀️
Dělám to tak, že večer uspím, jdu spát do ložnice a jakmile se vzbudí, jdu k němu a jsem u něj do rána. Trvá mu než zabere a to většinou usnu u něj... Navíc kolikrát když se probudí, tak stačí pohladit a spí dál...
Však do 15 mě v pokoji chtít nebude 😂

veruuu_kubesovic
11. črc 2022

pokud má problémy se spaním, tak samotným spaním v pokojíčku pochybuju, že se spaní zlepší, pokud teda nemáš v plánu jej nechat vyřvat k usnutí...

ekou
11. črc 2022

@zelenaesmolda a proc ne? Kazde dite je individual. My mame dite od 1,5 v pokojicku a spi bez problemu.

leniczka23
11. črc 2022

@ekou v tom je ten zásadní rozdíl, že tvoje dítě spí bez problémů 😉

ekou
11. črc 2022

@leniczka23 proto pisu, ze kazde dite je individual a nekdy uz ten samostatny pokojik lze praktikovat bez problemu 🙂

emillyhk
11. črc 2022

Syn spal sám v pokojíčku od necelých 3 měsíců, spal opravdu dobře (když jsem spala s ním, vzájemně jsme se budili). Mezi 4,5 - 6m spal sotva hodinu v kuse, bylo snazší pro nás oba být s ním v pokojíčku. Potom spal zase nějakou dobu sám, teď má 1,5 roku a je to jak kdy... Spí v pokojíčku, když je dobrá noc, tak sám. Když je horší noc nebo když usnu při uspávání, tak spím s ním. Dokud mě potřebuje, budu tam pro něj. Já sama mám od dětství problémy se spaním, být sama v pokojíčku bylo hrozný (měla jsem noční můry). Pro svého syna chci něco jiného 🤷‍♀️

veruuu_kubesovic
11. črc 2022

@ekou
když tvé dítě spí bez problémů, tak autorka píše, že její dítě má se spaním problém...umíš teda číst? nebo jak?

leniczka23
11. črc 2022

@ekou ano to souhlasím, ale zakladatelka už v úvodu píše, že spaní u nich velké špatné. Proto si myslím, že se zelená vyjádřila tak jednoznačně. Ale nejsem její tisková mluvčí samozřejmě 😁

ekou
11. črc 2022

@veruuu_kubesovic cist umim. Pouze jsem reagovala na nick zelenaesmolda. Takze se muzeme vsichni hodit do klidu, ne?

zelenaesmolda
11. črc 2022

@ekou
tak samozrejme,ze kdyz mu to nedela problem tak to nevadi.Proc by ale dite,ktere ocividne samo spat nechce,melo byt odsunute ve 2 letech do pokojicku?

ekou
11. črc 2022

@zelenaesmolda tak tom musi posoudit matka ditete zda je schopno fungovat samo v pokojicku. Bud s nim jeden z rodicu bude prespavat v pokojiku a dite bude mit "pocit jistoty", ze vzdy za nim nekdo prijde a nebo si dite znovu nastehovat do loznice. Jenze nejsem odbornik a musi to posoudit dany rodic. Varianty jsou, ale autorka diskuze si musi vybrat sama 🙂

vikinkav
11. črc 2022

Ja se snazim ted uz triletou naucit spat sama v pokojicku (s braskou) uz pul roku. Vcetne samostatneho usinani. A porad jsem nenasli spravny kompromis a zpusob 🧐 zkousime vsechno mozne, obcas s nimi spi manzel, jenze ten dela nocni, tak tam neni porad. Nebo cestuji tak ruzne ke me. A jak spite ted? V jedne posteli nebo ma svoji postel v loznici? To mi totiz pripada jako dobry kompromis pokud se hodne budi a zaroven potrebujete vsichni svuj prostor 👍

rebe
11. črc 2022

U dětí to nefungue tak, že když něco potřebuje, naučíš ho to nepotřebovat tak, že nu to odmítneš dát. Ono to vlastně nefunguje ani u dospělých: když máš žízeň, pomůže se napít, ne si to odpírat.Když máš hlad, najíš se, když máš chuť na sex, miluješ se. Když dítě nemůže usnout a potřebuje mámu, pomůže mu jen a jenom mít u sebe mámu. Ale zase: když se napiješ, žízeň přejde, stejně tak hlad, když se najíš. A když tvoje dítě bude mít u sebe mámu pokaždé, když ji bude potřebovat, časem ji bude potřebovat míň a míň, až se nučí usínat úplně sám. Čím častěji bude usínat s tebou, dokud tě potřěbuje, tím rychleji tě potřebovat přestane, protože se bude cítit v bezpečí.

claudi_nka
12. črc 2022

@zuzibuzi chce to čas a hlavně pomalu a v klidu. 🍀 Malý spí v pokojiku sám cca od roku a půl, ale bylo to kvůli tomu, že jsem si ho budila já sama. Tehdy přešel i do větší postele, ze které si sám v noci vstal a šel za námi. Usinani sám, jsme “trénovali” od mala, tak to slo. Začátky byly těžší, dnes už v pohodě. Dam dobrou noc, pomazlime se, opusinkujeme a odcházím. Většinou do 15min spí, teď už týden dokonce celou noc a vstává až ráno ze své postýlky. Dejte tomu čas a to půjde. My zkoušeli lapač snu, aromaterapii a klidné usinani pro děti, taky koupele apod. Ale stejně čas, to bylo nejvíc. Hlavně netlacit na pilu. 🙂

victress
12. črc 2022

@rebe skvěle napsáno👍 já jsem taky snažila naučit děti spát samotné v pokojíčku (tchýně furt pindala, že její děti spaly od roku samy v pokoji a bla bla bla), po dobrém, po zlém, nešlo to, měli jsme z toho akorát všichni nervy na pochodu, když už usnuly, tak v noci stejně chodily k nám, tak jsem se na to vykašlala a spala jsem s nima v jednom z pokojíků, v 6 letech plynule přešly spát do svých pokojíčků, úplně přirozeně, takže jsem si mohla ušetřit spoustu nervů a blbých keců od okolí a nechat tomu volný průběh a tobě doporučuju to samé...😉👶

martiniquest
12. črc 2022

Proc by dvoulete dite, ktere ma navic problemy se spankem, melo spat ve svem pokoji? Vazne tomu nerozumim. Je potreba ty problemy jeste prohloubit? Presunovala bych bezproblemove dite, ktere ma saturovane potreby, jinak ani náhodou.