Stačí ročnímu dítěti mateřské mléko nebo přidat i umělé?

z_u_z_a_n_a_1988
23. únor 2017

Ahoj maminky, 🙂
mam rocni holcicku, kterou krome smisene stravy kojim.Chtela jsem se zeptat, take jste dite v tomto veku jen kojily nebo to nejak kombinovaly s umelym mlekem? Diky moc! 🙂

lv
23. únor 2017

Příkrm a kojení stačí. UM je náhražka mm, pokud je, netřeba nahrazovat.

anetpierowska
23. únor 2017

Ahojky. Mam 20m dcerku. Stale kojime. Normal jidlu moc neda a pritom je to krasna holcicka😉 pokud mas dost sveho mlicka a mala pribira a je spokojene miminko nedavej UM. Akorat prijdes o sve mlicko. Jinak UM neni treba po pul roce zivota,staci nahradit plnohodnotnou stravou.

kackakastanka
23. únor 2017

dokud kojis, tak bych UM nedavala, jen je dobre hlidat mlecne vyrobky, bily jogurt, zerve, tvarohove pomazanky, syr, mlecne kase, aby mela v celkovem souctu cca pul litru mlecnych vyrobku denne, ja davam tedy UM dosud od cca dvou let, od momentu, kdy jsem prestala kojit, ma to rad, a jeden hrnek pred snidani vyzunkne

stratilikova
23. únor 2017

Staci MM, plus samozrejme kase, jogurty a ine mliecne produkty.
@anetpierowska aj po 6m ma mlieko nenahraditeľné miesto vo výžive detí, keď nie je kojene, tak musí mať UM...nič v plnohodnotnej strave mlieko nenahradí

anetpierowska
23. únor 2017

@stratilikova to teda nene. Sraci mit vyvazenou stravu. Bohatou na vitaminy. Zeptej te se laktacni a nebo dr. Co by jste delala,kdyby nechtelo zadne mlicko?

kackakastanka
23. únor 2017

@anetpierowska ja tedy souhlasim s @stratilikova je to take o vapniku a dalsich zivinach, ktere mlecna stava obsahuje a jsou nezbytne pro zdravy rust deti, a po pravde receno, prikrmovat jsem zacala v sedmem mesici, ale slo to pomalu a dodnes neni zadny velky jedlik, takze si tu bohatou stravu v praxi u deti, co teprve poznavaji svet a chute, uplne neumim v realite vsedniho dne predstavit 🙂

izz76
23. únor 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 To víš,že stačí kojit,nač dávat dítěti náhražku...

z_u_z_a_n_a_1988
autor
23. únor 2017

Dekuji za vase nazory..🙂 Me by asi ani nenapadlo davat UM, ale dr. do me furt husti, ze bych to mohla nejak kombinovat, ze uz MM prestava byt casem vyzivne.Ale asi to nebudu hrotit, mlecne vyrobky mala ji, takby to melo byt vcajku..🙂 Jedine s cim teda mam problem, ze mala nechce moc pit z lahvicky, takze krome kojeni ma prisun tekutin minimalni, ale je fakt, ze porad kojim dost casto, tak snad nestrada..

kackakastanka
23. únor 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 tvoji pediatru nechapu, vzdyt preci prikrmujes, takze vyzivu ma tez z prikrmu, v roce uz muze zacit jist zase dalsi potraviny, a MM ma efekt hlavne jiny nez vyzivny, ja tim skvele lecila treba teplotu a rust zoubku 🙂, dulezite je to mnozstvi mlecnych vyrobku na den vcetne MM... a k piti -- nam hezky fungovala lahev s takovym tim detskym brckem, z toho ho to bavilo a hezky se to rychle naucil

dancamich
23. únor 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 Dcera mela to same a porad piti nic moc. Musim ji to hodne cpat. Jinak flasku taky moc nechtela. Mame ted detskou cyklolahev a z te ji ty caje bavi pit. 🙂

pajula123
23. únor 2017

Syn ma 14 mesicu,kojim,UM nepije,mlecne vyrobky neji,ani nesmi-ma ABKM. Prave dokud je kojeny,ma vapniku dost,bude hur potom-zatim reaguje i na stopy mleka. Lahvicku tez nechce,davam mu pit vodu z maleho hrnicku.

stratilikova
23. únor 2017

@anetpierowska tak LP pre mňa nie je žiadna autorita ohľadne výživy detí, naša pediatricka a detské neurologicky odporúčajú 2x hrnček mlieka denne do veku 2r resp. 3r. Takže sa riadim ich názorom. Dcéra bola do 10m kojena, do 16m prestala piť UM a kravske mlieko odmietala. Snažila som sa do nej dostať aspoň dve porcie mliečnych výrobkov a mala som výčitky, že je to aj tak málo. Prestať s mliekom v 6m je podľa mňa veľká chyba. Samozrejme keď dieťa nechce, tak nechce. Ale obhajovať to tým, že mlieko (a teda vápnik, živočíšne bielkoviny, atď) nepotrebuje, podľa mňa nie je správne.

nafuka
23. únor 2017

Stačí tvoje mlíčko,nevím proč vůbec uvažuješ nad umělým.Je to zbytečné, mámino mlíčko je nej. Jak často kojíš? Určitě dáváš i jogurty plus tvoje mlíčko úplně stačí. V roce už má zařazené v podstatě všechno, tak jí určitě nic nechybí.🙂

kika266
23. únor 2017

Pokud kojis a mas dost mm, tak neni treba davat jeste um, pokud to tvoje pokryje potreby tvoji holcicky, Jeste k tomu ma urcite plnohodnotnou stravu, tak bych se nebala ze ji neco chybi 🙂

nafuka
23. únor 2017

máš nějakou divnou dr. co neví asi nic o kojení. MM se přizpůsobuje složením dítěti, takže koj dokud chceš. Já mám dcerku 16 měs. a ještě kojím, žádný Um nedávám, jí všechno.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
23. únor 2017

@kackakastanka uz jsem vyzkousela spoustu lahvicek, ale tu s brckem jeste ne, tak diky za tip..🙂 jo u nas ma kojeni taky spoustu funkci ne jen vyzivovaci..🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
23. únor 2017

@nafuka kojim tak minimalne 4x-5x denne a v noci taky tak 4x..davam jogurty, mlecnou kasi a ted uz muzeme zacit i s tvarohem, syrem apod.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
23. únor 2017

Dekuju moc vsem za vase zkusenosti a rady.UM davat nebudu, vystacime si s kojenim..🙂

ivca87
23. únor 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 Rozhodně UM nedávej! MM se přizpůsobuje potřebám dítěte. Teda názor tvojí dr mě vytáčí do běla, takový blud jsem už dlouho neslyšela 😀😨👎

heduska82
23. únor 2017

Pokud kojis, staci MM, kdyby "doslo", po roce uz ho nepotrebuje. Ja mela oba kluky na UM a oba s nim po roce sekli.😉

nafuka
23. únor 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 ty brďo, to kojíš docela hodně.Myslím, že malá je hodně dobře zaopatřená. Mě dr. nehonila do příkrmů a kojit mám jak dlouho chci, tvoje je fakt nějaká divná.Kojení by se mělo podporovat a ne cpát zbytečně UM.

nafuka
23. únor 2017

Ještě hodně kojíš, takže má tekutiny takhle pokryté. Dehydratace bych se v tvém případě určitě nebála.🙂

klarak1
23. únor 2017

Ahoj,syn má alergii na BKM,takže jen kojím,naštěpené nechce a zatím pomalu zkoušíme bílý jogurt,který taky nechce,jak není zvyklý a semtam je osypaný.Takže má MM jako jediný zdroj mléka a tedy i tekutin,pití moc nedá,sem tam/z Avent lahve s brčkem 🙂 / třeba 30 ml ale to ani ne každý den.Kojím tedy hooodně moc,cca po 2-3hodinách a v noci taky dost často.Je mu 14 měsíců a udajně je to takto ok a dostačující

monkus
2. bře 2017

Ahoj, mam 11 měsíční holčičku a stačí ji mm. Kojim ji 2-3x denně a v noci 4X. Myslím že jí to stačí. Pije mi z láhve tommee Tippee ale jinak tak 20ml. Myslím, že pokud máš dost Mm je Um zbytečně dávat.

lenkaluk
2. bře 2017

Starsi dcera UM vubec nechtela, takze pila MM a pak uz vodu, caje, atd.. co ja se nanakupovala vsech moznych znacek UM😉

blahova_andrea
2. bře 2017

dceru jsem kojila do dvou let a um nikdy neměla. nechtěla ho ani v době, kdy nám dr. radila přikrmovat. nevím, proč bys měla v roce dávat um, když jí normální stravu - příkrmy a k tomu má mm. dávala bych vodu nebo čaj jako tekutiny na víc, ale um bych nekupovala. je to zbytečné