Syn se stále počůrává. Nějaký trik?

arsi_noe
13. lis 2022

Mam doma skolkoveho 2. 3/4 syna. Od leta je bez plen,ve školce ma uz nehody minimálně, spíš odpo po spaní ale jakmile je s nami doma tak začíná peklo,nechce na zachod, nočník.(oba chodíme do prace) Víkendy jsou nejhorší. Neustale vykrikuje ze nemá čůrání a pak se počura do gati, všude. Klidně na zemi.na gauč. Takže za den prevlikam i 5x, gauč někdy i 2x za den. Když se ho zeptám kam se chodí.ukaze na nočník. Jakoby to dělal schválně. Jak jste to řešili doma?nejaky trik?ja jsem klidná,vysvetluju ale jeho tatínek je prudas a silně ho to vytáčí.

xxx3d
13. lis 2022

to bude trvat ještě dlouho, takže se obrnit trpělivostí
nedozrálá nervová soustava, takže to nedělá schválně, on to prostě nedokáže kontrolovat, musí k tomu dozrát, to bys měla chlapovi vysvětlit, aby se z toho doma nestalo "téma" a aby to vašemu malému pomohlo.

jjasmina
13. lis 2022

@arsi_noe křik nepomůže spíš zhorší. Dáváte curat i sama od sebe?

cuuza
13. lis 2022

Ve školce chodí pravidelně, před jídlem, před odchodem ven atd. Děláte to doma stejně nebo je to úplně na něm? Pravděpodobně si ještě včas neuvědomuje potřebu, protože nemusí, díky školce na to nemusí myslet, což ale o víkendu doma nefunguje...

jiss
13. lis 2022

@arsi_noe můj syn začátek července 2.5 roku, konec července z ničeho nic úplně sám začal chodit na nočník, ještě do erárního nočníku na dovolené, nikdo nechápal, předtím naprosto odmítal nočník, záchod, vše. Asi tři týdny mu to ohromně šlo, já jsem se radovala, jak jsme na to vyzráli, a pak začalo peklo. Dobrý měsíc a půl, kamkoliv jsme šli, tahala jsem minimálně troje kalhoty a ponožky na převlečení, protože byl schopný počůrat se do gatí třikrát za hodinu. I doma, ale to se dalo snést, přitom ve školce chodil prý celkem spolehlivě. Srovnalo se to víceméně samo časem, jenom řeknu, že řvaní na něj (samozřejmě) absolutně nepomohlo, jenom to bylo horší a horší. Myslím, že trochu snad pomohlo, když měl odměnu za každé správné čůrání (regulérně jsem uplácela kousky ovocných tyčinek), taky hodně pochval, když se povedlo, a když se nepovedlo, tak v klidu uchlácholit, že nevadí, že to zvládne příště.

arsi_noe
autor
14. lis 2022

@jjasmina davam curat ja. Sam id sebe právě nechodí. Chvíli to vypadalo nadějně a pak prostě přestal chodit,rikat si... takže musim hlídat ja

arsi_noe
autor
14. lis 2022

@cuuza ze začátku chodil sam.rikal si. Mel ze sebe radost. Pak to prostě utnul a od te doby musim hlídat ja.sam si neřekne ale zároveň se se mnou pere ze nechce na nočník a za minutu je schopný ae vyčůrat do kalhot...

janinasm
15. lis 2022

Prošli jsme si tím samým u starší dcery. Od 2 let bez bez plen, po půl roce zlom (dodnes nevím co se stalo) a najednou začala čůrat uplně všude! Na gauči, v posteli, na koberci...... Všechno zničené. Byly jsme i u psycholožky, protože jsem z toho už byla zoufalá. Absolutně nic nezabralo. A najednou, ze dne na den, s tím přestala. Absolutně netuším co to mělo jako být. Trvalo to 4 měsíce.