Tři měsíce do začátku MŠ a stále má pleny

rozitta
16. kvě 2019

Je tady někdo, komu jde dítě v září do školky a stále nosí plínky? 😀 Začínám mít obavu, jestli stihneme odplenkovat, syn má 2,5 roku. Přiznávám, jsem líná matka. Chtěla jsem to řešit, až bude teplo. Ale sluníčku se letos nějak nechce :-/ Čůrání SNAD s odřenýma ušima dáme, ale kakání pochybuju. Můžou mi ho ze školky vrátit, že je nezpůsobilý? Je na tom někdo stejně? Pojďme se hecnout, kdo dřív to dá 😉

20190418
17. kvě 2019

@ilonne pěkně blbý přirovnání. Vyhodnotit signály močového měchýře fakt naučit nelze, ty děti - resp. jejich mozek - k tomu musí vyzrát. Čistit si zuby je dovednost, která se dá naučit. Nemusíš být tak arogantní, každé dítě je jiné. Tvoje se odplenkovalo brzo, ale třeba mu zas nepůjde něco jiného.

ilonne
17. kvě 2019

@20190418 moje se odplenkovaly standartne. Anežka tedy brzy v 1, 5roce, Víta klasicky po druhém roce až ve 2,5 letech. Nezlob se na mě, ale nemůžeš chtít po učitelkach ve školce, aby za tebe učily dítě na nocnik/záchod. Nebavim se o plenkách na noc, ale přes den. To zdravé dítě do tří let zvládne rozhodně bez jakéhokoliv násilí. Pak už je to jen o pohodlnosti rodičů. A pozor bavíme se pořád o plenkách přes den.

20190418
17. kvě 2019

@ilonne já neříkám, že to chci po učitelkach. Jen říkám, že odplenkovani nelze naučit tak, jako čištění zubů.

ilonne
17. kvě 2019

@20190418 Já myslím že ano. Pokud se tedy bavíme o plenkách přes den. V noci to chápu. Znám i případy 6ti letych děti s plenkou v noci, i když tam už je to zdravotní problém. Ale přes den to naučíš.

bayt
17. kvě 2019

@ilonne Tak není přímo nutné po nich chtít, aby to dítě učily. Prostě ho přebalit, zeptat se, jestli se mu třeba nechce čůrat, připomínat atd. Jinde chodí děti do školičky už třeba v roce, tak těžko choděj bez plen.

dora13
17. kvě 2019

@bayt jenze to je soukroma skolka, kde maji par deti. Klasika statni skolka je 30 deti na dve ucitelky, ony fakt nemaji kdy chodit za detma a dotazovat se jich, jestli se jim nechce curat.

90bobisek90
17. kvě 2019

@bayt proboha... Ta skolicka, kde chodi rocni deti, urcite neni statni.. A jen si predstavte, 28 deti a za kazdym chodite a ptate se, chces curat? Nechces prebalit? To nebudete cely den delat nic... Ocividne nemate predstavu, jak to ve statni MS chodi..

ilonne
17. kvě 2019

@bayt To jsou ale jesle nebo školička, myslím, že je úplně jedno jak to nazves, ale ne školka, kam chodí 3lete děti, které už toto mají umět.

bayt
18. kvě 2019

@dora13 státní je, ale bohužel jiného státu...

kaja2016
18. kvě 2019

@rozitta Pozor u nas nesmi mit plinku ani na spani. Nektere deti kvuli tomu chodi po o domu. Co jsem cetla po druhem roce je odplenkovani tezke, dite uz je s plinkami zzite a tezko si odvyka, tak je pry lepsi je proste nechat at se odplenkuji sami.

kaja2016
18. kvě 2019

@20190418 Hele ja myslim, ze to u 99procent deti lze problemu do dvou let. Treba v me generaci se nedelo, ze by takove mnozstvi deti melo plinku tesne pred skolkou ci dokonce po. Bezne po prvnim roce uz byly bez plinek, samozrejme nehody se stavaly. Ono to chce ale zacit vcas a byt dusledny a za me teda at si to kazdy dela jak potrebuje a jake ma moznosti. Dneska spousta maminek proste neni tlacenejch , ze dite musi nutne ve trech do skolky, nebo penize za pliny nejak vyrazne neublizi rodinemu zpoctu, pak neni co resit. Za me at je hlavne dite v klidu.

dora13
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanih
21. kvě 2019

@kaja2016 Ono u těch dětí je to dost individuální. Někdy se můžeš na uši stavět a nic neuděláš. Já dceru seznamovala s nočníkem někdy od devíti měsíců, nejdřív polehoučku, nijak jsem ji nenutila, později jsme to zkoušeli intenzivněji, několikrát jsme vyzkoušeli i indiánskou metodu a nic, mezi tím nějakou dobu nechtěla dokonce nočník ani vidět a to jsem ji nijak nenutila, abych jí to neznechutila. Dcera si sama přišla ve dvou letech a sedmi měsících a řekla, že už plínku nechce. Od té doby měla všeho všudy tak čtyři nehody a to včetně noci. Co se týká toho brzkého odplenkování u předchozích generací, tak jsem se ptala mamky a ta mi říkala, že my jsme rozhodně po roce bez plen nebyli a ani nezná moc lidí, co by to tak měli. Podle mě některé děti opravdu tak rychle odplenkované byly, ale někdy si to třeba maminky přikrášlily, někdy pozapomněly a někdy třeba bylo dítě považováno za odplenkované v momentě, kdy ho matka každou chvíli posazovala na nočník, odkud neslezlo, dokud nevykonalo potřebu, protože jinak by se počůralo do kalhot. A to, že byly ženy tlačené do toho, aby šlo dítě co nejdřív do školky, aby se vrátily do práce, si u nás taky nikdo nepamatuje. Máma se mnou byla doma čtyři roky, s bráchou další čtyři. Babička byla v šedesátých letech doma od porodu deset let a až pak se vracela do práce. Druhá babička šla do práce taky až v době, kdy všechny její děti chodily do školy (ne školky), ale ta to měla zas komplikované v tom, že se starala o nemocné rodiče.

lucie_1986
22. kvě 2019

Celou diskuzi cist nebudu, stacily mi posledni dve stranky... Opravdu chtit po ucitelkach v MS aby resily u deti plinky mi prijde pritazene za vlasy. Od tohoto jsou tu rodice. A vcelku by me zajimalo, kdy rodice deti, co jeste po 3.roce plinky nosi, sve potomky zacaly ucit na nocnik.... Ono totiz jak vim z okoli, tak hodne holek priznava, ze proste jejich ditko zacalo chodit pozdeji na nocnik jen kvuli jejich pohodlnosti a lenosti - ne kvuli tomu, ze by to jejich dite nechapalo.

m_tina
22. kvě 2019

@lucie_1986 já bych neodsuzovala nikoho...můj syn si poprvé na nočník sám! řekl ve 14m a ted jsou mu 3 roky a plínky má pořád a to, že sem pro někoho pohodlná a kouká na mě skrz prsty je mi fakt úplně jedno!

alemari
22. kvě 2019

@anavi29 to je blbost, užv kritériích je popsané, že dítě umí chodit na wc a nemá pleny!

alemari
22. kvě 2019

@lucie_1986 děs... učitelky mají dávat dětem pleny😩

lucie_1986
22. kvě 2019

@m_tina ano, to vam muze byt jedno, ale pak se nepohorsuju nad tim, ze dite nechteji prijmout do skolky (mluvim vseobecne). A je uzasny, ze dite si rekne samo takto male na nocnik. A hruza, pokud rodic jeho snahu z vlastni nepohodlnosti zazdi.

m_tina
22. kvě 2019

@lucie_1986 a co takhle opravdu brát ohled na to, že je možný, že na to to dítě prostě ve 3 letech ještě není zralé? mě prostě udivuje, že už jsou lidi tolerantní u dětí k ledas čemu - plazení, sezení, chození, kojení, jídlo, ale pořád je takovej problém, když má dítě ve 2 letech, nebo později plínku

lucie_1986
22. kvě 2019

@m_tina ale vy sama jste psala, ze vas prcek se k nocniku mel uz ve 14 m 🙂

m_tina
22. kvě 2019

@lucie_1986 ano, ale rychle se z toho stal boj kdo z koho a návrat k plínám...nepsala sem nic o tom, že sem to zazdila ze svojí strany, kvůli svojí pohodlnosti...

mrochlova
22. kvě 2019

U nas to same syn 2,5 roku zacal pekne chodit na nocnik pak najednou jako by dostal odpor k tomu nocniku a od te doby tam nechce ani na zachod , posadim ho na nocnik bude tam klidne sedet pul hodiny pak vstane a udela nehodu do kalhot. Jsem z toho hotova ale nepolevuji proste musime zvitezit my 😀

lucie_1986
23. kvě 2019

@m_tina ja vim, nechci to mirit na vasi osobu. Jen jsem treba byla svedkem toho, ze prcek si rekl ze chce curat a mama na to, ze ma plinku. A to je mi pak proste lito toho ditete.

m_tina
23. kvě 2019

@lucie_1986 jasny, tj jina...

bekyc
23. kvě 2019

Máte na to ještě 3 měsíce, což je dost času, teplo bude. Ve 2,5 letech to na 99% pochopí. Jenže to chce vytrvalost. My jsme odplenkovali ve 2 letech během 14 dní a bylo to trochu o nervy, ale od té doby snad ani jedna nehoda. Na spaní plenku ještě má, ale nepředpokládám že by tam hned od září spal, tak to zatím moc neřeším. Hned jak bude trochu tepleji, zkuste mu plenku vzít a už nedat, připravte si hory suchýho oblečení a hlavně trpělivost. A najdete zpusob, jaky bude prckovi vyhovovat. Muj treba nechce na nocnik a nechce sedet na zachode. Takze chodí tak, ze si prisune stolicku k zachodu, zvedne prkynko a cura. Potrebuje akorat pak pomoct s natahnutim kalhot, ale to se do zari natrenuje.

bekyc
23. kvě 2019

No a pokud má školka v podmínkách přijetí, že dítě bude bez plen, tak tam prostě půjde bez plen, udivuje mě, že se někdo vůbec může nad tímhle rozčilovat. Buď ho do školky nedávejte, nebo najděte soukromou školku, kde plíny nevadí. Rozumově na to už ve 2,5 letech má, nevidim důvod proč to nezkusit..

kaja2016
25. kvě 2019

@hanih Hm. A jaky jsi rocnik? Ja 81. Vsechny deti v okoli a ze jsme byli rodina s hodne znamymi byli do dvou let bez plen. A ohledne te materske. To opravdu nevim. My meli ve skolce jen jedno ditko, jehoz maminka nepracovala, manzel byl v politice a ditko chodilo po O. Ve skole pak ve tride jen jednu matku v domacnosti. A temi platy si teda vubec nedokazu predatavit, ze by nekdo ze stredni tridy si mohl dovolit nedelat. Koneckoncu to bylo trestne. Ale teda vyrustala jsem ve meste. A do skolky proste chodil kazdy, krome snad Romu...

alemari
25. kvě 2019

@hanih nechodili do školky? Nepracovaly? Dyť to bylo trestné! Leda tak manželky "neřadivých" zaměstnanců. Ale to vůbec nesouvisí s vykonávaním potřeby děti.moje děti byly od 14ti měsíců doma vez plen. Počůrsly se, vyprala jsem, zkoumaly samy sebe co to je" potřeba močit" a samy se učily. Nedělejme z dětí hlupáky. Chápou a umí víc než je na první pohled zřejmé.

kaja2016
25. kvě 2019

@lucie_1986 Ja to vidim stejne. Mela jsem v okoli dve deti, ktere meli plenky az do tri a bylo to ze stejneho duvodu. Jako kazdeho vec, ja to neodsuzuju.

kaja2016
25. kvě 2019

@alemari Asi jina generace nebo spatna pamet, take me to zarazilo.-)