Vtipné zážitky nebo hlášky u porodu

lucieta7
28. kvě 2016

Ahoj maminky 🙂 jsem ve 28tt a jako asi kazda, zacinam mit obavy z porodu. Priznavam, ze mi k tem obavam dopomohla nejaka hruzostrasna videa nebo zkusenosti ostatnich 😀 O porodu se tu pise hodne, ale pojdme se na to podivat z te lepsi stranky 🙂 mate nejake komicke zazitky, nebo hlasky, ktere z vas padaly v prubehu? 😀 🙂 moc dekuji, snad se tu pobavime 🙂

jennnyg
28. kvě 2016

Ano, hlasky z prubehu porodu mam 😀 Asistentka: Kdyz jste si odmitla nechat dat epidural, tak tady ted nejecte. Ja: A mela jste nekdy pocit, ze prave vyserete meloun? Dalsi sestricka prej, kdy planujeme druhy, tak ji rikam, ze si tam radsi naleju beton, nez tohle zazit znovu. No a chlap bral samozrejme s rezervou behem porodu, kdyz jsem na nej rvala, ze mu rozkopu koule a tak 😀 Ostuda proste 😀

lv
28. kvě 2016

@jennnyg prej naliju beton 🙂 🙂 🙂 🙂

letalnica
28. kvě 2016

Já měla vyvolávaný dost bolestivý porod, ale hned po něm mi otrnulo. Takže když mi doktorka vytáhla placentu a začala mi s ní mávat před obličejem, abych se podívala, vzpomněla jsem si na scientology, jak po porodu placentu sežerou, a dostala jsem hrozný záchvat smíchu 😀

zvirka
28. kvě 2016

Já mám taky jeden super zážitek, kdybych se zrovna po 29 hodinách stahů nechystala na další tlačení, tak bych se chechtala jak blázen. Už jsem byla ve fázi tlačení, manžel stál za mnou a držel mě za ramena. Skončí stah, přestávám tlačit a slyším něco jako "hmuuuuuu", no prostě zvuk, jaký vydáváte u tlačení, jakéhokoli typu. A kdože to tlačil? Můj drahý muž, který mě provázel po celý porod a dokonce tlačil se mnou, dokonce vytrvaleji než já 😀 Asi dostal bobky ze sester a doktorky, které řvaly "Tlačte!", tak tlačil 😀 Jen pro úplnost, vše pozorovalo asi 10 nastávajících lékařů, takže manžel kromě mě pobavil opravdu dost lidí 😉

patrusa
28. kvě 2016

druhy porod byl fakt fofr. Do porodnice jsem prijela v 11 v noci s tim, ze jdu asi zbytecne. V 11.30 na sale povida PA manzelovi, at mi vynda rucnik a veci do sprchy, pak se podivala na me a povida, tak to zase zabalte, tady to potreba nebude. Manzel v soku a me to prislo hrozne vtipny. Dodneska vidim ten pohled, jak drzi ten rucnik v ruce a nechapave ho cpe zpatky. Za dalsich 20 minut byla dcera na svete, aniz bych musela tlacit. Mlada doktorka na me koukala a se slovy "to jsem v zivote nevidela" kroutila hlavou. A manzelova hlaska: "ze byt namalovana, tak se ani nerozmazu." byla taky dobra.

micaella23
28. kvě 2016

Asistentka na zelenofialoveho pritele- koukejte si tu sednou, z tech vasich 2m to bude pekne bolet o ty dlazdice a ja vas tu sbirat nebudu, - porod stopnout vazne nejde, jestli nechcete tlacit, muzu vam ji zatlacit zpatky - nebojtee zasijem to a bude jako nova :D .. Na rizikovy rychloporod jsme se docela zasmali🙂)

petma112
28. kvě 2016

Výborný téma, díky za něj 🙂 Docela se tu tlemim, když si vzpomenu na okolnosti porodů 🙂 Můj přítel, když malý vykoukl na svět - ty vole, ten má nehty jak kytarista 😀 Doktorka potřebovala posunout světlo na šití a v ten moment tam nikdo z personálu nebyl, tak přítel držíc našeho syna povídá: Paní doktorko, já vám teda posvítím, ale musíte mě navigovat, bo já tam koukat nebudu, bych si zkazil pohled 😀 A ještě když jsem šla na kozu, říkám: Já se omlouvám už dopředu, ale budu sprostá.. A PA mi odvětí: Klidně, to byste koukala, jak býváme sprostí my 😀

ladyhacek
28. kvě 2016

No měla jsem vyvolávaný porod - který prý více bolí (ale posoudit se to nedá > rozhodně jsem měla rychlý nástup a dvě hodiny než dorazil manžel jsem vlastně nevnímala 🙂 > a pak dorazil a zohodinu byl malý venku 😀
Já hlášky nemám - ale manžel vtipné story ano a baví mě to dodnes 1. když se zeptali zda chci epidurál manžel zuřivě kýval, že ano 🙂. 2. když jsem vyšla ze sprchy, že me to nutí tlačit > sestra že se na mě podívá > manžel že si odskočí na WC > vrátil se a my jdeme na sál > až po porodu (kdy jindy) mi řekl, že se vrátil se zeptat kde je záchod, že ho nenašel 😀. A ještě maličkost > manžel původně k porodu moc nehctěl, že na něj budu řvát @jennnyg > říkám to je ve filmech proč bych na tebe řvala a ještě sprostě (sprostě totiž nemluvím) moje mamka, že jí máme průběžně informovat. vyšla jsem do sprchy, že to na mě jde a že musím tlačit a manžel si vzal do ruky mobil, že zavolá mamce > a já naje začal řvát že se zbláznil já rodím ať nikam nevolá....... > no jako vážně vy v bolestech a on si jde volat??? 😀
a pak když jsem malého vytlačila a sestřička nám ho ukázala tak manžel tak ještě tu holčičku a sestřička na manžela kříkla - to se ženě po porodu neříká 🙂

Neměla jsem špatný porod a není se čeho bát

nika
28. kvě 2016

🙂 už je to dýl, manžel nestíhal dojet k porodu, nakonec stihl posledních 10 minut a jak odcházel v noci po dvou hodinách s námi, které jsme strávili spolu po porodu na sále, povídá 🙂 " 250,- za hodinu, to je ale super drahý pokoj v hotelu" 😀

jsem zvědavá jak to bude teď s druhým 🙂

hojda
28. kvě 2016

Sestřenice rodila první dítě a bylo docela velké, její syn měl přes 4 kg a navíc nedostala epidurál o který žádala. Při druhém porodu (opět odhad dítěte hodně přes 4 kg) už si to hlídala a už od vrátnice na každého, koho potkala v nemocničním (včetně vrátného a uklízeček) řvala, že chce epidurál. A co myslíte? No nedostala ho.

ladyhacek
28. kvě 2016

@hojda vážně? a mě příje co čtu, že ho cpou všude a všem 🙂 > ale vtipné muselo řvát od vrátnice epidurááál 🙂

lucieta7
autor
28. kvě 2016

Moc dekuji za historky, z nekterych tu opravdu slzim smichy 😀 😀 bezva to cist! Snad budu mit u porodu taky neco, cemu se pozdeji nebo dokonce behem porodu zasmeju 😀

lucieta7
autor
28. kvě 2016

@ladyhacek predstava zurive kyvajiciho chlapa pri nabidce epiduralu mne rozsekala 😀 😀

majvik
28. kvě 2016

rodila jsem naposledy přesně před rokem, takže mám dneska docela sentimentální vzpomínky🙂 Šlo to dost rychle, PA se na mě přišla podívat, jak se otvírám a já už tlačila!!! Honem volala na doktorku, která byla zrovna na vedlejším sále, doktorka přiběhla a ptá se co se děje. PA že už jako fakt rodím! A doktorka: "jako fakt? dyť paní vůbec neřve, to ta vedle je otevřená sotva na dva centimetry a ječí hlasitěj!"😀 Pak mě po porodu šila, já měla dceru položenou na břiše a "bondingovaly" jsme a doktorka se najednou zarazila, poodstoupila: "tak koukám že trávení miminku funguje už naplno... sestřičko pojďte mi tu nadílku tady setřít..." Dcera se poprvé vykakala a hezky to steklo paní doktorce do rozdělaného vyšívání...😀

iveta93
28. kvě 2016

Když malá byla venku a začala plakat tak náš úžasný tatínek prohlásil "Hm nasraná po mamince..." 😀 A když mi dávali tu úžasnou věc zvanou klystýr, seděla jsem si na WC... přijela paní na příjem, poslali jí převléknout se na ten záchod kde jsem byla. Paní chudák rudá než jí to došlo. Mě v tu chvíli to bylo úplně jedno. 🙂 A když mi na sále vytekl zbytek plodové vody (a za 15 minut jsem šla tlačit) tak jsem je prosila o kýbl s hadrem, že to musím vytřít. To jsem je pobavila já, ale v tu chvíli mi to tam překáželo.

mon_88017
28. kvě 2016

Neni nad to si při klystýru a následným konání otřesného díla na hajzlmíse vzpomenout na @pupickova + kolektiv a jejich hlášky o průběhu porodu a smát se u toho jako blbec 😅 Zdravotní sestřička si myslela, že už mi asi hráblo 😅

jennnyg
Autor odpověď smazal
Zobraz
danissa
28. kvě 2016

Super tema 😀 Diky za nej 🙂 Ja uz ctvrtym dnem prenasim sve treti miminko a uz jsem docela na nervy, ted se citim o mnoho lip a o neco min se bojim 😉 A abych taky pridala do mlyna, tak snad jen to, ze pri prvnim porodu jsem zaboha nemohla vytlacit dcerinu hlavicku, nebyla dorotovana. Pani doktorka mi tedy chtela pomoci a zacala mi dle meho celkem zlehka tlacit na bricho. Manzelovi se to ovsem zdalo prilis drasticke a zacal ji odstrkovat, tak se tam tak chvili nadenou postrkovali az jsem mu razne rekla, at toho necha, ze ja hodlam porodit a ze me chci pomoct 😉 Pochopil a razem byla mala na svete 🙂

anetka1701
28. kvě 2016

To mi takhle vyvolávali porod... Já v 7 ráno volala chlapovi at vstává a jede za mnou a on na mně "já jsem vzhůru, víš... vedu tedka tvýho koně". Zdrhli nám koně!! 5 kiláků!!!! Dojela si pro něj policie... On chudák vedl koně zpátky, sám pětihlavý stádo. V 8 si pro mně přišla sestra, já šla na křeslo a doktor chtěl zavádět tabletu. A já na něj že ne! Že zdrhli koně a nevím jestli můžu rodit :oD Tak jsem si vyžádala telefon a z roztaženejma nohama na koze volám chlapovi. Ten že zrovna dorazil do stáje a koně jsou zavřený :oD Říkám OK, vyvolávejte :oD Muž dorazil o hodinu později, já už kontrakce a jen otevřel dveře, tak slyší "to je na sál, fofrem". Než se otočil, dostal klíč od pokoje a měl mi sbalit věci. Sbalil je, došel za mnou na sál a rovnou ze dveří slyšel "to je na akutního císaře". Vyvalenej co se děje dostal o 5 minut později do náručí naší dceru. Zhruba 20 minut po příjezdu do porodnice. Celou dobu co tam semnou byl se ho pak chodili ptát doktoři a sestry co koně :oD

lucieta7
autor
28. kvě 2016

@danissa 😀 to bych rada videla, jak manzel doktorku odstrkuje, musela mit radost 😀

kami1984
28. kvě 2016

Moje hláška u 1.porodu - Pane doktore, já si to rozmyslela🙂)

andysek2512
28. kvě 2016

@lucieta7 ja mela porod taky rychlí, a přítel který prvně jakoze k porodu nepůjde pak že tedy jo, ale bude stát u hlavy.. No nakonec mi stal u nohou kdyby mohl tak so sedne zepředu místo dr:D a pak mi říkal už vidím hlavičku ještě chvíli atak:D v tu chvíli me to teda vůbec nezajímalo a chtěla jsem to mít už za sebou!🙂:D ale na prvorodičky jsem se vsim všude měla za 4,5 hod odrozeno🙂 a náročnější to bylo posledních asi 50 min🙂 a ma má první reakce když mi malého dali na bříško bylo že má křivý nos:D chudák byl celý pomačkaný:D

smillingangell
28. kvě 2016

Rodila sem první,PA mě prohlížela na koze,že sem otevřená na sedm a jdeme rovnou rodit a prý jestli chci manžela u porodu,říkám že ano a sestra že pro něj dojde.Ted slyším na celou tuchodbu " Ona fakt rodíííí a to sem si nevzal knížku ". Druhý porod-oba dva s manželem blonďatí a vyleze černovlasý tmavý dítě,se na sebe s manželem podíváme a sestry "to si vyřiďte doma".
Třetí porod- sestra semnou sepisuje tunu papírů,říkám jí že bejt jí tak se na papíry vys.ru že rodím rychle,tak mě prohmátla a prej no joo tak mazejte na sál pak už že budeme jako tlačit že když rodím potřetí že už to mám zmáklý a já povídám PA,já vám přesně řeknu jak to bude probíhat,já si tady zařvu na celou porodnici a vyleze dítě,PA prej no to nee vás si neumím představit řvát,no zařvala sem a vylezla dcera 😀

danissa
28. kvě 2016

@lucieta7 Ona ta doktorka byla takova pohodarka, ze ho ani nesprdla 😀 A pak mu dokonce rikala, ze byl moc sikovnej, jestli by nechtel delat porodni asistentku 😀 😀
Jinak teda zeny perlite, jeden lepsi zazitek nez druhej 😀

lucieta7
autor
28. kvě 2016

Tak jsem rada, ze se nam tady diskuze rozjizdi samyma lepsima zazitkama 😀

bonulinka
28. kvě 2016

U třetího porodu se vyměnila směna a MUDr., který byl nervózní z toho, že se ani po 24 h po odtoku vody nic neděje, mi řekl : Budeme muset vyvolávat. A já na to : Duchy ? A začala se smát. Pak jsem se zeptala, zda si mohu zavolat manžela, třeba to bude takový přírodní oxytocin. To už se usmíval i doktor a kýval, ať si ho určitě zavolám, že se to třeba pohne. Pohnulo, za necelé 3 h jsem přirozeně porodila.

bervidova
28. kvě 2016

Porod byl rychlovka (na špatné zapomenuto ihned), pak pak dokrot tahal placentu a nějak trhnul a vypadalo to tak, že byl nahozený krví strop, on plášť i brýle, sestřička celá zezadu a monitor jejich počítače. On primářky dostal vynadáno, že placentu tahat na krátko jako pejska na vodítku. Manžel pak přišel a viděl ten "masakr" a nejlepší byla uklízečka, která byla jak z filmu- v jedné ruce kýbl, v druhé hadr,postaví se do dveří za mnou a řekne mi: "noo,to se vám povedlo!" Jako bych já za tohle mohla 🙂

zarecna
28. kvě 2016

Mala som super lahky porod, za 4 hodiny bolo po a aj ked bol vyvolavany, tak mne to prislo velmi v pohode, ako oblickova kolika je 10000000X horsia...
Moje reakcie, z ktorych ma manzel doteraz strandu.
- prva veta, ked som uvidela doktora ako medzi moji nohami drzi maleho : Pane Boze, ja som porodila dieta, ja som aka super... a rehot.
- k sestrickam: A to je vsetko? To je cely porod?? Tak ja pridem o rok zas.
- prve veta mojmu dietatu, ekd mi ho dali na hrud: Jeeeeeeej a ty si aky rysavy.
To, ze je rysavy nas tesilo, manzel ma rysave vlasy a dufali sme, ze to maly podedi,sestricka tov ska zle pochopila, a snazila sa nas utesovat, ze neeeeeeeeeeeee, to je len krvicka, my to umyjeme...vzali maleho umyt a druha sestricka krici, nooooooo on je fakt rysavy.

daniela1983
28. kvě 2016

@bervidova a to vm to fakt pride vtipne ten zazitok ci to len je take maskovanie traumy?

bajunka
28. kvě 2016

@danissa taky přenáším naše třetí dítko,ale už týden a nerviky pracují,tak doufám,že se brzo rozhodnou a vylezou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru