Vtipné zážitky nebo hlášky u porodu

lucieta7
28. kvě 2016

Ahoj maminky 🙂 jsem ve 28tt a jako asi kazda, zacinam mit obavy z porodu. Priznavam, ze mi k tem obavam dopomohla nejaka hruzostrasna videa nebo zkusenosti ostatnich 😀 O porodu se tu pise hodne, ale pojdme se na to podivat z te lepsi stranky 🙂 mate nejake komicke zazitky, nebo hlasky, ktere z vas padaly v prubehu? 😀 🙂 moc dekuji, snad se tu pobavime 🙂

daniela1983
28. kvě 2016

@anetka1701 s tymi konmi je to vtipne 😀 😀 😀 s tym sprasenym porodm od vyvolavacky uz mi to take vtipne nepride 😒

lucieta7
autor
28. kvě 2016

@zarecna to je jasne, ze jste si po porodu rekla, jaka jste super! To je snad samozrejmost, to by si mela rict kazda zena 🙂 to byl vas prvni porod?(jeste k tomu vyvolavany? 😲) to me tedy vase reakce "a to je vsetko?" Docela uklidnuje! 😀

alcar
28. kvě 2016

No me pobavil po porodu manzel... Byl vyvaleny z mazku, ktery mela dcera na sobe a v tom zmatku, ktery tam byl si myslel, ze ji necim namazali a ptal se sestricky k cemu to je. 😀 No a pak kdyz mel napsat na stehynko jmeno dcery, tak se me ptal, jak se jmenuju, misto toho aby se zeptal, jak se jmenuje (bude jmenovat) nase dcera. 😀

emisekkk
28. kvě 2016

optimální je při příjedu do porodnice v boletech zahlásit"...změnila jsem názor na drogy..."

myskyyy
28. kvě 2016

Rodila jsem placentu, zatímco byl manžel u prvního ošetření našeho Matýska. Když s ním pak přišel v náručí a prošel kolem misky s placentou, tak prohlásil "Hm, to vypadá jako kus fakt pěknýho hovězího!" 😀 Celý por.box bouchl smíchy 😀

zarecna
28. kvě 2016

@lucieta7 ano to bol prvy porod a vyvolavany asi 12 dni po termine. Naozaj som v zivote zazila ovela orsiu bolest ako porod. Oblickova kolika, vyberanie nervou zo zuba bez anestezy, posledne vysledky slovenskych volieb...

iveta93
28. kvě 2016

@myskyyy Tak to je manžel dobrej. 😀 😀 Můj přítel se vracel s dcerou taky zrovna při placentě a teda myslela jsem, že to s ním šlehne a zvedl se mu žaludek. 😀 Ale má u mě obdiv, že vydržel celý porod ikdyž viděl všechno a kdyby to šlo rodil by za mě. 🙂

veverun
28. kvě 2016

Já osobně jsem teda u porodů vtipná nebyla, ale moje sestřenka, když rodila svého třetího syna, řvala prý na celou porodnici (a ona fakt nemluví, ale řve), že manželovi na "něm" udělá uzel. A kolegyně když porodila dceru, naprosto šokovala celý personál, když prohlásila "jé, ta je ale ošklivá..."

renabelly
28. kvě 2016

Nejhorší na celém porodu bylo pro mě šití, a jak jsem tak nadávala jak to bolí, přítel prohlásil: "Mysli na templáře!" :D Tuhle radu tam prý slyšeli poprvé.. Já si jí od té doby říkám u každé větší bolesti a vždycky se musím smát, jak tam vidím šokovanou doktorku a pa 🙂

missa111
29. kvě 2016

Po vyšetření a s verdiktem, že to ještě nebude a už opravdu velkými kontrakcemi. Můj muž prihlásil ( v pokoji si zapnul televizi) Jéé tak to stihneme toho Mentalistu.
O 2,5 hodiny později jsem zaperlila já. Dítě akorát vylezlo ven. Já úplně KO, manžel hotový z pohledu na mně (měla jsem obličej plný petechií, rozcucháná jak bosorka, bílá jak stěna a vděčná, že je to za mnou) stál a držel mně za ruku. Dítě odnesli do vedlejší místnosti. A já se najednou vzpamatovala z letargie a povídám mu "honem, honem, běž přestřihnout tu pupeční šňůru". Miminko bylo tou dobou asi 8 metrů ode mne🙂))))
Rodila mně moje kamarádka a ta se smála, že tam přece nemám prádelní šňůru🙂

anina32
29. kvě 2016

Ležela jsem napojená na monitor, přikrytá dekou, a rozdýchávala kontrakce po vyvolávačce, v tom mi praskla voda, úlevou že kontrakce odchází a že už to snad brzo bude, povídám manželovi ať zavolá svýmu bratrancovi, který v nemocnici pracuje jako údržbář instalatér, že na pokoji číslo 8 praskla voda. Už několik měsíců jsme na toto téma vtipkovali, tak jsem předpokládala že mu to dojde 🙂 Ale on vytáhnul mobil a začal vytáčet číslo, v šoku a v bolesti z další nastupující kontrakce jsem se nezmohla na slovo. Hovor byl spojen a manžel se mě zeptal jak to vím. Zařvala jsem bolestí: protože v tý vodě ležím, manžel vytřeštil oči a povídá kecáš. Pak ho naštěstí napadlo odkrýt deku, uviděl tu potopu a letěl pro sestru a pak už to šlo rychle. Manžela si bratranec dodnes dobírá že jsme první kdo ho volal k porodu 🙂

bervidova
29. kvě 2016

@daniela1983 nevím, z čeho bych měla mít trauma? Já na porod vzpomínám pouze pozitivně, jako na skoro bezbolestnou rychlovku

danissa
29. kvě 2016

@bajunka Jee no vidis, to jsem rada, ze v tom nejsem sama 😉 No vcera u nas byla bourka a slejvak a stejne nic. Taky doufam, ze si to prcci brzy rozmysli a vylezou 😉 Jak dlouho te nechaji prenaset? U nas v porodnici 10 dni a 10 den pristupuji k vyvolani, toho se teda trochu bojim. Obe deti jsem tyden prenasela a pak se to samo spustilo, tak uvidime.... Kazdopadne ti preju brzky a bezproblemovy porod 😉

babuna
29. kvě 2016

Teda holky díky ! 😀 hlavně chválím zadavatelku za parádní téma (jsem na tom stejně - teď se teda bojím státnic, ale to ve středu přejde a přijde strach z porodu) takhle jsem se dlouho nezasmála ! 😅 ... no a jsem zvědavá jak budu perlit já ... 😀

anetka1701
29. kvě 2016

@daniela1983 přenášela jsem dva týdny, ven už to muselo - placenta nezvládala kontrakce... Nechci tady zahlcovat forum tim špatnym, ale doktoři nic špatně neudělali, holt moje tělo neumí rodit...

babulinkab
29. kvě 2016

Porodní asistentka byla opravdu vtipná. Přijala mě o půlnoci s hláškou, běžte spát, do rána se nic dít nebude.
Syn se narodil ve 4.30. Asi chtěla, abych byla první ženská, která zaspí svůj porod 😕 😕 😕 😀 😀 😀

adelinkkaa
29. kvě 2016

Muj cely porod byl jedna velka komedie😃To me takhle zacinala kontrakce a volam na pritele at rychle bezi ke me ,ze se potrebuji o nej oprit a on :pockej musim to v mobilu nastavit(pocitani kontrakci).u dalsi kontrakce uz jsem teda byla zavesena za Kubu.Kontrakce bolela a on me normalne odendaval pri vrcholu kontrakce ruce a rika me :vis jak me to boli? No po tom jsem ho ujistila ze kontrakce boli vice....jinak porod byl uzasny,zasmali jsme se,stestim pobreceli🙂

olasek
29. kvě 2016

Pěkné téma 😵 😵 😵 ... z prvního porodu máme hned dva super zážitky.... První nastal, když o dva dny přede mnou porodila kamarádka a píše mi zprávu z porodnice - tak už pojeď, držím ti tu flek a já na to - haha, mám termín za 13 dní, rodit nebudu. Tentýž den o půlnoci mi praskla voda a jela jsem - píšu jí - už jedu, flek mi drž 😀 ! Rodím, tlačím jako ďas - na třetí zatlačení vylítne náš prvorozený kompletně celý rychlostí blesku a doktor .... "jéé, ten vyletěl, jak špunt ze šampáňa!!" a pak potichu pro asistentku celý orosený " ještě že ty děti jsou na šňůře" 😀 😀 😀 ..... no a dovršení prvního zážitku - dvě hodiny po porodu mě vezou na pokoj - no jasný, přesně na ten, kde už na mě čeká moje kamarádka ... prostě skvěle nám to vyšlo 😀 !!

dana3262
29. kvě 2016

U prvního jsem samozřejmě nevěděla, co a jak. Pořád jsem nějak čekala na tu strašnou bolest. A sestra najednou, že vidí hlavičku, tak ji říkám, že nejsem žádná hysterka, že mě nemusí takhle utěšovat (nevěřila jsem ji) a když jsem tlačila, tak muž (učili ho na predporidnim kurzu, že má opakovat, co říká PA, že ženy v euforii a prekyslicene to nevnímají) pořád opakoval "dychej, duchem, tlac, tlac..." A já už na něj: "buď zticha prosím tě, slyším, ne??!!"
Pak jsem se šla osprchovat (samozřejmě do podrepu, abych se umyla vespod) a sestřička mě sprdla, že takhle omdlim, že tohle nesmím ve sprse dělat, tak říkám, že jsem ok, jen ta proflamovana noc, že tu cítím.
Jo a muž nechtěl prestrihnout šňůru, tak mu říkám:"strihej, bude ti to líto pak.."
U druhého to také nebylo moc bolestivé. Přijela jsem do porodnice a jelikož jsem za celé těhotenství nepribrala nic, naopak zhubla, tak jsem měla malé bříško a sestra prý: "co tu chcete" tak říkám, že jdu rodit: ona:"vy??rodit?? V kolikatym jste??"
Dali mi klistyr a já šla na wc a pak, že se půjdu osprchovat a sestra, že mi jen přiloží monitor ve stoje, tak říkám, no jo, ale rychle. Nešlo jim najit ozvy. A začali plasit. Já v klidu. (Nějak jsem věděla, že to je ok. Stejný pocit jsem měla na příjmu, alé za chvíli to přešlo. Jako bych miminku prisedla privodni šňůru nebo co..) a teď to samé. Trvalo to..Pak už volali další doktorku, jestli mají připravit sál na císaře...a já říkám: "tak moment, já se nejdriv oplachnu a pak to vyřešíme". Personál začal lámat rukama, chytat se za hlavu:"teď jde dítěti o život!!". Já věděla, že je to ok. A bylo..
Taky bylo vtipné toto: "tak jdem píchnout vodu" já stále vysmata "dobře, ale nejdřív pichnete epidural" oni:"no, víte, tady vlastně není nikdo, kdo by to uměl píchnout" já:"no tak nic no..tak pichejte vodu a uvidíme". Doktorka:"jste otevřená na 4cm, do hodiny máte odrodino" to už to docela bolelo, takže mě to vyděsilo, hodina by byla moc. Já:"do hodiny????" A za 10min to bylo hotovo.
No a pak už jen zážitek ze sprchy, kdy ze mě vypadla srazenina jak pěst. Volám sestru, co to je, že ze mě vypadla ledvina 🙂)
No a jak jsem byla hubena (po porodu 50kg/175cm) tak jsem byla hrozne slabá. Chodila jsem po chodbě, abych trochu zesílila a slyším ze sesterny: viděly jste tu pechackovou? Ty se u kojení kroutí snad i palce u nohou!! No a ta vyzabla berankova (já) koji už 50ml!! (Měla jsem pauzu v kojení jen 4mesice, tak to docela šlo 🙂
No a pak přišla nějaká další sestra a já měla pořád malého na hrudníku, spal, koukal, jedl..Pořád mě na hrudníku (mimochodem pak mu to ještě několik měsíců vydrželo) a ta sestra říká:" to nemůžete, to si ho rozmazlite, co budete dělat až budete mít druhé??" A já:"to ale je druhé" 🙂)
Jsou to takový zarity vzpomínky, co na ně člověk rád vzpomíná 🙂

bajunka
29. kvě 2016

@danissa chtěli už v úterý,ale ukecala jsem je na čtvrtek, malá má teda už odhad 3870,(hlavička 34,15) což teda proti předchozí, která měla 2900 bude docela porod 🙂, u nás taky bouřka jak blázen, a nic jen mi ráno odešel zbytek hlenové zátky, část už odešla před 14 dny,
Abych teda přispěla svou troškou do mlýna, tak u první jsem chtěla velice přirozený porod, nakonec do mě napíchali kde co včetně epidurálu,ale ten mě fakt zachránil, dávali mi ho když už jsem byla totál vyčerpaná a otevřená na 8 cm,po něm se mi ulevilo a mohla jsem pokračovat, tak jsem tam pak blekotala o tom jak miluju drogy...doktorovi jsem vyhrožovala, že jestli do mě střihne tak ho kopnu,nestřihl 🙂...a ještě když jsem byla ve sprše tak mi chlap už sebral sprchu protože ujž jsem byla červená jak rak, tak prý abych ji neporodila vařenou...u druhé to byla neskutečná rychlost a rodila mně kamarádka, takže to bylo super, jen zrovna v kontrakci mi volal táta tak to vzala kamarádka, že rodíme, že zavolám za chvíli a já zrovna zařvala jak tur, chudák táta byl tak v šoku, že pak zabloudil (jel zrovna z práce domů 🙂

alikam
29. kvě 2016

Tak u mě to byl průšvih od začátku, samá komplikace, takže všichni lítali, a na srandičky fakt nebyl prostor. Když pak nevyšel ani porod placenty, pan doktor říká: "no vy fakt musíte mít všechno speciální". Ale tím pak vypukla teprve ta pravá řachanda, a já se vymkla kontrole, no neměli mi poskytovat rajský plyn!!:D Pro mě najednou dostalo všechno nový rozměr.. Všechno se mi zpomalilo, a já vykuleně zírala na vyřízeného mladého doktora, jak se nade mnou sklání, kapky potu mu tekly po obličeji po tom náročném porodu. Zpomalil se mi čas, a já na něj fascinovaně zírala, a najednou jsem pocítila strašnou vlnu vděku, a hlavně mi ho bylo najednou tak líto, jak to bylo náročný, a jak byl zpocený, že mi přišlo jako skvělý nápad ho pohladit po tváři!! Jinak jsem normální, a nějakou potřebu jakkoliv osahávat cizí lidi fakt nemám.. Naštěstí jsem na něho v tu chvíli nedosáhla, díkybohu, už vidím jak cizího chlapa, co se mi zatím profesionálně vrtá tam dole, hladím po tváři.. Bolest šílená, ale pak tam ještě jedna doktorka pronesla nějaký odborný latinský termín, a já jsem očividně v životě nic vtipnějšího neslyšela, protože jsem dostala neskutečný záchvat smíchu.. Všichni stále vážní se po sobě jen chvilku nevěřícně tiše koukali, a najednou se začali smát se mnou (spíš mě). Za pár dní jsem musela na kontrolní uz, a k mému štěstí zrovna doktor co mě rodil.. No potutelně se uculoval, povězte, při porodu dítěte ještě obtěžovat cizího chlapa, komu se to povede.. 🙂 A to byl jen zlomek toho všeho, spoustu si toho naštěstí už nevybavím, ale i komlikovaný porod se může tímhle stylem zvrhnout..!! :D

danissa
29. kvě 2016

@bajunka moje prvni mimco, dcerka, mela porodni vahu 3850g, proto mi nesla vytlacit. Ale uz jsi zkusenna rodicka, to das levou zadni 😉 Ted vahu vubec nevim, naposled kdyz jsem sla do poradny do porodnice, tak jsem zrovna chytla koncici porod a nebyl na me cas ☹ V utery si vydupu UTZ, mam strach ze 4kg macka...

hania2401
29. kvě 2016

U prvniho syna,puvodne sem cekala holcicku a na sale tak maminko mate krasneho syna,ja v soku na sestricku at mu da stranou plenku a na cely sal no ty vole on ho fakt ma,on je to kluk 😀

honzik2016
29. kvě 2016

Děkuju všem,takhle krásně jsem se dlouho nezasmála.S úsměvem jde vsechno líp.Hodně sily Vsem.

konik_mischel
29. kvě 2016

@babuna státnic se neboj, když jsme u těch veselých historek, šla jsem na své první státnice, a protože nesnáším podpatky, vzala jsem si na nohy takový dřeváky, podpatky do batohu k manželovi a jeli jsme. Přijdeme do školy s víc jak hodinovým předstihem a chlap, že si skočí ještě na studijní. Já že ok, že to bude ještě trvat. Odešel, já se uvelebila s otázkami, začala tím listovat a v tom se ozvalo " " Kališová " ( spolužačka... a já: "Kališová?? A Kaňková ne???" ( protože jsem vždycky byla před ní... a borec, no jasně, Kaňková taky, šup šup! Naklusla jsem v pantoflích, sedla a jelo to. Vylezu ze státnic, tam vyjevenej manžel kde jako sakra jsem!? Tak mu říkám, no já už to mám za sebou a kdes byl ty? A on: Ale, ale jakto??? Vždyť já mám ty tvý boty v batohu! Tak jsem mu odvětila, že na to, kde mám boty se mě díky bohu neptali a bylo to ... mimochodem za 1 😉 Držím palce!

zoowee
29. kvě 2016

Jako prvorodicka jsme si s manzelem ten den uzili nezapomenutelne! moc radi vzpominame. V case kdy mne zacalo nutit tlacit,doktorka rekla ok a vsichni odesli na obed. Ja to neresila v bolestech a manzel zacal panikarit "to te mam porodit ja???kde jsou kdyz uz citi hlavicku?". Kdyz uz byli vsichni ready a ja mohla tlacit po tretim zatlaceny, kdy i manzel vytrvale tlacil a drzel mi hlavu rekl "at uz je venku nebo se z toho tlaceni pos*ru". Maly se narodil, porodila jsem placentu s PA-prisla doktorka a vydesene rekla "proboha co to je??" (Ja to nevnimala,byla jsem v euforii, ale i manzel vedel o co jde). Nikdy jsem nechtela rodit ze strachu, ted se tesim na dalsi tehu a do klidu k porodu mi MOC pomohl Aniball (mala rada). Dekuji vsem za super pocteni-pobavily jste mne 🙂

majvik
29. kvě 2016

@babulinkab jj, to mi taky PA u prvního porodu řekla - "Vy rozhodně nerodíte, jděte si lehnout na pokoj, při vizitě se na Vás doktorka podívá a třeba Vás ještě pustíme domů" A dokonce mi dala i něco na spaní. Za tři hodiny jsem přišla zpátky že tohle fakt nezaspím ani s těma práškama a za další hodinu už bylo mimčo na světě😀

kamimnichov
30. kvě 2016

damy uzasne. Z prvniho nemam zadnou takovou historku, tak uvidime ted

dana3262
30. kvě 2016

🙂)) mě u druhyho při příjmu, který trval snad 3/4 hodiny taky říkala sestra:"tak jděte na pokoj a až budete mít kontrakce, tak zavolejte" a ja:"já je mám, asi po 2min, jen to neříkám" 🙂 nic na mě nepoznala 🙂

daniela1983
31. kvě 2016

@bervidova to to tahani placenty nebolO? Ppoznam zeny co hovoi a ze to je horsie ako cely porod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru