Umí se 3leté dítě samo obléknout?

natysnovec
19. črc 2018

Holky vy co mate doma 3letaka...Umi se oblect mimi jako(kalhoty,kalhotky,boty apod?)
Mije mala sinplete furt i barvy.A ted v zari nasrupuje do skolky.Mluvi(krasne)ale ksyz po ni chci barvy nebo aby se oblekla vetsinou to zkonci tak ze se zacne vztekat.Dekuji za pripadne odpovedi.❤

lv
19. črc 2018

Nemusí to komplet umět, s tričky přes hlavu apod. pomáhají, jde o to, aby si umělo dítě třeba obléct mikinu, pyžamko.. barvy to samé, naučí se

svetlunda
19. črc 2018

@natysnovec Ahoj, pracuji ve školce. Ano tříleté dítě by se mělo umět obléct alespoň kalhoty, trika jim dělají problém většinou do čtyř. boty zvládají nazout většinou bez problému, někdy "na kozu" ale to jim je sundáme narovnáme správně a necháme obout znova.
Dlouho dětem dopomáháme, od toho tam jsme. Barvyčky se taky doučí. Nejdůležitěší je aby si uměla říct o cokoliv. Třeba že chce čůrat, že jí někdo ublžil, že má žížeň....
Děti se taky často ve školce chovají jinak než doma. Po maminkách doma chtějí oblékat, krmit... a ve školce to dělají bez problému.

veronicka89
19. črc 2018

Ja cekala co tu bude za dotaz ....a pritom blbost..
Nas bude mit 3 ...kalkoty trenky oblece svlece ...vic nic moc...jestli umi barvy atd je uplne jedno 🙂
Vzdyt na tom vubec nesejde ... Zadny stres 😉

lady5
19. črc 2018

@svetlunda učitelka ve školce a barvyčky?🤣

ladyhacek
19. črc 2018

Barvy umí dle srovnání - žlutá jako sluníčko, modrá jako nebe.... Se srovnáním ano
Oblékat se umí hodně ho to naučil tatínek a školka ( budou mu 3,5 ve školce je od 2,5let)
Ale když jsem tu já rekne, že je na to malý 🙂.
Dost často si oblékne tepláky obráceně tkaničky vzadu. Zvládne i ponožky pokud jsou větší a dost široké.
Jinak ve školce s oblékáním pomáhají starší děti nebo učitelky. Triko někdy zvládne někdy se mu zapletou ruce

letadylkokane
19. črc 2018

@lady5 asi chtela napsat "barvy", coz si rozmyslela, pridala "cky", ale Y uz zustalo. Je to pochopitelne, tohle rychlejsi psani nez mysleni se obcas stane i mne. A to se cestinou zivim.

svetlunda
19. črc 2018

@lady5 Omlouvám se za překlep, holt nejsem dokonalá, mám jen zdravku a pajďák.
Ale učím děti slušného chování, pokoru a nesmát se kamarádům když se něco nepovede....
Opravdu někdy rychleji myslím než píšu.....
Naštěstí ve školce svou gramatiku předvádět nemusím.

svetlunda
19. črc 2018

@letadylkokane
děkuji moc za zastání 🙂

klea81
19. črc 2018

Dcera se sama neoblékla do 8 let :D Syn neuměl barvy do 4 let. Oba jsou nadprůměrně inteligentní. Musí do školky? Já tam děti nedávala ;o)

natysnovec
autor
19. črc 2018

@klea81 Do skolky pujde...jen jsem chtela vedet jak sjsou na tom ostatni deticky.

berenika39
19. črc 2018

@natysnovec to, jak jsou na tom ostatní, ti moc nepomůže. leda tě to rozladí. při nástupu děti neumí nic moc, ale časem se zapojí a naučí se. no stress.

natysnovec
autor
19. črc 2018

@berenika39 tak pohoda.
... .😊

fialka58
20. črc 2018

Souhlasím s holkama, ve školce se to všechno naučí, odkouká od ostatních děti. Moc bych se tím nestresovala důležité je, že si umí říct co potřebuje a když uvidí že si ostatní děti umí obleknout katátka a tak, tak bych se nebála toho že se nebude chtít "opičit" víme jaké jsou malé děti 🙂 Hlavně klid

natysnovec
autor
20. črc 2018

@fialka58 Dekuji holky...

michaela_2
20. črc 2018

@klea81 to je mi otázka 😀 Zase jedna trefná odpověď přímo k tématu...........

@natysnovec Dcerka ve 3 letech to oblékání docela zvládala - důležité je dát jim do šatny oblečení, které si obléknou snadno 🙂. Na podzim a v zimě chodila v legínkách a na těch měla tepláčky nebo ve větší zimě oteplováky, prostě kalhoty na ven. V šatně jen stáhla nebo natáhla ty horní. Boty na zip ne s tkaničkama - aby paní učitelky nemusely zavazovat 25 tkaniček před každou vycházkou 🙂 a volnější vršky - lépe se jim přetahují.

Syn, ve 3 letech kdy nastupoval do školky, oblékání také relativně zvládal, ale leckdy odmítal. Ve školce ale nakonec spolupracoval lépe, než doma 🙂).

kaja2016
22. srp 2018

@svetlunda Však jo. To jsou zase komentáře ohledně gramatiky. Vykasli se na to🙂

pavlaxx
23. srp 2018

@svetlunda teď jsi mě trochu uklidnila. Syn 3,5 nastupuje v září a já tedy v to doufám, ze se bude opičit a nají se sam. Doma krici, ze mu to nejde a sam víceméně nejí, to už musí být něco, co mu fakt chutná. Jste se to zhoršilo malým sourozencem. Přitom když chce, půl misky polévky zvládne i sam. No jsem zvědavá, jak to dá. ☺️

sarkoc
23. srp 2018

Dcerce budou tři v říjnu a trička mikiny moc nedává, kalhotky, kalhoty, ponožky v pohodě (když se jí chce ovšem :D)...barvy, některá čísla a písmenka umí už od dvou, trochu mě to děsí, ale je v této oblasti hrozně zvídavá (rozhodně jí to neučíme cíleně), ale už rozlišuje i třeba světle modrá/tmavě modrá, barvy jako fialová, béžová...počítá do 10, no a ted jí chytla ta písmena a pořád se ptá, co je které písmeno/číslo a žel si to i pamatuje, ale snažím se to trochu brzdit, co by v té školce 4 roky dělala? Rozhodně si myslím, že obecně je ve třech letech i na ty barvy času dost, vždyt leckdy i dítě při zápisu do školy umí jen ty základní a nakonec také vše dožene...