2020 PPM/mateřská. Kdy chodí na účet?

jironymou1
5. srp 2020

Ahoj,

prosim, kdy Vam asi chodi na ucet materska?Ted me ceka prvni.Takze to bude asi takove vselijake.Ale ty dalsi mesice?Jsem Liberecký kraj...jestli to na to ma vliv?Ptam se kvuli uprave prikazu.

jako_mala_holka
5. srp 2020

Ja teda bydlistem Zlinsky kraj, ale centrala v Praze, chodi mi zacatkem mesice, zatim asi vzdy 4. ... jsem na ppm od 5.5.

jironymou1
autor
6. srp 2020

take mame centralu v Praze.Ale prej to jde i snad nejak pres Kladno, ci co...tak prave nevim.A ta prvni?Sla taky takhle brzy?

ee.liska
6. srp 2020

@jironymou1 Také mám centrálu v Praze a chodí mi kolem čtvrtého. Tento měsíc zatím nic. Jinak první mi přišla až koncem měsíce.

sudylichozrout
6. srp 2020

@ee.liska Včera jsem volala na OSSZ přímo svou paní úřednici (ale jsem osvč) a ona mi říkala, že migrovali data z Prahy 8 na Prahu 10. Proto mají prý bordel v systému a došlo ke zdržení. Ale že už to včera odešlo. Takže by PPM měla dorazit max. zítra.

ee.liska
6. srp 2020

@sudylichozrout děkuji za info, jsi hodná 🙂 Já jsem právě teď koukala na IB, kdy to tak chodívalo. Naštěstí nemusím hlídat, kdy mi přesně dávky přijdou, ale vím, že pro spoustu maminek je to zásadní.

jironymou1
autor
6. srp 2020

@sudylichozrout A nepamatujete si ta prvni, kdy prisla?

lenatko91
6. srp 2020

Mně chodí kolem devátého, jsem že zlínského kraje

volfici
6. srp 2020

@jironymou1 v Jbc PPM i rodičák 15. Výjimečně, za celou dobu asi dvakrát, přišlo dřív, protože do toho vlezly svátky. Každá OSSZ to má jinak, tak i v rámci kraje budou rozdíly. Kamarádka je pod Českou Lípou té chodí kolem 10.

jironymou1
autor
6. srp 2020

Holky a jeste dotaz.Ja nastoupila na PPM 10.7.... pred tim rodicak.Takze mi jeste nekdo doplati neco za tech 10 dni?Od.1.7.- do 10.7.?Nebo jak to je?Omlouvam se, ale ja jsem na tyhle veci blba jako tago.Tak se ptam.

volfici
6. srp 2020

@jironymou1 nene, nemůžeš brát obě dávky v jeden měsíc. Hlavně na úřadu práce nahlaš ukončení pobírání rodičáku, aby ti ho neposlali ještě za červenec, musela bys to vracet.

jironymou1
autor
6. srp 2020

@volfici jj to jsem nahlasila.Ale cekala jsem, ze mi nekdo doplati tech 10 dni za ten cervenec 🙄😀 kdyz jsem na PPM az od 10.7.

dandaa
6. srp 2020

Praha a mateřská přišla včera ráno

zouzalka1982
7. srp 2020

Me první mateřská přišla dnes,jsem okres Kutná Hora

jironymou1
autor
7. srp 2020

mne dnes take...jupii 😃😃🙏🙏🙏

cikitkapb
7. srp 2020

@jironymou1 Pracovala jsem v LBC na OSSZ na nemocenském, než jsem sama šla před 14 dny na PPM. Ono je taky dobrý vědět, pod jakou OSSZ spadá tvůj zaměstnavatel. To, že ty bydlíš a pracuješ v Liberci a blízkém okolí neznamená, že pod Libereckou OSSZ spadá tvůj zaměstnavatel. Je to podle sídla mzdové účtárny.

jironymou1
autor
11. srp 2020

@cikitkapb uz jsem zjistila 😂 - Kladno.Dekuji za info. A prosim poradite mi: doplaci se jeste neco za tech 9 dni, co jsem byla v cervnu na rodicaku?Nebo ne?Na PPM jsem nastoupila 10.7.2020.Ale do 1.7.- 9.7. jsem udajne dle me poradkyne jeste mela mit rodicak... ale ted je na 14 dni na dovce...tak se ji nemohu zeptat.Jinak teda ukonceni rodicaku zadala.

cikitkapb
12. srp 2020

@jironymou1 pokud jsi měla rodičák, tak ten by měl vyplatit pracák, tak jako vždycky.

jironymou1
autor
12. srp 2020

@cikitkapb moc Vam dekuji! 🌻 Jj mela jsem ho na 3 roky.

katjja123
12. srp 2020

@jironymou1 záleží jestli ti mají vůbec co doplatit. Nemůžeš brát v jeden měsíc RP i PPM. Pouze se může doplatit RP do výše, který sis zvolila. Tzn. Pokud je za měsíc červenec PPM vyšší než RP, nic se nedoplaci. Pokud je ale PPM nižší, doplatí se pouze rozdíl do výše RP.

jironymou1
autor
12. srp 2020

jezis dekuji 🙂 tak to mam smulu.Moc Vam dekuji za odpoved 🙂

jironymou1
autor
19. srp 2020

@volfici Tak holky.Od 10.7. do konce mesice mi poslali penize za materskou.A v patek mi prisel jeste doplatek za rodicak od 1.7.do 9.7....dle urednic je vse v poradku

jironymou1
autor
19. srp 2020

@katjja123 a jeste mi materska prisla teda vyssi nez rodicovsky prispevek.A aj tak mi to doplatili i rodicovsky prispevek za tech 9 dni 🤷‍♀️🤦‍♀️ jsem z toho jelen...ale prej mi to prijde nebo jiz melo prijit i pisemne...

jironymou1
autor
19. srp 2020

pisu to sem jen kdyby nejaka dalsi maminka resila neco podobneho...🌻