Budu mít nárok na mateřskou? Započítává se nemocenská?

01alka
24. únor 2014

Ahoj ženy, s manželem už by jsme pomalu chtěly malé. Do práce jsem nastoupila 1.7.2013 (před tím jsem měla jen brigády) .... před měsícem jsem vysadila prášky, aby se pročistilo tělo atd. Kdyby jsme se snažily už ted a měly to štěstí třeba a vyšlo to, tak oficiálně budu mit odpracovaný rok až k tomu 30.6. 2014 ... Jelikož mám náročnou praci (vztávání ve 4h, zvedání težších věcí) atd, šlo by to tak že by mě doktorka poslala marodit, a zůstala bych doma při tom bych byla v pracovním poměru,dá se to tak počítat, nebo musim chodit do práce a pracovat ten rok abych měla nárok na mateřskou? Děkjuji za veškeré odpovědi.

pankafe
24. únor 2014

@01alka Musíte být nemocensky pojištěná minimálně 270 dní = 9 měsíců před nástupem na mateřskou. Takže pokud pracujete od 1.7. 2013, tak pokud dobře počítám, měla byste mít těch 270 dní odpracováno na konci března a pak už byste měla mít nárok na mateřskou bez ohledu na to, zda půjdete hned na rizikové nebo budete ještě chodit do práce.

lucynka46
10. bře 2014

@pankafe A já bych se chtěla zeptat, z čeho se pak bude počítat mateřská?

pankafe
10. bře 2014

@lucynka46 Mateřská se počítá z platu. Jsou na to na internetu kalkulačky, kam si zadáte měsíční příjem a vypadne Vám z toho, kolik budete pobírat mateřskou.

lucynka46
10. bře 2014

@pankafe Děkuji :o)