Čerpání dovolené. Jak to bude?

jjasmina
8. kvě 2020

Prosím o radu, mateřskou mám do 10.7. poté čerpám dovolenou. To ji budu čerpat za rok 2019 i 2020? nebo jen ta zbylá 2019? jde mi o to od kdy si mám čerpat rodičovský příspěvek jestli od srpna nebo od září, předpokládám správně, že když budu čerpat od 1.září, tak peníze přijdou až v říjnu. Děkuji za rady

zizlikova1987
8. kvě 2020

I za rok 2020, máš nárok na celou roční výměru.

jjasmina
autor
8. kvě 2020

@zizlikova1987 Děkuji já právě nevěděla, jestli budu rovnou čerpat obě , děkuji 🙂

volfici
8. kvě 2020

@jjasmina rodičak můžeš pobírat hned po ukončení PPM. To s čerpáním dovolené vůbec nesouvisí.

malenka3
8. kvě 2020

Pokud ti zbyla nějaká za 2019, tak budeš čerpat od 11.7. zbytek z 2019 a naběhne ti kompletně celá roční výměra za 2020 (protože jsi byla aspoň 60 dnů na mateřské, což se bere jako "odpracované" dny.).
O tuto dovolenou musíš požádat, žádáš o čerpání (ne o proplacení).
Rodičovský příspěvek si nastav, jak chceš, buď též od 11.7., pak ti přijdou peníze v srpnu. Ale to budeš mít peníze i za tu dovolenou, tak je možné zadat rodičovský příspěvek až od srpna nebo od září. Ale mysli na to, že peníze přijdou až ten další měsíc. Ideální je si nastavit rodičák (rp) od 1. v měsíci.

jjasmina
autor
8. kvě 2020

@malenka3 děkuji, o dovolenou jsem už žádala jen jsem nevěděla jestli rovnou přijde i za tenhle rok, děkuji

malenka3
8. kvě 2020

@jjasmina budeš to mít rozdělené. Je to totéž, jako když jsi v práci. Takže jestli ti vyjde třeba 25 dnů celkem, tak kus ti padne do července a kus do srpna. Takže ti ty peníze přijdou nadvakrát - v srpnu a září. Tak jen abys nemyslela, že ti počítají míň dovolené, až ti přijdou peníze srpnu.

jjasmina
autor
8. kvě 2020

@malenka3 jj děkuji 🙂