Co vše se mění při smlouvě na dohodu? Nárok na přídavky?

kovik
11. dub 2013

Mám dotaz. Manžel bude muset podepsat dohodu o provedení práce. Tuším je to ta co může 300h. ročně
A mě leží v hlavě zda budeme mít nárok na přídavky, když bude na dohodu. Doposud byl zaměstnám na HP. Ale dle mě se nárok posuzuje dle příjmu, je to tak ? a né dle toho na jakou smlouvu pracuje. Tím mě straší maminka a dokonce, že nebude mít nárok na roční přiznání daně a odpočet na děti.

Víme , že si bude muset platit zdravotní a sociální. A co daně ? kdo je platí

kovik
autor
12. dub 2013

Nikdo nepracuje na dohodu ? 😀

vojkina
12. dub 2013

Já pracuji na DPP, ale mám trošku odlišný způsob. Jsem v evidenci Úřadu práce, takže si můžu vydělat jen do 4 000 Kč. Tím pádem zdrav. + soc. pojištění za mě platí stát. Daně jsem podepisovala, takže nárok na roční přiznání mít budu.

Našla jsem na internetu pro letošní rok toto: Jednoznačně a bez pochyb platí to, že Dohoda musí být uzavřena před zahájením prací a to písemnou formou. Je snad už jednoznačně známé, že v kalendářním roce může zaměstnanec podle Dohody o provedení práce pracovat pro jednoho zaměstnavatele nejvíce 300 hodin a že pokud odměna překročí částku deset tisíc za měsíc, je nutno k odměně provést i příslušné odvody. Naopak při odměně do 10.000.-Kč se z dohody odvádí pouze daň.