Dostanu nějakou mateřskou/příspěvek? Po VŠ, bez práce

Dobrý den,
právě dokončuji vysokou školu, v září budu dělat státnice. Protože mám nějaké zdravotní problémy, chtěla bych se začít snažit o miminko hned po škole. Kdybych teoreticky otěhotněla někdy na podzim, a po škole před narozením dítěte nepracovala (nemůžu sehnat žádnou práci), budu mít po narození miminka nárok na nějaké rodičovské příspěvky? Budu v té době vdaná, manžel bude vydělávat. Vůbec se v tom nevyznám. Děkuji moc za radu.
maximka33
10. kvě 2013
@pafca4 Pokud nebudeš pracovat, budeš mít rodičovskou na 4 roky, takže nic moc. a mateřskou ve výši rodičovské - sociální příspěvek. no nic moc... lepší je pracovat,ale aspoň rok, z toho se pak počítá mateřská.
pafca4autor
10. kvě 2013
:-o jako že nebudu moct být doma normálně 3 roky, ale 4?
jaja01k
10. kvě 2013
@pafca4 Na tu rodičovskou stačí, když jeden z rodičů, tedy to může být i otec, je zaměstnaný a má určitý příjem (přesně nevím, kolik to minimálně musí být), a pak si můžeš délku rodičovské vybrat.
blahova_andrea
10. kvě 2013
jaja01k to napsala správně. rodičovskou ti můžou za určitých podmínek počítat na základě platu otce/manžela. na mateřskou mít nárok nebudeš, když nebudeš pracovat, půjdeš rovnou na rodičák. podle toho, jak na tom budete finančně s manželem jako rodina jsou pak další příspěvky, porodné atd...ale to se počítá ze ŽM rodiny, domácnosti. záleží kolik manžel vydělává.

Začni psát odpověď...

Odešli