Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dostanu porodné a mateřskou na 2. dítě?

gabca112
20. lis 2017

Dobrý den jezu někdo kdo porodí v roce 2018 druhé dítě ..
?? A chci se zeptat zda se dostane po rodné a mateřská na druhé dítě... Děkuji za odpověď..

terry1512
20. lis 2017

Sice neporodím druhé,ale odpovím ti. Mateřská se odvíjí od toho jestli jsi zaměstnaná nebo ne.
A porodné od příjmu rodiny. Na to je mrťe kalkulaček na internetu.

biedronka10
20. lis 2017

To ti takhle nikdo nerekne. Na porodne ma narok jen urcita skupina lidi. Bere se to tak ze prumerny prijem tvuj a tveho partnera nesmi presahnout urcitou vysi za ctvrtleti, ktere predchazi tomu, v nemz se narodilo dite. Pro prvni je to nejak do 21 tis a neco se musite vejit (nevim ted presne) pro druhe nevim, ale je ta castka nizsi (vysi lze zjistit na strankach mpsv.cz, popripade se zeptat na socialce). Pokud presahnete, bohuzel smula....co se tyce materske, zase tam je plno podminek, zase neni pro kazdou. Myslim ze na ni musis mit odpracovano min. 270 dni behem dvou let, ale s tim at ti poradi dalsi, at tu neplacam. Ja dostala tu prvni ale mam sml na urcito a skoncila mi a to si myslim ze taky je pak ruzne

gabca112
autor
20. lis 2017

No já du z druhé mateřské na druhou a přítel róby už pomalu 4roky a já ještě ne pracoval a tudis sem ještě chodila na ucnak ... A přítel ma nic moc plat cca 14000kc víc ne tak uvidíme no

biedronka10
20. lis 2017

@gabca112 tak jestli si jeste nepracovala, tak nevim jak s porodnym, ale PPM nedostanes

zdenkaell
20. lis 2017

@gabca112
@biedronka10
Pani si asi plete materskou a rodicak. Mi tak prijde...

biedronka10
20. lis 2017

@zdenkaell tak mate moznost to dobre vysvetlit kdyz si to pletu. Ja ksem rekla ze to je zbezne a kdo to vi lip, at se k tomu vyjadri, tecka.

biedronka10
20. lis 2017

Ja to nevim do podrobna, je dost mozne ze se pletu.

zdenkaell
20. lis 2017

@biedronka10 asi jsem to spatne napsala- mam pocit ze zakladatelka diskuse si ty pojmy plete 😉

biedronka10
20. lis 2017

@zdenkaell jo takhle. To se omlouvam. Je ale fakt ze vtom mam mezery. Treba ja si zase nejsem jista jestli kdyz budu v budoucnu nahpdou navazovat na prvni druhym ditetem, jestli mam narok na PPM presto ze uz nemam nikde smlouvu. Nevim, nekde ctu ze ne, jinde ze staci nejakou dobu pracovat (a nemusi to byt zrovna celych 270 dni) tak nevim.

gracinka7
20. lis 2017

Jestli jsi nikde nepracovala, mateřskou nedostaneš. Dostaneš rovnou rodičák. Na 4 roky. Nárok na porodné si vypočítáš na netu na kalkulačce.

zdenkaell
20. lis 2017

@biedronka10 je nutna ucast na pojisteni a pracovni smlouva. Musi byt splneny obe podminky. Ne jen jedna z nich.

zdenkaell
20. lis 2017

@biedronka10 ale rozhodne v tomhle smeru taky nejsem prebornik

biedronka10
21. lis 2017

@zdenkaell hmm tak to asi zvolim tu variamtu ze pred druhym si najdu znova praci. Preci jen ten rodicak je mizerie

Sem začni psát odpověď...

Odešli