Kdy Vám po odevzdání potřebných papírů došel rodičák?

jamborecka
21. pro 2016

Ahoj maminky chci se zeptat do kdy Vám došli peníze-mateřská? Za jak dlouho od té doby co jste dala potřebné papíry? Dávala jsem to zároven s papírama na přídavky a ty mi dnes došli a mateřská furt nic. Papíry jsem dávala 12.12.2016 Děkuji

blauen
21. pro 2016

Já jsem na mateřské od konce listopadu a teprve včera mi účetní dávala papíry na PSSZ a říkala že nejdřív dostanu mateřskou až v únoru tak radost. Skoro tři měsíce bez peněz.

dzogobela
21. pro 2016

V prosinci urcite ne, chodi to vzdycky dalsi mesic, jako vyplata. Zalezi, kdyz maji vyppatni termin. Praha 8 ma na zacatku mesice. Ja sla na materskou 20.6. a penize mi prisly az na zacatku srpna, za cerven a cervenec dohromady, pry to tak delaj. Takze je mozne, ze ti to prijde az s vyplatnim terminem v unoru.

jamborecka
autor
21. pro 2016

Já jsem rodila 13.9 a až 12.12 se mi sešli všechny papíry a odnesla jsem je.. Jsem z Břeclavi. Takže myslíte,že i když mě to budou vracet zpětně za 3 měsíce tak mi to dojde až v lednu?

blauen
21. pro 2016

@jamborecka já bych raději být tebou počítala až s tím únorem ono se to všechno postupuje na PSSZ na Prahu 8, kde si dávají hodně na čas!

tyna1984
21. pro 2016

24.11. jsem posílala papír své mzdovce, 29.11. jsem nastoupila na MD a už za ty dva dny mi přišly peníze 10.12. Což jsem se celkem divila, protože jsem si myslela, že mi to pošlou najednou až v lednu.

j.a.n.i
21. pro 2016

@blauen Nevidím důvod proč počítat s únorem, mají 30 dní na vyřízení od doručení podkladů, takže pokud zaměstnavatel není lempl a odeslal teď papíry v pořádku, tak to v lednu bude.

j.a.n.i
21. pro 2016

@jamborecka Počkej, ale podle toho co píšeš, tak se nebude jednat o mateřskou, ale o rodičák...

jamborecka
autor
21. pro 2016

Já jsem si obešla všechny zaměstnavatele co jsem měla sama,a papíry jsem ji dala na úřad komplet vyplněné. Ano omlouvám se,mám na mysli rodičák 🙂

blauen
21. pro 2016

@j.a.n.i účetní ted byla v Praze na PSSZ a posílají to na Prahu 8 na centrálu kde se mateřské vyřizují a většinou se čeká cca 2 měsíce. Když to bude dřív tím lépe, ale co účetní slýchá tak je to těch většinou dva měsíce a ted mezi svátky na just.

j.a.n.i
22. pro 2016

@blauen No, jednak tam nespadaji vsechny firmy, ale jen ty se sidlem ci uctarnou v Praze a druhak zrovna my pod ne patrime a za poslednich cca 6 let bylo vse v terminu, pokud nebyla chyba v podkladech nebo soubeh 2 zamestnani z nich to druhe pod Prahu nepatrilo. Tim netvrdim, ze se nektera mazerska nemuze zdrzet, ale rozhodně bych to neonacovala za standard, standardne stihaji, sice treba po 25 dnech a ne jak jinde za 10, ale do toho mesice to byva.