Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Když nenahlásím otce dítěte do RL, dostanu porodné?

sabuliin
7. říj 2014

Ahojte, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenost s tím, že když nenahlásíte otce dítěte do RD při porodu, tak dostanete porodné ? Díky za odpovědi 🙂

sabuliin
autor
7. říj 2014

Předělávám tuhle otázku na diskuzi abych mohla na otázky reagovat ;)

zuzana_ka
7. říj 2014

@sabuliin Myslím si, že je jedno jestli máš tátu napsaného v rodném listě, spíše záleží na příjmu peněz a pokud máš dost velkou výplatu, tak asi bohužel☹

berenika39
7. říj 2014

jj, to je ideální, otce zapřít. hned bude o pár tisíc víc. co na tom, že je to podvod.

mmch, jde o společné příjmy, ne o rl.

kija
7. říj 2014

Je mi fakt smutno z toho, jak se spoustu lidí snaží podvodem dostat ze státu co nejvíc peněz. A kvůli penězům zapřít otce vlastního dítěte, na to fakt nemám slov ☹

werunkaw123
7. říj 2014

Možné to je... košér to fakt není... Žádné společné příjmy @berenika39 pokud nebude otec v RL tak je braná jako samoživitelka a hodnotí se pouze její příjem

abalajda
7. říj 2014

Dostali jsme porodne a přítel je normálně uveden v rodném listě,ani na chvíli mě nenapadlo,že bysme to neudělali,jako první jsme šli na matriku a sepsali a podepsali papír,že se dcera bude jmenovat po něm,kdyby mi kvůli tomu neměli dat porodne,bylo by to úplně jedno.... Kazdopadne se obávám,že to na porodne stejně nemá vliv,u žádostí se dokládají jen výše příjmů,rodný list a jméno otce v něm,nikoho nezajímá,takže pokud to tak tím chcete obejít abyste porodne dostali,je vám to na nic....

suzanna123
7. říj 2014

@abalajda ovšem pokud dotyčná uvede, že neví, s kým otěhotněla, tak se o ni náš velkorysý stát postará 🙄

berenika39
7. říj 2014

@werunkaw123 jj, máš recht, nějak jsem to spletla s posuzováním osob žijících spolu a nespolu. beru zpět.
neberu zpět, že je to levárna. 🙂

j.a.n.i
7. říj 2014

@abalajda Jméno otce je zajímá - respektive jeho příjmy...

kija
7. říj 2014

@suzanna123 Právě.. a pak si ještě spoustu lidí pořád myslí, že stát dává ještě málo. Nechápu to ☹ Kdyby se každý radši staral především o sebe, měl tu zodpovědnost, když už si pořizuje dítě... to ne.

abalajda
7. říj 2014

@j.a.n.i Ja vím..... Jen jsem narážela na to,že mi to přijde dost debilni,ale asi jsem se pro někoho špatně vyjádřila....

abalajda
7. říj 2014

@j.a.n.i Ja vím..... Nehodlám to dál komentovat,ja tuto debatu nezačala a nečekám žádné reakce....

werunkaw123
7. říj 2014

No dobrá, ale to pak musí mít příjmy menší než je 16 999,- @abalajda 😉

j.a.n.i
7. říj 2014

@abalajda Mě to taky přijde debilní, ale to nic nemění na tom, že to pro nárok na porodné pomůže, protože se pak příjem toho otce, co není otec dle RL nepočítá.

abalajda
7. říj 2014

@suzanna123 to je bohužel pravda....

tiburcia
8. říj 2014

ano, dostane porodné pokud nepřekročí jako samoživitelka hranici čistého příjmu 11 712 měsíčně.

Morální otázkou je, jestli to za těch 13tis. opravdu stojí ☹

prudusinka
8. říj 2014

A až si jednou zakladatelka vzpomene a otce dodatečně dopíše tak stát bude chtít porodné a další příspěvky zpět

hanulkapal
8. říj 2014

@sabuliin Můžu se jen zeptat, co tě vede k tomu, abys takhle jednala? Jak jednou vysvětlíš svému dítěti, že nemá tátu uvedeného v rodném listě? Že jste nechtěli přijít o 13tisíc? Ty máš nervy na to zapírat, že otce dítěte neznáš? Nesoudím tě, ale je mi z toho smutno. Něco ze života: Já nárok na porodné mít nejspíš budu (záleží, které čtvrtletí mi budou posuzovat, protože nevím, jak na tom budeme s příjmy na konci roku), ale 13tisíc člověka v dnešní době většinou moc nevytrhne. Máme velké finanční potíže, přítel nesehnal stálou práci, takže jen brigády, je třeba platit splátky, alimenty, byt. Každý měsíc se to jen kupí, protože ne vždy se podaří vše zaplatit. Víš, jak ráda bych těch 13tisíc vyměnila za to, abych měla nějakou jistotu? Myslím jistotu stabilního příjmu, který si odpracuju? Často tady čtu názor, že se nevyplatí pracovat, protože člověk jen dře a od státu nic nedostane a oněm "sockám" závidí porodné nebo příspěvek na bydlení. Věř mi, že není o co stát.

tarra27
8. říj 2014

jejda neny, tak k tomu má nějaký důvod...i ten otec decka může mít extremní dluhy a nechce, aby jednou jejich dítě ty dluhy mělo....a dopsat se otec do RL může vždy...
Já bych ji tak nesoudila....ano, já jsem ráda, že moje deti mají v RL otce, ale celkem chápu, protože v dnešní době je to těžké, že proste ho ted neuvede a bude využívat nejen porodného, ale i dalších příspěvků - na dítě, na bydlení atd....
a v závěru, neříkám, že bych to tak chtěla, ale proč ne?? podívejte se do politiky, tam nikdo nesoudí...nebo pokud, tak řekne, že je to špané, ale už se to tolik neřeší, protože toho je spousta.....co podnikatele...je morální, aby okrádali stát na danních?? že mají super učetní, která jim to spočítá??? a mezi náma zase, proč ne...proč by nevyužili všichni výhod, ktere stát nabízí...
Neříkám okrádat duchodce apod...ale kde kdo má příspěvky....
.ale pokud mají možnost a pro ně je to lepší varianta, vnitřně jim to nevadí, nebo je to pro ně schůdné....tak kdo jsme my, abychom konkretne tuhle mámu soudili??? Vždyt ji neznáme, tady položila stručný dotaz...a znamená to, že špatná máma??? neznáme důvody....a pokud ji tohle pomůže...tak co...dáváte to ze svého???

jsou daleko horší morální věci, ktere se dejí...a tím netvrdím, že souhlasím, ale že ji i chápu....a nehlede na to, to jako žena nemá mít děti, když nemá dostatečný příjem??? to má chodit celý živo do práce.....nebo má jít na potrat, když už otehotněla???

Já bych ji nesdoudila...sama jsem ráda, že jsem tohle nemusela řešit...

PS Tohle vše jsou pouze dedukce...ona se ptala pouze na to, zda s tím má některá zkušenost....

kija
8. říj 2014

@tarra27 Však proč ne, dělaj to ostatní, budu to dělat taky, proč nerozkrást ten stát úplně, že. A ano, dáváme to ze svého právě. Nebo kde myslíš, že se tyhle příspěvky berou?

j.a.n.i
8. říj 2014

@tarra27 Tak to zase pozor, je sakra rozdíl LEGÁLNĚ snížit příjmy tím, že uplatním vše, co uplatnit můžu a neuvedením otce do RL (nebo jiný podvod typu, že tvrdím, že s ním nebydlím a podobně).

chris_n
8. říj 2014

@tarra27 ano, platime t ze svych dani

berenika39
8. říj 2014

@tarra27 jistě že to platíme my. k čemu jsou daně?
Tohle je bohužel normální podvod - otce vím, žiju s ním, nosí domů příjem, ale abych od státu dostala 13tis, tak řeknu - čestně prohlásím, že otce neznám, nevím, nebude v rl. Mmch, co je tohle za příklad pro dítě, podvádět i v takových citlivých věcech, jako je otcovství? Vychováváme další generaci švidnlířů a vypočítavých podvodníčků☹. V malém, já vím, ale kde to skončí?

zmrz_lina
8. říj 2014

@tarra27 problém je, že to v podstatě ze svého dáváme částečně všichni. Nemám problém s tím, aby stát přispíval samoživitelkám, maminkám, které zůstanou doma s postiženými dětmi... a nemám ani problém s tím, aby tyto příspěvky byly vyšší, než nyní, aby zabezpečily základní životní potřeby. Ale mám velký problém s tím, když všech příspěvků využívají podobní vyčůránkové, protože ve výsledku pak peníze nezbývají na ty potřebné.

tarra27
8. říj 2014

@zmrz_lina a na koho konkretne nezbylo?? já si myslím, že to není že nezbyde, ale politici si t rozkradou jinak...

@j.a.n.i legálně?? Prosím tě u nás ve státu legálně?? dnes ti každá dobrá učetní udelá domluvu mezi firmou A a B, že si daly sponzorské dary, aby nemusely odvádět danně....tohle je legální??? když si nic nedají???

@kija
@zmrz_lina
@chris_n ze svých danní platíte i politiky a jejich praní penez...navíc kde je spravedlnost v duchodech??? jak to, že chodím do práce, odvádím nemalou část ze své výplaty a pak me posledních 5 let před duchodem vyrazí a já mám minimum důchod?? To je spravedlnost??
Jako další věc, na jedne strane chceme vše podle předpisů a pravidel a jak je plní stát?? vždyt se podívejte, jaký mají bordel ve všem, jak se uplácí, jak ulívají peníze....

já netvrdím, že je to správně, ale chápu ji....a navíc, ona se jen zeptala, zda s tím nekdo nemá zkušenost, ani netvrdila, že to udelá....

a vy se do ní pouštítě, aniž by jste vedely, jak to má doma, nevíte žádný podrobnosti......a řeči o nemorálce a honem ji ukamenovat.....

Mimo jiné netvrdim, že je to správně, jen říkám, že neznáme podrobnosti ani její situaci a že ji neodsuzuji, pokud o tom přemýšlí.....nikdy nikdo nevíme, do jaké situace se dostaneme my....tak nesudte....

berenika39
8. říj 2014

@tarra27 já nevím, myslíš, že je dobrá a k něčemu prospěšná teorie "kradou všichni", tak proč ne já?

tarra27
8. říj 2014

@berenika39 jistě že není.....jen nechci soudit někoho, koho neznám a hlavně nevím vůbec podrobnosti...nevíme vůbec v jaké je situaci...

to je celé.

kija
8. říj 2014

@berenika39 Přesně tohle jsem jí psala, do svého příspěvku mě označila taky, aniž by na mě jakkoli reagovala, jede si tu svou, smršť jak blázen. Ještě tam chybí akorát caps lock 🙂

sabuliin
autor
8. říj 2014

@werunkaw123 a nevadi, ze mame spolu trvaly pobyt ?

hanulkapal
8. říj 2014

@tarra27 Ano, tazatelka neuvedla důvod, proč by takto chtěla jednat. Ale to nikoho neospravedlňuje k jednání ve stylu "všechno zapřu, jen abych porodné dostala". Taky jsem v obrovských potížích, ale tohle bych dítěti prostě neudělala.

Sem začni psát odpověď...

Odešli