Mám nárok na pobírání životního minima? Jsem v 31tt

adell_
11. dub 2018

Ahoj holky, chci se zeptat. Mám nárok na pobirání nějakého životního minima? Jsem 31tt

kafr
11. dub 2018

To záleží na předchozích příjmech členů domácnosti. Zajdi si na sociálku. 😉

licorice1
11. dub 2018

Nejen to, záleží na celkovém majetku, jedním z formulářů nutných k žádost je i majetkové přiznání, už třeba to, že má člověk stavební spoření se bere, jako že není v hmotné nouzi. Určitě to chce zajít na tu sociálku.

kladpol
11. dub 2018

@adell_ To je dost málo informací, záleží na tvých poměrech, příjmech, kde a s kým bydlíš a jaké jsou tvé náklady a tak. když si zajdeš na sociálku ve tvém bydlišti, tak ti řeknou na co by jsi měla nárok. Jsi zaměstnaná?

adell_
autor
11. dub 2018

@kladpol Příjmy nemám, ani jsem neměla , jsem mladá a těhotenství nebylo plánované, bydlím v podnájmu sama . Nejsem zaměstnana když jsem v 8 měsíci

kladpol
19. dub 2018

@adell_ Tak teď se zeptám kde bereš peníze na to aby jsi mohla bydlet sama v pronájmu? Nemáš nejspíše nic odpracováno, tak bude brát rodičovský příspěvek na 4 nebo 3 roky, podle toho co si vybereš. Máš nájemní nebo podnájemní smlouvu? Možná by jsi měla nárok na příspěvek na bydlení. Pak je ještě doplatek na bydlení a doplácení do životního minima myslím. To si musíš vyřídit na úřadu, kde vyřizují hmotnou nouzi, ale po narození dítěte budeš muset zapsat otce do rodného listu a zažádat si o alimenty