Maminky učitelky na RD

jitulka87
15. kvě 2019
Ahoj, dumám nad délkou RD. Teď v červenci mě čeká narození miminka, na MD nastupuji 6.6. A moje otázka je na mamky učitelky..když se malý narodí začátkem července a ja bych s ním chtěla být na RD do jeho 3let...musí mě pak zaměstnavatel vzít zpět už o prázdninách, když mám smlouvu na dobu neurčitou. Ředitelka mi posledně řekla, že se mnou bude počítat od září (respektive od srpna - přípravný týden). V tu chvíli mi ale nedošlo, že bych např v 5.7.končila RD a byla vlastně pár týdnů bez práce. Máte někdo zkušenost?
j.a.n.i
15. kvě 2019
@jitulka87 Ano, musi te vzit, naridi ti vybrat veskerou dovolenou a pak ti vymysli nejakou cinnost... Nebo se domluvite na neplacenem volnu.
urtica
15. kvě 2019
My se domluvili na neplaceném volnu...
tulikiss
15. kvě 2019
@jitulka87 ty nebudes bez zamestnani, tvuj prac. pomer trva a ona te musi vzit nebo dat vypoved pro nadbytecnost. tebe nemusi zajimat, ze jsou prazdniny a ona pro tebe nema praci.
daggg
15. kvě 2019
Dumám nad tím samým... Jsem vychovatelka, nástup na MD už teď 20. 5... Smlouvu mám ale pouze jen do října (byla jsem záskok za mateřskou).. Jak je to potom s návratem do práce? S vedením jsem nikdy společnou řeč, bohužel, nenašla... Nevíte jak to je? 🙂))
malinkaelinka
15. kvě 2019
@daggg Pokud ti v říjnu konci smlouva, tak se nemáš kam vracet.
lucie_j
15. kvě 2019
@jitulka87 A ty jsi ze ZŠ? Já jsem z MŠ, ale pokud bych končila RD jako ty, tak bych nastoupila hned a čerpala bych dovolenou stejně jako ostatní zaměstnanci, ještě bych na tom byla lip, protože bych měla 6.7. celou dovolenou a kolegyně by měli už cca 5 dnů vybraných.
daggg
15. kvě 2019
@malinkaelinka To jsem si myslela.. Je to logické.. Jen se občas člověk ztrácí v tom jak to je, ale i tak moc
děkuji 🙂)
jitulka87
autor
15. kvě 2019
@lucie_j jj. ZŠ. Budu si to muset pak ještě upřesnit..nechce se mi kvůli prázdninám prodlužovat pak rodičák, přece jen proplacení dovči vychází lépe.
inssomnia
15. kvě 2019
@jitulka87 no a nevzniká nárok na dovolenou odpracovanými dny? Když jsi nebyla v práci, tak vlastně nemáš jak mít nárok, ne? Tudíž by ti měli vymyslet práci. Mluvím o červenci, kdy vybíráme dovolenou za odučené druhé pololetí. V srpnu vybíráme za to, co teprve bude, dopředu.

@daggg tak tak, dotiká ti smlouva, i když tam nejsi, a konec.
j.a.n.i
15. kvě 2019
@lucie_j No, celou bys ji nemela, protoze by se kvuli RD kratila...
antoinet
15. kvě 2019
A budeš mít v létě kam dát dítě, když budou prázdniny? Jestli to září není lepší i pro tebe🙂
wendie
15. kvě 2019
@jitulka87 dovolenou je ideální vyčerpat hned následující den po skončení MD, protože jak tady již někdo psal, při čerpání dovolené až po vyčerpání RD se počet dnů dovolené krátí. Myslím ale, že jde po MD nastoupit na dovolenou a pak teprve začít čerpat RD. Pro jistotu bych se ale optalmo na příslušném státním orgánu.mne to kdysi vyšlo lépe, malý se narodil 1.12.,maatoupila jsem v září když mu bylo 2 a 2/3,ale dva měsíce neměl školku a hlídali rodiče teď mám narozeného 16.2. a dohodli jsme se že nastoupim v pololetí, tedy od 1.2. až mu budou tři roky. Jinak z okolí vím, že většinou to také plánuji tak, že RD roztahnou na 3 a kousek nebo zkrátí a nastupují v pololetí nebo v září.
lucie_j
16. kvě 2019
@wendie Ihned po skončení MD je dobré čerpat dovolenou za kalendářní rok, ve které čerpám MD, poté čerpat RD, po skončení RD mám nárok na dovolenou za kalendářní rok, ve, kterém nastupuji do práce. Příklad: po skončení RD s prvním dítětem jsem rovnou nastoupila na MD s druhým dítětem, po skončení MD jsem měla nárok na celou dovolenou, za kalendářní rok ve kterém jsem čerpala MD, poté opět RD, až mi skončí a budu nastupovat do práce, budu mít dovolenou na kalendářní rok, ve které budu nastupovat, jen nevím určitě jestli celou nebo se bude krátit podle toho, ve kterém měsíci nastoupím, to ještě zjistím.
j.a.n.i
16. kvě 2019
@lucie_j Pokud nastoupis pozdeji nez 100 pracovnich dni od začátku roku, tak se bude kratit.
lucie_j
16. kvě 2019
@j.a.n.i ano, tak. Nebyla jsem si jistá kolik je to dní.
lllucielll
17. kvě 2019
@jitulka87 jsem ucitelka ZŠ, mně končil rodičák 30. 6. a od 1. 7. jsem čerpala dovolenou až do přípravného týdne.

Sem začni psát odpověď...

Odešli