Matka studentka, otec pracující - PPM, RD?

lu14vi
23. zář 2018

Ahoj, jdu si pro radu. S přítelem plánujeme miminko ještě za mých studií (mám pro to své důvody). Jelikož studuji a nepracuji, nemám nárok na PPM, tudíž bych po porodu měla nárok na rodičovský příspěvek 220 tis. (teď neřeším rozložení, vím že díky pracujícího otce lze dobu zkrátit).
Pokud by šel na rodičovskou dovolenou otec od 7. týdne po porodu, dostával by PPM v určité výši. (Otec bude pracovat stále, jen s jinou smlouvou, doma budu já s přerušeným studiem a platit si zdravotní pojištění.)
Chápu to dobře, že prvních 6 týdnů po narození bych dostávala rodičovský příspěvek, od 7. do 22. týdne by otec dostával PPM a od 22. týdne bych mohla nastoupit na rodičovskou dovolenou já a dobrat zbylých 220 tis?
Snad nepíši úplné blbosti, snažíme se v tom systému trošku zorientovat 🙂. Moc děkuji za pomoc!

hezz17
24. zář 2018

Otec podle mě smlouvu měnit nemusí. To je u ppm. U rp si může "privydelat" kolik chce. Ale určitě ti někdo poradí vic 😉

opicatko
8. led 2019

@lu14vi můžu se zeptat zda jsi nakonec přišla na to, zda lze ten rodíčák přerušit v době od 7-22 týden, v době pobírání ppm otcem dítěte?