Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Na co mám jako studentka nárok? Na mateřskou, rodičák?

kamilkaz
5. led 2016

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat na co jako studentka mám nárok? jestli na mateřskou nebo rodičák a nebo taky na nic. 🙂 Studuju druhou střední jsem ve 3.třeťáku, školu zatím přerušovat nechci. po 1. střední jsem odjela na rok pryč jako aupair, což mě řekli v ČR na uřadech že se jako práce nepočíta. Tak nevím jestli mám vůbec na něco nárok teď. Jsem z toho všeho zmatená. Buda ráda za každou radu. Děkuji

olga_
5. led 2016

@kamilkaz Já dělám doktorát a šla jsem rovnou na rodičák (měla jsem jen nějakou tu DPČ na univerzitě). Pokud nemáš odpracováno nastoupíš tedy rovnou na ten rodičák. Ale pozor - papír na mateřskou, který ti předá doktor na některé z posledních kontrol, si určitě vem, i když budeš 100 % vědět, že na mateřskou nárok nemáš. Já si ho původně nechtěla ani brát a naštěstí jsem to nakonec udělala. Na úřadě ho po mně totiž chtěla, aby to bylo formálně v pořádku.

j.a.n.i
5. led 2016

@olga_ Je doplním pro ostatní, na UP nemají žádný zákonný podklad pro to ten papír na PPM chtít, jedná se o jejich výmysl., nemá na tom být co formálně v pořádku, ten papír lautr nic nedokazuje.

Sem začni psát odpověď...

Odešli