• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Na jak dlouho můžu dát dítě do školky na mateřské?

16. srpna 2016 
@sonik05 Měla by jít i tato varianta, právě u nás to tak dopadalo že jsme měli v Mš děti, kterým bylo řekněme okolo 2,5 let věku, maminky pobíraly RD (některé dokonce k tomu i pracovaly) a a přesto mohlo dítě do MŠ chodit celodenně a celoměsíčně. Měla by to snad být změna od ledna 2013.
19. čer 2014 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@apacheee aha,tak bud ti bylo diky benevolenci pani reditelky a nebo to zmenili :wink:
19. čer 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisidani
@sonik05 od 2let dítěte nikoho nezajímá jestli je v nějaké školce ani na jak dlouho, je to neomezené. A při RD může maminka i pracovat. Kamarádka to tak měla, vzali jí už před 3rokem malého do školky, měla RP i plat. Někdo to má zas naopak, dítko nevezmou ani po 3 roce, RP už nemá a do práce taky nemůže. Dítě se do školky přijímá celodenně celoročně, nezávisle na tom, v kolik chodí domů a jestli je matka doma nebo ne.
19. čer 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sisidani Omezení je jen u dětí do 2let....od 2 se může dát dítko na jak dlouho chce a čerpat RP (syn chodil do soukromé od 2let a 3měs., teď chodí do státní a já dál do jeho 4.nar.pobírala RP a pracovala :wink: )
19. čer 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanka.k
@apacheee
@andelka
Holky díky moc, já si říkala, že tam malou budu právě dávat aby si zvykla na školku. U starší jsme měli problém s tím že nám plakávala ještě po roce a půl chození do školky, tak doufám, že si tam ta mladší zvykne dřív nebrečet.
19. čer 2014 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisidani já věřím že jo. Můj starší chodí do školky teď rok, byl v pohodě, chodil na celý den už od druhého týdne (byla jsem sice doma, ale dodnes to naprosto nevychází s režimem mladšího, aby chodil po obědě), s malým ho chodíme odpo vyzvedávat a vidím že by tam snad i zůstal kdyby mohl :grinning: ale vezmou ho až v 3,5, dřív není šance.
19. čer 2014 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Tady se naštěstí 2 roky po sobě otvíraly třídy v některých školkách navíc, tak se malá díky tomu dostala jinak by neměla vůbec šanci. Bude mít právě 3 roky až 6.10.
19. čer 2014 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisidani tady občas s trochou štěstí ti říjen-listopad šanci mají, pokud se uvolní v průběhu (třeba vím že hned v září jedna maminka chlapečka odhlásila, že moc brečí a nemá na to, tak právě vzali kamarádce říjnového, na jeho místo), ale jinak si zapisovali jen ty narozené do konce srpna. A my jsme v březnu další rok, takže šance nula nula nic.
19. čer 2014 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj devcata mam prosbu ted jsem se dozvedela ze kdyz muj 2 syn pujde do skolky na cely den vemou me Rodicak jo :frowning2: musim to nahlasit nebo si to socialka zjisti sama?Jsem z toho zmatena :frowning2: kdyz pujde jen na pul dne tak me Rodicak nechaji do datumu kdy se narodil muj 2 syn ?Dekuji moc za rady takhle jsem to tu nejak pochopila :slight_smile: Jeste ze tu jste :slight_smile:
16. srp 2016 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek