Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Navýšení RD o 80 tis. - pro koho tedy bude platit?

nikahavel
18. bře 2019

Zdravím vás, našli jste někdo informací o tom jak je to myšleno s tou rodičovskou? Formulace " jen pro nově narozené děti" mi nic extra neříká a od kdy narozené. Máte někdo bližší informace o tom jak to teda má být?

anita003
18. bře 2019

No nově narozené od 1.1.2020... Takže žádné dorovnávání, které bylo původně v plánu...

lusiaky
18. bře 2019

Presne tak, bohuzel

loylii
18. bře 2019

@anita003 taky na to ziram! To je podpasovka teda☹((

loylii
18. bře 2019
nikahavel
autor
18. bře 2019

To jako nemyslí vážně už to mělo být od června a teď toto...

cardova90
18. bře 2019

A pokud budu na rodicak nastupovat v lednu po mateřské, tak mám taky smůlu?

lastovenka
18. bře 2019

@cardova90 ano bohužel, poděkujte vládě....

marketa1218
18. bře 2019

Takže, když se mi miminko narodí v roce 2019, smůla no. Trošku nefér teda, ale co neděláme

antoinet
18. bře 2019

Myslím, že je to jednoznačné, děti narozené od 1.1.2020. Takže o Vánocích tu bude spousta rad, jak v sobě dítě ještě chvíli udržet, místo vypuzování a klasického "broučku už pojď za náma"🙂
Snažím se to zlehčit po 3 dětech🙂, radši si ty peníze vydělám, než se doprošovat u Babiše.

arzakon
18. bře 2019

Prý skvělá zpráva.To si z nás dělají snad legraci.Asi se řídí pravidlem,že slibem neuraziš

malinkaelinka
18. bře 2019

Nooo tak to hodně cukli, nejdřív chtěli štědře rozdávat a teď chtějí motivovat k vyšší porodnosti... a to jsem si libovala, jak mi to pěkně vychází, od července mateřská, od nového roku na rodičák, ale rovnou ta vyšší částka :D :D ještěže mám spořící účet i stavebko solidně naplněné :D

lastovenka
18. bře 2019

jako tímhle u mně Babiš klesnul a to hodně. Opravdu nechápu, jaký má bejt jako rozdíl mezi tím komu se narodí miminko ve 2020 a tomu, komu se narodil např. rok předem. Obě dvě matky jsou na rodičovské tak by měly dostávat stejne... anebo snad pro ty matky, který rodili před rokem 2020 bude třeba platit to, že budou mít levnější pleny nebo tak??? tedy ty s náma tedy vybehli.....

mataharyy
18. bře 2019

Technicky vzato, je to jediné možné řešení. Nebyla možnost jak jinak to vyřešit, to doplácení zpětně je blbost, protože to by pak chtěl každý. Já bych na tom viděla pozitivní to, že už je alespoň jasno :D

normalnimatka
18. bře 2019

to je teda motivace k porodnosti. to sou strašný hovadiny. to určitě někoho hrozně ovlivní v rozhodování těch 80 tisíc navíc.
kdyby se radši stát snažil podporovat rodiny fakt pořádně, např. pořádnejma slevama na dani... no nic, no.

sudylichozrout
18. bře 2019

@arzakon Ona to skvělá zpráva je pro náš rozpočet. Jenže to spousta lidí ne a ne pochopit... mandatorní výdaje jsou brutální už takhle a navíc ekonomika zpomaluje. Je dobře, že přišlo přehodnocení navýšení.
Zatím tady Babiš spolu se socanama rozhazoval pět let jak vzteklý, tak se holt teď musí začít šetřit, protože to období růstu už je za námi. A jemu se podařilo ho naprosto prohospodařit kupováním voličů.

normalnimatka
18. bře 2019

@mataharyy no tak jasně, že by to chtěl skoro každej. ale nárok na to by měl jen někdo. to se zas neboj, že by si to stá tneohlídal. že by měly úřady voser se žádostma, to asi jo, nicméně je to jejich práce a stát si i tak vymejšlí různý ptákoviny, kvůli kterejm musíš běhat na úřad a stát papírovat. je to jeho problém.

malinkaelinka
18. bře 2019

@normalnimatka jo jo, úplně to vidím... Hmmm biologický hodiny mi netikají, chlapa nemám, miluju svou manažerskou pozici, ale navýšili rodičák, tak kašlu na všechno a jdu rodit jako vzteklá :D :D :D

barchen
18. bře 2019

Čekala jsem a někde jsem to tady i uvedla, že to takhle dopadne a nikdo mi nevěřil. Co týden tady byla diskuze jak to zařídit aby na to dosáhli všichni. Jenomže pořád by to bylo nespravedlivé z jakéhokoliv důvodu pro toho, kdo by na to nárok neměl. Prostě takhle se to zvýší od určitého termínu pro všechny narozené děti. To je jako s navýšením mzdy, jednoduše k určitému datu a taky si na to zaměstnanec nebude nárokovat i za minulý rok jenom proto, že na té pozici pracuje už pět let. PS: Nikomu nezávidím, kdyby to bylo v původním znění, tak to dostanu také, takhle nedostanu nic a neřeším. Víc by potěšila vyšší sleva na dítě pro pracující/podnikající.

vendes
18. bře 2019

Jsem toho názoru, že i současný rodičovský příspěvek je slušný. Přece nějakých 80 tisíc nemá vliv na to, jestli dítě mít budu nebo nebudu.

nikahavel
autor
18. bře 2019

@mataharyy technický vzato je to jediné brutální řešení. Proč to nevyplácí od roku 2020 a aspoň poměrnou části podle vyčerpání nenavyší

cuuza
18. bře 2019

@barchen Nejhorší je, že si spousta lidí neuvědomuje, že dohoda koalice je zase jen slib...

Jj, vyšší sleva na dítě by byla super... Jenže tady chce každý dávku a příspěvky...

tawiyelan
18. bře 2019

Tak nasralo mě to dost. Máme se tak dobře, že musím chodit na brigádu, abysme se neměli tak špatně 😂. Ale porodit 31.12.2019 by mě naštvalo ještě víc 🤬😂💀

sudylichozrout
18. bře 2019

@vendes Přesně.
@barchen s těmi daňovými úlevami máš naprostou pravdu.

nikahavel
autor
18. bře 2019

@vendes no pokud nejsi schopna utáhnout domácnost za 6800 a nechceš udělat dítěti to že ho dáš do školky už ve 2-2,5 letech tak je to sakra rozdíl. Nezlob se na mě, ale já za rok zaplatila na daních daleko víc než dostanu za celou rodičovskou

nikahavel
autor
18. bře 2019

Pokud to srovnáte s platem tak je to hloupost. Přece pokud se zvedne od ledna zvedne se všem, ti co nastoupí od ledna ho berou hned. Není tedy spravedlivé rozpočítat to alespoň poměrnou části . Od ledna nevyšíme a podle délky vyčerpání poměrnou části rozpočítání toto je logicky a nediskriminační krok pro vsechyn

lastovenka
18. bře 2019

@vendes Vliv to mít na porodnost nebude, ale sorry, rozdíl mezi 220 tis a 300tis je hodně velký. Rozpočti si to na měsíce a každá maminka, která se netopí v prachách, by za těch cca 2000 Kč dala nevim co......

sudylichozrout
18. bře 2019

@nikahavel Vím, že to bude znít asi trochu tvrdě, ale pokud jsi za jeden rok na daních zaplatila víc než 12*6800, tak si myslím, že ti může být nějaké zvýšení či nezvýšení RD úplně ukradené, neboť máš velmi slušný příjem.

vendes
18. bře 2019

@nikahavel Já se na tebe nezlobím, píši jen svůj názor.

lencamat
18. bře 2019

Je to hnus prvni rikaly navyseni bude na dvakrat a uz v cervenci pak ze to daji az od 1.1.2020 ale vsem.A ted najednou jen pro narozene miminka od 1.1.2020.No jo stat by asi o hodne prisel nechci byt tady sprosta a jsou to k.... Druhym davaji vse a staci prekrocit blby halíř a zamytnout ti a nedaji ti nic.

sudylichozrout
18. bře 2019

@lastovenka To je sice pěkné, ale každý (invalidní) důchodce by dal určitě nevím co za vyšší důchod a jízdné zdarma, každý student by dal nevím co za kolejné, každý by dal nevím co... a víš jak by to dopadlo? Ani nechtěj vidět, jak brutální by byly daně u střední a vyšší třídy zaměstnanců i podnikatelů. To by bylo Švédsko hadr. Fakt trochu přemýšlejte o tom, kde se ty peníze v rozpočtu berou.

Sem začni psát odpověď...

Odešli