Navýšení RD o 80 tis. - pro koho tedy bude platit?

nikahavel
18. bře 2019

Zdravím vás, našli jste někdo informací o tom jak je to myšleno s tou rodičovskou? Formulace " jen pro nově narozené děti" mi nic extra neříká a od kdy narozené. Máte někdo bližší informace o tom jak to teda má být?

barussska1
18. bře 2019

No já teda jenom zírám!! Jak je možné že sociální dávku budou pobírat lidé za různých podmínek?! Jsem rozčilená.

journals
18. bře 2019

@barchen Taky jsem dost sázela na to, že to dopadne tak, jak to dopadlo. A asi i chápu, proč to tak je. Ne, že bych z toho asi jako většina byla nadšená, ale 80 tis. nás v nákladech na dítě fakt nevytrhne.
Blbý je, že jsou tu už maminky, které si po první zprávě o navýšení upravily rodičák, protože s tím už začaly počítat. Těm se to asi líbit nebude 😀

malinkaelinka
18. bře 2019

@journals No jo, to bude práce - upravit rodinné rozpočty a vývojové grafy finanční rodinné situace - houfně se začnou odhlašovat objednané barevné televizory a stornovat dovolené v Jugoslávii :D :D :D :D

vendes
18. bře 2019

@lastovenka V penězích se netopím, 2000 měsíčně navíc by mi nevadilo, ale když nebudou, tak se z toho nezhroutím.

journals
18. bře 2019

@malinkaelinka 😀 hlavně ten milion zpráv tady na zdi na tohle téma...😅🙄

lastovenka
18. bře 2019

@sudylichozrout No tak co kdyby to bylo tak, že se jízdné pro studenty zdraží například jen pro ty, kteří začnou od roku 2020 jezdit MHD a ti ostatní, kteří MHD jezdí už několik let by platili pořád to samý. To by bylo taky férový, co? Anebo by se pro všechny důchodce, kteří v roce 2020 nastoupí do důchodu celoplošně snížily důchody a pro ty, kteří už v důchodu jsou, by se nesnížilo nic, to by bylo fér? myslím že ne, že jo......

sudylichozrout
18. bře 2019

@journals neuvěřitelný 😀

barchen
18. bře 2019

@nikahavel Jenomže jak rozpočítat? To by tam bylo milion výjimek a stejně by to nebylo spravedlivé pro všechny rodiče. Dát část těm, kteří jsou na RD, pobírají RP? Dát část těm, kteří jsou na RD ale RP už nemají, protože ho vyčerpali? Dát část těm, kteří jsou na RD, pobírají RP, u toho pracují, brigádničí nebo podnikají? Nebo těm, kteří nejsou na RD, pobírají RP ale jelikož jsou z úřadu práce protože nemají odpracováno, tak mají jiné podmínky? To by se 2 roky zkoumalo a zjišťovalo, komu to vlastně dát a stejně by zůstalo hodně nespokojených.

sudylichozrout
18. bře 2019

@lastovenka Život není fér... ale tak to prostě je.

lastovenka
18. bře 2019

@sudylichozrout neboj, na každého jednou dojde, i na Tebe 🙂

lastovenka
18. bře 2019

@barchen jo bylo by to těžké rozpočítat, ale určitě by to nějak šlo a navíc, tady se nejedná o navýšení pro všechny v ČR, ale pouze jen těch, kteří mají děti do 3 nebo 4 letech věku, prostě kteří jsou momentálně na MD nebo RD, nikoho jiného, a to by myslím stát zvládnul..... nejde o celej státní ropočet. Zase tolik maminek na Rd nebo MD zorvna neni.........

journals
18. bře 2019

@sudylichozrout Začínám mít pocit, že polovina koníkových dětí "vznikla" jen díky rodičáku. Už čekám jen takovou tu zprávu, že kdyby dotyčná věděla, že se nebude zvyšovat, tak druhé/třetí dítě nemá😀 Některé příspěvky jsou fakt tak trochu "slepičí" a nechápou slovo PŘÍSPĚVEK 🙄🙊

sudylichozrout
18. bře 2019

@lastovenka Jak by na mě mělo dojít? V čem? Nerozumím... raději.

lastovenka
18. bře 2019

@sudylichozrout no tak kdybys nepřepsala svuj prvotní nedávný příspěvek, který jsi mi směřovala, tak by Ti to došlo 🙂

sudylichozrout
18. bře 2019

@journals To je tu zcela normální... bohužel. Když budu hodně upřímná (a asi si za to vysloužím zas nadávky různého kalibru), funguje to tu stejně jako v reálu, je tu úplně běžný vzorek populace. A když se podívám na to, jak dopadly několikery poslední volby, tak se nedivím, že je tu teď tolik jekotu.

nikahavel
autor
18. bře 2019

@sudylichozrout ale pokud čekám už druhé dítě tak jaksi nemám příjem. Ale 10 let před tím jsem platila dane dost často víc než 12x6800 takových žen je spousta takže naprosto nechápu jak to má podpořit porodnost.

angelinie
18. bře 2019

@nikahavel Zatím není stále nic jisté...taky to můžou odpískat úplně :D

sudylichozrout
18. bře 2019

@lastovenka Njn...

78marcela
18. bře 2019

A já se klidně přiznám, že jsem naštvaná. Ani ne proto, že bych s tím snad počítala, to ne, sama jsem tu v jiné diskuzi psala, že je lépe s tím nepočitat, dokud to není schválené..ale štve mě ten princip, sliby a že si s náma vytírají zadek.

nikahavel
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lastovenka
18. bře 2019

holky, ale jednu věc mi toto rozhodnutí ulehčilo, a to že už vím, koho rozhodně volit nikdy nebudu 🙂 a to ANO 🙂

nikahavel
autor
18. bře 2019

@78marcela jsem na tom stejně s pocity

sudylichozrout
18. bře 2019

@nikahavel Tak pokud čekáš druhé dítě, tak máš snad nějakého partnera, který se o vás po dobu rodičáku postará, ne? Nebo můžeš klidně začít trochu pracovat. Mám dvě děti 20 měsíců od sebe a nepracovala jsem jen o šestinedělí. Záleží na tom, jak si to nastavíš. Buď se budeš spoléhat na sebe a partnera a budeš mít více peněz, nebo na stát a budeš mít minimum, které rozpočet unese. Tak by to být mělo nejen pro RP ale většinu sociálních dávek. Zejména různých podpor dlouhodobě nezaměstnaným.

nikahavel
autor
18. bře 2019

@angelinie to by to úplně zabili 😂😂😂

lv
18. bře 2019

No porodnost si nebude chtít najednou plánovat ta manažerka, zajištěná a rodičovství zodpovědně plánující.. ale ta z opačného konce spektra.

nikahavel
autor
18. bře 2019

@sudylichozrout Je spousta podpor a já/ většina za nás nikdy nebyla na pracovním úřadě a ani žádnou nečerpala jde o fakt jak zvýšit porodnost ne jak si přilepšit. Nepovažuji za správné se nevěnovat malému dítěti a pracovat alespoň do dvou let ale to je můj názor. Nejde o lenost ale o maximální čas věnovaný dítěti. Rozpočet unese daleko víc než si dovedeme představit navíc nemáme na důchod za 20 let potřebujeme aspoň 2,5 dítěte na rodinu. Navíc potřebujeme motivovat vycepříjmove rodiny, netvrdím že by nebylo lepší daňové zvýhodnění to je zcela ideální. Manžel se stará jak jen to jde a stejně i v Ostravě a s vysokou školou je to tak tak a co ti co jsou na tom hůře a že jich zrovna tady je...

sudylichozrout
18. bře 2019

@nikahavel Smysluplnou porodnost, tedy porodnost ekonomicky aktivnich obcanu, nezvysis davkami, ale jedine ulevami na danich.

opicka123
18. bře 2019

To mě teda pěkně naštvalo! Proč to teda pořád slibovali? Hlavně že rozhazujou všude jinde, ale rodičák je už 13 let pořád stejný...

malinkaelinka
18. bře 2019

@opicka123 Nikdo nic nesliboval, byly to návrhy, o kterých se jednalo... a stále není nic pevně odhlasováno....

odlaska
18. bře 2019

Přiznám se, že s navýšením nesouhlasím. Už takhle je schodek dost vysoký a podle všech ukazatelů se blíží recese.. Spíš by teď stát měl šetřit a ne rozhazovat...
Navíc normálním lidem tohle zvýšení rozhodně nezmění názor na to, zda mít či nemít další dítě.. Takže na tom opět vydělají hlavně lidé na pracáku, co nemakají a budou si dělat děti, jak na běžicím pásu.

sudylichozrout
18. bře 2019

@odlaska Přesně.